Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

Cały czas mnie kusisz... Byłoby nieprawdą gdybym powiedział, że nie próbowałem. Próbowałem na poprzednim sprzęcie. Semprona 2400+ (1,7GHz) podciągnąłem do Semprona 3000+ (1,95GHz) i to bez podnoszenia napięcia. Przy kolejnym kroku komp się nie podniósł. Nie obyło się bez wizyty w serwisie (resetowali kość BIOSu czy coś tam).
Więc może jednak wezmę się za OC. Muszę jeszcze co nieco poczytać o tym. W każdym razie THX za porady

@Radzisz:
Dzięki za pomoc. Zawsze miałem płyty Asusa i dzięki Waszym poradom, które umocniły mnie w moim wyborze jednak wezmę Asusa P5B Deluxe. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 11:59, BuuBuu napisał:

A co sądzicie o Asus P5B-E intel P965

Musiałbym zerknąć na parę testów:) Wiem tylko tyle że Asus robi cholernie dobre płyty,więc i ta nie powinna być zła...jednak musiałbym o niej coś przeczytać.Później zerknę na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ta którą mi podałeś Biostar TForce P965 prezentuje się bardzo zachęcająco, zwłaszcza wersja Delux. Tylko że pozwala na 4Gb Ramu a nie na 8. Ale bardzo fajna płytka, wezme ją pod uwage :). Jak coś o niej znajdziesz to podaj to poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 12:08, BuuBuu napisał:

Ale ta którą mi podałeś Biostar TForce P965 prezentuje się bardzo zachęcająco, zwłaszcza wersja
Delux. Tylko że pozwala na 4Gb Ramu a nie na 8. Ale bardzo fajna płytka, wezme ją pod uwage
:). Jak coś o niej znajdziesz to podaj to poczytam :)


http://pclab.pl/art21863-7.html Lekturka do poczytania:)
Oprócz niej masz 12 innych płyt o których możesz przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wwiem ze to nieodpowiedni temat, ale mam wielki problem.
chciałem sformatować dysk w laptopie, na którym zainstalowany jest win xp sp2,
chce zainstalowac win xp prof.. z system nie chce sie instalacja
odpalic bo pisze ze nie moge starszego na nowszy zainstalowac.
W biosie, naciskam dowolny klaiwsz czekam chwile az sie wszytsko zaladuje... naciskam enter-instaluj a tu mi wyskakuje ze instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych na tym komputerze. w systemie jak odpalam to normalnie są dyski.
laptop jest fujitsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 23:08, Zauri napisał:

czy pod moja plyte glowna (socet 462) da sie podlaczyc np Pentium 4 albo inny dobry procek??

Socket 462 to inaczej socket A - to jest stara podstawka tylko dla procesorów AMD i żadnego nowego procesora [że o procesorach Intela nie wspomnę] nie włożysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż dawno mnie tutaj nie było, ale sesja zbliża się ku końcowi, więc można troszkę pograć :-) Tym samym muszę zakupić nowy komputer bo obecny Celeron 633 nie pociągnie już nic :) Komponenty już prawie dobrane, jednak może ktoś ma jakieś porady, sugestie?

Intel Core Duo 2 E4300 ~650zł
Asus P5N-E SLI ~450zł (najlepsza obecnie płyta do 500zł pod dwurdzeniowe Intele, FSB do 480 i wsparcie dla technologii SLI)
Palit 7900GS 256MB 1,4ns ~570zł
Seagate 250GB 7200.10 NCQ, zapis prostopadły ~330zł

Mam natomiast problem co do wyboru pamięci, niechciałbym żeby ograniczały mi możliwości podkręcania tego procesora do 3GHz. Musi to być 1 kość 1GB(możliwe że w wakacje dokupię drugą) i powinna się mieścić w cenie do 500zł - przymierzam się do Goodram PRO 800MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 08:56, Radzisz napisał:

> > Znajmo ma http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=5228&katid=19
Posiadam tego gryzonia :) Możliwość zmiany dpi (mam na myśli czułość xD) guziczkiem pod rolką
(który ciężko jest cisnąć przez przypadek) jest miłym dodatkiem. Nie zawsze chce się grać czy
chodzić po windzie z 2000 dpi... No i przy zmianie dpi zmienia się kolorek rolki :) Pod mychą
mamy legende co który kolorek oznacza. W dodatku rolka jest cichutka, nie chrupie. Klikanie...
No jak klikanie, ale da się żyć. Aż tak nie hałasuje. Polecam ;)


Po zaledwie 1 dniu od zakupu jestem wprost... ZACHWYCONY :) Gryzoń sprawuje się wyśmienicie, nie wiem w sumie czy jest aż taki dobry, bo za pro gracza się nie uważam (gram dużo, ale dla przyjemności ;]), ale póki co w samym Counter-Strike: Source daje rady - nie ma to jak wygodne i celne strzelanie z automatycznych bronii przy użyciu 3Fire buttona :> No i cichutka i precyzyjna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 18:02, Szympek napisał:

Mam takie pytanko.
Czy jeśli podkręcę procesor to tracę gwarancje?


Niee.., ale jeśli go spalisz przy okazji to już tak...trzeba z tym uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do ilu można podkręcić procek AMD Athlon 3200+ (S939), mam to chłodzenie co jest w zestawie (Aktualnie jego taktowanie to 2gz).

Pytam się bo nie znam się na tym, i nie chce go spalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 18:26, Szympek napisał:

A do ilu można podkręcić procek AMD Athlon 3200+ (S939), mam to chłodzenie co jest w zestawie
(Aktualnie jego taktowanie to 2gz).

Pytam się bo nie znam się na tym, i nie chce go spalić.



Na takie pytania nie ma odpowiedzi.
Sam musisz dojśc do maxymalnej prędkości.
Procek musi być stabilnie podkręcony, napięcie nie może być przesadzone, a temperatura nie powinna w stresie przekraczać TCase Max, która dla każdego procka może być inna. Uogólniając nie więcej niż 60*C. Dodatkowo podkręcając procka możesz podkręcić RAM, a tu też napięcie, timingi i temperatura... Poza tym ustawienia kontrolera pamięci MAL/RP itp... Trochę zabawy jest. A im gorsza płyta, tym mniej opcji, tym trudniej cokolwiek zdziałać...
Jeśli nigdy nie podkręcałeś to może najpierw poszukaj po necie informacji. Dla przykładu PurePc Forum. Tam znajdziesz fachową wiedzę i tam też Ci doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Planuje upgrade kompa o nowe głośniki 2.1, ale nie wiem które są najlepsze, i nie rozwalą sie szybko. Zależy mi na mocnym basie, ale żeby nie charczał, no i na czystości i głośności dźwięku. Cena to tak około 150-160zł. Jakby ktoś mógł, to proszę o poradę, które będą najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:15, czapla56 napisał:

Witam! Planuje upgrade kompa o nowe głośniki 2.1, ale nie wiem które są najlepsze, i nie rozwalą
sie szybko. Zależy mi na mocnym basie, ale żeby nie charczał, no i na czystości i głośności
dźwięku. Cena to tak około 150-160zł. Jakby ktoś mógł, to proszę o poradę, które będą najlepsze.


Zobacz ==> http://benchmark.pl/artykuly/glosniki/ModeCom/strona-1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:15, czapla56 napisał:

Witam! Planuje upgrade kompa o nowe głośniki 2.1, ale nie wiem które są najlepsze, i nie rozwalą
sie szybko. Zależy mi na mocnym basie, ale żeby nie charczał, no i na czystości i głośności
dźwięku. Cena to tak około 150-160zł. Jakby ktoś mógł, to proszę o poradę, które będą najlepsze.


ewentualnie ==> http://www.logitech.pl/local/produkt/14510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się