Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2007 o 10:27, HumanGhost napisał:

> wiesz... na twoim miejscu bym ich nie brał bo "częstotliwość szyny pamięci: 400Mhz"

Na moim miejscu brałbyś, bo taka szyna jest akurat na moją płyte główną. Zobacz dyskusję kilkanaście
postów temu. ;-)

gothix13 -->> Goodramy są praktycznie w tej samej cenie.


O sorry, nie patrzyłem a tu już nowe posty xD ale jak masz taką płytę to bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 10:31, Beliar-13 napisał:

Z częstotliwością 400 Mhz nie ma co brać, 800 Mhz jest tak akurat, albo 667 Mhz. Nie bierz
pamięci z taką częstotliwością!!

Rany jak widze takich ludzi mnie krew zalewa...

DDR maja czestotliwosc 400 Mhz. powyżej to juz tylko DDR2. Wiec jak ma płyte pod DDR to maksymalnie 400 Mhz. Bo wiecej DDR nie mają. Chyba ze po podkreceniu.

Rany ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2007 o 08:29, mrosi napisał:

Kolejna sprawa, w Twoim przypadku, nie wiem jaki masz zasilacz. Być może nie daje wystarczającej
mocy aby dźwignąć GF8800. Jeśli masz "no name" - to normalne, że nie jest tak wydajny bo mimo
450W na naklejce rzeczywiście ma pewnie ok. 380W. Może też być inny powód braku polepszenia
wydajności. Może masz za mało pamięcie RAM?


Mój zasilacz to chieftec, więc raczej porządny. Ramu mam 1gb (goodram 667mhz, taki średni wiem) i mam zamiar zakupić jeszcze 1gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 13:19, tomoliop napisał:

> jaki jest najlepszy procesor do 500 zł

Nie bierz AMD, Core2Duo rządzi obecnie!

kwestia gustu i potrzeby kręcenia:P na standardowym chłodzeniu i zasilaczu mniejszym niż 500w nie ma co się brać za podkręcanie. Jeśli zaczynamy się bawić to automatycznie rosną koszty platformy dobry zasilacz ok250- 300zł w miare wydajne chłodzenie ok 100zł - 200zł sam koszt płyt głównych pod intela jest wyższy o kilkadziesiąt złotych... trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy kupuje to czego naprawdę potrzebuje czy to co stanowi większy szpan z którego możliwości (podkręcania) i tak nie będę korzystać, oczywiście w większości przypadków kluczową rolę grają finanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 14:38, MLODY2K6 napisał:

nie wiem moze kogos to zainteresuje mam do sprzedania /.../


Ty się powinieneś zainteresować regulaminem. Jest tam wyraźnie napisane, że forum, to nie tablica ogłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 13:19, tomoliop napisał:

Nie bierz AMD, Core2Duo rządzi obecnie!


Hmm rzeczywiście w tych najmocniejszych Core 2 Duo ma zdecydowaną przewagę ale w tych tanich i ze średniej półki to już sie można kłócić i nawet powiedziałbym ze AMD ma przewagę (głównie ze względu na cenę) np.: w ww. przeze mnie procesorach w rankingu chipa intel Core 2 Duo E4400 przegrywa z Athlon 64 X2 5200+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się spytać czy jeżeli w moim komputerze wymienie wszystko poza twardym dyskiem to musze robić format dysku albo cokolwiek innego? Czy moge odrazu podłączyć ten dysk do innych komponentów? Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 15:09, edzio13 napisał:

Chciałem się spytać czy jeżeli w moim komputerze wymienie wszystko poza twardym dyskiem to
musze robić format dysku albo cokolwiek innego? Czy moge odrazu podłączyć ten dysk do innych
komponentów? Z góry dziękuje za pomoc.


W zasadzie tak jednak pamiętaj ze na nim jest mnóstwo niepotrzebnych sterowników i ustawień które były przypisane do starego sprzętu mogą z tego tytułu wynikać rozmaite błędy więc popieram format.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waszym zdaniem co lepiej wybrać

Kingston HyperX DDR2 512MB 533MHz CL3 - z radiatorem , o bez obsługi ECC czy
Kingston DDR2 512MB 800MHz CL5 ECC - bez radiatora , ale z obsługą ECC i większą częstotliwością taktowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 15:28, olki77 napisał:

Waszym zdaniem co lepiej wybrać

Kingston HyperX DDR2 512MB 533MHz CL3 - z radiatorem , o bez obsługi ECC czy
Kingston DDR2 512MB 800MHz CL5 ECC - bez radiatora , ale z obsługą ECC i większą częstotliwością
taktowania ?

1. Kupujesz do nowego kompa czy dokładasz do starego?
2. jeśli to drugie to jaki masz RAM? ECC czy Non ECC?
3. Po kie licho Ci ECC? Do grania może? Calkowity bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 15:40, hans olo napisał:

1. Kupujesz do nowego kompa czy dokładasz do starego?

Nowego

Dnia 26.07.2007 o 15:40, hans olo napisał:

3. Po kie licho Ci ECC? Do grania może? Calkowity bezsens.

No właśnie nie wiem , i dlatego się pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 15:28, olki77 napisał:

Waszym zdaniem co lepiej wybrać

Kingston HyperX DDR2 512MB 533MHz CL3 - z radiatorem , o bez obsługi ECC czy
Kingston DDR2 512MB 800MHz CL5 ECC - bez radiatora , ale z obsługą ECC i większą częstotliwością
taktowania ?


lepiej sobie wybrac GEIL DDR2 ULTRA 800MHZ CL4.4.1.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 15:42, olki77 napisał:

Nowego

Generalnie problem jest taki, żę nonECC nie pracuje z ECC i nawzajem. Zatem po wlożeniu takich i takich komp po prostu nie wstaje.

Dnia 26.07.2007 o 15:42, olki77 napisał:

No właśnie nie wiem , i dlatego się pytam

ECC to pamięci dla stacji roboczych i serwerów. Zamiast kupować dużo droższe ECC można dolozyć kase na procka albo grafę i zyskasz w ten sposób dużo więcej zakladając, że chcesz kompa do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy po zmianie karty z radeona 9600pro na GF 7600gs AGP potrzebna bedzie zmiana biosa?? Płyta moja to ASRock K7VT4A Pro Via KT400A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się