Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Wydaje mi się, że jeżeli ktoś jeszcze będzie miał jakieś pomysły lub też będzie chciał o zmianach pogadać to sobie temat podepnie już osobiście, jak ja :)

Tak czy inaczej fajnie, że wszystko powoli się dzieje ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To o czym zaraz napiszę chyba nie było poruszane ... a mianowicie.

Może i się mylę ale chyba do tej pory zazwyczaj bywało tak, że gdy wprowadzaliście jakieś zmiany [ peemki na sajtach, dodatkowe moduły na gramsajtach ] to nie informowaliście o tym userów. Były akcje gdy wszyscy wiedzieli o co halo [ inne skiny czy tam te tła po bokach na forum i głównej ] ale chyba najczęściej ludzie odkrywali to przypadkiem. Miło by było jakbyście o takich a takich zmianach, nawet kosmetycznych informowali wprost - również o tym, że z racji wprowadzania zmian [ lub bez tego ] coś nie działa / może nie działać / wylogowywać by ludzie nie jojczeli i by nie słuchać ''znów nie działa, co za dziady w tym gramie''. ;] Choćby w wątku Forum 2.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorów dla modów, to jest jeszcze taka jedna dziwna rzecz. W sumie drobiazg.
Gdy konsul odpowiada na czyjegoś posta, to formułka:

Dnia 14.11.2013 o 14:02, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez -nick-

jest w kolorze szarym, tak jak reszta cytatu. A modzi mają ją (a konkretnie podkreślony fragment z linkiem) na niebiesko.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&pid=360
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&pid=434
Chyba nawet ktoś już o tym pisał, ale przeszło niezauważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 19:28, ManweKallahan napisał:

Co do kolorów dla modów, to jest jeszcze taka jedna dziwna rzecz. W sumie drobiazg.
Gdy konsul odpowiada na czyjegoś posta, to formułka:
> to jest odpowiedź na posta dodanego przez -nick-
jest w kolorze szarym, tak jak reszta cytatu. A modzi mają ją (a konkretnie podkreślony
fragment z linkiem) na niebiesko.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&pid=360
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&pid=434
Chyba nawet ktoś już o tym pisał, ale przeszło niezauważone.


U mnie jest na szaro ;)
Jak mieliśmy czerwoną czcionkę to owszem było w kolorze czerwonym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 19:30, Isildur napisał:

U mnie jest na szaro ;)
Jak mieliśmy czerwoną czcionkę to owszem było w kolorze czerwonym ;)

U mnie i przy czerwonej czcionce i teraz ten fragment jest wyświetlony na szaro ^^
Tak z ciekawości jakich używacie przeglądarek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 19:42, Karharot napisał:

U mnie i przy czerwonej czcionce i teraz ten fragment jest wyświetlony na szaro ^^
Tak z ciekawości jakich używacie przeglądarek?


Google Chrome, na czerwonej czcionce miałem to na czerwono przy niebieskiej jest już na szaro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 19:43, Isildur napisał:

Google Chrome, na czerwonej czcionce miałem to na czerwono przy niebieskiej jest już na szaro :)

Niby na logikę powinno traktować obydwa kolory jednakowo ale to by było za proste... Najwidoczniej przeglądarki też mają jakieś osobiste preferencje ;P
Jakby co ja używam FF, teraz jeszcze ManweKallahan powinien powiedzieć co się rządzi na jego kompie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 19:47, Karharot napisał:

> Google Chrome, na czerwonej czcionce miałem to na czerwono przy niebieskiej jest
już na szaro :)
Niby na logikę powinno traktować obydwa kolory jednakowo ale to by było za proste...
Najwidoczniej przeglądarki też mają jakieś osobiste preferencje ;P
Jakby co ja używam FF, teraz jeszcze ManweKallahan powinien powiedzieć co się rządzi
na jego kompie ^^


U mnie rządzi się opera, i tekst "posta dodanego przez Isildur" jest na niebiesko. Pisałem o tym już w mojej pierwszej wiadomości (tylko wtedy był to babol związany z kolorem czerwonym), teraz zmieniła się tylko barwa :P

+ wiadomości byłych moderatorów napisane pod rangą moderator są niebieskie. Czy jest to efekt zamierzony? Bo np. w przypadku konsuli byli konsule tracą kolorek w swoich wcześniejszych postach, ale zapewne przypisanie koloru zielonego odbywa się w inny sposób, stąd różnice w forumowym "formatowaniu".

P.S: nie żeby którakolwiek z tych rzeczy była istotna, ot- ciekawostka. Nie ma to większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 21:46, Isildur napisał:

Sprawdziłem to na białym tle i posiadam ten błąd?

Sprawdziłem i u mnie na białym też występuje (pierwszy raz kiedy przeskoczyłem na tego skina od 7 lat), może ktoś kombinował aby dla lepszego kontrastu kolory wyświetlały się nieco inaczej dla każdego ze skinów i coś po tym zostało?
Zgadzam się jednak z Thrandirem że jest to bardziej dziwne niż istotne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pomysł, trochę abstrakcyjny... Dzień bez moderatora, a moderatorzy dostaliby różowy kolor czcionki.

Już widzę tę tonę tematów o kody do jak to tam się zwało... makaronem?

Co do koloru to faktycznie niebieski fajnie wygląda na tym ciemnym tle. Tylko kurcze... z żółtym w tym szarym skinie się trochę moim zdaniem gryzie. Ale to są już detale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Znalazłem ten wątek i muszę przyznać, że wolałem czerwony kolor postów moderacji - było wiadomo, że coś się dzieje. Ale ten niebieski wygląda całkiem nieźle na ciemnym tle, przy którym pozostanę.

Osobiście przepisałbym kod forum na nowo, jeżeli wg postów tu zawartych dokumentacji nie ma. Jest dziurawe i często zdarzają się błędy oraz wylogowywanie użytkowników. To powinno zostać rozwiązane w pierwszej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, jest też taka kolorystyczna drobnostka, że na ciemnym skinie tytuł "Moderator" pod nickiem jest czerwony, a na białym skinie niebieski. To nic takiego, ale trochę świadczy o wprowadzaniu zmian "na odwal się". No i wydaje mi się, że taka niestaranność może też trochę zaśmiecać kod forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 00:38, ManweKallahan napisał:

Przy okazji, jest też taka kolorystyczna drobnostka, że na ciemnym skinie tytuł "Moderator" pod nickiem jest czerwony, a na białym skinie niebieski.

Geh, paskudnie to wygląda :/ Cieszę się że przynajmniej na ciemnej skórce ten napis wciąż jest po staremu czerwony.

Dnia 17.11.2013 o 00:38, ManweKallahan napisał:

To nic takiego, ale trochę świadczy o wprowadzaniu zmian "na odwal się". No i wydaje mi się, że taka niestaranność może też trochę zaśmiecać kod forum.

Przy odrobinie szczęścia zostanie to wyłapan4e i poprawione (o ile to kolory z białej skórki są błędne, jeśli to one są zamierzone to wolałbym aby nikt nie wprowadzał poprawek na ciemnym skinie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sugeruję w końcu kod napisać od nowa i zrobić nowe forum, jeżeli stanowi to jakiś problem. Główna strona i sklep zostały przebudowane od podstaw, z tego co wiem, pewnie resztę elementów gram.pl też to czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 11:48, Plagasul napisał:

Dlatego sugeruję w końcu kod napisać od nowa i zrobić nowe forum, jeżeli stanowi to jakiś
problem. Główna strona i sklep zostały przebudowane od podstaw, z tego co wiem, pewnie
resztę elementów gram.pl też to czeka.


Forum również ma być odnowione, cierpliwości nie od razu Rzym zbudowano ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować