Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Beyond: Dwie Dusze - recenzja

57 postów w tym temacie

> > 7/10... jest cała masa znacznie słabszych gier nawet w ostatnim miesiącu czy dwóch
> którym
> > daliście wyższe oceny... no ale to gram.pl
>
> Gry to gry, a tutaj oceniamy film.
>

Na pewno to bardziej przypomina grę niż przereklamowany Walking Dead.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano już sam sprawdzę, jednak Heavy Rain to dzieło wybitne, po prostu opowieść kompletna, a sama gra mogła uratować, lub uśmiercić niektórych bohaterów. Wspaniała gra. W Dwie Dusze jeszcze nie grałem, ale oczekiwałem i oczekuję tego samego. Polska wersja tragiczna (przynajmniej na próbkach), więc dwa pytania: 1) Ile potrzeba czasu aby skończyć grę ? 2) Czy angielski dubbing ma polskie napisy, czy gra jest albo pełna PL, albo pełna ENG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdziłem demo i w demie da się ustawić ścieżkę audio ENG i napisy PL zakładam więc że tak samo da się to zrobić w wersji pełnej. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 18:02, Zajanski napisał:

Dodać należy fakt, że recenzje piszą różne osoby, a gram.pl nie stanowi (chyba) aż takiego
hive mindu.


Ludzie chyba nigdy nie zrozumieją, że każdy recenzent jest inny, ma inne podejście i ocenę danego elementu gry. :) Bo oczywiście, że gram.pl czy jakikolwiek inny serwis albo pismo to nie hive mind i nie ma co porównywać ocen gier recenzowanych przez różne osoby.

Zresztą gdyby ocena gry x miała wpływać na ocenę gry y to takie CDA musiałoby chyba całą skalę przerobić tak, żeby 10 to był średniak (w końcu taka ocenę swego czasu dali Monster Inc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie postanowiłem przejść demo jeszcze raz aby zobaczyć jakie będą zmiany. I w sumie są, czasem kosmetyczne czasem większe finał jednak zawsze ten sam (demo), ale nie jest źle. Generalnie oprawa audio wideo zachwyca - mam nadzieję że tak będzie od samego początku aż do końca. Porównałem też ścieżki dźwiękowe PL/ENG (demo) i do takich gier nie można robić polskiego dubbingu na miernych wyborach głosów. Możliwe że by się dało znaleźć odpowiednie głosy do postaci (vide Wiedźmin, Uncharted), ale nie polega to na wyborze nazwisk aktorskich, o czym oddział polski Sony chyba nie wie. W środowisku graczy Socha, czy Więckiewicz znaczą tyle co dowolny random z internetu. Wiem już że pełna ma ten sam układ dźwiękowi (dzięki bogu), więc immersja będzie zapewniona. Jeszcze bym się dowiedział, najlepiej od graczy którzy grę skończyli ile godzin jest ten przygody ?

--->Makus89 - wątpię, ponieważ TWD grało na emocjach i naprawdę strasznym egoizmie postaci, gdzie w każdym sezonie byłeś czymś z szkodowany, nie mówiąc już o ostatecznym wyborze i tym co powiedziałeś dla małej dziewczynki. Nawet wybitny Heavy Rain moim zdaniem nie zbliżył się do emocji z TWD. Wyobrażasz sobie np. TWD w takiej oprawie graficznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem... Gra jest przepiękna, soundtrack wyciska ostatnie łzy, nacisk na akcje
> stoi na najwyższym poziomie, a historia opowiedziana w grze jest nawet lepsza niż w The
> Last Of Us. Co z tego, że nasze decyzje nie mają większego wpływu na rozwój zdarzeń?
> The Walking Dead też prowadził nas za rękę do samego końca.
> Czy uciekając przed rozwścieczonym bykiem myślisz o zakończeniu? NIE! Próbujesz we wszelki
> sposób przed nim uciec. David Cage w swojej grze jest jak los w naszym życiu, który prowadzi
> nas do końca. Można umrzeć dziś, można umrzeć za 50 lat.
> Widzę w tej grze wiele potencjału, innowacji i pomysłów, których w tych czasach grom
> niestety brakuje.
> Ja daję tej grze ocenę 10/10. Jest emocjonująca, chwyta za serce i daje do myślenia.
> The Last of Us? Pfff przeszedłem ją trzy, cztery razy ze względu na platynowe trofeum
> to tyle. Od lat nie grałem w coś tak świeżego jak Beyond i na jednym przejściu gry na
> pewno się nie skończy. Zdobywanie platyny będzie dla mnie wielką przyjemnością.
> Lepiej podjąć jakąkolwiek decyzję, niż nie mieć jej w cale, nawet jeśli nic to nie zmieni,
> ale takie jest życie. Szkoda David, że nie wszyscy zwracają na to uwagę.
> > Nie rozumiem... Gra jest przepiękna, soundtrack wyciska ostatnie łzy, nacisk na
> akcje
> > stoi na najwyższym poziomie, a historia opowiedziana w grze jest nawet lepsza niż
> w The
> > Last Of Us. Co z tego, że nasze decyzje nie mają większego wpływu na rozwój zdarzeń?
>
> > The Walking Dead też prowadził nas za rękę do samego końca.
> > Czy uciekając przed rozwścieczonym bykiem myślisz o zakończeniu? NIE! Próbujesz
> we wszelki
> > sposób przed nim uciec. David Cage w swojej grze jest jak los w naszym życiu, który
> prowadzi
> > nas do końca. Można umrzeć dziś, można umrzeć za 50 lat.
> > Widzę w tej grze wiele potencjału, innowacji i pomysłów, których w tych czasach
> grom
> > niestety brakuje.
> > Ja daję tej grze ocenę 10/10. Jest emocjonująca, chwyta za serce i daje do myślenia.
>
> > The Last of Us? Pfff przeszedłem ją trzy, cztery razy ze względu na platynowe trofeum
>
> > to tyle. Od lat nie grałem w coś tak świeżego jak Beyond i na jednym przejściu gry
> na
> > pewno się nie skończy. Zdobywanie platyny będzie dla mnie wielką przyjemnością.
>
> > Lepiej podjąć jakąkolwiek decyzję, niż nie mieć jej w cale, nawet jeśli nic to nie
> zmieni,
> > ale takie jest życie. Szkoda David, że nie wszyscy zwracają na to uwagę.
>
> Dużego postępu od Heavy Rain nie widać, bardziej film niż gra i te qte z wytarciem nosa
> i podciągnięciem spodni. Jak w takim kierunku mają się gry rozwijać to idę pograć w na
> boisku xD
Chyba jedyna normalna odpowiedź...
Ciekawi mnie że autor recenzji zarzuca komuś przedwczesny dostęp do gry... dwuznacznie sugerując piractwo. A może też mam dostęp do wersji dla recenzentów. A może też pisze recenzję. Nie pewnie nie autor recenzji sam stworzył tą grę i jako jedyny na świecie mam do niej dostęp... normalnie ave... Wracając to recenzji to jest typ gier. Dwie dusze w swoim gatunku jako tako nie ma konkurencji, a na tle poprzedniczek studia które ją stworzyło na pewno nie wypada tak nisko :] noo ale co ja tam wiem. Graficznie niszczy i jak sam autor przyznał nie wierzy jakim cudem to chodzi na PS3, fabularnie jest lepiej niż w 80% gier jakie ukazują się na PC, konsole czy nawet filmach w końcu to gra połączona z filmem. Gra chwyta za serce w wielu momentach (kwestia charakteru, autora urzekła 3 razy ale sam przyznał nie często mu się zdarzają takie sytuacje). Że mało gry w grze? Tak miało być każdy to mówił i wiedział od początku. To tak jakby zarzucać nie wiem Crysis 3 że jest jedna misja w pojeździe latającym i w minusach pisać że powinno być ich więcej. No ale co ja tam wiem... pirata mam pewnie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy w ustawieniach gry jest kontrola głośności? W demie nie było. Mam nadzieję, że w pełnej wersji jest, bo domyślny poziom głośności jest zbyt wysoki, a jak gram na słuchawkach podłączonych bezpośrednio do konsoli to nie mam możliwości kontroli głośności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recenzja - dzięki!

Dla mnie Heavy Rain już raził niedokończonymi wątkami i niejasnością (dlaczego główny bohater odzyskiwał przytomność z origami w ręku? Nie wyjaśnili tego dranie..) a po przeczytaniu recenzji niestety widzę, że tu jest tego więcej.. szkoda! Wygląda na to, że poczciwy Farenheit miał w sobie najwięcej logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Nie rozumiem... Gra jest przepiękna, soundtrack wyciska ostatnie łzy, nacisk na
> akcje
> > stoi na najwyższym poziomie, a historia opowiedziana w grze jest nawet lepsza niż
> w The
> > Last Of Us. Co z tego, że nasze decyzje nie mają większego wpływu na rozwój zdarzeń?
>
> > The Walking Dead też prowadził nas za rękę do samego końca.
> > Czy uciekając przed rozwścieczonym bykiem myślisz o zakończeniu? NIE! Próbujesz
> we wszelki
> > sposób przed nim uciec. David Cage w swojej grze jest jak los w naszym życiu, który
> prowadzi
> > nas do końca. Można umrzeć dziś, można umrzeć za 50 lat.
> > Widzę w tej grze wiele potencjału, innowacji i pomysłów, których w tych czasach
> grom
> > niestety brakuje.
> > Ja daję tej grze ocenę 10/10. Jest emocjonująca, chwyta za serce i daje do myślenia.
>
> > The Last of Us? Pfff przeszedłem ją trzy, cztery razy ze względu na platynowe trofeum
>
> > to tyle. Od lat nie grałem w coś tak świeżego jak Beyond i na jednym przejściu gry
> na
> > pewno się nie skończy. Zdobywanie platyny będzie dla mnie wielką przyjemnością.
>
> > Lepiej podjąć jakąkolwiek decyzję, niż nie mieć jej w cale, nawet jeśli nic to nie
> zmieni,
> > ale takie jest życie. Szkoda David, że nie wszyscy zwracają na to uwagę.
> > > Nie rozumiem... Gra jest przepiękna, soundtrack wyciska ostatnie łzy, nacisk
> na
> > akcje
> > > stoi na najwyższym poziomie, a historia opowiedziana w grze jest nawet lepsza
> niż
> > w The
> > > Last Of Us. Co z tego, że nasze decyzje nie mają większego wpływu na rozwój
> zdarzeń?
> >
> > > The Walking Dead też prowadził nas za rękę do samego końca.
> > > Czy uciekając przed rozwścieczonym bykiem myślisz o zakończeniu? NIE! Próbujesz
>
> > we wszelki
> > > sposób przed nim uciec. David Cage w swojej grze jest jak los w naszym życiu,
> który
> > prowadzi
> > > nas do końca. Można umrzeć dziś, można umrzeć za 50 lat.
> > > Widzę w tej grze wiele potencjału, innowacji i pomysłów, których w tych czasach
>
> > grom
> > > niestety brakuje.
> > > Ja daję tej grze ocenę 10/10. Jest emocjonująca, chwyta za serce i daje do
> myślenia.
> >
> > > The Last of Us? Pfff przeszedłem ją trzy, cztery razy ze względu na platynowe
> trofeum
> >
> > > to tyle. Od lat nie grałem w coś tak świeżego jak Beyond i na jednym przejściu
> gry
> > na
> > > pewno się nie skończy. Zdobywanie platyny będzie dla mnie wielką przyjemnością.
>
> >
> > > Lepiej podjąć jakąkolwiek decyzję, niż nie mieć jej w cale, nawet jeśli nic
> to nie
> > zmieni,
> > > ale takie jest życie. Szkoda David, że nie wszyscy zwracają na to uwagę.
> >
> > Dużego postępu od Heavy Rain nie widać, bardziej film niż gra i te qte z wytarciem
> nosa
> > i podciągnięciem spodni. Jak w takim kierunku mają się gry rozwijać to idę pograć
> w na
> > boisku xD
> Chyba jedyna normalna odpowiedź...
> Ciekawi mnie że autor recenzji zarzuca komuś przedwczesny dostęp do gry... dwuznacznie
> sugerując piractwo. A może też mam dostęp do wersji dla recenzentów. A może też pisze
> recenzję. Nie pewnie nie autor recenzji sam stworzył tą grę i jako jedyny na świecie
> mam do niej dostęp... normalnie ave... Wracając to recenzji to jest typ gier. Dwie dusze
> w swoim gatunku jako tako nie ma konkurencji, a na tle poprzedniczek studia które ją
> stworzyło na pewno nie wypada tak nisko :] noo ale co ja tam wiem. Graficznie niszczy
> i jak sam autor przyznał nie wierzy jakim cudem to chodzi na PS3, fabularnie jest lepiej
> niż w 80% gier jakie ukazują się na PC, konsole czy nawet filmach w końcu to gra połączona
> z filmem. Gra chwyta za serce w wielu momentach (kwestia charakteru, autora urzekła 3
> razy ale sam przyznał nie często mu się zdarzają takie sytuacje). Że mało gry w grze?
> Tak miało być każdy to mówił i wiedział od początku. To tak jakby zarzucać nie wiem Crysis
> 3 że jest jedna misja w pojeździe latającym i w minusach pisać że powinno być ich więcej.
> No ale co ja tam wiem... pirata mam pewnie hehe
michalswaj84

Niekoniecznie piractwo, YouTube :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem PS3 też oglądałem dużo gameplay''ów na YouTube. Teraz jestem w Niemczech, PS3 zostało w Polsce, więc nie mam innego wyjścia, jak tylko oglądać czyjeś popisy na YT :) Do premiery PS4 na pewno nie wrócę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, ze niektórzy chyba uznali, że skoro to QD i Cage to recenzenci powinni paść na kolana, za samą okłądkę na pudełku dać 9/10, a na koniec przepraszać ze łzami w oczach, że dają tylko marną 10, bo powinno być 100, no ale ułomny system oceniania nie pozwala :) Sorry panowie - też nie byłem zadowolony z oceny Rome 2, ale recenzja bardzo dobrze uzasadniała, dlaczego tyle punktów a nie więcej. Tutaj widzę to samo. Oczywiscie jak ktoś chce uważać, że QD i Cage padli ofiarą światowego spisku recenzentów, chcących z sobie tylko znanych powodów "zgnoić" Beyond, to ma do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że np taki Gothic oceniany był na 6/10-7/10 a dla mnie był to produkt doskonały - arcydziełem.

7/10 nie jest to zła ocena. Na pewno zagram ale jak stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaba recenzja, ocena zaniżona. Ogólnie na razie w Polsce jedna recenzja jest dobra i to na filmwebie ;/ swoją drogą jak można minusować grę że jest za bardzo interaktywnych filmem jak TAKIE COŚ miało być.

To jak z Amnesia 2.. ludzie wytykają jej że nie ma tego co Amnesia 1 ale.. ona tego nie miała mieć to całkiem inny produkt i inne podejście.

I ja rozumiem że gra mogła nie spełniać oczekiwań ale.. tego typu minusy jak "brak konsekwencji w dokonywanych wyborach" itp. ludzie HR też miał złudne i nikt na to nie patrzył. To ma być przygoda, filmowa gra drogi. Na szczęście tylko Polskie serwisy (co dziwne praktycznie kopiuj wklej recenzje takie same;) tak to oceniają.

Nie grałem jeszcze w grę ale mi chodzi o sam fakt TYCH minusów. Gdyby to były inne zarzuty to ok ale szkoda gadać. Widać że ludzie oceniają grę pod kątem tego jaką chcieli by by była a nie taką jaka jest.

Sztampowa fabuła? Czy autor wie co to znaczy? Może nie jest odkrywcza ale z tego co ją znam jakoś nie kojarzę aby wszędzie była taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś obiecuje cuda na kiju to chyba trzeba go z tych obietnic rozliczyć, a? Ja np. uwielbiam Trespassera i cieszę się, że było kilku recenzentów, którzy dali tej grze wysokie noty, ale też doskonale rozumiem tych, co go zmiażdżyli w swoich tekstach, bo miał być prawdziwy cud techniki, a twórcom niestety nie udało się tego zrealizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 12:17, Kafar napisał:

Słaba recenzja, ocena zaniżona. Ogólnie na razie w Polsce jedna recenzja jest dobra i
to na filmwebie ;/ swoją drogą jak można minusować grę że jest za bardzo interaktywnych
filmem jak TAKIE COŚ miało być.


Moze filmweb jako jedyny dal wysoka ocene bo wydawalo im sie ze recenzuja film;)
Wtedy to ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2013 o 12:17, Kafar napisał:

Na szczęście tylko Polskie serwisy (co dziwne praktycznie
kopiuj wklej recenzje takie same;) tak to oceniają.


IGN 6, Eurogamer 6, Joystick 2.5/5 gwiazdek, Destructoid 5, Edge 5, Game Informer 78, Game Trailers 7.2 - faktycznie, same polskie serwisy :) Ogólnie 58 recenzji na meta i średnia 73 punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować