Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2007 o 21:57, Frytkasis napisał:

> oki ,ale pamiętaj ze monitor jest crt

Tak jest ;)

A pomyśl nad obudową Sunbeam Quarterback albo Sharkoon Rebel 9 Value Black lub Eco Black Są
tańsze i tutaj moglibyśmy zaoszczędzić, chyba, że Tobie zależy na wyglądzie zewnętrznym i te
obudowy Ci się nie podobają, zrozumiem wszystko ;) Ja tu tylko doradzam. ;D


Spoko spoko ,mi sie podoba ta obudowa którą wybrałem bo od 5 latek jade na tej smej szarej bez szybki obudowie ,więc czas na odmiane :) a z tego co czytałem i pisałem to wypada do tego mojego konfiga tylko inną kartę włożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>WAŻNE<<<<<<< ;<<<<<<<<<<<<<<<<<<

post tyczy sie wszystkich użytkowników którzy maja zamiar zmienic chlodzenie na swoim procku (chodzi o C2DUO)

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=418

Zapraszam do tej recenzji. Jednak przy wyborze swoich podzespołow miałem racje. Moja MOBO + SCYTHE INVINITY to zestaw nie do zajechania

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>KONIEC WAŻNEGO<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 23:03, Vex10008 napisał:

Hej mam kompa z E6550 2giga ram i "Kartą 8600GTS" jakie wybrać chłodzenie ?



kup sobie odkurzacz. :))))) Albo sprecyzuj na co to ma byc chlodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie
Ja mam Intel Core(TM)2 CPU 4400 @ 2.00GHz (2 CPUs)
Memory: 2048MB RAM
Hard Drive: 120 GB
Video Card: NVIDIA GeForce 8600 GT
Operating System: Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 2
Całe chłodzenie to radiator i wiatraki karty graficznej, zasilacza (480W) i procesora. Obawiam się, że to nie wystarcza. Wiatrak w obudowie wysiadł. Często obudowa jest ciepła w miejscu kart graficznej.
Jak sprawdzić temperaturę karty graficznej i procesora?
jak i wentylator do obudowy najlepzy? Czy może inny układ chłodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znalazłem dosyć ciekawa płytę gł. GIGABYTE GA-P35-DS3L Intel P35 Socket 775 za niecałe 300 zł
zobaczcie na allegro.Ktoś wie coś więcej o tej płycie , czy da sie na niej dobrze podkręcić
intel core 2 duo 2,2 GHz ,tak do 3 , i czy to wogóle płyta warta kupna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 12:09, Chester001 napisał:


ale dysk wystarczy mi 80-120 GB nie większy a Raid nie jest mi potrzebny ,ja potrzebuje tej płyty do podkręcenia procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 12:15, Logan10 napisał:

ale dysk wystarczy mi 80-120 GB nie większy a Raid nie jest mi potrzebny ,ja potrzebuje tej
płyty do podkręcenia procka.

no dobra.. jak tam chcesz... idziesz w tanioche to bedzierz tą płytke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem upierdliwy. Ale pozostało mi jeszcze jedno pytanie :D

Czy różnica między
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte/Socket_775/chipset_nVidia/Gigabyte_GA_N650SLI_DS4/pelny,id,39254/

a tą

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte/Socket_775/chipset_nVidia/Gigabyte_GA_N650SLI_DS4L/pelny,id,48145/

płytą główną jest duża (oprócz braku fire wire itp. i drugiego miejsca na taśmę ide) ?
Czy ta różnica może spowodować że w przyszłości możliwości kręcenia procka będą mniejsze?
Czy to, że zasilanie procka jest 4 pinowe zmniejszy stabilność płyty?
Proszę, potrzebuję natychmiastową odpowiedź :]

Dodam, że miesiąc temu kupiłem DS4 i ją zniszczyłem. Teraz na rynku jest DS4L i właśnie to zamierzam kupić. Czy ta DS4L w przyszłości poradzi sobie z SLI 2x 8800 GTS rev.1.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 16:33, MoHanes napisał:

Tak jestem upierdliwy. Ale pozostało mi jeszcze jedno pytanie :D

Czy różnica między
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte/Socket_775/chipset_nVidia/Gigabyte_GA_N650SLI_DS4/pelny,id,39254/

a tą

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte/Socket_775/chipset_nVidia/Gigabyte_GA_N650SLI_DS4L/pelny,id,48145/

płytą główną jest duża (oprócz braku fire wire itp. i drugiego miejsca na taśmę ide) ?
Czy ta różnica może spowodować że w przyszłości możliwości kręcenia procka będą mniejsze?
Czy to, że zasilanie procka jest 4 pinowe zmniejszy stabilność płyty?
Proszę, potrzebuję natychmiastową odpowiedź :]

Dodam, że miesiąc temu kupiłem DS4 i ją zniszczyłem. Teraz na rynku jest DS4L i właśnie to
zamierzam kupić. Czy ta DS4L w przyszłości poradzi sobie z SLI 2x 8800 GTS rev.1.0

DS4 już nie kupisz wiem bo sam chciałem jak była jeszcze "dostępna" - tzn. ktoś zapomniał ją wymazać z bazy. Natomiast DS4L to dokładnie co i ja kupiłem i odpowiem na wszystko jak tylko dotrze do mnie mój 8800gt i będę mógł to maleństwo odpalić. Ale z testów DS4 na necie wynika, żę jest to wyśmienita płytka do kręcenia w tej granicy cenowej (głównie dzieki świetnym kundziolkom), ale moze mieć problemy z ustawieniem pamięci na 1000 MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam parę pyań zanim zloże konfigurację PC (bebechy i puszka) i wystawię ją tutaj czy jest kompatybilna...
Czy oplaca się teraz kupować kompa czy warto trochę poczekać na premierę nowych kart GeForce series 9800
(nie oriętuje się czy nowe CPU wychodzą w najbliszym czasie)
a poza tym jest jakiś sens kupowania szybszego ramu niz procesor obsuguję ?
czy najlepiej kupować z taką samą szybkością jaka ma CPU (częstotliwość taktowania magistrali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 16:43, MoHanes napisał:

sry za następny post ale nie dało rady zedytować.
A może olać SLI i wziąć coś z P35 ? podrzućcie jakieś pomysły :]


Najpierw powiedz ile masz kasy?? A bardzo Ci zależy na tym SLI??? Drugą kartę masz, czy dopiero miałeś kupić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy istnieje płyta główna która obsługuje ramy DDR 2, kartę graficzne pod AGP oraz procesory dwurdzeniowe intela?? Kumpel chce zmodernizować kompa i nie wie jaką do tego płytę dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 16:33, MoHanes napisał:

Dodam, że miesiąc temu kupiłem DS4 i ją zniszczyłem. Teraz na rynku jest DS4L i właśnie to
zamierzam kupić. Czy ta DS4L w przyszłości poradzi sobie z SLI 2x 8800 GTS rev.1.0

Zapomniałem dodać paru rzeczy, bo w sumei to mi tutaj rodzina teraz przeszkadza :).
W zasadzie płyta jest taka sama (oprócz tych paru szczegółów w interfejsach). SLI z tego co wiem może działać przy prędkości 8x, a jako, że nowy GTS i tak rezygnuje z tego nowego typu SLI (bodajże triple) to nie masz sie co obawiać o niespodzianki. Ja za rok planuje dokupić drugiego 8800 gt i quada i będzie cudownie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się