Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niemożliwe, by konsole miały lepszą grafikę od PC

85 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2013 o 13:02, Lordpilot napisał:

^^ Sama grzała bierze więcej prądu niż cała konsola - jak dla mnie kiepski deal...Argument
o "taniości" peceta szlag trafia... :)


Chodzilo mi po prostu o pokazanie ze PC wcale nie jest taki drogi w utrzymaniu jak go konsolowcy maluja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kogoś chyba boli fakt, że AMD zostało wybrane przez Wielką Trójkę i nVidia nie ma żadnego
> zysku z konsol. Anyway, Captain Obvious to the rescue.

Nvidia nie chciala sie pakowac w kolejna produkcje chipow do konsol bo (jak sami powiedzieli jakis czas temu) jest to dla nich nie oplacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 12:46, fenr1r napisał:

Łał, a grałeś kiedyś przy 60fps, albo (uwaga!) 120?

Ciekawe ile osób ma kompa który pociśnie 120fps + do tego monitor z odświeżaniem 120hz.
Już kompletnie pomijam,ze ludzkie oko zaczyna wysiadać po ~70fps/hz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Niech Nvidia poprawi w końcu błąd w swoich sterownikach, od pół roku kolejne wersje powodują
> 5-10 sekundowe zawieszanie się komputera. Ja jak na razie zostanie przy wersji 314.20
> sterowników.

Eeee what?
Uzywam kart Nvidii bez przerwy od modelu 8800 przez 250, 480 i teraz 780 i jak do tej pory zadnych przywieszen nie uswiadczylem.
Uzywam zawsze najnowszych sterow, teraz jestem na betach 327.23
Musisz miec jakis problem z karta albo kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na pc kosztuja 2x mniej niz na konsole. Kupujesz pc na kilka lat oraz kilka gier rocznie ? Konsola jest kupowana co roku jesli patrzec na wartosc gier do niej.. Innymi slowy kupno konsoli i zaopatrzenie jej w gry kosztuje conajmniej porownywalnie co kupno pc poniewaz gry sa 2-3x drozsze na konsole niz pc. Rynek pc zalewany jest tez cala masa bardzo dobrych gier calkowicie za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest news z cyklu "Wiedźmin 3 będzie miał większe wymagania od Wiedźmina 2".
Konsole powstały jako tania i wygodna alternatywa dla PC (kwestia dyskusyjna, czy tę rolę spełniają). Za niższą cenę nikt nikomu nie sprzeda mocniejszego sprzętu. Zdarzyć się może co najwyżej, że ktoś będzie sprzedawał coś gorszego za wyższą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 13:20, Kirlen napisał:

Trochę racji masz... to faktycznie śmieszne, starczy mi debaty, nie stać mnie na nowego
pc więc pójdę pograć w GTA V, miłej zabawy


Nawet nie wiesz jak bardzo, wojny platform a w szczególności zjednoczone konsole vs PC to coś co aż woła o popcorn ;D

Miłej zabawy w końcu wszyscy jesteśmy graczami o czym niektórzy zapominają, udowadniając na siłę, że A jest lepsze od B. Tak na marginesie gram również na konsolach, zazwyczaj tylko w exclusivy - GTA sprawdziłem i jednak poczekam na wersję piecową, aż tak mi się nie spieszy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 13:39, CDRV napisał:

Gry na pc kosztuja 2x mniej niz na konsole. Kupujesz pc na kilka lat oraz kilka gier
rocznie ? Konsola jest kupowana co roku jesli patrzec na wartosc gier do niej.. Innymi
slowy kupno konsoli i zaopatrzenie jej w gry kosztuje conajmniej porownywalnie co kupno
pc poniewaz gry sa 2-3x drozsze na konsole niz pc. Rynek pc zalewany jest tez cala masa
bardzo dobrych gier calkowicie za darmo...

W POOOOOOLSCEEEEEE.

Ile razy trzeba powtarzać, że argument o cenach gier ma się nijak do zachodu? Pomijam tu też fakt, że nie bierze pod uwagę gier z PS+/XBL, które są dawane w cenie abonamentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 13:35, Zgreed66 napisał:

> Łał, a grałeś kiedyś przy 60fps, albo (uwaga!) 120?
Ciekawe ile osób ma kompa który pociśnie 120fps + do tego monitor z odświeżaniem 120hz.
Już kompletnie pomijam,ze ludzkie oko zaczyna wysiadać po ~70fps/hz.


Jest kilka sprawa o ktorych chcialbym powiedziec.

To prawda ze zeby moc zobaczyc 120+ fps trzeba miec kompa ktory to pociagnie oraz monitor ktory zdola to wyswietlic a i tak malo kto zdola rozroznic ilosc klatek na sekunde.
Ludzi kloca sie ile to jest tych klatek ,ktore ludzkie oko zdola zlowic... Ja potrafie powiedziec ze gra ejst plynna przy 18-20 mimo ze zwykle miewam 50-180 w zaleznosci od gry. Inni twierdza ze 30 potem ze 60 jezcze inni ze 90. Ktos ostatnio zrobil filmik na youtube i powiedzial ze to Bulshit bo ludzkie oko zdola zaobserwowac 99. Ktos inny powiedzial ze amerykanskie wojsko robilo badania i ze 199. Ja pytam a dlaczego nie 2k klatek? Przeciez czlowiek to tak doskonala istota.
ostatnio byl program w ,ktorym podano ile czasu trwa przekazanie obrazu przechwyconego przez oko i przekazanie go do mozgu.
Okazalo sie ze 50 ms... To pytam sie oco sie ludzie kloca twierdzac ze jak monitor ma opoznienie matrycy 20ms to juz za wolny...

Podejrzewam ze prawda lezy pomiedzy ^^

Osobiscie nie widze roznicy miedz 60 a 280 uwazam ze oczy niektorych ludzi zwyczajnie nie zobacza roznicy a jesli sa jacys co moga te roznice zobaczyc to gratuluje.

Na koniec PC zawsze bedzie szybszy od konsoli bo mozna dokonac ulepszenia go. Ulepszenie takowego komputera najczesciej nie kosztuje wiecej niz kupienie konsoli poneiwaz zamyka sie w przedziale od 800-1500 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, kolejna wojenka ;)

normalnym jest to, że nowe konsole będą błyszczeć przez pierwszy rok, góra dwa a potem PP ty je przegonią, jak zwykle - i piszę to jako posiadacz PC ta i PS3 - owszem, na konsoli gra się ok ale nie jest tak różowo:
rozdzielczość to 720p lub mniej
długie wczytywanie się gier z BD
błędy graficzne tak samo jak na PC - ostatnio gram w RDR i takowych błędów jest sporo
owszem, na PS3 są bardzo dobrze wyglądające gry ale są to tylko te tytuły, które stworzono z myślą o tej konkretnej konsoli, wtedy twórca gry ma przewagę, ale gry multiplatformowe mają już przewagę na PC, chociażby wyższą rozdzielczość - oczywiście, jeżeli port zostanie dobrze przygotowany.
Moim zdaniem, najlepiej jest posiadać mocnego PC ta i konsolę dla jej ekskluziwów ale PC zawsze będzie przewyższał daną konsolę, to tylko twórcy gier nie potrafią wykorzystać owej przewagi, klepiąc np. słabo wyglądające gry na jednym silniku / UEIII /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gry na pc kosztuja 2x mniej niz na konsole. Kupujesz pc na kilka lat oraz kilka gier
> rocznie ? Konsola jest kupowana co roku jesli patrzec na wartosc gier do niej.. Innymi
> slowy kupno konsoli i zaopatrzenie jej w gry kosztuje conajmniej porownywalnie co kupno
> pc poniewaz gry sa 2-3x drozsze na konsole niz pc. Rynek pc zalewany jest tez cala masa
> bardzo dobrych gier calkowicie za darmo...

Powiem więcej, gry na PC dla większej części graczy z dostępem do szerokopasmowego internetu są darmowe (ale to bardzo, bardzo złe i nielegalne), ale ja i tak nie zamieniłbym konsoli na pc z uwagi na komfort jaki daje mi możliwość nie zastanawiania się czy gra pójdzie i czy nie lepiej zagrać w nią za dwa lata jak zmodernizuje sprzęt za 2k. Poza tym, na Boga, kto kupuje gry na konsole w Empiku w dniu premiery. Chyba ludzie którzy nie zauważają ubytku 200zł w portfelu. Po kilku miesiącach można na allegro dostać dowolną grę o kilkadziesiąt złotych tańszą i odsprzedać ją płacąc za zabawę mniej niż 50 zł. Poza tym jest jeszcze PS+...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jako posiadacza mocnego PC i PS3 do łez rozbawia powielanie bzdur o komputerach za 4k zł i tych wyjętych z czeluści zadka wszechobecnych problemach :D Najpierw niech taka osoba pomyśli, że żadnym osiągnięciem jest generować grafikę w rozdzielczości konsolowej (gdzie często nie ma nawet 1280x720p), z niskimi detalami, bez AA, z niskim AF. Do tego ten magiczny framerate 30 FPS, który czasem jest, ale najczęściej go nie ma. Te teorie spiskowe są takie zabawne...

@Henrar
No w Polsce. Mieszkam w Polsce. Mam tańsze gry w Polsce. Nie mieszkam na zachodzie i nic mnie nie interesuje, ile tam kosztuje gra. Jeśli mieszkasz na zachodzie to możesz mówić, że argument o cenach nie ma sensu. Jeśli mieszkasz w Polsce przytaczanie go to idiotyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 13:46, CDRV napisał:

Podejrzewam ze prawda lezy pomiedzy ^^

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=64623&pid=10
Takze przyjęcie 60fps jako "ideał" jest jak najbardziej na miejscu.

Dnia 25.09.2013 o 13:46, CDRV napisał:

Na koniec PC zawsze bedzie szybszy od konsoli bo mozna dokonac ulepszenia go. Ulepszenie
takowego komputera najczesciej nie kosztuje wiecej niz kupienie konsoli poneiwaz zamyka
sie w przedziale od 800-1500 zl.

Zanim go w ogóle zaczniesz ulepszać wyjdą ze 2 nowe sockety i na tyle wydajne procki z niskiej półki, że czeka osobnika wymiana nowego komputera ;)

@Up +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 14:09, lis_23 napisał:

normalnym jest to, że nowe konsole będą błyszczeć przez pierwszy rok, góra dwa a potem
PP ty je przegonią


Pod jakim względem błyszczeć? Już przed nową generacją można dostać sprzęt lepszy. Tylko że drogo. Różnica polega na stosunku jakość-cena, a nie na samej jakości. W tej kwestii choćby nie wiem jak się gimnastykować, PC mają przewagę od samego początku generacji.
Jeśliby zaś spojrzeć tylko na to ile mocy można mieć "za złotówkę", to pewnie konsola jest lepsza przez całą generację - tylko że granie na konsoli obwarowane jest różnymi ograniczeniami, które mają na dłuższą metę tę różnicę zrekompensować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 14:11, BlindObserver napisał:

Mnie jako posiadacza mocnego PC i PS3 do łez rozbawia powielanie bzdur o komputerach
za 4k zł i tych wyjętych z czeluści zadka wszechobecnych problemach :D Najpierw niech
taka osoba pomyśli, że żadnym osiągnięciem jest generować grafikę w rozdzielczości konsolowej
(gdzie często nie ma nawet 1280x720p), z niskimi detalami, bez AA, z niskim AF. Do tego
ten magiczny framerate 30 FPS, który czasem jest, ale najczęściej go nie ma. Te teorie
spiskowe są takie zabawne...


Grafika poddana komputerowemu downscalingowi tj. 720p na monitorze 1080p, to co innego niż 720p na telewizorze. Również 30 klatek w grze renderowanej z myślą o 60 klatkach na 60Hz monitorze to nie to samo co 30 klatek w grze renderowanej z myślą o 30 klatkach. Gdyby tak nie było, nikt by nawet o kupnie konsoli nie pomyślał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Niech Nvidia poprawi w końcu błąd w swoich sterownikach, od pół roku kolejne wersje
> powodują
> > 5-10 sekundowe zawieszanie się komputera. Ja jak na razie zostanie przy wersji 314.20
>
> > sterowników.
>
> Eeee what?
> Uzywam kart Nvidii bez przerwy od modelu 8800 przez 250, 480 i teraz 780 i jak do tej
> pory zadnych przywieszen nie uswiadczylem.
> Uzywam zawsze najnowszych sterow, teraz jestem na betach 327.23
> Musisz miec jakis problem z karta albo kompem.

Nie ma zadnego problemu, to jest znany i powszechny blad. Ja mam grafike z serii 460, kumpel 5xx cos, ostatnie WHQL mi dzialaja wkoncu poprawnie od 314, kumplowi juz nie. Pierwszy raz jak mi komp stanal, myslalem, ze padl dysk twardy a to byla grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 14:16, DonOskar napisał:

> Mnie jako posiadacza mocnego PC i PS3 do łez rozbawia powielanie bzdur o komputerach

> za 4k zł i tych wyjętych z czeluści zadka wszechobecnych problemach :D Najpierw
niech
> taka osoba pomyśli, że żadnym osiągnięciem jest generować grafikę w rozdzielczości
konsolowej
> (gdzie często nie ma nawet 1280x720p), z niskimi detalami, bez AA, z niskim AF.
Do tego
> ten magiczny framerate 30 FPS, który czasem jest, ale najczęściej go nie ma. Te
teorie
> spiskowe są takie zabawne...

Grafika poddana komputerowemu downscalingowi tj. 720p na monitorze 1080p, to co innego
niż 720p na telewizorze. Również 30 klatek w grze renderowanej z myślą o 60 klatkach
na 60Hz monitorze to nie to samo co 30 klatek w grze renderowanej z myślą o 30 klatkach.
Gdyby tak nie było, nikt by nawet o kupnie konsoli nie pomyślał.


Żeby nastąpił downscalling komputer musiałby przetwarzać klatkę w wyższej rozdzielczości do niższej, a ja uruchamiam natywnie 720p. Zresztą taka operacja byłaby z logicznego punktu widzenia bez sensu, strata mocy obliczeniowej. Różnice w płynności przy 30 FPS są w większości gier pomijalne w przypadku PC i konsoli, tym bardziej gdy tego PC podłączę pod TV, albo konsolę pod monitor (tak jak ja mam zresztą moje PS3). W wielu produkcjach wydanych na PC można zresztą włączyć locka na 30 FPS (Borderlands 2 np) lub są z założenia tworzone (któryś z nowych NFS-ów). Kolejna sprawa to zdecydowanie mniejszy drop FPS w przypadku PC przy tych 720p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu najazd na konsole :-) i wielka potęga pc :-) oj ludzie mam xbox 360 i mam pc :-) na obu gra się fajnie dla mnie pc lepsze do strategi a konsola do fps , przygotówek itp. pewnie pc jest mocniejsze ale co z tego ? grafika to nie wszystko i9 skończcie już z tym "żal dupę ściska" bo to jest żenada i chamstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podales linka do niezwykle ciekawego tekstu. Mozna sie jednak zgodzic ze dla kazdego czlowieka te statystyki beda rozne. Inna rzecz jaka z tego wynika to to ze ludzie mowiacy o 120 czy 300fps nie maja racji... A moze jednak za pare lat dowiemy sie ze jednak sa ludzie ktorzy potrafia zobaczyc nawet to czego niema? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować