Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Middle-earth: Shadow of Mordor

128 postów w tym temacie

Mam wszystko, co się da ustawione na ultra i gra chodzi płynnie, jedynie występują jakieś mini dropy przy obracaniu kamery w walce. Ogólnie kamera pokazuje co chce, nie zawsze właściwie, ale to mały problem. ;)

Na wysokich, wewnątrz growy test wydajności pokazał mi średni 80 fpsów, na ultra średnio 50 fpsów, więc różnica jest znacząca. W samej grze mam wahania od 45 do 90 fpsów, podobnie było z Risenem 3, więc IMO optymalizacja nie jest najlepsza. Tak na oko, nie widać większej różnicy między ultra, a wysokimi, więc komu ma ciąć, niech nie używa paczki z teksturami HD i tyle. ;)

Co do samej gry, to faktycznie. Orki, orki i jeszcze raz orki. System walki i inne zapożyczenia z dobrych gier się mi podobają, więc na razie orki mnie nie nudzą. :P
Jednak systemowi walki, do tego z Batmanów trochę brakuje.

Mapka nie jest wielka, ani mała. Wydaje się wyważona, więc nie powinien występować syndrom "zatracania się w terenie". I to chyba tyle, po niecałych dwóch godzinach grania.

Na koniec kilka screenów z ultra.

P.S. Gradobicie, o ile to gradobicie, wygląda, zachowuje się i wydaje dźwięki, jak prawdziwe. :P

20141007001511

20141007001740

20141007001749

20141007001759

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 22:33, Kraju napisał:

Co robię źle? Każda potyczka z wodzem orków (to tych 5 na samej góze) kończy się fiaskiem.
Jakimś cudem udało mi się zabić dwóch, ale kolejnych dwóch nie dam rady zabić. Są oni
w miejscach, gdzie jest mnóstwo orków, a dodatkowo ich strażą przyboczną jest 1 lub 2
te cięższe orki, którzy już sami w sobie są potężni i nie mogę ich ubić, a co dopiero
2-3 w jednej walce. Gra nie miała chyba do wyboru poziomu trudności na samym początku,
a przynajmniej nic takiego nie zaobserwowałem. Postać mam już nieźle rozwiniętą, ale
wszystkie te zdobyte umiejętności i ulepszenai oręża zdają się na nic w większości walk.
Musze ubić łączenie 4 tych wodzów, żeby pchnąć fabułę do przodu. Wszystkie zadania poboczne
już zrobiłem. Ma ktoś jakieś rady?


Postaraj się najpierw zlikwidowac przybocznych wówczas głowny przeciwnik będzie bez nich tylko z orkami, którzy akurat obok się napatoczą. Wykorzystuj słabe punkty. Jednego z nich ubiłem tylko strzałami, bez walki wręcz. No i taktyka, najlepsza trategia: walka, a potem w momencie kiedy jest za gęsto i masz mniej niż połowę paska oddal się szybko, zjedz roslinkę i wróc do bitwy, najlepiej wyciągnąć głownego wodza z tłumu i mierzyć się z nim sam na sam bądź w mniejszych grupach, jeśli wdasz sie w nawalankę wódz+ 20 orków(nawet bez jego przybocznych) to szansę są małe bo co 10 cios trafi co najwyżej w wodza. Dlatego podchodz i uciekaj tak żeby go "wyekstrahować" z tłumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 00:21, Kakarotto napisał:

Co do samej gry, to faktycznie. Orki, orki i jeszcze raz orki. System walki i inne zapożyczenia
z dobrych gier się mi podobają, więc na razie orki mnie nie nudzą. :P
Jednak systemowi walki, do tego z Batmanów trochę brakuje.


Orki to są w oceanach.

A tutaj kilka słów od Wonzia na temat samej gry: https://www.youtube.com/watch?v=8BrQ7ikp8no

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągam całą grupe w pobliże ogniska i używam tej umiejętności z wybuchem ogniska,daje sporo czasu zanim sie pozbierają i zabija większość zwykłych orków lub w pobliże klatek z bestiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bestie są ciężkie do ubicia, więc odpada. Co do ognisk, to jest to rewelacyjny taktyka, tylko nie wszedzie one są. Co znacznie utrudnia taką strategię walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwalniasz bestie i uciekasz gdzieś wysoko,bestie atakują orków a ty kapitanów np,zawsze lepiej tak niż samemu z nimi walczyć ;) możesz także walczyć na bestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ogarnąłem to gra się zapisuje automatycznie przy każdym wyjściu, nie? Przy innych czynnościach jak zbieranie artefaktów, roślin itd. też (podobnie jak w AC)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 23:39, Ecko09 napisał:

Kurna, od ładnych paru lat tak dużo nie ginąłem w grze Oo

Dziwne, ja ginę mniej więcej tyle co w każdej, średnio kilka razy w czasie jednego posiedzenia. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 23:39, Ecko09 napisał:

Kurna, od ładnych paru lat tak dużo nie ginąłem w grze Oo


Mam dokladnie to samo. Strasznie mnie to irytuje, zaczynam walke z jednym kapitanem i nagle pojawiaja sie 3 jego kumple :/ Juz mi sie cos takiego kilka razy zdarzylo.

Gra jest naprawde fajna, ale strasznie mnie denerwuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 01:29, Kraju napisał:

Jesteś słabym graczem. :D Chyba, że grasz na najwyższych poziomach trudności.

Easy albo casual, w zależności co gra oferuje. :3

A w SoM aż tak często nie ginę, bo po prostu gdy widzę że robi się nieciekawie albo wpada za dużo przeciwników, to po prostu uciekam. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak grasz,czy robisz wszystko czy tylko główny wątek.Ja po 12 godz mam 34 % gry.

Co do trudności to im dalej tym łatwiej moim zdaniem bo zdobywamy więcej umiejętności ale ważna jest taktyka.Ja namieżam kapitanów trybem upiora i łukiem ściągam do siebie,poza tym jak jest możliwość to ściągam bestie,strzelam w ogniska lub biegam w okół jakiejś skały yb budynku i zabijam od tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 23:24, Isildur napisał:

Pytanie do osób, które grę skończyli w 100%, na ile godzin gra starcza?


Powtórzę za poprzednikiem: zależy jak się gra
ja, mam dopiero wykonane 4 główne zadania, 22% osiągnięć i gram już ponad 16 h - biegam sobie, tłukę orków, zbieram runy i punkty na ostatni slot na runę na mieczu i często ginę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2014 o 13:24, gumeczka napisał:

Tutaj na "rambo" się nieda ;)

Jak najbardziej na Rambo się da. Tego z pierwszej części. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować