Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

po prostu ilosc cache nie jest na tyle istotnym czynnikiem, aby wplynac znacząco na predkosc dysku. roznice sa trudne do zmierzenia. w zasadzie jakiekolwiek roznice dostrzegalne sa tylko w benchmarkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 21:35, blacklio2 napisał:

A Ty w takim razie oświeć mnie w czym jest lepszy 32 MB Cache, jestem mocno ciekawy :)

To proste. Gdy dysk odczytuje dane z pofragmentowanego pliku, duży Cache pozwala podtrzymać strumień transmisji w czasie, gdy głowica szuka następnych sektorów do odczytu. Zazwyczaj mówi się, ze trudno to zmierzyć, ale często nie zdajemy sobie sprawy ile nerwów nam to oszczędza. Bo kto czasem nie ma ochoty wyrzucić przez okno meczącego się i użytkownika dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[identyczny post zamieściłem w temacie o procesorach, jednak nie otrzymałem odpowiedzi]
Witam,
szykuję się do małego upgrade''a, i zamierzam wymienić procesor ( w podpisie ) i dołożyć 2gb pamięci (również w podpisie).
Chciałbym zafundować sobie Phenoma x4 9650 na podstawkę am2+. Tutaj zaczynają się dla mnie schody, gdyż moja płyta ( Gigabyte GA-M56S-S3 ) ma podstawkę am2. Wyczytałem, że wymieniony wyżej procek będzie działał na owej płycie - nie wiem tylko, z czym to się będzię wiązało, stratami wydajności? Jeśli tak, to jak dużymi? Wolałbym oszczędzić kilka groszy na zakupie płyty i nowych ramów 1066mhz. Kupiłbym sam procek i dołożył taką pamięć jaką mam teraz, ale jakby obecna płyta miała bardzo ograniczać wydajność Phenoma, to już mi się średnio taki zakup widzi....
W tym miejscu proszę o pomoc :)
Pozdrawiam,
Sztywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam procesor:
Barton (2500+ to 3000+) with 333 MHz Front Side Bus, to pisze w mojej książeczce z WindowsaXP, wiem nie za dobry, ale napewno lepszy nuż 1.8 ghz xD
Dajcie mi jakiś link gdzie mogę kupić, bo nie wiem jak sie procesory szuka, nie znam sie na tych markach :\
z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam za bardzo mojego kompa, bo sie nim nie interesuje ;p
A ten procesor chcę kupić, bo chcę popykać w TeamFortress 2 xD
A co do kompa to:
System WindowsXP z 2002 roku,AMD Duron(tm) processor 1.80 GHz, 1,25 GB ram,internet 6 mb/s (mam brata,czyli moje 3 mb/s :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 01:09, Arcizo_7 napisał:

Nie znam za bardzo mojego kompa, bo sie nim nie interesuje ;p
A ten procesor chcę kupić, bo chcę popykać w TeamFortress 2 xD
A co do kompa to:
System WindowsXP z 2002 roku,AMD Duron(tm) processor 1.80 GHz, 1,25 GB ram,internet 6
mb/s (mam brata,czyli moje 3 mb/s :\

Pójść pójdzie (mam podobny sprzęt, mniej troszkę ramu), ale na normalnym kompie ładowanie na serwa trwa... długo... A na tym kompie będzie to trwało jeszcze dłużej. No i nawet na minimalnych ustawianiach animacja potrafi ładnie chrupnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 01:09, Arcizo_7 napisał:

System WindowsXP z 2002 roku,AMD Duron(tm) processor 1.80 GHz, 1,25 GB ram,internet 6
mb/s (mam brata,czyli moje 3 mb/s :\

To nic nie daje. Procesor już znamy. Zasilacz - sprawdź tabliczkę z tyłu kompa, tam gdzie wchodzi kabel od prądu, będzie napisane. Interesuje mnie producent i moc (czyli cyferki z literką W).
Płyta główna, karta graficzna - ściągnij program Everest http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1183&Everest+Home+Edition+2.20 i podaj nazwy tych dwóch podzespołów. Oraz ile pieniędzy chcesz wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba sprawdzić, czy ten prcoesor ruszy na twojej płycie głównej (tu potrzebny jest jej dokładny model). Kwestia zasilacza w tym przypadku jest juz mniej ważna (ale nie zaszkodzi wiedzieć) nie mówiac juz o karcie graficznej. Wiadomo, że będzie na AGP.

Co do szukania. Czy wpisanie w wyszukiwarce Allegro frazy "Barton" jest jakoś specjalnie trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem w stanie znaleźć odpowiednich danych odnośnie strat procesorów AM2+ na płytach AM2, ale spotkałem się z tezą, że nie są to jakieś straszne wartości. Ile w tym prawdy to nie mam pojęcia. Jesli nie będziesz kręcił, to moim zdaniem zakup 9650 nie ma za bardzo sensu.

Rozważ też taką możliwość:

http://www.allegro.pl/48872_pentium_dual_core.html?id=48872&view=gtext&buy=1&order=pd&change_view=1
+
http://www.allegro.pl/item679340135_asus_p5b_deluxe_wifi_ap_edition_gwarancja.html

Jest to rozwiązanie o jakieś 100 zł droższe od kupna 9650. Tylko, że tego też przydaloby się kręcić. Jesli nie bedzie OC mobo można zmienić na http://www.allegro.pl/item679646523_gigabyte_p35_ds3r_okazja.html lub http://www.allegro.pl/item681380564_gigabyte_ep31_ds3l_p31_1333_oc_ddr2_sklep_fvat.html.

Mimo, że to tylko 2 rdzenie to mimo wszystko nadal w większości gier będą sie lepiej spisywaly niż te 4. No chyba, że nie o gry tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się was zapytać o radę , chciałbym złożyć komputer koledze i mam pewien dylemat . Do kompa chciałbym włożyć Phenoma 2 ale komputer ma ograniczenie do 1700 zł , chodzi mi o x2 . I tutaj mam problem , nie wiem czy mogę włożyć Phenoma do płyty głównej z podstawką am2+ , tak byłoby najlepiej bo niestety z am3 płyty są w miare drogie. Kolejna rzecz nie mam rozeznania w chipsetach amd , czy mógłby mi ktoś jakąś ciekawą płytę doradzić. kartę graficzną miałem ochotę wstawić hd4770 ale biorąc pod uwagę wzrost jej ceny za około 20-30 zł więcej mogę kupić hd4850 , jaką kartę najlepiej wybrać może inną np 4830 czy może jakiegoś geforca ale z mojej wiedzy wynika że nvidia nie jest konkurencyjna w tym przedziale cenowym . Ramu myślałem żeby wstawić ok 3 - 4 gb , 800mhz np kingstone czy goodrama , obudowę i reszte mam .I teraz mam kolejny problem jaki zasilacz myślę że spokojnie wystarczy markowe 450 W , ale czy napewno. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak chcesz zmieścić Phenom''a II X2 550 i HD 4850 w kwocie 1700 zł.

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
265 zł

Płyta główna:
AsRock P45DE /intel P45/
285 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 PK
230 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
180 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD4830 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI
349 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]
199 zł

Razem: 1747 zł
www.esc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 13:20, GANGSTERR napisał:

Nie mam pojęcia jak chcesz zmieścić Phenom''a II X2 550 i HD 4850 w kwocie 1700 zł.

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
265 zł

Płyta główna:
AsRock P45DE /intel P45/
285 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 PK
230 zł

Dysk twardy:
Western Digital 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [3200AAKS]
180 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD4830 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI
349 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]
199 zł

Razem: 1747 zł
www.esc.pl


Phenom sam w sobie nie jest dużym wydatkiem to koszt rzędu 380 zł , płyta rzędy 350zł , nawet na allegro zestawy łączone phenom 2 i płyta główna msi kosztują 750 z ł , ati radeon hd 4850 (Gigabyte Zalman)to koszt rzędu 420 zł , obudowe kupiłem już ibox za 90 zł , ze sklepu kolegi (dał mi zniżkę ale obudowa dobrze chłodzona i posiadająca niezły design ), zasilacz też ma ładny na stanie w cenie 120 zł , ramy 3 gb w cenie 150 zł i nagrywarka 90 dysk 250 gb wd 100 zł , ostatnio wylicytowałem , razem właśnie 1720 zł . Tylko się zastanawiam czy jest sens kupywać phenoma , boję się o tą płytę http://allegro.pl/item676106409_msi_770_c45_amd_770_ddr3_am3_phenom_ii_550_45nm.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2009 o 13:57, alibi100 napisał:

Phenom sam w sobie nie jest dużym wydatkiem to koszt rzędu 380 zł , płyta rzędy 350zł
, nawet na allegro zestawy łączone phenom 2 i płyta główna msi kosztują 750 z ł , ati
radeon hd 4850 (Gigabyte Zalman)to koszt rzędu 420 zł , obudowe kupiłem już ibox za
90 zł , ze sklepu kolegi (dał mi zniżkę ale obudowa dobrze chłodzona i posiadająca niezły
design ), zasilacz też ma ładny na stanie w cenie 120 zł , ramy 3 gb w cenie 150 zł i
nagrywarka 90 dysk 250 gb wd 100 zł , ostatnio wylicytowałem , razem właśnie 1720 zł
. Tylko się zastanawiam czy jest sens kupywać phenoma , boję się o tą płytę http://allegro.pl/item676106409_msi_770_c45_amd_770_ddr3_am3_phenom_ii_550_45nm.html


Nie ma za wiele recenzji tej płyty ale wygląda na fajną. IBOX i dobre chłodzenie? Chyba na oczy nie widziałeś obudowy z dobrym chłodzeniem i porządnie wykonanej.. Obudowy pokroju IBOX mają za zadanie tylko wygladac, reszta to tragedia. Co to znaczy "ładny zasilacz"? Zasilacz może być dobry lub nie, ale ładny? Konkretnie, firma, model, jaka moc? Ramy. Po pierwsze, kupuje 2 GB i wielokrotności 2 czyli 4,6,8 itd (nie licząc Core i7...) ale za 150 zł to raczej szalu nie będzie... Ten Gigabyte ujdzie w tłoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 14:14, GANGSTERR napisał:


> Phenom sam w sobie nie jest dużym wydatkiem to koszt rzędu 380 zł , płyta rzędy
350zł
> , nawet na allegro zestawy łączone phenom 2 i płyta główna msi kosztują 750 z ł
, ati
> radeon hd 4850 (Gigabyte Zalman)to koszt rzędu 420 zł , obudowe kupiłem już ibox
za
> 90 zł , ze sklepu kolegi (dał mi zniżkę ale obudowa dobrze chłodzona i posiadająca
niezły
> design ), zasilacz też ma ładny na stanie w cenie 120 zł , ramy 3 gb w cenie 150
zł i
> nagrywarka 90 dysk 250 gb wd 100 zł , ostatnio wylicytowałem , razem właśnie 1720

> . Tylko się zastanawiam czy jest sens kupywać phenoma , boję się o tą płytę http://allegro.pl/item676106409_msi_770_c45_amd_770_ddr3_am3_phenom_ii_550_45nm.html

>

Nie ma za wiele recenzji tej płyty ale wygląda na fajną. IBOX i dobre chłodzenie? Chyba
na oczy nie widziałeś obudowy z dobrym chłodzeniem i porządnie wykonanej.. Obudowy pokroju
IBOX mają za zadanie tylko wygladac, reszta to tragedia. Co to znaczy "ładny zasilacz"?
Zasilacz może być dobry lub nie, ale ładny? Konkretnie, firma, model, jaka moc? Ramy.
Po pierwsze, kupuje 2 GB i wielokrotności 2 czyli 4,6,8 itd (nie licząc Core i7...) ale
za 150 zł to raczej szalu nie będzie... Ten Gigabyte ujdzie w tłoku.


Zasilacz Codegena 400 W ( może nie szał ale zawsze coś) , na ibox nie narzekam mam z tej firmy obudowę , co do innych z dobrym chłodzeniem i porządnie wykonanych , nie mam ochoty płacić 200 albo i więcej złotych , nigdy się nie parałem podkręcaniem xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję na dzisiaj jak najlepszego notebooka do w cenie do 3500zł (300zł w dół lub górę).
Notebook ma być z systemem operacyjnym. Propozycje bez systemu tylko jeśli oferta jest bardzo bardzo
dobra. Potrzebuję to na dzisiaj więc Panowie, proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się