Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One zadebiutował, nowa generacja w komplecie

27 postów w tym temacie

Ktoś się orientuje czy jakieś polskie sieciówki mają zamiar sprowadzić jakieś sztuki na sprzedaż przed oficjalną premierą PL? Gdzieś przewijał się ten temat kilka tygodni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś się orientuje czy jakieś polskie sieciówki mają zamiar sprowadzić jakieś sztuki
> na sprzedaż przed oficjalną premierą PL? Gdzieś przewijał się ten temat kilka tygodni
> temu.

Wg Q&A Microsoftu nawet jak uda Ci się szybciej dostać konsole to jej nie uruchomisz w Polsce przez blokadę regionalną. Ewentualnie jeśli użyjesz jakiegoś proxy przy sieci dla X''a.
Btw. Najwyższy czas na PC''ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wg Q&A Microsoftu nawet jak uda Ci się szybciej dostać konsole to jej nie uruchomisz
> w Polsce przez blokadę regionalną. Ewentualnie jeśli użyjesz jakiegoś proxy przy sieci
> dla X''a.
> Btw. Najwyższy czas na PC''ta.

Jeszcze kilka tygodni temu wszyscy huczeli o braku blokady w XOne, a tu nagle jest? To jak to w końcu wygląda?
Tak po prawdzie to konsoli potrzebuję jedynie do FIFY na nowym silniku, FORZY i może kilku innych tytułów. Brałbym PS4, ale szkoda mi konta Origin, na którym grałem w FIFĘ odkąd pamiętam, a które da się przenieść do klocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Btw. Najwyższy czas na PC''ta.

Jak ostatnio napisałem to w komentarzu pod jakimś filmikiem na YT zostałem nazwany fanboy''em. Tak jakby konsole nowej (a w zasadzie obecnej) generacji były w czymś lepsze. Już teraz są słabsze od topowych komputerów, nie wyobrażam sobie że zdołają przeżyć chociaż trzy lata. W tym momencie całą nadzieję można pokładać w steam OS, jednak większość producentów gier nie robi swoich gier na linuxa, zwłaszcza, że ten zawsze był mało wspierany przez producentów kart graficznych. Jednak zauważa się zmniejszanie się trendu API directX, a DICE w BF4 pokazał, że można stworzyć grę w oparciu o dwa interfejsy programowania - dX oraz mantle od AMD. Jeśli steam OS będzie wspierał takie nowinki, możemy mieć przełom w graniu na sprzęcie PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Już teraz są słabsze od topowych komputerów, nie wyobrażam sobie że zdołają przeżyć chociaż trzy lata
Przeżyją nawet dłużej, bo to konsole wciąż mają lwią część rynku gier AAA i to pod konsole robi się gry, a nie pod topowe komputery. Wystarczy zobaczyć choćby dane steam o sprzęcie bazy użytkowników. Lekko ponad 30% użytkowników gra w FHD, że nie wspomnę o tym, że 80% ma karty graficzne gorsze od HD 7850. Niestety, ale dla developerów pecet to wciąż nisza.
Tak co do samej blokady to podobno jej nie ma i można na luzie brać od Dojczów. Ja czekam na premierę w Polsce, a jak na razie zadowalam się graniem na pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wg Q&A Microsoftu nawet jak uda Ci się szybciej dostać konsole to jej nie uruchomisz
> w Polsce przez blokadę regionalną. Ewentualnie jeśli użyjesz jakiegoś proxy przy sieci
> dla X''a.
> Btw. Najwyższy czas na PC''ta.

Co ty za głupoty gadasz, nie wprowadzaj ludzi w błąd... Xbox1 Nie posiada żadnej blokady regionalnej, jedyny mankament który tyczy się konsoli znajdującej się Polsce to przymus założenie konta XBL w jednym z 13 krajów posiadających dziś premierę (nie użyjesz swojego Polskiego), niemniej jednak taka sama sytuacja miała miejsce z x360, każdy zakładał i także teraz będzie zakładać Brytyjskie konta, no oczywiście pozostaje jeszcze język konsoli... w tym kinecta, ale kto się dziś by tym przejmował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś się orientuje czy jakieś polskie sieciówki mają zamiar sprowadzić jakieś sztuki
> na sprzedaż przed oficjalną premierą PL? Gdzieś przewijał się ten temat kilka tygodni
> temu.
Redcom.pl nowa dostawa 6 grudnia, dzisiejsza wyprzedana.
I Allegro.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 10:54, Kirlen napisał:

Co ty za głupoty gadasz, nie wprowadzaj ludzi w błąd... Xbox1 Nie posiada żadnej blokady
regionalnej, jedyny mankament który tyczy się konsoli znajdującej się Polsce to przymus
założenie konta XBL w jednym z 13 krajów posiadających dziś premierę (nie użyjesz swojego
Polskiego), niemniej jednak taka sama sytuacja miała miejsce z x360, każdy zakładał i
także teraz będzie zakładać Brytyjskie konta, no oczywiście pozostaje jeszcze język konsoli...
w tym kinecta, ale kto się dziś by tym przejmował.


Nie ma to jak być R-anym przez Microsoft w tylną część ciała i z uśmiechem brać od nich wszystko co dają płacąc za to ciężką kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak pc z prawie identycznymi konfiguracjami będą się sprawowały na tle konsoli o tych samych (lub bardzo podobnych parametrach) w grach multiplatformowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 10:00, FlyingJoe napisał:


Jak ostatnio napisałem to w komentarzu pod jakimś filmikiem na YT zostałem nazwany fanboy''em.
Tak jakby konsole nowej (a w zasadzie obecnej) generacji były w czymś lepsze. Już teraz
są słabsze od topowych komputerów, nie wyobrażam sobie że zdołają przeżyć chociaż trzy
lata.

Tylko, że Konsola to nadal nie PC. Ale tego fani wyłącznie PeCetowego grania nigdy nie pojmą.
PC to miliony różnych konfiguracji i zasobożerny system wraz ze sterownikami. A konsola? A konsola ma jedną uniwersalną konfigurację<architektura zamknięta> i system który jednak zżera mniej zasobów niż jego PCtowy brat.
Dlatego konsola będzie mocniejsza od podobnej konfiguracji PC jak i od wielu mocniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Nie ma to jak być R-anym przez Microsoft w tylną część ciała i z uśmiechem brać od nich
> wszystko co dają płacąc za to ciężką kasę.

Fakt iż ty jesteś fanBoyem Sony nie oznacza że inni muszą być, obie konsole są dobre i nie powinno cie interesować kto jaką wybiera. Twój komentarz jest co najwyżej nie smaczny, nie dziw się potem że nadają ludziom twojego pokroju miano gimbusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę Tobie to, co przypominam wszystkim innym.

PS3 - 256 MB Ram i 256 MB pamięci na karcie graficznej - i na takim sprzęcie ruszył Battlefield 3 (skoro już od Dice wspominasz) na okolicach średnich ustawień.

Wybacz, ale mój PC z 4 GB Ramu, Radeonem 5730 1 GB i dwurdzeniowym procesorem taktowanym 2,56 Ghz miał spore problemy z grą na znacznie niższych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2013 o 11:56, ww3pl napisał:

Przypomnę Tobie to, co przypominam wszystkim innym.

PS3 - 256 MB Ram i 256 MB pamięci na karcie graficznej - i na takim sprzęcie ruszył Battlefield
3 (skoro już od Dice wspominasz) na okolicach średnich ustawień.

Wybacz, ale mój PC z 4 GB Ramu, Radeonem 5730 1 GB i dwurdzeniowym procesorem taktowanym
2,56 Ghz miał spore problemy z grą na znacznie niższych ustawieniach.

Niestety, niektórzy nie są w stanie dostrzec tego iż konsole jednak nie są nawet porównywalne z podobnymi konfiguracjami PC.
Wystarczy<idąc za twoim przykładem> spróbować odpalić BF3 na podobnej konfiguracji PC do PS3. Na Low nawet nie drgnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co się dzieje z tymi konsolami microsoftu? Podobno niektóre bekają jak im się włoży płytę
> do pyska, albo burczy im w brzuchu bo są głodne gier.

Wadliwe modele Xboxa mają popsute czytniki, ale nie ograniczaj się do jednej marki, PS4 ma podobny problem, tkz. Blue Light of Death (1 na 100 konsol), warto poczytać :)

Za to napewno nie warto się spieszyć z zakupem... obu konsol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Przypomnę Tobie to, co przypominam wszystkim innym.
> >
> > PS3 - 256 MB Ram i 256 MB pamięci na karcie graficznej - i na takim sprzęcie ruszył
> Battlefield
> > 3 (skoro już od Dice wspominasz) na okolicach średnich ustawień.
> >
> > Wybacz, ale mój PC z 4 GB Ramu, Radeonem 5730 1 GB i dwurdzeniowym procesorem taktowanym
>
> > 2,56 Ghz miał spore problemy z grą na znacznie niższych ustawieniach.
> Niestety, niektórzy nie są w stanie dostrzec tego iż konsole jednak nie są nawet porównywalne
> z podobnymi konfiguracjami PC.
> Wystarczy<idąc za twoim przykładem> spróbować odpalić BF3 na podobnej konfiguracji
> PC do PS3. Na Low nawet nie drgnie :)

Zgadzam się, że na konsolach wszystko jest idealnie zgrane. Ale teraz jest trochę inaczej i konsole jeszcze nigdy nie były tak podobne w kwestii architektury do PC. Np procesory PowerPC, celle i inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PowerPC akurat, zdaniem devów, był wyjątkowo bliski PC-tom, a wersja na X360 od tej na PS3 różnice miała naprawdę niewielkie (część elementów była nawet lepsza, choć inne były już nieco gorsze).
I jeśli między PowerPC a Cellem nie było, ze strony Dice, ogromnych różnic, to i przesiadka na x86 wiele zmienić nie powinna.

@Mr_Spike
Bo ja wiem - pamiętam identyczne głosy przy premierze X360, gdzie każdy krzyczał "A SE LEPSZEGO PECETA ZŁOŻĘ", albo "Karta graficzna w PS3 to jakiś żart". Brzmi znajomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować