Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2007 o 12:54, KAROLMACIEJ napisał:

CRT to już przeszłość niestety. Poza tym brać panoramiczne, bo są przygotowane z myślą o Viście
(a w końcu większość się na nią przesiądzie :)) Na przykład 22'''' Iiyamy za 1249 zł


Tylko że Vista = "papa" w 2010r, a właściwie już teraz "papa". Zresztą panoramiczne LCD - a nada się to do starszych tytułów? Bo wydawało mi się, że LCDki pracują idealnie tylko w jednej fabrycznej rozdziałce, a każda zmiana powoduje spadek jakości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 12:57, Galadin napisał:

Tylko że Vista = "papa" w 2010r, a właściwie już teraz "papa". Zresztą panoramiczne LCD - a
nada się to do starszych tytułów? Bo wydawało mi się, że LCDki pracują idealnie tylko w jednej
fabrycznej rozdziałce, a każda zmiana powoduje spadek jakości...


Ach :) Ja ci szczerze powiem - mam 19'''' LCD i gram sobie w takiego na przykład StarCrafta. Rozdzielczość 640x480 (!) i szczerze ci powiem, że w porównaniu do CRT (kiedyś miałem) różnice nie są duże. A przecież natywna rozdzielczość wynosi 1280x1024 punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 12:54, KAROLMACIEJ napisał:

> Słuchajcie
> mój kolega ma 7000 zł i chce żebyscie mu złożyli solidnego nkompa

Z monitorem czy bez?


bez monitora tylko to co w środku kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam pare problemow i bylbym wdzieczny za pomoc.

1) Mam PC z systemem windows xp media center. Po reinstalacji systemu wyskoczyl komunikat, ze trzeba zarejestrowac system - norma. Problem w tym, ze przy probie rejestracji wyskakujw komunikat jakoby PC nie byl podlaczony do internetu- a jest. System oczywiscie orginalny.

2) Ostatnio kupilem HP Pavilion dv6000. Nie moge na nim zainstalowac oprogramowania od myszki mx510. Czy nootebooki maja dedykowane myszki? Czy problem lezy gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 13:45, Goxenul napisał:

http://allegro.pl/item220158077_shinobi_e4300_2gb_320gb_8600gt_dvdrw_promocja.html

Mam zamiar kupić nowy komp, ten wpadł mi w oko :).
Potrzebuję go głównie do grania w najnowsze gry, nie koniecznie na Ultra High, ale jednak High
:D. Ew. za jakiś czas wymienie grafę na 8800...


zdecydowanie odradzam 8600Gt, lepiej od razu kuo mniejszy dysk i troszke gorszy procesor a karte wez 8800GTS 320mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 13:35, shinian napisał:

hej mam pare problemow i bylbym wdzieczny za pomoc.

1) Mam PC z systemem windows xp media center. Po reinstalacji systemu wyskoczyl komunikat,
ze trzeba zarejestrowac system - norma. Problem w tym, ze przy probie rejestracji wyskakujw
komunikat jakoby PC nie byl podlaczony do internetu- a jest. System oczywiscie orginalny.

2) Ostatnio kupilem HP Pavilion dv6000. Nie moge na nim zainstalowac oprogramowania od myszki
mx510. Czy nootebooki maja dedykowane myszki? Czy problem lezy gdzie indziej.


hmm nie powinienes miec probelu z instalajca myszki a jesli mas zzto sprubuj sterownikow z plytki jesli temn nie pomoga to sa jeszcze specjalne sterowniki a nazywaja sie setpoint ostatnia werja to 330. zessaj je i zainstaluj bedzie dzialc napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 13:35, shinian napisał:

1)

Może chwilowo niedomaga serwer odpowiedzialny za uaktywnianie? Albo firewall? Możesz skorzystać z aktywacji telefonicznej (darmowy numer).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 13:35, shinian napisał:

2) Ostatnio kupilem HP Pavilion dv6000. Nie moge na nim zainstalowac oprogramowania od myszki
mx510. Czy nootebooki maja dedykowane myszki? Czy problem lezy gdzie indziej.


Miałem podobny problem z myszką do mojego laptopa (Toshiba Satellite M70-192). Nic nie pomagało w jej instalacji . Problem rozwiązałem kupując mysz bezprzewodową z Plug & Play - działa zawsze bez żadnej instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ge force 8800 to nadal lider, ale na jak długo? Czytałem, że nawet tą tak dobrą kartę nowe gry mogą zajechać. A to nie jest miłe jeżeli kupujesz high-endowy sprzęt za ponad 5000zł, a klatek mniej niż 25!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 13:45, Goxenul napisał:

http://allegro.pl/item220158077_shinobi_e4300_2gb_320gb_8600gt_dvdrw_promocja.html

Mam zamiar kupić nowy komp, ten wpadł mi w oko :).
Potrzebuję go głównie do grania w najnowsze gry, nie koniecznie na Ultra High, ale jednak High
:D. Ew. za jakiś czas wymienie grafę na 8800...

popatrz tutaj mają niezłe ceny i się starają chłopaki www.pcmagnum.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o kartę, ale to bez znaczenia.
Obecnie liderem na rynku kart jest nVidia ze swoją 8800 ULTRĄ - Bardzo dobra karta 2200zł
Płyty główne to również pozycja nVidi ze swoim chipem 680SLI - cena zależna od producenta
Pamięć - lider to Patriot model chyba BLX, ale nie jestem pewien
Dysk to wg. uznania. Na pewno lepsze są flash''e, ale pojemność to skandal! Dlatego na razie bezkonkurencyjne są dyski talerzowe (im szybszy tym lepszy).

Podaję stronki:
- testy i nowości, ale przede wszystkim TESTY!
http://www.egielda.com.pl/
- ceny urządzeń (dobry komp za 5000? Sam zobacz - polecam! Dużo produktów, a jedni z najtańszych)
http://www.pcprojekt.pl/
LUB (od razu konfigurator)
http://www.pcprojekt.pl/?/p__konfigurator/__skorzystaj_z_dynamicznego_konfiguratora/__przefiltruj_produkty_wedlug_wlas nych_preferencji/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 21:25, VaRIaT napisał:

A ja mam pytanko: czy w MOBO z AGPx4 wsadzi kartę na AGPx8? Sądzę, że tak ale wolę się upewnić.
:)

Tak jeśli masz odpowiedni zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 21:30, DJ Danielus napisał:

AGPx4 i AGPx8 różnią się tylko szybkością.
Za to AGPx1 ma już inne napięcie!

Chodzi mi o to, że niektóre karty które są pod AGP x8 mają takie zżarcie energi, że zasilacz nie wystarczy. Ja np. musiałem zmienić z 330W na 450W, żeby 7600GST działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 21:37, DJ Danielus napisał:

To chyba, że tak.

Od siebie: Ja GF4MX zmieniłem na X1300PRO Radeon, a wydajność jest gorsza! Jedynie ma shadery
3.0

No to ja zmieniam z GF2 na GF62. :P Kupiłem karte ale, głupi ja, zapomniałem sprawdzić jakie AGP ma MOBO. A ma AGPx2 i tera muszę kupić płytę nowa. Ale przynajmniej ten komp będzie tylko MÓJ. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się