Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zgadnijcie kto odegrał sporą rolę w tworzeniu SteamOS - Nvidia

16 postów w tym temacie

Cała nVidia. Najpierw narzeka na to, jakie konsole są złe, potem robi wszystko, by współpracować przy urządzeniu, które stara się nią być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia, czego PC się zamyka? Osobny (IMHO nikomu nie potrzebny OS), komputer z logo valve który jest konsolą, będąc jednocześnie PCtem, podział na grafiki do PC i reszty.... źle to wróży. Ale... mam nadzieję, że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nah, to jakieś bzdury: dlaczego deweloperzy mieli by preferować jakieś układy graficzne kosztem innych? PC to harmonia nie konkurencja, wszystko będzie dobrze.

Spoiler

[zamawia kartę graficzną od AMD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jedno mnie zastanawia, czego PC się zamyka? Osobny (IMHO nikomu nie potrzebny OS), komputer
> z logo valve który jest konsolą, będąc jednocześnie PCtem, podział na grafiki do PC i
> reszty.... źle to wróży. Ale... mam nadzieję, że się mylę.
Next-geny jadą na AMD co oznacza dla nich gigantyczne zyski, nvidia została sama sobie więc próbuje skądś wziąć kasę. Powoli posiadanie physixa na własność nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 11:14, gorzalka napisał:

Jedno mnie zastanawia, czego PC się zamyka?

Nigdzie się nie zamyka? SteamOS jest opcjonalny, Steam Machines też. Jak chcesz, to możesz sobie system od Valve zainstalować na PC i mieć własnego Steamboksa.

Powiedziałbym, że teraz PC staje się o wiele bardziej otwarty. Wczoraj AMD zapowiedziało własne, otwarte API pod nazwą Mantle.

Anyway, dla przeciętnego konsumenta im bardziej zamknięta platforma, tym lepiej. Nie muszą wtedy grzebać przy niczym, wszystko jest scentralizowane i proste. Dlatego m. in. konsole są tak popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 11:44, Henrar napisał:

Anyway, dla przeciętnego konsumenta im bardziej zamknięta platforma, tym lepiej. Nie
muszą wtedy grzebać przy niczym, wszystko jest scentralizowane i proste. Dlatego m. in.
konsole są tak popularne.


Przecież tu też teoretycznie nie bedą musieli. Kto chce to zamienia swojego peceta w Steamboxa poprzez instalację SteamOS. Kto nie chce moze kupić jedną ze Steam Machines, które już powinny być zoptymalizowane jak trzeba. Jak wyjdzie w praktyce to się dopiero okaże.

A o portowanie raczej bym się nie martwił, bo spodziewam się drogi: konsola - Windows - SteamOS. W drugą stronę ewentualnie tak samo, nie SteamOS - konsola tylko jeszcze winda po drodze i to powinno nieco ułatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valve jedynie dąży do tego, żeby umożliwić grę tym, którzy korzystają z systemów linuksowych i tym, którzy nie zamierzają dalej wspierać Microsoftu. Konkurencja jest zdrowym zjawiskiem dla konsumenta, a ta wyjdzie nam na dobre jeszcze bardziej, gdy linux będzie miał konkretne wsparcie od korporacji pokroju Valve (bo w końcu gry przyciągają najwięcej użytkowników). Od lat czekałem na ten moment i mocno kibicuję temu przedsięwzięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 09:43, Henrar napisał:

Cała nVidia. Najpierw narzeka na to, jakie konsole są złe, potem robi wszystko, by współpracować
przy urządzeniu, które stara się nią być.

Jakim urządzeniu? Nie ma żadnego SteamBoxa czy innego urządzenia, które stara się być konsolą, są PC markowane SteamOS. Jeśli coś pójdzie na SteamOSie, to na 99% pójdzie też na innych Linuxach, więc to nie jest żadna "konsola", nawet, jeśli Valve będzie starało się to tak promować.

I tak ogólnie chciałbym przypomnieć, że nVidia mocno trzyma się na rynku PC i laptopów, więc nie rozumiem skąd ton autora newsa, wskazujący na to, że nVidia to jedna z gorszych firm na rynku, a AMD to wręcz monopolista. A stwierdzenie, że większy podział na rynku wpłynie negatywnie na graczy to już śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 11:27, DeithWX napisał:

Next-geny jadą na AMD co oznacza dla nich gigantyczne zyski


To ma być żart? Jakie gigantyczne zyski, podpisanie umowy z MS i Sony było dla AMD wymogiem przeżycia na rynku, dlatego zmuszeni wręcz byli przystać na umowę, w ramach której otrzymają wręcz śmiesznie małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 11:44, Henrar napisał:

Anyway, dla przeciętnego konsumenta im bardziej zamknięta platforma, tym lepiej.


Polemizowałbym. A to dlatego, że zamknięta platforma to ścisła kontrola ze strony właściciela platformy, co zazwyczaj oznacza całkowity brak konkurencji, a to nigdy nie jest dobre dla klienta - mam tu na myśli ceny (gier, akcesoriów, usług etc.) czy politykę względem deweloperów zewnętrznych (haracz wydawniczy, doktryny wsparcia i rabatów). No a druga sprawa to ścisła kontrola tego, co robi użytkownik i trzymanie go na możliwie jak najkrótszej smyczy. Zamknięta platforma nie jest również równoznaczna z komfortem i jakością - dużo zależy od tego, jakie standardy wyznaczył właściciel platformy i czy się ich konsekwentnie trzyma. Tak więc, jak widzisz, każdy kij ma 2 końce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować