Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Easter egg czy ogniwo łączące dwa światy w jeden? Ciekawe znalezisko w Assassin`s Creed IV

22 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Klikając narażacie się na potencjalny spoiler. Nie jest to informacja mogąca wyraźnie popsuć doznania z Assassin's Creed IV: Black Flag, a całość może okazać się burzą w szklance wody, ale czujcie się ostrzeżeni.

Przeczytaj cały tekst "Easter egg czy ogniwo łączące dwa światy w jeden? Ciekawe znalezisko w Assassin's Creed IV" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zobaczycie w maju wyjdzie Assassin''s Creed V: Watch_Dogs :)

Watpie w to:).
Sadze ze czesciowo Watch Dogs zostalo opoznione wlasnie ze wzgledu na premiere AC IV choc nie twierdze ze to jedyny powod, na pewno cos z WD bylo mocno nie tak ze premiere az o 6-8 miesiecy przelozyli.
Mysle ze tak AC jak i WD wspoldziela uniwersum, jest po prostu zbyt wiele podobnych elementow.
Wcale sie nie zdziwie jesli sie okaze ze Aidan Pierce tak jak Altair, Ezio, Heytham, Connor i teraz Edward bedzie postacia ktorej zycie przezywaja asasyni badz teplariusze z dalekiej przyszlosci:)
Taka jest przynajmniej moja teoria, czas pokaze czy sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sadze ze czesciowo Watch Dogs zostalo opoznione wlasnie ze wzgledu na premiere AC IV
> choc nie twierdze ze to jedyny powod, na pewno cos z WD bylo mocno nie tak ze premiere
> az o 6-8 miesiecy przelozyli.
> Mysle ze tak AC jak i WD wspoldziela uniwersum, jest po prostu zbyt wiele podobnych elementow.
> Wcale sie nie zdziwie jesli sie okaze ze Aidan Pierce tak jak Altair, Ezio, Heytham,
> Connor i teraz Edward bedzie postacia ktorej zycie przezywaja asasyni badz teplariusze
> z dalekiej przyszlosci:)
> Taka jest przynajmniej moja teoria, czas pokaze czy sie sprawdzi.

Bardzo ciekawa teoria, ale to połączyłoby 2 gry w 1, co mi się jakoś nie widzi. Poza tym jeszcze sajsns fikszyn, przyszłość, lasery i takie tam? Też mi to jakoś nie pasuje i nie leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ptfff.... Co tam info o WD. Przecież w ACIV jest informacja, że Abstergo współpracuje z Ubisoftem w kwestii gier. To jest prawdziwy spisek. ;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wcale sie nie zdziwie jesli sie okaze ze Aidan Pierce tak jak Altair, Ezio, Heytham,
> Connor i teraz Edward bedzie postacia ktorej zycie przezywaja asasyni badz teplariusze
> z dalekiej przyszlosci:)

To by była najgłupsza rzecz jaką w życiu widziałem.
Byłoby rozsądniej, gdyby uniwersa AC i WD były ze sobą połączone głównie za sprawą easter eggów i może jakichś małych cameo, ale sprowadzanie tego wszystkiego do jednego prostackiego sci-fi to przesada. Naoglądałem się różnych niskobudżetowych seriali sci-fi na Sci-fi Universal i AXN Sci-fi, wiem co mówię. Klepanie jednego motywu w kilku różnych tytułach (i to od jednego twórcy) to koszmar i nawet ja nie chcę tego widzieć w grach... a przynajmniej tych, z którymi wiążę nadzieję przyjemnego spędzenia kilku wieczorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zobaczycie w maju wyjdzie Assassin''s Creed V: Watch_Dogs :)
> Do samo przyszło mi na myśl :D.

Przypuśćmy, że Ubisoft zaplanował Watch_Dogs ( czyli Assassin''s Creed V)
Wszystko trzymał w tajemnicy i już dawno zaplanował zmianę daty premiery watch dogs,
by zmylić tych, którzy by to przewidzieli oraz zwrócić uwagę na część IV.

W mały easter eggu zamieszcza informacje łączącą oba światy, a już w kolejnym roku wychodzi Assassin''s Creed V: Nexus na silniku Anvil Disrupt
Gdzie wcielamy się w postać Aidena dalekiego krewnego desmonda i walcząc z BLUME walczymy także ze współpracującym z nimi ABSTERGO.

Historia się plącze i urywa w najmniej oczekiwanym momencie, a dalsza część już za pół roku w Assassin''s Creed VI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft poważnie zaryzykował nie nazywając Watch Dogs wprost kolejną grą z serii Assassin''s Creed. WD jest właśnie takim AC całkiem nieźle wpasowanym w XXI wiek. Niestety wiele osób nazwałoby AC: WD odgrzewanym kotletem, ale już samo WD jest dla nich porządną nowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to, co piszecie. Zniechęcacie mnie do kupna tej gry. Oby to nie okazało się prawdą... pociesza mnie fakt, że żadko sprawdzają się te wszystkie wydumane teorie forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 20:44, MrocznyMaciej napisał:

Bardzo ciekawa teoria, ale to połączyłoby 2 gry w 1, co mi się jakoś nie widzi. Poza
tym jeszcze sajsns fikszyn, przyszłość, lasery i takie tam? Też mi to jakoś nie pasuje
i nie leży.


Jest tez druga mozliwosc: to samo uniwersum i w zasadzie ta sama walka o dominacje (templariuszy/abstergo) i wolnosc (asasynow) a Aidan sie gdzies w sam srodek tego wbije, moze byc to na zasadzie "wrog mojego wroga jest moim przyjacielem" ale gry pozostana osobne.
W sumie teorii mam wiele na ten tema ale watpie zeby to byly tylko easter eggi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 21:21, Noxbi napisał:

To by była najgłupsza rzecz jaką w życiu widziałem.
Byłoby rozsądniej, gdyby uniwersa AC i WD były ze sobą połączone głównie za sprawą easter
eggów i może jakichś małych cameo, ale sprowadzanie tego wszystkiego do jednego prostackiego
sci-fi to przesada.


Obie gry maja zbyt wiele podobnych elementow zeby w ogole istniala mozliwosc by nie byly ze soba powiazane.
Moze nie beda to az takie powiazania jak w mojej teorii ale jestem przekonany ze nie sa to tylko easter eggi.
Istnieje tez mozliwosc ze Aidan jest prawdziwa postacia w rzeczywistym czasie i swiecie a Abstergo istnieje i robi swoje Animusowe eksperymenty, jak wiadomo z poprzednich czesci AC templariusze nie boja sie pobrudzenia rak wiec handel ludzkim towarem, informacjami jak i legalne interesy jak najbardziej sie wpasowuja w ich styl.
Zawsze tez istnieje mozliwosc ze moje teorie sa tylko czesciowo prawdziwe i scenariusz WD w ktoryms momencie sie niejako zbiegnie z AC by pozniej sie rozdzielic tak by oba tytuly wpoldzielily uniwersum ale ze soba nie kolidowaly.
To czy wyjdzie to dobrze czy kiczowato jak wyzej wspomniane seriale to juz zalezy od scenarzysty i wykonania , jednak znajac UBI to raczej nie powinna stanowic bardzo duzego problemu, oni akurat maja calkiem niezle scenariusze w swoich grach.
Czas pokaze jak jest na prawde, nie zmienia to faktu ze na ACIV (PC) jak i Watch Dogs nie moge sie doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kiedy wychodził pierwszy Assassin''s Creed na forach roiło się od takich samych tekstów. Z tym, że wtedy to fanatyczni maniacy Prince of Persia (wtedy jedna z wiodących marek Ubi, jak teraz AC) wmawiali sobie, że AC musi być powiązany z Prince of Persia bo ma zbyt wiele podobnych elementów, bla bla bla i tego typu bullshit. Dokładnie to samo. Nie wiem czy grałeś w ktregoś z PoPów, ale pewnie wiesz, że oprócz skakania, biegania po ścianach i orientalnych klimatów AC i PoP ma niewiele wspólnego.
Co prawda, AC miał kiedyś wyglądać tak: http://youtu.be/renzkLMOwok ale dowodzi to tylko temu, że projektanci Ubisoftu potrafią myśleć rozsądnie. Zbyt duże powiązania między dwoma różnymi tytułami nie są zdrowe choćby dlatego, że mogłyby powodować poczucie bullshitu wśród graczy WD niezaznajomionych z uniwersum Assassin''s Creed. Gdyby Twoje teorie miały być prawdziwe, W_D muasiałby od razu być zapowiedzany jako tytuł powiązany z Assassin''s Creed. Nie mam nic przeciwko łączeniu uniwersów, ale to już przesada.
O tym, że informacje o ctOS w ACIV to tylko niewinny easter egg i całkiem fany teaser przed premierą Watch_Dogs świadczyć może również to, że ani producent, ani nikt z ludzi odpowiedzialnych za fabułę W_D nie miał wcześniej do czynienia z produckją żadnej z części Assassin''s Creed. Wydaje mi się, że mimo dochodowaści Twojej ulubionej serii (wnioskuję po tym, że tak bardzo chcesz mieć AC tam, gdzie go nie ma) Ubisoft daje swoim ludziom choć odrobinę swobody artystycznej. To w końcu Francuzi (wiem, Montreal jest w Kanadzie, ale organ decyzyjny mieści się we Francji). Watch_Dogs jest wizją innych ludzi. Niech zatem żyje własnym życiem, a nie żeruje na sukcesie innych.

A tak w ogóle to wszystkie gry Ubisoftu mają mnóstwo podobnych elementów. Czy to sprawia, że na przykład Splinter Cell też jest częścią uniwersum Assassin''s Creed? Przecież gra się bardzo podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2013 o 23:09, Noxbi napisał:

A tak w ogóle to wszystkie gry Ubisoftu mają mnóstwo podobnych elementów. Czy to sprawia,
że na przykład Splinter Cell też jest częścią uniwersum Assassin''s Creed? Przecież gra
się bardzo podobnie.


Gralem w wiekszosc PoP''ow od czasu Pegasusa, te od Ubi rowniez.
Pamietam ten filmik, nawet wtedy wygladal on jak cos z pre-produkcji wiec byl srednio wiarogydny, pamietam za to poruszenie wsrod ludzi.
Moje wrazenia i teorie sa narazie poparte samym wygladem (z braku innego okreslenia) wizualnym, na wiekszosci demek WD jakie Ubi pokazywal (nie ogladalem wszystkich zeby sie nie napalac za bardzo) powtarza sie praktycznie zawsze ten sam styl badz element graficzny, jest to albo cos w rodzaju glitcha w czasie gameplayu, czasem cos wygladajacego jak wireframe levelu, mapa swiata (pelnoekranowa, nie minimapa) lub "tworzenie" badz "zanikanie" swiata, jest to identyczne do tego co sie dzieje w kazdej czesci AC.
Nawet producent gry nie wmowi mi (mimo ze za kazdym razem sie stara) ze to czysto przypadkowa rzecz badz ze tak jest po prostu "cool" i pasuje.
AC nie jest moja ulubiona seria, w sumie nie mam takiej na ten moment.
Najbardziej podobal mi sie pierwszy AC pozniej zas AC3 (glownie dlatego ze nie lubie Ezio, byl zbyt pyszalkowaty i denerwujacy, dopiero w Revelations gdy byl stary zaczal byc znosny) w ta serie gralem od samego poczatku glownie dla historii Desmonda.
Szczerze mowiac mialem wielka ochote po zakonczeniu historii Desmonda nigdy juz nie grac w nastepne czesci ale tak sie zlozylo ze w AC3 najlepszym wedlug mnie elementem byly walki morskie i tym mnie glownie kupil ACIV.
WD musialby zostac zapowiedziany jako nastepca albo spadkobierca AC tylko w wypadku jesli fabularnie byl by bardzo z nim powiazany, jesli beda to tylko jakies skladowe elementy AC a gameplay i historia zazebi sie tylko jednym miejscu by pozniej pojsc wlasna droga to moze spokojnie egzystowac jako zupelnie nowy twor w tym samym uniwersum.
Nie pamietam w tym momencie konkretnych tytulow ale cos kojarze ze byly juz gry dziejace sie w tym samym uniwersum jednak bedace zupelnie innymi gatunkami z odmiennymi historiami.
Pracownicy widuja sie i na pewno ze soba rozmawiaja na roznorakich konferencjach, tak tymi dla graczy i prasy jak i tymi dla wpolwlascicieli Ubi, moga ze soba kolaborowac na poziomie o ktorym sie dowiemy dopiero po premierze albo w ogole.
W tym momencie mysle ze kazdy w miare zdrowo myslacy pracownik duzego producenta gier i filmow odpowiadajacy za jego skladowe zdaje sobie sprawe ze jesli ktos go nakryje poza praca z innym pracownikiem odpowiadajacym za inna marke to odrazu bedzie o tym glosno w sieciach spolecznosciowych.
Swoje teorie opieram wlasnie na takich elementach a easter eggi czesto sie pokazywaly w grze X by pozniej sie okazalo ze nie sa tylko easter eggami a zapowiedziami czegos.
Poza tym lubie gdy gra/film/ksiazka w jakis sposob naklania mnie do myslenia na jej temat, jeszcze bardziej jak pojawiaja sie takie male smaczki w nastepnych czesciach badz innych grach/filmach etc.
Nigdy tez sie nie upieram ze musze miec racje, poprostu ja to tak odbieram, teoria wlasnie do tego sluzy, by sie albo sprawdzic albo upasc po premierze, grunt by cos sie dzialo i o czyms myslalo:)
Mam nadzieje ze czas szybko zleci do premiery i sie okaze czy i jak bardzo sie mylilem.
Owszem gra sie podobnie ale nie maja wyzej wymienionych elementow.

P.S. Sorry za dluuuuugiego posta, tak wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że chciałbym zobaczyć lekkie powiązania między WD i AC. Nie chodzi mi tu o łączenie obu serii w jedną, ale z wielką chęcią pooglądałbym informacje o międzyfirmowych przeszpiegach. Czy ktoś zaprzeczy, że porywanie ludzi z centrum miasta przez pracowników firmy produkującej dezodoranty zainteresuje firmę zajmującej się kontrolą i bezpieczeństwem miasta? Podobnie Abstergo może interesować się Blume czyli firmą, której działania mogą utrudnić templariuszom ich swobodę w działaniu. Miło byłoby pooglądać w WD sceny gdzie pracownicy Abstergo przeprowadzają jakąś tajną akcję, ale nie mamy na jej przebieg żadnego wpływu. Czyli coś jak G-Man w Half Life, który pojawiał się w zasięgu wzroku, zawsze prowadził jakieś działania, ale nigdy nie mogliśmy go spotkać bezpośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 01:14, Jarden napisał:

Nie pamietam w tym momencie konkretnych tytulow ale cos kojarze ze byly juz gry dziejace
sie w tym samym uniwersum jednak bedace zupelnie innymi gatunkami z odmiennymi historiami.

Tak, całkiem sporo. W tym Ubisoftu również. Żeby nie szukać daleko, wszystkie gry z Tom Clancy w tytule. ;)

No dobra, czyli jednak chodzi Ci tylko o dwa tytuły w jednym uniwersum, tak? Twój pierwszy post i wpis Merkurora (nawet jeśli humorystycznie napisane) w takim razie trochę nie zmyliły, i miałem wrażenie, że chodzi Wam o to, aby w obu grach pojawiły się nawet te same wątki fabularne, zwłaszcza te charakterystyczne dla serii AC.
W takim razie, zgadzam się z Tobą. Takie easter eggi są świetne bo w swoisty sposób pobudzają wyobraźnie fanów gier, do których nawiązują i motywują niektórych nawet do pisania dziwacznych fanfików. :D
No, ale jak już wspomniałem. Motywy jak ten easter egg z newsa i nawet jakieś małe cameo różnych postaci ze świata AC w Watch Dogs byłoby fajne, ale już całkowite powiązanie historii obu serii już nie. Przynajmniej moim zdaniem. No i zakładam, że twórcy chcieliby może przyciągnąć do W_D graczy, którym Asasyny nie przypadły do gustu, albo w nie poprostu nie grali.
Sam wciągnąłem się bardzo w Assassin''s Creed, i też właśnie w wątek teraźniejszy, ale nie chciałbym widzieć zbyt wiele powiązań z AC w Watch_Dogs. Takie luźne easter eggi mi wysarczą. Wolałbym, żeby pobudzały moją wyobraźnię niż jakby twórcy zniszczyli tę magię... Na przykład tym, co napisałeś w pierwszym poscie:

Dnia 30.10.2013 o 01:14, Jarden napisał:

(...) okaze ze Aidan Pierce tak jak Altair, Ezio, Heytham, Connor i teraz Edward
bedzie postacia ktorej zycie przezywaja asasyni badz teplariusze z dalekiej przyszlosci:)

Wiem, że to było humorystycznie, ale mimo wszystko taki zwrot fabularny byłby trochę nudny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować