Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Moja prywatna gra roku - Diablo III

59 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2013 o 21:13, Essau napisał:

Może grafa nie jest "pedalska", ale fakt, coś z nią nie tak. Nie tak powinna wyglądać
strona wizualna gry o Panie Grozy. D3 upodobniło się do innych produkcji Blizzarda, szkoda.
Gdzie ten mrok z D1...

Treaz z tym D1 to trochę przesadziłeś...
Dla mnie D3 powinno wyglądać jak Lineage Eternal. http://www.youtube.com/watch?v=G-hMYlSmZfo [Polecam cały gameplay. W szczególności momenty w katakumbach] Bo na ten moment Lineage E jest bardziej Diablo III niż samo Diablo III. Dlaczego D3 nie mogło tak wyglądać.. ?

Nie mam bladego pojęcia ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 11:36, Braveheart napisał:

Dla mnie D3 powinno wyglądać jak Lineage Eternal. http://www.youtube.com/watch?v=G-hMYlSmZfo
[Polecam cały gameplay. W szczególności momenty w katakumbach] Bo na ten moment Lineage
E jest bardziej Diablo III niż samo Diablo III. Dlaczego D3 nie mogło tak wyglądać.. ?

Przy okazji to twój głos ws "pedalskiej grafiki z Japonii"? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 02:28, Mercuror napisał:

1. Cztery sloty na umiejętności, przypadek?

Jest ich sześć, ale co tam.
A teraz popatrz na Diablo 1 - osiem quick slotów na miksturki. Diablo 2 - cztery. Też przez konsole uprościli?

Spoiler

Diablo 1 wyszło na konsole. D2 nie. Wniosek? Diablo zostało uproszczone przez PCty.

Dnia 27.12.2013 o 02:28, Mercuror napisał:

2. Skrócenie czasu kampanii.

A co to ma wspólnego z konsolami?

Dnia 27.12.2013 o 02:28, Mercuror napisał:

3. Betatesty na PC, właściwa premiera na konsole.

Zaiste. 12 milionów betatesterów testowało produkcję, by dwa miliony konsolowców mogło grać bez przeszkód.

Spoiler

To w spoilerze to sarkazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 13:04, Gacol08 napisał:

To nie przez konsole czy pc-ty gry są upraszczane tylko rynek jest przesiąknięty casualami.

Jak każdy rynek na świecie. Nihil novi sub sole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Diablo grałem i gram bardzo dużo i jakoś mi się jeszcze nie znudziła więc moim tak powinna zostać grą roku. Chodź Battlefield 4 uważam także za bardzo dobrą grę chodź jeszcze z błedami niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 10:50, Oscar_Oks napisał:

po drugie, brak możliwość grania bez podłączenia do sieci jest strzałem w środek rzyci.
po co to? zabezpieczenie przed piratami? nie działa - sprawdzałem z ciekawości.


To ciekawe co piszesz. Może przedstawisz jakieś dowody? Byłbyś pierwszym udokumentowanym przypadkiem, któremu udało się spiracić D3. Oczywiście żałosnych, sandboxowych emulatorków, które pozwalają jedynie uruchomić grę nie bierzemy pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 14:33, leszeq napisał:

To ciekawe co piszesz. Może przedstawisz jakieś dowody? Byłbyś pierwszym udokumentowanym
przypadkiem, któremu udało się spiracić D3. Oczywiście żałosnych, sandboxowych emulatorków,
które pozwalają jedynie uruchomić grę nie bierzemy pod uwagę.

Pewnie to miał na myśli :D
Albo odpalił grę i chodził po samym mieście a gdy zabił moba miał z niego milion golda. Pirackie D3 jest tak samo beznadziejne jak piracki WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, z częścią można się nawet zgodzić. Dość stare, ale poruszone tutaj :D

Diablo 3 was setup to be a console game.

The reason only 4 players are allowed into a game is for 4 controllers.

The reason the quests make you walk in a linear closed circuit as opposed to big open worlds, is to keep your buds next to you on the same screen.

The reason for no skill points or complicated number crunching? To make console players happy.

The reason you have 4-5 skills on your bar at once? Very easy to use an Xbox/Ps3 controller to use skills.

The reason no runes / complicated item mechanics exists. Simply wouldn''t be fun for console gamers.

The reason you can''t host a named game? Auto join for console users.

The reason for achievements in game? It''s popular among console / COD fans.

The reason for passive skills? Perks like Call of Duty uses. Everyone unlocks perks and uses their favorite ones.

PC gamers are just beta testing for the console release so it wont be full of bugs. That''s how ActiBlizz intends to make the real money.

Also explains why the game doesn''t have VoIP for Pc gamer chat.

Diablo 3 is the modern Call of Duty of ARPG''s.P

http://kotaku.com/5985811/diablo-iii-fans-are-not-reacting-well-to-the-games-ps4-announcement

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 11:36, Braveheart napisał:

> Może grafa nie jest "pedalska", ale fakt, coś z nią nie tak. Nie tak powinna wyglądać

> strona wizualna gry o Panie Grozy. D3 upodobniło się do innych produkcji Blizzarda,
szkoda.
> Gdzie ten mrok z D1...
Treaz z tym D1 to trochę przesadziłeś...


A dlaczego niby przesadziłem? To takie przesadne, że chciałbym, aby gra z diabłem w nazwie była poważna i choć graficznie dojrzała? Średnio mi się zabija demony, kiedy wyglądają one jak postacie z kolorowanki dla przedszkolaków. Który moment w grze mógłby przestraszyć choćby pięciolatka? Gra jest totalnie bez nastroju i klimatu, zwykła wydmuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Shinigami
Z tych postów na forum D3 elitaryzm wylewa się całymi potokami ^^
1. Pewnie, dlatego jako pierwsze wyszło na PCty i pewnie, dlatego tylko w przypadku PC oferuję pełną kompatybilność z kontem Battle.net no nie ?
2. A może, dlatego że liczba 4 graczy to standard w co-opie ? Pozwala uniknąć niepotrzebnego zamieszania itd. ?
3. Baldur''s Gate Dark Alliance - jakoś tam lokacje nawet jak na ps2 były duże, a dało się (Boleśnie) utrzymać graczy na jednym ekranie.
4. Oho czyżby znowu konsole kaszualstwo i pecetowe hardkory ? Litości... Jakoś w Dark Souls, Demon''s Souls, Borderlands 1&2(Tak to są typowo konsolowe gry) udało się to normalnie załatwić.
5. Idąc tą wybiórczą w myślenie logiką można dojść do wniosku, że zaraz np. Guild Wars 2 wyjdzie z "beta testów" i trafi na konsole w pełnej okazałości. Tak btw. po co mieliby dodawać więcej skilli ja się pytam ?
6. Ponownie odsyłam do borderlands i soulsów.
7. GTA Online ? Kolejny argument z tyłka wzięty.
8. WoW od czasu Cata(chyba) też ma achivmenty. Panowie czapki z głów, bo szykuje się nam premiera WoW-a na konsole. Świadczy o tym masa rzeczy - stopniowe uproszczenie gry, achivmenty, "słaba grafa" !!!111one
Przecież pucharki wcale nie motywują do masterowania gry no nie ? O trofkoholizmie nikt nie słyszał ?
9. Przecież perki istnieją w grach od bardzo dawna(nie CoD 2 nie był tu rewolucją)

"TO FSZYSTKO WINA KĄSOL !!!!11"
Ja wiem, że ta generacja dużo namieszała, wydawcy dzielą na równych i równiejszych itd., no ale litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 18:51, Ksywiarz napisał:

Z tych postów na forum D3 elitaryzm wylewa się całymi potokami ^^


Jak zawsze, skoro ktoś ma nierealne oczekiwania to potem pupa boli, szczególnie po zderzeniu z rzeczywistością :D

Blizzard od początku planował wersję konsolową, a nie ukrywam, że dziesięciu graczy na jednym ekranie w co-opie raczej cienko się prezentuje. Szczególnie na konsolach. Błędem jest zrzucanie wszystkiego na barki konsoli, pewnie. Uproszczeniem, ułatwieniem gier czy uszczęśliwianiem graczy na siłę opiera się coraz mnie produkcji. Niezależnie od platformy. Zresztą każdy kogo oczekiwania zawiódł diabeł, dostał dla kontrastu PoE - w wielu aspektach tak właśnie powinien wyglądać H&S ''starej szkoły''. Wystarczy porównać te produkcje, spojrzeć na datę zamieszczenia tych podpunktów, sprawdzić jak Diablo zmieniło się od tego dnia i w jaką stronę zmierza. Tylko dla niektórych już jest za późno.

Są tacy którzy z niecierpliwością czekają na PvP / Areny. Już Legendarnie :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na PC, grałem na konsoli, niestety gracze pecetowi dostali produkt wybrakowany. Konsolowa wersja jest o niebo lepsza, a trzeba zwrócić uwagę na to, że ilość rzeczy wyciętych z bety jest gigantyczna, nawet RoS wprowadzi jedynie kilka rozwiązań, reszta pewnie rozłoży się na następne dodatki: ot tu jeden rodzaj gemów przywrócimy, tu trochę questów, może talizmany etc.
Jak ktoś interesował się betą to wie o co chodzi, nieobeznanych zapraszam do googli. Gdyby nie nazwa Diablo i to że odpowiada za grę Blizzard, byłby jeden z większych przekrętów w historii gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 19:46, Revan91 napisał:

Gram na PC, grałem na konsoli, niestety gracze pecetowi dostali produkt wybrakowany.

Za to konsolowcy dostali "Closed Final End Version" yeahh right
Czuj się.

Dnia 28.12.2013 o 19:46, Revan91 napisał:

nawet RoS wprowadzi jedynie kilka rozwiązań,

Chyba kpisz... albo żyjemy w alternatywnych rzeczywistościach.
"kilka rozwiązań" <-- poprawiłeś mi humor.
Mam ci przypomnieć co było w przypadku D2 ... jego początków i późniejszego rozwoju sytuacji jakim był chociażby dodatek ?. Bo wydaje mi się, że nie pamiętasz albo nie zdajesz sobie sprawy przez jaką drogę przeszło D2.

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 19:46, Revan91 napisał:

Gram na PC, grałem na konsoli, niestety gracze pecetowi dostali produkt wybrakowany.

Po to jest beta żeby przetestować wprowadzone rozwiązania, czyż nie? Normą jest, że sporo z planowanych rzeczy wylatuje, bo w praktyce nie okazują się być tak dobre. Równie dobrze można się czepiać wycięte wchodzenia po drabinach z wczesnych wersji gry. Tak było z każdą grą Blizzarda, starczy prześledzić, jak np. zmieniał się pierwszy Starcraft.

Dnia 28.12.2013 o 19:46, Revan91 napisał:

Konsolowa wersja jest o niebo lepsza
(...)ot tu jeden rodzaj gemów przywrócimy, tu trochę questów, może talizmany etc.

Rzeczy typu dodatkowy rodzaj gemów są sprawą całkiem normalną, gdy dochodzi nowy content. Trzeba odpowiednio to balansować i wprowadzać razem z postępami postaci, czyli np. podnoszeniem level capu.

Dnia 28.12.2013 o 19:46, Revan91 napisał:

Gdyby nie nazwa Diablo i to że odpowiada za grę Blizzard, byłby jeden z większych przekrętów
w historii gier.

Jakich przekrętów? Ktoś cię zmusił do kupna gry? Wolna wola, sam decydujesz co kupujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 10:39, zadymek napisał:

Customizacji postaci? Zmiennej geometrii plansz? Sensownego loot''u? Płynności?


Chyba się starzeje bo D3 odpowiada mi w takiej postaci w jakiej jest obecnie :) Inna sprawa że nie mam czasu żeby się zastanawiać nad mankamentami, bo ledwo znajduje czas aby pograć. A co rozumiesz przez customizjacę ? No i o co chodzi z tą płynnością... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 14:43, wolverine napisał:

Chyba się starzeje bo D3 odpowiada mi w takiej postaci w jakiej jest obecnie :) Inna
sprawa że nie mam czasu żeby się zastanawiać nad mankamentami, bo ledwo znajduje czas

Proste: jesteś targetem Blizzarda.

Dnia 30.12.2013 o 14:43, wolverine napisał:

aby pograć. A co rozumiesz przez customizjacę ?

No, tu nie będzie łatwo przetłumaczyć z angielskiego, ale spróbuję opisać:
najbliżej będzie chyba personalizacja. I nie chodzi bymnajmniej o wygląd -sztandary i fatałaszki to tylko małe skinienie w stronę gracza, który chce sobie zbudować postać. A budową/rozwojem postaci zajmuje się gra i to mnie boli. I nie uznaję coraz bardziej popularnego w branży "my wiemy lepiej".

Dnia 30.12.2013 o 14:43, wolverine napisał:

No i o co chodzi z tą płynnością... ?

Tego nie znam z autopsji nie z tej części Diablo, multi w DII ma identyczne mankamenty- ale były głosy niezadowolenia z powodu lag''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 15:55, zadymek napisał:

Proste: jesteś targetem Blizzarda.

Jak kilka milionów ludzi którzy kupili D3 :)
Z tym że ja dokładnie wiedziałem co kupuję więc nie czułem się rozczarowany i miałem kupę dobrej zabawy. Wystarczyło pograć wcześniej - chyba demo było ?
Przez te wszystkie lata nauczyłem się jednego - w dzisiejszych czasach kontyuacje nigdy nie dorównają pierwowzorowi.
Chwała Blizzardowi nie że zrobili D3 z widokkiem zza pleców albo z perspektywy pierwszej osoby :D

Dnia 30.12.2013 o 15:55, zadymek napisał:

No, tu nie będzie łatwo przetłumaczyć z angielskiego, ale spróbuję opisać:
najbliżej będzie chyba personalizacja. I nie chodzi bymnajmniej o wygląd -sztandary i
fatałaszki to tylko małe skinienie w stronę gracza, który chce sobie zbudować postać.

Wiem co to znaczy po ang :) Chodziło mi dokładnie o które aspekty Tobie chodziło. teraz już łapie.
Jest to wada, to prawda, ale jak to mówią nie można mieć wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować