Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Deus Ex: Human Revolution Director`s Cut - recenzja

44 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2013 o 22:18, Zaix_91 napisał:

Tak, z Twojego. :) Świetna robota. +1


Dzięki :) Ogólnie robiłem go dla siebie, bo wkurzało mnie, że gra w podstawowej wersji była po polsku, a w tej po angielsku. Myślałem, że będę musiał wypakowywać też pliki z podstawki, ale okazało się, że w tej wersji w plikach jest język polski, tylko po prostu ukryty i nie do włączenia w opcjach. Jak komuś się chce, to może pobawić się plikiem z folderu "FFFFFDE0" otwierając go hexedytorem i przetłumaczyć resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie-e, mój ukochany złoty filter! (Naprawdę go lubiłem) :c
>
> A tak na poważnie, gra cud, co tu wiele mówić, mało takich perełek ostatnio, które dużo
> obiecują i dotrzymują słowa :)
No. To prawie tak jakby zrobić Sin City w kolorze.
P.S. Ciekawostka: w ostatniej części fragment jest w kolorze, ale to przez widy bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja właściwie czego? Tekst opisuje (a właściwie jedzie równo) zmiany które wprowadza Director''s Cut, po czym końcowa ocena odnosi się do samej gry. To tak jakby ocenić reedycję Silent Hilla w HD i dać 10/10 za fabułę, mimo tego że gra się sypie z nowymi teksturami i jest niegrywalna. Druga sprawa, według tekstu DC nie jest takie złe bo mogę sobie poinstalować mody które naprawią niedoróbki (j. polski i filtr). Serio? Wcześniej również były mody które zdejmowały nadmiar żółci z ekranu więc jeżeli kogoś to gryzło to miał wolną drogę. Do tego reedycja jest mocno zabugowana i sporo graczy ma problemy z crashami czy dźwiękiem. Zmiany w walkach z bossami to tak naprawdę tylko większe areny bo dalej żeby ich pokonać trzeba walczyć twarzą w twarz. Chyba jedynym plusem jest włączenie Missing Link do gry dzięki czemu otrzymujemy od razu całą historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony bardzo. Z komentarzy można się dowiedzieć mnóstwa nowych ciekawych rzeczy i to nie tylko na temat tego co się w grze nie znalazło. Ja np. nie miałem pojęcia, że dochodząc do końca danej mapy (np. początkowa misja w fabryce zakończona spotkaniem z Zeke''iem) można się praktycznie cofnąć do samego początku i w całej lokacji jest już policja bo opanowali ośrodek i można z każdym porozmawiać.

Jedyne co mi trochę nie pasuje, to fakt, że niektóre komentarze twórców można łatwo przegapić. Czasami są one dłuższe i jeśli w trakcie ich trwania będzie się kontynuować grę i pójdzie dalej to można niektóre przegapić. Bardzo przydałoby się oznaczenie na mapie i/lub interfejsie punktów, w których można aktywować komentarz twórców. No i zdecydowanie brakuje jakiegoś menu, w którym można by było przejrzeć sobie na spokojnie i odpalić komentarze dla danej lokacji. Trochę denerwujące jest też to, że jak już się aktywuje komentarz, to nie można go przerwać ręcznie co by się przydało, bo w trakcie jego trwania nie można przejść do innej lokacji a czasami też po prostu można aktywować go przez przypadek myśląc, że to nowy, a już się go słuchało. Wkurza też trochę, że komunikacja przychodząca przerywa komentarze. Np. wchodząc do windy można odpalić komentarz, uruchamiając windę i jadąc w dół nagle komentarz zostaje przerwany bo Pritchard ma coś do powiedzenia.

Odnośnie braku oficjalnej wersji PL (jak i paru innych) to szkoda, że po prostu nie dali jej normalnie jak w podstawce i DLC z zastrzeżeniem, że komentarze twórców nie są przetłumaczone i dostępne po angielsku. Ale patent ze spolszczeniem jest wystarczający. Najważniejsze, czyli kwestie i interfejs są po polsku, tylko czasami w niektórych miejscach jest tekst oryginalny, ale to nie taki duży problem.
@sergeon, dzięki wielkie za poradnik, też z niego korzystałem. Mam tylko małe pytanie, czy Missing Link też ma tłumaczenie bo jeszcze nie doszedłem do tego momentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9.0? Jaja sobie robicie? Na ten moment gra jest NIEGRYWALNA, ilosc bugow i to krytycznych ja ZABIJA.

Kolejna skandaliczna pseudorecnezja, wszystkich zainteresowanych odsylam do listy bledow w grze:

http://steamcommunity.com/app/238010/discussions/0/810939350891608249/

Co wiecej wycieto JEZYK POLSKI (tak, krzycze!) co jest totalnym SKANDALEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2013 o 21:28, Obi-Wan napisał:

To ja już nie wiem, poradźcie...mam kupić Deus EX Human Revolution Złotą Edycję z 3 DLC
czy poczekać na tą Director''s Cut? Zaznaczam że zależy mi raczej na napisach, ale jak
do tej drugiej kiedyś napisy wyjdą to się zastrzele;]


Zdecydowanie Zlota Edycje, bez watpliwosci i pisze to jak o wielki fan DX:HR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 11:09, Galnospoke napisał:

9.0? Jaja sobie robicie? Na ten moment gra jest NIEGRYWALNA, ilosc bugow i to krytycznych
ja ZABIJA.


Spokojnie... Głęboki oddech... Czytałeś co to są za bugi?
90% to jakieś problemy z teksturą na skrzyniach, dywanach, oknach, czy kiblach. To powoduje, że gra jest niegrywalna? No sorry...
Przegrałem już w Director''s Cut jakieś 40 godzin i nie natrafiłem na nic co mogłoby spowodować, że gra jest niegrywalna. Raz widziałem, jak w Hengsha jeden w przechodniów wystrzelił w górę i zaczął chodzić sobie w powietrzu na wysokości 10 piętra ale poza tym nic.
Za to w zwykłej wersji DX:HR znikł mi jeden z członków ochrony Double-T w misji Cloacks and Daggers przez co nie mogłem jej ukończyć. Więc Director''s Cut wcale nie jest jakoś bardziej zabugowana niż zwykła wersja zaraz po premierze.

Więc wyluzuj. Idź na dwór czy coś.
9.0 grze się jak najbardziej należy. I nawet do wszystkich minusów wypisanych przez Pawła bym się nie przychylił, bo śmierć bossów jest niejako wymagana przez fabułę gry. Ale to taki szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno grałem W DE:HR, więc recka (dla mnie) bardzo na czasie ale... gdzie do cholery są screeny!? Chcę zobaczyć jak wygląda bez tej charakterystycznej złotej poświaty! Brzmi jakby wycięto coś wybitnie specyficznego i nadającego klimat. Ponadto co z najgorszą częścią gry (tuż obok walk z bossami) czyli cut-scenkami? Poprawili je? Bo wcześniej z jakiś zupełnie dla mnie niezrozumiałych powodów wyglądały sto... nie, tysiąc razy gorzej niż sama gra! Nie wiem jak to możliwe, że prerenderowane filmiki zrobione na silniku gry wyglądają znacznie gorzej niż gra działająca na niskich ustawieniach graficznych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 14:24, Phobos_s napisał:

Spokojnie... Głęboki oddech... Czytałeś co to są za bugi?
90% to jakieś problemy z teksturą na skrzyniach, dywanach, oknach, czy kiblach. To powoduje,
że gra jest niegrywalna? No sorry...
Przegrałem już w Director''s Cut jakieś 40 godzin i nie natrafiłem na nic co mogłoby
spowodować, że gra jest niegrywalna. Raz widziałem, jak w Hengsha jeden w przechodniów
wystrzelił w górę i zaczął chodzić sobie w powietrzu na wysokości 10 piętra ale poza
tym nic.
Za to w zwykłej wersji DX:HR znikł mi jeden z członków ochrony Double-T w misji Cloacks
and Daggers przez co nie mogłem jej ukończyć. Więc Director''s Cut wcale nie jest jakoś
bardziej zabugowana niż zwykła wersja zaraz po premierze.

Więc wyluzuj. Idź na dwór czy coś.
9.0 grze się jak najbardziej należy. I nawet do wszystkich minusów wypisanych przez
Pawła bym się nie przychylił, bo śmierć bossów jest niejako wymagana przez fabułę gry.
Ale to taki szczegół.


Tak czytalem, ba - mam je sam - sa tak "drobne", ze nie da sie grac. Ale oczywiscie w/g Ciebie to kolejny przypadek i zbieg okoliczosci. Wyluzowac nie mam zamiaru, chyba ze mi oddasz 4 Euro - wtedy OK. Podac nr konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze jedno. Czy w końcu HUD skaluje się wraz ze zwiększaną rozdzielczością? Czy nadal granie w fullhd równa się koniecznością używania lupy by dostrzec cokolwiek na radarze czy żeby przeczytać jakiekolwiek napisy? I nie piszę o 15 calowym wyświetlaczu tylko 40 calowym tv!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No po prostu świetnie. Kupiłem podstawkę i nie miałem czasu przejść, bo wciąż ogrywam
> inne wcześniej zakupione gry. Nie wahałem się kupić w takim razie tej wersji bo miałem
> zniżkę 80% za to, że miałem wersję kompletną i to ek. Po uruchomieniu zdziwiłem się,
> że mam 2 komplety tych samych osiągnięć, a teraz dzięki recenzji dowiaduję się, że kupiłem
> wersję ang... Po prostu cudownie.

Na razie masz angielską... Chociaż nigdy nie wiadomo co się wydawcy ubzdura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2013 o 16:37, Galnospoke napisał:

Tak czytalem, ba - mam je sam - sa tak "drobne", ze nie da sie grac. Ale oczywiscie w/g
Ciebie to kolejny przypadek i zbieg okoliczosci. Wyluzowac nie mam zamiaru, chyba ze
mi oddasz 4 Euro - wtedy OK. Podac nr konta?


Chyba się waści pomyliłeś nieco... a za co ja mam Ci pieniądze jakieś oddawać? Zmuszałem Cię do kupowania czegoś? Jestem odpowiedzialny za jakieś błędy w grze?
Nie? To swoje żądania schowaj sobie do kieszeni.

Skoro popsuta tekstura dywanu albo świecąca tekstura kibla powodują, że "nie da się grać" to serio, ale wyłącz komputer, wyjdź na dwór, odetchnij świeżym powietrzem. W realu wszystkie tekstury są dobre, a NPCe nie znikają.
Już Ci powiedziałem, mam ponad 40 godzin na liczniku i zero błędów, nawet jeśli tekstura okna się źle wyświetliła to to zlałem bo detal i nie przeszkadza w rozgrywce.
A gdyby gra była "niegrywalna" to na pewno byłoby o tym w każdej recenzji. A bardzo mi przykro, jakoś nikt o tym nie wspomina, jest mowa o błędach, owszem, ale bez takiego hate''u i żółci jak u Ciebie.

Więc dla Ciebie zalecany jest odpoczynek od kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To swoje żądania schowaj sobie do kieszeni.

Wiec skoro nie sa to Twoje pieniadze, to sie z laski swojej zajmij swoimi wrazeniami i zadowoleniem z zakupi, a nie cudzym. Gra jest na ten moment niegrywalna i Twoje chrzanienie nie zmieni tego faktu, podobnie jak nie zaczaruje braku polskiej wersji za ktora, moj Ty "mistrzu cietej riposty", zaplacilem prawie 100 zl.

>Więc dla Ciebie zalecany jest odpoczynek od kompa.
A takie teksty to mozesz sobie rzucac swoim kolegom z podworka, bo ja zwyczajnie z cos takiego takim gowniarzom jak ty z punktu sprzedaje plaskacza. Wiec moj ty "bohaterze" internetowy, ciesz sie, ze dzieli nas kabel, zreszta w innej sytuacji jak znam takich gierojow byloby tylko "dziekuje i przepraszam pana".

I tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2013 o 10:50, Galnospoke napisał:

Wiec skoro nie sa to Twoje pieniadze, to sie z laski swojej zajmij swoimi wrazeniami
i zadowoleniem z zakupi, a nie cudzym. Gra jest na ten moment niegrywalna i Twoje chrzanienie
nie zmieni tego faktu, podobnie jak nie zaczaruje braku polskiej wersji za ktora, moj
Ty "mistrzu cietej riposty", zaplacilem prawie 100 zl.


Problem w tym że wprowadzasz ludzi w błąd twierdząc że gra jest niegrywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 10:50, Galnospoke napisał:

Wiec skoro nie sa to Twoje pieniadze, to sie z laski swojej zajmij swoimi wrazeniami
i zadowoleniem z zakupi, a nie cudzym. Gra jest na ten moment niegrywalna i Twoje chrzanienie
nie zmieni tego faktu, podobnie jak nie zaczaruje braku polskiej wersji za ktora, moj
Ty "mistrzu cietej riposty", zaplacilem prawie 100 zl.


Wooow... To masz niezły przelicznik. Najpierw 4 euro a teraz prawie 100 zł?
100 zł to mogłeś zapłacić za zwykłą wersję DX:HR a ta, o ile pamiętasz, wersję polską ma.
Więc zejdź na ziemię z tej swojej wierzy cudów, bo Ci niestety widok zniekształca.
I przestań z tą niegrywalną grą bo to są po prostu kompletne brednie.

Dnia 14.11.2013 o 10:50, Galnospoke napisał:

A takie teksty to mozesz sobie rzucac swoim kolegom z podworka, bo ja zwyczajnie z cos
takiego takim gowniarzom jak ty z punktu sprzedaje plaskacza. Wiec moj ty "bohaterze"
internetowy, ciesz sie, ze dzieli nas kabel, zreszta w innej sytuacji jak znam takich
gierojow byloby tylko "dziekuje i przepraszam pana".


Jak na razie to jedynym "gierojem" i "gówniarzem" jesteś tutaj Ty. Skaczesz, grozisz i taki jesteś odważny właśnie dzięki temu kablowi. Nie mam zamiaru zniżać się do Twojego dennego poziomu i przepychać na forum.
Widzę jednak, że czegoś jeszcze w tych szkołach uczą bo znasz słowa "dziękuję" i "przepraszam" a myślałem, że znajomość tych słów zaginęła gdzieś po latach 80.
Niniejszym Twoje przeprosiny przyjmuję. Możesz odejść.

Dnia 14.11.2013 o 10:50, Galnospoke napisał:

I tyle ode mnie.


No ja myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sobie psuć nerwów na takich podżegaczy. Z reguły te ich groźby o "plaszczakach" itp. są o kant 4 liter potłuc. Są mocni w gębie tylko. Także Phobos_s jestem w tej dyskusji całkowicie po Twojej stronie. Co prawda w wersję Directors Cut grałem dopiero ok. 3 godz., ale sam fakt dodania komentarza twórców jest świetną sprawą dla osoby, która już przeszła grę 1-2 razy. Jakieś drobne bugi graficzne na pewno nie zniechęcą mnie do ponownego ukończenia tej genialnej produkcji. Szkoda, że takich gier już dziś jak na lekarstwo. Pozdrawiam wszystkich zdroworozsądkowych i dojrzałych graczy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować