Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2007 o 16:55, fish13 napisał:

Mam pytanie czy istnieje płyta główna która obsługuje ramy DDR 2, kartę graficzne pod AGP oraz
procesory dwurdzeniowe intela?? Kumpel chce zmodernizować kompa i nie wie jaką do tego płytę
dać.

Dobra, coś znalazłem, ale to moze być crap, bo to Asrock
http://www.komputronik.pl/pelny,id,44090/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 16:59, hans olo napisał:

> Mam pytanie czy istnieje płyta główna która obsługuje ramy DDR 2, kartę graficzne pod
AGP oraz
> procesory dwurdzeniowe intela?? Kumpel chce zmodernizować kompa i nie wie jaką do tego
płytę
> dać.
Dobra, coś znalazłem, ale to moze być crap, bo to Asrock
http://www.komputronik.pl/pelny,id,44090/



To dobrze, a tylko taka jedna jest dostępna?? (chodzi o rodzaj) czy jest takich płyt więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 17:04, fish13 napisał:

> Dobra, coś znalazłem, ale to moze być crap, bo to Asrock
> http://www.komputronik.pl/pelny,id,44090/


To dobrze, a tylko taka jedna jest dostępna?? (chodzi o rodzaj) czy jest takich płyt więcej?


No więc tylko AsRock produkuje takie płyty i ogólnie to mają 3 czy 4 modele ale wszystko to szmelc i szkoda tego brać bo jest awaryjne, bez możliwości OC i nieekonomiczny zakup ( zerowa wydajność praktycznie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 17:06, dawidos170 napisał:

> > Dobra, coś znalazłem, ale to moze być crap, bo to Asrock
> > http://www.komputronik.pl/pelny,id,44090/
>
>
> To dobrze, a tylko taka jedna jest dostępna?? (chodzi o rodzaj) czy jest takich płyt więcej?

>

No więc tylko AsRock produkuje takie płyty i ogólnie to mają 3 czy 4 modele ale wszystko to
szmelc i szkoda tego brać bo jest awaryjne, bez możliwości OC i nieekonomiczny zakup ( zerowa
wydajność praktycznie )



To sam nie wiem co mam zrobić. Kurcze kumpel wówczas całego kompa musiałby wymieniać a ma 1000zł do dyspozycji. Chyba że podsuniecie jakąś fajną specyfikację kompa do 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 17:06, dawidos170 napisał:

> > Dobra, coś znalazłem, ale to moze być crap, bo to Asrock
> > http://www.komputronik.pl/pelny,id,44090/
>
>
> To dobrze, a tylko taka jedna jest dostępna?? (chodzi o rodzaj) czy jest takich płyt więcej?

>

No więc tylko AsRock produkuje takie płyty i ogólnie to mają 3 czy 4 modele ale wszystko to
szmelc i szkoda tego brać bo jest awaryjne, bez możliwości OC i nieekonomiczny zakup ( zerowa
wydajność praktycznie )


Miałeś tą płytę, że tak jęczysz?? Bo ja mam i nie jest taka zła E4500 poszedł na niej 2,8Ghz... A przynajmniej ma wszystkie potrzebne sloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 17:18, gaweyn napisał:

Miałeś tą płytę, że tak jęczysz?? Bo ja mam i nie jest taka zła E4500 poszedł na niej 2,8Ghz...
A przynajmniej ma wszystkie potrzebne sloty.


AsRocka czy miałem ? Mam cały czas i więcej nie spojrzę na ten złom. Te płyty się nie nadają do jakichś porządnych OC - ja swojego AMD nie mogę podkręcić bardziej niż o 200 mhz a kumpel na innej płytce spokojnie wyciąga 500. Niech za tą firmę mówi to,że płyta mi na standardowych ustawieniach przepaliła kondensatory, które musiałem wymienić, uszkodziła 2 usb, jedno IDE oraz PCI. CL ramu zmienić nie mogę bo wtedy dysk mi się wyłącza.

A więc nie mam pozytywnego zdania o AsRock-u. To nie płyta dla gamer`a tylko dla biurowego zastosowania.

Akurat modelu przejściowego nie miałem - posiadam inny model . Ale firma jest do bani IMHO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 17:12, fish13 napisał:

To sam nie wiem co mam zrobić. Kurcze kumpel wówczas całego kompa musiałby wymieniać a ma 1000zł
do dyspozycji. Chyba że podsuniecie jakąś fajną specyfikację kompa do 1000zł.

Napisz co ten kolega ma w starym komputerze, to zobaczymy czy da się na czymś zaoszczędzić. Ja sam modernizując teraz kompa zamiast kupować dyski SATA kupiłem tylko przejściówki UATA/SATA, zostawiłem 2xHDD i 2xDVDRW na IDE. Tylko podaj wszystko jak najdokładniej (podarować mozesz sobie informacje o stacji dyskietek :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 17:18, gaweyn napisał:

Miałeś tą płytę, że tak jęczysz?? Bo ja mam i nie jest taka zła E4500 poszedł na niej 2,8Ghz...
A przynajmniej ma wszystkie potrzebne sloty.

owszem ma i co z tego skoro pcie chodzi na x4 zamiast 16, źle rozpoznaje pamięci, no i proponuje tą plytę porownać z g31/p31 ciekawe która ma wyższą wydajność- pytanie retoryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

g31/p31 nie obsługuje DDR1 oraz AGP a głównie o to chodzi, przy max GF7600GT różnicy nie zauważysz między PCIex16 a PCIex4. Tak więc są plusy i minusy tej płyty kwestia jaki sprzęt zamierzamy zatrzymać a co dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 20:29, blacklio2 napisał:

g31/p31 nie obsługuje DDR1 oraz AGP a głównie o to chodzi, przy max GF7600GT różnicy nie zauważysz
między PCIex16 a PCIex4. Tak więc są plusy i minusy tej płyty kwestia jaki sprzęt zamierzamy
zatrzymać a co dokupić

mam straszną awersje do asroka, jak patrze na płyty tej marki to pluc mi się chce, za dużo widziałem śmiesznych , głupich, przygód z tymi płytami. Typu samo resetujący się bios niewiadomo dlaczego, problemy z instalacją systemu dziesięć razy się nie da bo wywala blad, za jedenastym idzie jakby nigdy nic, piszczące cewki... jeszcze bym troche mogłbym ponazekać, aha najlepsze to źle wlutowana wtyczka 4pin 12V (dodatkowe zasilanie procesora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze na allegro kilka egzemplarzy dość przyzwoitej chyba MSI http://allegro.pl/item282595420_msi_ms_7222_pm8pm_775_vga_agp_ddr2_gwarancja.html
Jednak nadal nalegam na ten spis starych części, bo w zasadzie kupowanie takiego sprzętu to wydawanie kasy na cos co tak naprawdę nie pozwala pójść ani trochę do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 19:37, hans olo napisał:

> To sam nie wiem co mam zrobić. Kurcze kumpel wówczas całego kompa musiałby wymieniać a
ma 1000zł
> do dyspozycji. Chyba że podsuniecie jakąś fajną specyfikację kompa do 1000zł.
>
Napisz co ten kolega ma w starym komputerze, to zobaczymy czy da się na czymś zaoszczędzić.
Ja sam modernizując teraz kompa zamiast kupować dyski SATA kupiłem tylko przejściówki UATA/SATA,
zostawiłem 2xHDD i 2xDVDRW na IDE. Tylko podaj wszystko jak najdokładniej (podarować mozesz
sobie informacje o stacji dyskietek :)).



Ma procesor Intel Celeron 1 GHz
256 MB RAM
Geforce FX5500 128 MB
dysk 40 GB
zasilacz 300 Watt
nagrywarka DVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)
Mam 2x 256 mb kosci ram DDR 400 i czy jak wyciagne jedna kosc 256 mb i wloze tam 1gb DDR2 to ile moj komp bedzie czytal ram 1280 ram?? bo sie tak zastanawiam czy beda dzialac razem ze soba DDR2 i DDR400 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

Dnia 12.12.2007 o 20:57, fish13 napisał:

Ma procesor Intel Celeron 1 GHz
256 MB RAM
Geforce FX5500 128 MB
dysk 40 GB
zasilacz 300 Watt
nagrywarka DVD

Czyli do wymiany wszystko, nie licząc nagrywarki DVD.
Za 1084 zł można dostać:
Procesor: AMD Athlon 64 X2 4000+ BOX (AM2) 0.065u 65W Brisbane
Płyta główna: MSI K9N NEO V3, nForce 560, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, ATX
Pamięci: DDR2 1024MB 800MHz GoodRam
Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 160GB, SATA/300, 8MB cache, NCQ (zapis prostopadły)
Karta graficzna: GeForce 7300GT Galaxy 256MB, DDR2, TV&DVI, PCI-E
Obudowa: LogicConcept B10 Biała (bez zasilacza)
Inne dodatki: Zasilacz do obudowy ATX 400W ModeCom FEEL III Illumination - 400ATX (Fan 120mm, PFC)
Ceny: www.gral.pl
PS Cenę można obniżyć kupując kartę HD2400PRO (choć nie warto...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:06, Aikuh napisał:

Witam ;)
Mam 2x 256 mb kosci ram DDR 400 i czy jak wyciagne jedna kosc 256 mb i wloze tam 1gb DDR2 to
ile moj komp bedzie czytal ram 1280 ram?? bo sie tak zastanawiam czy beda dzialac razem ze
soba DDR2 i DDR400 :)

Nie będą. Musisz wsadzić zwykłe DDR. A nie będą działać, ponieważ DDR2 mają inną budowę i musiałbyś upychać młotkiem, żeby weszły do płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:08, ziptofaf napisał:

> Witam ;)
> Mam 2x 256 mb kosci ram DDR 400 i czy jak wyciagne jedna kosc 256 mb i wloze tam 1gb DDR2
to
> ile moj komp bedzie czytal ram 1280 ram?? bo sie tak zastanawiam czy beda dzialac razem
ze
> soba DDR2 i DDR400 :)
Nie będą. Musisz wsadzić zwykłe DDR. A nie będą działać, ponieważ DDR2 mają inną budowę i musiałbyś
upychać młotkiem, żeby weszły do płyty głównej.



czyli nie wsadze do mojej plyty glownej DDR2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:07, ziptofaf napisał:

/..../
> Ma procesor Intel Celeron 1 GHz
> 256 MB RAM
> Geforce FX5500 128 MB
> dysk 40 GB
> zasilacz 300 Watt
> nagrywarka DVD
Czyli do wymiany wszystko, nie licząc nagrywarki DVD.
Za 1084 zł można dostać:
Procesor: AMD Athlon 64 X2 4000+ BOX (AM2) 0.065u 65W Brisbane
Płyta główna: MSI K9N NEO V3, nForce 560, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, ATX
Pamięci: DDR2 1024MB 800MHz GoodRam
Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 160GB, SATA/300, 8MB cache, NCQ (zapis prostopadły)
Karta graficzna: GeForce 7300GT Galaxy 256MB, DDR2, TV&DVI, PCI-E
Obudowa: LogicConcept B10 Biała (bez zasilacza)
Inne dodatki: Zasilacz do obudowy ATX 400W ModeCom FEEL III Illumination - 400ATX (Fan 120mm,
PFC)
Ceny: www.gral.pl
PS Cenę można obniżyć kupując kartę HD2400PRO (choć nie warto...)


Całkiem, całkiem sprzęt, podam mu taką propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:14, Aikuh napisał:

czyli nie wsadze do mojej plyty glownej DDR2??

Nie, to po prostu niewykonalne.
PS Nowe kości DDR1 znajdziesz na np. www.gral.pl. Niestety ceny są wysokie - ok. 170-200 zł za 1GB.
Na allegro znajdziesz nieco taniej np.
http://www.allegro.pl/item277348341_firmowa_pamiec_ram_1gb_ddr_400_mhz_pc_3200_nowa_.html
(szkoda tylko, że nie podali jaka marka...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się