Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 - wymagania sprzętowe będą wyższe od tych cechujących drugą część

117 postów w tym temacie

> Zapewne spieprzą optymalizację tak jak w przypadku Dwójki i do uruchomienia gry na max
> będzie trzeba pożyczać sprzęt od NASA. Jakoś taki Skyrim wygląda obłędnie a przy tym
> nie ma wysokich wymagań. Nie wróżę nic dobrego.

Jakie NASA?? pozwolę sobie się nie zgodzić.Zrobiłem kompa na rok przed premierą 2 i nie wykorzystałem najnowszych nawet zdobyczy z
Doliny Krzemowej a i tak Wiedźmin 2 śmigał na najwyższych detalach! Na 3 część pewnie i tak zrobię coś nowego ,ale jestem pewien ,że na minimum by poszło.Pytanie tylko czy warto. Wydaje mi się jednak że nie i warto cieszyć oko tym co nam przygotują.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 13:39, Numenpl napisał:

Więc nie chrzańcie że W2 miał takie kosmiczne wymagania skoro na 9800GT/HD4830 dało się
pograć na medium w 1080p spokojnie.

Problemem w tej grze jest to, że optymalizacja mimo licznych łatek nadal nie jest idealna. Ta gra różnie działa na różnym sprzęcie. Nie są to takie ewolucje jak z Gothikiem 3, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mój PC ma 4 lata i nie licząc systemu kosztował nieco poniżej 2000 zł i dało się odpalić
> W2 na średnio-wysokich detalach w 1080p, Na karcie będącą odpowiednikiem 9800 GT czyli
> HD 4830 512MB GDDR3 i średnia fps wynosiła 35 fps. No ale teraz mam niestety tylko 720p
> TV 32 cale i HD 6770 1GB GDDR5(stara karta po 3 latach służby padła) i średnio mam 60
> fps na maks detalach minus ubersampling.
>
>
> Więc nie chrzańcie że W2 miał takie kosmiczne wymagania skoro na 9800GT/HD4830 dało się
> pograć na medium w 1080p spokojnie.


ja na Phenom II 3,8ghz gtx 460 675mhz@860mhz nie mam 60fps na max detalach wiec nie wsem skad ci się na takiej słabej grafice wzięło na max 60fps, bajki pisz lub opowiadaj na forum dla dzieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 12:24, Tenebrael napisał:

UP: Ja nie sieję paniki, ani nie twierdzę, że będzie wymóg W8. Stwierdzam tylko,
że w wypowiedzi NIGDZIE nie padło, że W8 NIE będzie wymagany.


Naprawdę tak nisko oceniasz inteligencję ludzi z CDPR? News jest skonstruowany dwuznacznie, a chodzi o to, czy i jak gra będzie optymalizowana pod nowym systemem - bo to, że będzie optymalizowana pod 7 jest "oczywistą oczywistością".

Dnia 22.09.2013 o 12:24, Tenebrael napisał:

Natomiast co do komentarzy w stylu "Oni nie są głupi, nie okroją sobie grupy klientów".
Ciekaw jestem, jak by zareagowali, jakby MS sypnął kasą, aby gra byłą tylko na W8.


Jakby babcia miała wąsy... Jeśli MS sypnąłby kasą, to zrobiłby to w przypadku wyłączności gry na XB1 - a tak się nie stało. Win 8 nie jest platformą, na której MS planuje rozwijać gaming. Pamiętam, że szef działu Windows powiedział, że pod ósemką planują co najwyżej porty z komórek (oczywiście ujął to dyplomatyczniej). Reszta, jeśli w ogóle, via przeglądarka internetowa.

Dnia 22.09.2013 o 12:24, Tenebrael napisał:

Dla obydwu stron byłoby to opłacalne.


Chyba żartujesz? Przecież wyłączność Windows 8 oznaczałaby odcięcie wielkiej rzeszy klientów używających Windows 7. Kto normalny rezygnuje z dużej części grupy najwierniejszych klientów? Żadna kasa od MS nie zrekompensowałaby strat w przychodach, a zwłaszcza w wizerunku firmy przyjaznej, który CDPR buduje od wielu lat.

Dnia 22.09.2013 o 12:24, Tenebrael napisał:

Mówię tylko, że niczego nie można być pewnym,


Zdrowego rozsądku wystarczy użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 13:44, marcin29L napisał:

ja na Phenom II 3,8ghz gtx 460 675mhz@860mhz nie mam 60fps na max detalach wiec nie
wsem skad ci się na takiej słabej grafice wzięło na max 60fps, bajki pisz lub opowiadaj
na forum dla dzieci ;)


1) czyt. teraz mam tv 720p więc mogę mieć średnie 60 fps na maks detalach minus ubersampling.
2) Ostatnio nvidia chrzani sterowniki więc nie gadaj mi o bajkach dla dzieci.
3) Ja odkurzam i czyszczę kompa systemowo oraz dosłownie więc nie mam problemów z kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Rzeczywiste wymagania sprzętowe tej giereczki będą kosmiczne. Pewnie 2-krotnie wyższe
>
> > od tych, które oficjalnie poda CD PROJEKT.
> Bzdura, wymagania wieśka 2 nie były aż tak wysokie. Ja na i5 2500 i gtx560 (co wtedy
> było uważane, za dość średni midend) grałem na Ultra z ubersamplingiem w 1980x1080. Nie
> wydaje mi się bym na tej samej konfiguracji nie pograł komfortowo w wieśka 3. Od biedy
> wyłączę Ubersampling/AA.
>

HAHA, ale śmiechowi użytkownicy są na tym gramie :)

Ubersampling to opcja która przy wszystkich ustawieniach dewastuje prawie wszystkie obecnie topowe konfiguracje. Nawet jeden Titan to jest karta która w 1080p ledwo utrzyma 60fpsów, nie mówiąc już o 560

http://www.game-debate.com/blog/?b_id=6480&author=Syed1234&title=Witcher%202%20uber%20sampling


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 14:09, Alekde napisał:

> > Rzeczywiste wymagania sprzętowe tej giereczki będą kosmiczne. Pewnie 2-krotnie
wyższe
>
> > od tych, które oficjalnie poda CD PROJEKT.
> Bzdura, wymagania wieśka 2 nie były aż tak wysokie. Ja na i5 2500 i gtx560 (co wtedy

> było uważane, za dość średni midend) grałem na Ultra z ubersamplingiem w 1980x1080.
Nie
> wydaje mi się bym na tej samej konfiguracji nie pograł komfortowo w wieśka 3. Od
biedy
> wyłączę Ubersampling/AA.
>

HAHA, ale śmiechowi użytkownicy są na tym gramie :)

Ubersampling to opcja która przy wszystkich ustawieniach dewastuje prawie wszystkie obecnie
topowe konfiguracje. Nawet jeden Titan to jest karta która w 1080p ledwo utrzyma 60fpsów,
nie mówiąc już o 560

http://www.game-debate.com/blog/?b_id=6480&author=Syed1234&title=Witcher%202%20uber%20sampling



Płynnie =/= 60fpsów. Miałem ilość klatek 25-30 co OSOBIŚCIE uważam za płynną rozgrywkę. Tak gra lagowała w niektórych momentach, ale zdarzało się to sporadycznie i nie zmieszało mi to przyjemności z gry. Zresztą w większości tytułów ustawiam sobie lock na 30 klatek, by nie przegrzewać sprzętu, gdyż ostatnio mam z tym małe problemy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja, przynajmniej początkowa, na pewno będzie fatalna. Starczy sobie przypomnieć, co działo się na forach po premierze dwójki. Do tego mogą jeszcze dojść różne bugi, złe zarządzanie pamięcią itp., które również mogą swoje zepsuć pod względem optymalizacji. Jakoś wcześniej było widać, że ewidentnie trochę się pospieszono i zabrakło trochę większej ilości betatestów. Tutaj pewnie będzie podobnie, o ile nic się nie zmieniło od poprzedniego razu. No ale oczywiście CD Projekt to dla wielu wręcz nieskazitelni "bohaterowie branży".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 14:49, Arcling napisał:

No ale oczywiście CD Projekt to dla wielu wręcz nieskazitelni "bohaterowie branży".


Może to ci, którzy kupili akcje i teraz w ich dobrze pojętym interesie jest propagowanie takich poglądów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 14:51, Zajanski napisał:

Może to ci, którzy kupili akcje i teraz w ich dobrze pojętym interesie jest propagowanie
takich poglądów?

Lub też zwykli fanboye i growi patrioci ;D Były sporo takich tekstów tu na forum przy premierze poprzedniej części, jak to każdy polski gracz powinien mieć ich gry na półce (ja pewnie jestem półprawdziwym, bo kupiłem stosunkowo niedawno z przeceny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijmy W2 Zabójcy Królów wymagania zalecane:
Procesor - Intel Core 2 Quad lub podobny procesor marki AMD,
Karta graficzna - Nvidia GeForce GTX 260 z 1 GB pamięci / Radeon 4850 HD z 1 GB pamięci,
Pamięć RAM - 3 GB w przypadku Windows XP oraz 4 GB w przypadku Windows Vista Windows 7,
Dysk twardy - minimum 16 GB wolnego miejsca na dysku, jak na rok 2011 wymagania wcale nie takie wysokie.
Obstawiam, że W3 spokojnie na wysokich detalach w rozdzielczosci Full HD pójdzie z prockiem i5/i3, 4GB RAM, i kartą pokroju Radeona HD 7850, GTX 660, Czyli zestaw za na obecna chwilę za 2200zł - 2400zł, minimalne to już raczej chociarz ten GTX 200... niestety trzeba bedzie w końcu zmienic Panowie tego GF 8600 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ja przy Phenomie II 840 3,2 Ghz, 3,2 GB RAM i karcie GTX570 miałem na maksa z uber 25-30 klatek przy rozdziałce 1280x1024, co mi akurat wystarczało. Dla niektórych 45 klatek to wielki spadek, każdy ma Swoje zdanie i inaczej traktuje wyrażenie "komfortowe granie". Ja nie widzę probelmu ani w uber ani w ficzerach PhysXa, jak nie zobacze ich w dniu premiery, to zobacze sobei kilka lat później jak kompa zmienię, a w ostatecznym wypadku włączę sobie minimalne detale. Było już wiele gier, które zabijały najnowsze karty, wydane nawet po ich premierze, które teraz chodzą płynnie z detalami ultra hiper. Rome II tez jest bardzo wymagający graficznie, ale będzie cieszyć oko nawet po kilku latach, tak samo będzie z W3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Lub też zwykli fanboye i growi patrioci ;D Były sporo takich tekstów tu na forum przy
> premierze poprzedniej części, jak to każdy polski gracz powinien mieć ich gry na półce
> (ja pewnie jestem półprawdziwym, bo kupiłem stosunkowo niedawno z przeceny).
Dokładnie, masz rację. Dodaj do tego kretynów reagujących pianą gdy ktoś ma inne zdanie na temat gry od nich. Ja wiedźmina już nie kupię, średnio się bawiłem i żałuje z perspektywy czasu że wydałem na to CENZURA pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 13:54, Vojtas napisał:

> Mówię tylko, że niczego nie można być pewnym,
Zdrowego rozsądku wystarczy użyć.


Nie chcę Ci Vojtas wypominać, ale podobna rozmowa miała między nami miejsce gdzieś przed premierą W2. Mówiłem, że obawiam się, że będą znowu jazdy na premierę kolekcjonerki - broniłeś CDPR jak lew. Że przecież wyciągnęli wnioski, że to "tylko drobny pliczek". Jak było, wszyscy wiemy. Dalej, mówiłem przy newsach odnośnie W2, że nie powiedzieli wprost, że nie będzie DRM. Znowu, własną piersią zasłaniałeś, że przecież skoro nie chcą, to nie będzie. Jak było - wiemy. Dalej, przy W2 nabijałem się, że ciekawe, ile "wersji rozszerzonych" powstanie, zanim wyeliminują tony błędów. Oponowałeś. Też wiemy jak było.

Więc wybacz, ale nauczyłem się, że często wydawałoby się, zdrowy rozsądek, nie jest najlepszym miernikiem tego, czy coś zostanie, czy nie zostanie wprowadzone.

Ale swoje stanowisko podsumowałbym najwyżej określeniem: "Z rezerwą". Niczego nie przesądzam, ale też daleki jestem do zaufania, bo to CDPR nadszarpnęło wielokrotnie , jakkolwiek bym ich lubił i cenił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się tak ludzie podniecaja tymi windowsami, a ja jestem ciekaw ile osób ma kartę zgodną z tymi standardami ;p
Mój GTX 660 oferuje pełne wsparcie tylko dla podstawowego DX11. Seria 7 z tego co wiem to DX11.1.
Radeony serii 7 (wcześniejsze 11) mają 11.1 (miały pojawić się sterowniki ze wsparciem dla 11.2 wraz z win 8.1). Więc osobiście obstawiam, że więcej jest osób z windowsem 8 niż kartą zgodną z DX11.2 :P
Zupełnie inna sprawa to też windows 7 który miał obsługiwać "część" funkcji DX11.1.

No i ostatnia rzecz która mnie interesuje, to jest to co wprowadza DX11.1 i 11.2.
Bo muszę przyznać, że takie "Tiled Resources" nie jest specjalnie interesujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 14:55, Arcling napisał:

> Może to ci, którzy kupili akcje i teraz w ich dobrze pojętym interesie jest propagowanie

> takich poglądów?
Lub też zwykli fanboye i growi patrioci ;D Były sporo takich tekstów tu na forum przy
premierze poprzedniej części, jak to każdy polski gracz powinien mieć ich gry na półce
(ja pewnie jestem półprawdziwym, bo kupiłem stosunkowo niedawno z przeceny).


Meh, pamiętam, że hype na CDPR pojawił się akurat w momencie, gdy bardzo modne były najazdy na Ubisoft, Acti i EA za fatalne DRM i kiepskie gry nie spełniające wygórowanych oczekiwań. A akurat Redzi dawali graczom to, czego giganci nie dawali. Inna kwestia, czy słusznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 12:00, Ekonochrist napisał:

Zapewne spieprzą optymalizację tak jak w przypadku Dwójki i do uruchomienia gry na max
będzie trzeba pożyczać sprzęt od NASA. Jakoś taki Skyrim wygląda obłędnie a przy tym
nie ma wysokich wymagań. Nie wróżę nic dobrego.


Taaa ... Skyrim i " obłędny " wygląd, chyba przez potrójne różowe okulary
ta gra nie wyglądała " obłędnie " w dniu premiery ( okropne tekstury, itp ) i pomogły jej dopiero mody, a " Wiedźmin 2 " wyglądał świetnie już od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 14:55, Arcling napisał:

> Może to ci, którzy kupili akcje i teraz w ich dobrze pojętym interesie jest propagowanie

> takich poglądów?
Lub też zwykli fanboye i growi patrioci ;D Były sporo takich tekstów tu na forum przy
premierze poprzedniej części, jak to każdy polski gracz powinien mieć ich gry na półce
(ja pewnie jestem półprawdziwym, bo kupiłem stosunkowo niedawno z przeceny).

Po prostu obecnie w segmencie AAA RPG, deklasuje całą konkurencję w kategorii relacji developer-gracz...
PR bullshit czy szacunek i fairplay, doesn''t matter. Tak działa PR w branży gier. Jeżeli jesteś spoko i masz wiernych fanów to będą Cię bronić. Jeżeli masz ich w dupie (vide $EA/Activision) to będziesz hejtowany choćby twoje gry były dobre. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować