Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie będzie obniżki ceny X360?

36 postów w tym temacie

W sumie do puki wii i ps3 nie wyjdzię rozmowa o tym która konsola jest naj nie ma sensu to wyjdzie dopiero w "praniu" ale widać, że zdania są podzielone. Wiec powiedynie "gdzie 2 polaków tam 3 zdania" tu się sprawdza.
A ja kupie tą konsole na której bendą wychodzić gry Square, bo konsole nie kupuje sie dla niej tylko dla gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2006 o 11:45, 1602 napisał:

> 1602 -> o jakich ty sondażach mówisz ? O japońskich ?
O sondażach z Japonii i USA, bo choć pewnie trudno Ci w to uwirzyć tam też wygrywa Wii.
Jeżeli chodzi o Polskę to wynik ankiety, którą podałeś jest wręcz wspaniały dla Wii, w kraju,
w którym większość graczy wychowała się a PSX konsola Nintendo zdobywa 28%- to jest przecież
świetny wynik. Zresztą w naszym kraju zawsze wygrywały konsole Sony i wynik tej ankiety można
traktować wręcz jako porażkę PS3.

> Będzie bardzo mało długich gier z "poważną" fabułą
A jakie to są poważne gry?

> - ten sprzęt będzie się posiadało dla gier, które "pękną" w weekend - tak zapowiada
> się większość gier na tę platformę - i to jest smutna prawda.
Zelda, Mario, RedSteel, COD3, Resident, Animal Crossing, Medal of Honor, Metroid, Fire Emblem,
Dragon Quest Swords, Final Fantasy: Crystal Chronicles- To z pewnością są gry których w jeden
weekend nie ukończysz, a to tylko część gier zapowiedzianych na E3.

> zmęczony bo wraca późno z uczelni lub pracy nie będzie miał ochoty dodatkowo "wymachiwać"
kontrolerem
Co do wymachiwania to już się robi nudne, przecież nie wszystkie gry go wymagają:
- jesteś zmęczony grasz w Metroid, Mario, Zeldę
-energia Cię rozpiera grasz w Wii Sports czy Excite Truck

Eh, jesteś chyba młokosem, który za bardzo podnieca się nową zabawką Nintendo...
(...) gry poważne to takie, które zmuszają do myślenia jeszcze długo po tym jak je ukończysz (Silent Hill, MGS, Halo)
Tak się składa, że grałem w FF Crystal Chronicles na GC i gra pękła w weekend. Zresztą wymieniłeś gry, które do skomplikowanych należeć nie będą : action rpg od square-enix nie będą posiadały tak rozbudowanego systemu jak główny nurt FF na playstation, resident evil nie będzie tym samym residentem przygotowywanym na PS3 i X360 - będzie raczej "innym" nie związanym z 5 - wykorzysta pewnikiem pado-pilota ale mam nadzieję, że nie w taki sam sposób jak Resident Evil na Nintendo DS - bo to była porażka (zresztą cała gra była porażką)...
Te gry (poza Zeldą oczywiście) na pewno będzie można bez problemu ukończyć w weekend. Dlaczego ? Przez sterowanie. Jak sobie wyobrażasz wielogodzinne sesje z pado-pilotem ? Ręce będą po prostu boleć - popróbuj z godzinę trzymać w przestrzeni zwykły pilot od tv i pomachaj nim od czasu do czasu zgodnie z osiami x, y, z, które wykorzystuje zabawka big N. Nie wmówisz mi, że będzie można grać normalnie, nie korzystając z funkcji ruchu pada - ale nie oszukujmy się -bez tego to nie będzie ta rewolucja, którą defaultowo będą posiadały wszystkie gry na Wii - bo bez niej będzie to po prostu zwykła konsola ze zwykłym sterowaniem oferująca bardzo przeciętną grafikę na tle PS3 i X360.
Próbuję ci udowodnić to, że Wii nie będzie aż tak bardzo atrakcyjna dla dorosłego gracza jak dla młodej osoby zaczynającej swą przygodę z konsolami. Wii to będzie platforma do multiplayerowych imprez - zapraszasz znajomych na urodziny, imieniny czy inną libację i po prostu gracie, dobrze się bawicie i jest świetnie. Natomiast jeśli byś chciał przeprowadzić np 8 godzinną sesję z nową częścią Silent Hill czy Halo - to Wii nie zaoferuje ci tego. Nintendo celuje w mainstream, chce przekonać jak najwięcej ludzi do swojego produktu - dlatego będzie serwować gry przejrzyste, proste i zarazem krótkie (na pewno pojawi się symulator krojenia cebuli) - nie uważam, że to jest zły pomysł, ba! to może być wspaniała relaksująca rozrywka - ale dla (przyszłych) posiadaczy PS3 i X360 będzie to po prostu dodatek, który kiedyś się kupi ale priorytetową sprawą jest poznanie dalszych losów Master Chiefa i Solid Snake''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to meczenia padem od wii to tego NIE WIESZ. Równie dobrze bedzie można nadgarstek oprzeć na nodze i wtedy nim poruszać. Jak piszesz na klawiaturze i używasz myszki to też nie możesz wytrzymać więcej niż godzine?
Skakanie z padem do wii, machanie nim po całym pokoju to jest nieporozumienie, popatrz jak grają tym padem na filmikach pokazujacy gameplay a nie spoty gdzie japonki nim graja w tenisa.
Co do gier które pojawią się na Wii, jeszcze nie wiemy jak bardzo beda skomplikowane. Powód? Popatrz na gry które ukaząły się z premierami wszystkich nowych konsol (wyjątek x360 - obvilion).
Dragon Questa też raczej nie przejdziesz w weekend, zreszta, której gdy nie przejdziesz w weekend teraz? Takich gier jest garstka i wrzucone są na rożne platformy.
CC to porazka i niewypał Square ale skąd wiesz, ze nie powstanie normalnego FF na konsole N?
Zauważ, że Final Fantasy 1, 2, TA (który jest b.rozbudowany, tylko klimat nie taki) oraz teraz 3 ukazuja się na konsole ze znakiem N. Nicnie stoi na przeszkodzie, aby powstał PEŁNOPRAWNY FF TYLKO NA KONSOLE N.
Hideo Kojima także zapowiedział, ze stworzy gre specialnie na Wii. Ja wierze w tego człowieka.
Zreszta, nie wiem czy wiesz "jacy są dorośli gracze". Nie wiem Ile masz lat ale Ci powiem, że gdy przychodze zmęczony po pracy, nie mam 10000h aby przejsc jakaś gre. Chce usiąsć i pobawić się 1-2h po czym zostaje dom, dziewczyna czy jeszcze inne obowziązki. Stwierdzenie, że gry rozbudowane do granic możliwosci sa domena ludzi dorosłych jest błedne. Mam znajomych którzy stawiają Fife ponad PESem. Wiesz czemu? Wracaja do domku, chca sobie pograc 2-3 meczyki, ni emaja ochoty uczyc sie skomplikowanych taktyk i tego wszystkiego. Nie mają już na to checi ani ochoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--> nievil

Nie ladnie zaczynac wypowiedzi od obrazania adwersarza :)

Ale do rzeczy. Obecnie posiadam x360 i jestem zadowolony z tego co oferuje. Aby nie byc posadzony o stronniczos powiem, ze mam tez wszystki inne poprzednie konsole, wliczajac w to handheldy. A mlody juz tak bardzo nie jestem, bo mieszcze sie w granicach wyznaczonych przez stwierdzenie "standardowy gracz europejski" czyli okolo 30lat.

Tak wiec powiedzmy, ze jestem targetem konsolowego swiata.

I tutaj pojawia sie odpowiedz na Twoje jak i 1602 pytanie, w jakie gry ja (target) bede gral. Ano obecnie gram w DoA4 (1-2 walki), PGR3 (1 wyscig) i koniec. Wiecej czasu nie mam. Praca, rodzina, znajomi - to tez zajmuje czas. Co wiecej, w dobie poprzednich generacji konsol gralem (sic!) na GameCube! Pogrywalem sobie w ''popierdolki'' Nintendo, cieszac sie, ze moge w kazdej chwili przerwac i nie bede musial sie ponownie wczuwac w swiat, klimat itp. Owszem, na innych konsolach tez gralem, ale powiedzmy stosunek byl taki: GC 50%, PS(ps2 i psp) 20%, xbox (28%), reszta (reszta%).

Co jest zastanawiajace, filmy takze, nie trwaja dni, czy tygodni, a godziny, minuty. Od trwania sa seriale, ale sa marginesem. W konsolowym swiecie do tej pory bylo odwrotnie, seriale - ps i xbox, dawaly sobie dzielnie rade, a filmy i filmiki od N, staly na uboczu. Moze to sie zmienic, wraz ze zmiana nastawienia graczy, ktore teraz jakos zaczelo sie wlasnie zmieniac.

Tak wiec, na przekor ultimie.pl czy innym ankietom prowadzonym u nas w kraju, gdzie konsola jest KONSOLĄ, czyli tym, o czym sie marzy, nie je, nie spi, pracuje po godzinach, zbiera na to kase, ja kupie sobie Wii. I bede gral w cos co pozwoli mi machac pilotem (oj ile ja sie nabawilem przy mikrofonach i eyetoyu), walnac nim w kat, gdy pies zechce isc na dwor, znajomi wpadna, itp wypadki losowe.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do przewidzenia było iż nie będzie żadnej obniżki konsoli x-box 360.W końcu panowie z Microsoftu patrzą tylko na zyski a nie na to ilu graczy będzie mogło sobie na tą konsole pozwolić,smutne ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gracz200: nie wiem czy wiesz, ale konsola MS jest sprzedawana poniżej kosztów pdocukcji. Oni DOPLACAJA do każdej konsoli ;))
Na konsolach MS NIE zarabia.
Ale fakt taki, ze nie moga zapowiedzieć obniżki konsoli, bo im sprzedaż spadnie dlatego, że ludki bedą czekać aż stanieje ;)
I tak stanieje, jak tylko wyjdzie ps3/wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ nievil

Wychodzi na to, że to ty jesteś młokosem bo za bardzo się ekscytujesz... hmm... pewną porażką PS-3, której nawet chory na raka płuc Snake nie przeszkodzi ;) Wybacz ale musiałem pozwolić sobie na tą drobną złośliwość.

Ogólnie nie będę się ustosunkowywał do twojej wypowiedzie (zauważ, że większość spraw które poruszyłeś nie są nawet spekulacjami !!) skomentuje tylko jeden fragment:
" gry poważne to takie, które zmuszają do myślenia jeszcze długo po tym jak je ukończysz (Silent Hill, MGS, Halo)"
Oczywiście nie masz racji - gry poważne to te, które wymuszają " myślenie" podczas samej rozgrywki. Dla osób pełnoletnich (+30) liczy się tylko i wyłącznie jeden aspekt - gra musi być trudna intelektualnie, nie manualnie. Ludzi starszych nie zadowają się zabijanie tysięcy potworów (vide Halo), skradanie się i walką z jakimiś wybrykami natury ze sztucznie dodaną atmosferą patosu i patriotyzmu ( vide twój ulubionu MGS -szkoda, że nie MSG :). Gra musi nam "coś" oferować i dojście do tego "czegoś" musi być trudne -intelektualnie, i pochłonąć bardzo dużo czasu. Rozbudowa swoje imperium w Cywilizacji 1-3, pokonanie kosmitów w UFO:AS, kolonizacja planety w AC czy wyeliminowanie królowej w Ja 2.
Może mamy różny krąg znajomych, ale moi koledzy i w mniejszym stopniu koleżank, jeśli już grają to robią to na PC . Mają kasę , mają czas ( głównie single) i jeśli nie chodzą do kina czy teatru, lub aktualnie nie mają pod ręką dobrych książek - to wtedy grają. Gry nie są częścią ich życia - są tylko urozmaiceniem - dodatkiem.
Część z nich gra w produkcje bardzo stare np.: Cywilizacja czy Master of Orion 2 , inni w gry ostatnio wydane np.: HoM&M 5. Ale nie znam osoby która grałaby w strzelaniny - takie gry nie dają satysfakcji z ich ukończenia . Może to wina wieku w jakim się znajduję a może tego, że wymagam i moi koledzy/koleżanki rówież czegoś głębszego -zarówno pod wzglem fabuły lub/i przedstawienia świata. Tak to jest.
Zresztą sam zmodernizowałem komputer tylko dlatego aby moja siostrzenica Ania mogła pograć w nowe gry i... dzięki temu skończyłem Obliviona , który wcale nie jest tak złą produkcją jak niektóre osoby twierdzą . I raczej nie będzie dostępny na PS- 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

selv ->
jestem "grubo" po dwudziestce i uważam siebie za dorosłego gracza. I uważam ,że "rozbudowane do granic możliwości" gry są domeną ludzi dorosłych...ale pod względem fabularnym. Nie wiem ale ty chyba źle wyciągasz wnioski - nie po to kupuje się konsole, żeby grać w mega - skomplikowane pod względem systemu i zasad gry. od tego jest blacha. Nie napisałem, że gry systemowo muszą być skomplikowane. Rozumiem, zę masz konsole skoro piszesz takie informacje. Ja miałem dużo konsol - i przez te wiele lat od dziecka do dorosłości moje gusta się zmieniły. Wolę piwo zamiast oranżady i wolę kolejną grę/sequel Halo czy Silent Hill, niż "popierdółkowate" gry jakie będą hurtowo zalewały Wii.
(...)Jak ja przychodzę zmęczony do domu po pracy/uczelni to wolę odpocząć w bardziej "tradycyjny" sposób : wyskoczyć na miasto, do knajpy, na bilard czy do kina. Jak więcej czasu wygospodaruję na weekend to wolę grać na konsoli - z kumplami przez sieć w burnouta, czy kilkanaście godzin w prawdziwego killlera od capcomu czy konami.
Nigdzie też nie napisałem, że nie kupię Wii - ta konsola dla mnie będzie pełniła funkcje tak jak kiedyś n64 - przyjdą znajomi na imprezę - odpali się Wii sports i wszystkim się spodoba. Tylko jak często będą imprezy ? Kilka w ciągu roku. Dlatego wolę X360 i PS3.
Granie na konsoli podobne jest do oglądania filmu na DVD - to ty decydujesz co chcesz obejrzeć - Shreka czy Memento ? To tak samo jakbyś miał wybór : zagrać w Red Steel czy w Gears of War ? Klimatycznie różne i adresowane dla różnych odbiorców...Gdybyś mógł kupić tylko jedno bo na razie masz mało pieniędzy, co byś wybrał ? Wybrałbyś Gears of War a później dopiero Red Steel. Tak samo będzie z Wii - będzie kupowana jako druga konsola do kompletu z X360 albo PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesli ktoś ma już dosyć `halów`, `silent hillów` nawet `mgsów`?
Ja mam dosyć tego samego.
Chce czegoś nwego, jesli Wii to da, wchodze w to.
Nikt mnie nie zmusza do kupiwania kupować tandet, gry mam zamiar kupować po przeproawdzeniu odpowiedniej selekcji :)
Nie wiem czy kiedys grałeś na konsolce N. Tam gry (dobre) są po prostu miodne, nie wiem czemu, po prostu gra sprawia przyjemnosć, granie nie powoduje flustarcji itp.
Siadasz i grasz, jesteś w środku i wszystko co robisz sprawia przyjemność :)
Pod tym kontem są budowane gry, wiele osób tego szuka.
Wii ma być konsolą która zarówno ma mieć gry mroczne jak i bajkowe i wesołe.
Rozbudowane oraz proste. Jak bardzo to się uda? Zobaczymy :)
Wszystko się wyjaśni :)
Kto wie, może starczy jako głowna konsola a nie jesli uzupełnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Kolotko Tanker

Niekoniecznie. Wyobraz sobie, ze koszt produkcji konsoli to suma X oraz Y. Y doklada Microsoft, X kosztuje w sklepie. I teraz koszty produkcji spadaja.

Microsoft moze w takim wypadku albo wiecej zarabiac na konsoli (odcina od Y), albo zwiekszyc sprzedaz konsol (zmniejszajac X), co prowadzi do zwiekszonej sprzedazy gier, a na tym zarabia. Przy okazji dokopujac Sony.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ nievil

Sam zastanawiam sie czy Wii jako konsola ''supportujaca'' dla innych nie jest moze i zamyslem Nintendo. Jesli wezmiemy pod uwage koszty wszystkiego co sie wiaze z konsolami, cena jednostki, cena TV czy cena gier (przede wszystkim) to moze scenariusz wyglada tak:

Scenariusz 1:
Kupuje ''duza'' konsole, wezme x360, bo za roznice (miedzy PS3 a x360) moge sobie kupic gry. Albo nie, za roznice kupie sobie Wii i zobacze o czym tak ci ludzie gadaja.

Scenariusz 2:
Mam juz konsole next-gen, i teraz moge kupic kolejnego doomo-klona, albo SiletnHill123, albo odpuszcze sobie 3 gry (sony odgraza sie, ze na ps3 gry beda po ~65$) i kupie Wii.

Scenariusz 3:
Mam w d... HDTV, nie stac mnie na TV za 10k zl, kupie sobie cos co bedzie lepsze niz xbox i ps2, kupie sobie Wii. Moze kiedys kupie cos nowego.

Ja na razie zaliczam sie do scenariusza nr1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2006 o 15:18, Kolotko Tanker napisał:

microsoft już i tak dokłada do każdej konsoli, a dodadkowa obniżka ceny to byłby wyrok na samych
siebie


Eee nie wziąłeś pod uwagę tylko jednego faktu. Technologia się starzeje a co za tym idzie staje się coraz tańsza;) Konsole mają stałą specyfikację sprzętową więc w czasie ich produkcja staje się coraz tańsza. Dlatego producent może obniżać cenę sprzedaży. Zresztą nie tylko Microsoft sprzedaje konsole po cenach dumpingowych, tak samo robi Sony. Nie wiem jak wygląda sprawa w przypadku Nintendo- ta firma zawsze robiła sprzęt technologicznie lekko odstający;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować