Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mojemu koledze też działa wiedźmin 2 na wysokich detalach mimo to że ma 9600GT. To samo jest ze Skyrim. Ja mam HD6850 i też mi działa na wysokich. Różnica? Taka że on gra w 1024x768 a ja w 1920x1080... Jest ogromna różnica jak zmienia się rozdzielczość ekranu. Zakładam że grasz też w full HD. Full HD tak naprawdę jest do kart graficznych z górnej półki - GTX480, GTX 570 i wyżej. Spróbuj sobie zagrać w wiedźmin 2 na 1440x900 - pójdzie ci na ultra a do rozdzielczości można się naprawdę przyzwyczaić. Ja nie gram na full HD. W Arcanię gram w 1280x900 żeby grać na ultra detalach bo liczą się detale a nie full HD. Mi tam nie zależy na 1920x1080. ;)
Zalecane wymagania to też często bzdury. Jak oni to piszą to nie koniecznie mają na myśli full HD tylko pierwszą lepszą rozdzielczość zaczynając od 1024x768 - różnica między tą rozdzielczością a full HD to koło 20fps a w niektórych grach nawet więcej.
Jeśli byłoby coś u ciebie nie tak to może dysk twardy. Jest nowiutki czy jeszcze może używasz PATA? No i jak chodzi pecet. Głośno czy cichutko?
Pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się Skyrimem i liczbą klatek na sekundę, bo słyszałem już bardzo wiele opini, że ta gra jest źle zoptymalizowana pod kątem najnowszych konfiguracji :) ja mam stabilne 30 fps na najwyższych ustawieniach graficznych przy Full HD na C2D E7200 podkręconym o ok 35%, 2 GB RAM i GTX 560. I co? Da się bez żadnych problemów grać. Mam wrażenie, że oczekujesz zbyt wiele. 30 fps to naprawdę wynik wystarczający do grania w taką grę jak Skyrim. Co innego jak byś grał przez sieć w jakiegoś shootera.

Więc doradzę to samo co koledzy powyżej: na razie niczego nie zmieniaj, bo masz naprawdę wystarczający komputer do komfortowego grania we wszystkie gry, jakie wyjdą do premiery nowej generacji konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja odnośnie ostatniego zapytania w przypiętym poście:
Skoro jest czarna lista <--- a ta jest dosyć spora.
Zapoda ktoś analogiczną heheh "białą listą" tych dobrych zasilaczy? :-)

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 16:35, Aurelinus napisał:

No bzdura na kółkach. Np. omawiany powyżej AsRock fatality nie ma dwóch slotów PCIe, a jednak kosztuje 450 zł.


2 sloty PCI-E to jeszcze nie wszystko, jak jeden pracuje w trybie x16, a drugi jako x4, to też nie ma sensu robić SLI / Crossfire. Ważna rzecz, a sporo jest płyt w okolicach 400-500 zł, które mają taki problem.
Przechodząc do rzeczy - za ok. 400 zł masz AsRocka P67 PRO3 B3, dobre wyposażenie i mocna sekcja zasilania. Trochę powyżej 500 zł jest AsRock Z68 Extreme3 Gen3, czyli ulepszony P67 PRO3 na chipsecie Z68 i z nowym standardem PCI-E (który może jednak zostać wykorzystany dopiero po wsadzeniu do płyty procesora Ivy Bridge). To dwie najbardziej opłacalne płyty w tym przedziale cenowym, obie od AsRocka. Inni producenci (w tym Gigabyte) nie mają do zaoferowania w tej cenie ciekawych płyt. Ewentualnie można spojrzeć na MSI P67-C45, ale ma ona już słabszą sekcję zasilania niż P67 PRO3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problemy pojawiły się gdy w październiku zmieniłem monitor. Wcześniej grałem na 20 calach 1600x900. Nie miałem problemów z żadną grą. Teraz gram na 23" 1920x1080. Kiedyś z ciekawości odpaliłem BF3 na starej rozdzielczości i działał fajnie na ultra. Rozważałem granie w niższych rozdzielczościach, ale niestety obraz jest taki rozmazany, niewyraźny. Masz na to jakiś sposób czy grasz na takiej? :P
Co do dysku to jest nowy, kupiony razem z kompem 1,5 roku temu. Komputer jest w miarę cichy. Jedynie cooler od procesora trochę hałasuje, ale jest boxowy więc to nic dziwnego.

pawbuk - A jak jest u Ciebie w miastach? U mnie tam są ogromnie spadki fpsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedżmin 2 na high detale w 1080p min. to GTX 480?? Trzymajcie bo padnę ze śmiechu od czytania tych bzdur XD ROTFL.

A co do wymagań to kiedyś tak było:
low - to oznacza zazwyczaj że gra w ogóle odpali, zalecane - dawniej wymagania rekomendowane dla średnich ustawień, Wymagania na high detale czyli jak nazwa wskazuje oraz wymagania optymalne czyli takie na których grać można "full/ on"

A teraz tylko low&zalecane ale skala w durzej liczbie przypadków obowiązuje stara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 19:23, Numenpl napisał:

Wiedżmin 2 na high detale w 1080p min. to GTX 480?? Trzymajcie bo padnę ze śmiechu od
czytania tych bzdur XD ROTFL.

W jakim sensie? Że jest za słaba czy, że słabsze tez uciągną high detale w 1080p?

A co do wymagań to w sumie granie na średnich, ale w 1920x1080 też jest przyjemne. :P Może przekonam się do takiego rozwiązania. Dobrze, że mi to uświadomiliście bo ja chyba na siłę próbuję wyciskać ustawienia high w każdej grze bo "przecież komputer nie jest stary". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 19:50, Hartus napisał:

W jakim sensie? Że jest za słaba czy, że słabsze tez uciągną high detale w 1080p?

no ja gram na high detalach w 1080p na hd 6770 1GB GDDR5 więc domyśl się XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Przecież mówię że mój HD6850 działa na wysokich w full HD... Czytaj dobrze. Mówię że na ultra detale i Full HD to GTX 480. Spróbuj zagrać w Wiedźmina 2 na ultra z uberpróbkowaniem na mojej karcie. Powodzenia. 20klatek na sekundę... GTX 470 podejrzewam że poradziłby sobie lepiej ale nie koniecznie super. Do nowych gier to jest minimum żeby grać na ultra w full HD.
Proszę drogi kolego, przeczytaj mój post jeszcze raz bo nie napisałem że GTX 480 do wysokich detali w full HD to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj grać w 1440x900. Mi działa na telewizorze 23 calowym samsung który ma full HD jako domyślną. Mi się w wiedźmina 2 gra super na ultra w takiej rozdzielczości. Jest troszkę szersza ale rozmazań jako takich nie ma. Mi się podoba ta rozdzielczość bardziej niż full HD na wysokich bo mogę grać na ultra. W Arcanii nawet stosuję rozdziałkę 1280x780 bo też dobrze pasuje do tej gry i na moim telewizorze fajnie wygląda.;p Arcania jest źle zoptymalizowaną grą, nawet bardzo źle. Jakbym chciał w nią pograć w full HD to na wysokich a tak to gram ze wszystkim na maxa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek niech wyłączy AA i np SSAO te opcje sporo potrafia wydusić z kompa a wiele nie dają, no może SSAO czasami da znaczącą różnice, ale AA w full HD nie jest zbytnio potrzebne, a tym bardziej ustawione x8. Jeśli chodzi o Wieśka gram na takich ustawieniach jakie widnieją na screeynie i jest ok. W Skyrimie także miałem spadki fpsów a jak zmniejszyłem AA na x2 to już można było konfortowo grać. Zmiana rozdziałki moim zdanime ostatecznie bym zalecił, jak dla mnie zbyt mocno to obniżna jakoś gry, ale to moje zdanie.

20120130201048

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozmazania zależą od monitora ja mam 21,5 calowego samsunga Full HD z tunerem MPEG-4 i nie mam żadnych rozmazań co mnie wkurza w mniejszej rozdzielczości to pikseloza ale żeby to zmienić to rozdzielczości min. 1680x1050 oraz 1600x1200 na mniejszych to ja nie gram. bo nie ma to inaczej nie ma dla mnie sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop. Jak ustawiłeś tak małe ikonki na pulpicie? Mam tą samą rozdzielczość, a ikony większe. Nigdzie nie mogę znaleźć tej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 20:54, Niewiernus napisał:

Pierwszy post, końcówka. Pozdrawiam.

O fak ale ale faila zaliczyłem :D skupiłem się na tych wszystkich wymienionych i z miejsca wyłączyłem stronę
Dzięki. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 20:49, Hartus napisał:

Mały offtop. Jak ustawiłeś tak małe ikonki na pulpicie? Mam tą samą rozdzielczość, a
ikony większe. Nigdzie nie mogę znaleźć tej opcji.

Pytasz serio ? :D
prawy przycisk myszy jest opcja widok: po czym pojawia się wybór na małe ikony, duże ikony, średnie ikony. Tyle w temacie

Pozdrawiam.

20120130210445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio. To był jeden z moich argumentów aby przesiąść się na monitor full hd, aby mieć takie bajeranckie ikonki. Szkoda, że nie wiedziałem o tym przed zakupem bo na 1600x900 zmieniłbym sobie na "małe ikony" i byłoby po sprawie. :) Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w miastach spadki fps-ów, ale da się grać :) ceną najwyższej dostępnej rozdzielczości i maks. ustawień jest trochę mniejsza płynność :) chyba powinienem sobie dokupić RAM, ale starego DDR2 się już chyba nie opłaca, lepiej zbierać na mocnego laptopa, bo 1500 zł po to, żeby mi Skyrim chodził jeszcze płynniej nie ma sensu wydawać :)
Czyli nie przejmuj się spadkami płynności w Skyrimie, ta gra tak ma :) jednym chodzi dobrze na 4-letnim sprzęcie, innym przycina na nowiutkich konstrukcjach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 21:09, Hartus napisał:

Serio. To był jeden z moich argumentów aby przesiąść się na monitor full hd, aby mieć
takie bajeranckie ikonki. Szkoda, że nie wiedziałem o tym przed zakupem bo na 1600x900
zmieniłbym sobie na "małe ikony" i byłoby po sprawie. :) Dzięki.

To niezły powód. Nie prościej było po prostu zainstalowanie Windowsa 7 ? i zobaczenie tego?. :P
Te średnie ikony [ta ich wielkość] jest w standardowych opcjach :]
Mi to jakoś nie przeszkadza. Choć to nic w porównaniu do dużych ikon... te są po porstu za wielkie.
Ja sam mam 1440x900 i nie jest aż tak źle. Ale jakbym miał monitor chociażby z 1600x1200 byłoby git :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie chcę kupić nowy komputer. Pieniądze powoli się zbierają i myślę, że pod koniec wakacji będę miał już pełną kwotę. Dlatego myślę już nad tym co mógłbym kupić.

Kwotę którą mogę przeznaczyć na całość: 1200-1500zł (proszę nie przekraczać tej ceny)

Sprzęt będzie służył do: Głównie do grania. Chodź chciałbym mieć możliwość korzystania np. z Photoshopa

Co mogę zostawić ze starego komputera, bądź co mam już kupione/otrzymałem: Mój stary komputer ma już dobre 7 lat, nic w nim ciekawego niema. Może obudowa by się przydała. Chodź nie wiem czy by pasowała do nowych części.

Czy do ceny zestawu należy doliczyć jakieś peryferia? Raczej nie. Jednak mam pytanie, ile kosztuje win7?

Jestem Absolutnym Fanboyem: Nie przeszkadza mi żadna z firm. Chodzi mi o to, żeby było to jak najlepsze połączenie za daną kwotę.

Chodzi mi o to by złożyć całą "skrzynkę" i zmieścić się w 1 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się