Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2012 o 19:19, Orlandooooo napisał:

Troszke za drogi RADEON a tak troszkę tańsza od RADEONA i żeby była lepsza od GT420 i wydajniejsza to jaka jeszcze by mogła być?


Zależy ile możesz na kartę przeznaczyć. Rozumiem, że właśnie zdecydowałeś, że do kwoty jaką możesz przeznaczyć na podzespoły (1500 zł) należy jednak wliczyć zarówno RAM jak i zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 19:40, Szynkars napisał:

> Troszke za drogi RADEON a tak troszkę tańsza od RADEONA i żeby była lepsza od GT420
i wydajniejsza to jaka jeszcze by mogła być?

Zależy ile możesz na kartę przeznaczyć. Rozumiem, że właśnie zdecydowałeś, że do kwoty
jaką możesz przeznaczyć na podzespoły (1500 zł) należy jednak wliczyć zarówno RAM jak
i zasilacz?



Zgadza się ale dobra żeby karta graficzna była do max 450-500 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak duzy bedzie wzrost wydajnosci po wymianie mojego AMD Athlona II X4 631 @3.1GHz na Phenoma II X4 955 3.2GHz podkręconego do 3.8-3.9GHz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 20:47, Foost napisał:

Jak duzy bedzie wzrost wydajnosci po wymianie mojego AMD Athlona II X4 631 @3.1GHz na
Phenoma II X4 955 3.2GHz podkręconego do 3.8-3.9GHz?


Twój AMD Athlon jest na poziomie AMD Phenom II x4 920. Więc wzrost na pewno będzie ale na pewno nie gigantycznie większy. W tym momencie jednak jeśli przygotowujesz się do upgrade''u to nie ma sensu. Jestem w podobnej sytuacji, ja ciągle szukam czegos - a może to ulepszę, może tamto... Wreszcie sobie daję z tym spokój bo dobrze jest jak jest.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie pytanie o dobrą płytę pod 1155, do 500 zł. Wygląda na to, że AsRocki Pro3 Gen3 "wyszły". Co w takim razie innego, z dobrą sekcją zasilania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 11:23, Aurelinus napisał:

Witam, ponownie pytanie o dobrą płytę pod 1155, do 500 zł. Wygląda na to, że AsRocki
Pro3 Gen3 "wyszły". Co w takim razie innego, z dobrą sekcją zasilania?


http://www.portone.pl/asrock-asrock-fatal1ty-p67-performance-intel-p67-lga-1155-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-,id-12799

or powyzej 500 zl:

http://www.portone.pl/asrock-asrock-z68-extreme3-gen3-intel-z68-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-,id-36260

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 12:19, Misquamaqus napisał:

Dzięki, a coś od Gigabyte''a? Szczerze mówiąc z zakupem proca wstrzymam się do nowej wersji (to, co ma wyjść w kwietniu, ew. aktualnie kupie jakis badziew, o ile skręcę komplet wcześniej), Pro3 Gen3 miał je już w obsłudze, a te wskazane?
Z zakupem nie chcę się wstrzymywać, bo składam "na raty", co miesiąc coś, ale może jednak na razie poprzestanę na zakupie DDR3 i BDR'a.
Poza tym, płyta nie musi mieć ani CrossF'a ani SLI, nie zamierzam z tym się zadawać na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co na takiej płycie chcesz robić. Bo za 500zł nie da się dostać płyty która nie obsługuje Crossfire.;) Jeśli nie masz też zamiaru podkręcać procesora i robić jakichś zaawansowanych rzeczy to lepiej wziąć coś ze średniej półki za 350zł.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 13:26, Misquamaqus napisał:

Cos kombinujesz.

Nie nic, muszę po prostu pilnować wydatków = 1000 zł miesięcznie, na pojedynczą część max = 500 zł

Dnia 30.01.2012 o 13:26, Misquamaqus napisał:

Nowe proce, czyli IB ?
Kup sobie plyte pod nowy procesor, a nie pod SB.

A będą takie? Z tego co czytałem (owszem, w temacie nie jestem) to większość płyt ma obsługę tych nowych procesorów w "ukryciu", jak np. ten pro3 gen3.

Dnia 30.01.2012 o 13:26, Misquamaqus napisał:

Jeśli nie masz też zamiaru podkręcać procesora i robić jakichś zaawansowanych rzeczy
to lepiej wziąć coś ze średniej półki za 350zł

Po pierwsze "do 500 zł" oznacza, że płyta za 100 zł również w chodzi w grę. Po drugie, podkręcanie proca i SLI/CF to dwie bardzo różne funkcje, jedna dość przydatna, druga, dość nie bardzo, o ile nie masz reklamicy-otumanicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 13:41, Aurelinus napisał:

Po pierwsze "do 500 zł" oznacza, że płyta za 100 zł również w chodzi w grę. Po drugie,
podkręcanie proca i SLI/CF to dwie bardzo różne funkcje, jedna dość przydatna, druga,
dość nie bardzo, o ile nie masz reklamicy-otumanicy.


Zazwyczaj jak ludzie mówią do 500zł to wszyscy próbują dać płyty z mid-endu... Bo różnica między płytą za 200zł a 500zł jest ogromna... Nie ma płyt głównych za 100zł... SLI/CF i podkręcanie procesora to dwie inne rzeczy? No co ty...? Nie wiedziałem...;) Oczywiście że to są dwie różne rzeczy. Mówię tylko że płyty głównej w przedziale cenowym 450-550zł nie da się znaleźć bez tych funkcji - CF i SLI. Oraz są bardzo dobre na OC. Obie rzeczy są bardzo przydatne. Crossfire/SLI mają owszem swoje wady ale wydajność jest jednak 80% lepsza niż w przypadku jednej karty. I jak masz np. 2x HD6850 to masz karty lepsze od pojedynczego GTX 570/HD6970. A w tym zaoszczędzasz. No ale są w tym oczywiście wady tego typu że są mikro-przycięcia w grach mimo że ma się 60fps. A co do procesora jeśli ci chodzi że nie jest to przydatne to się również mylisz. Jeśli myślisz że taki overclock intel core i5 2500K z 3.3GHz do 4.5GHz to wiedz że coś jest nie tak;)

Jeśli nie masz jednak w planach OC to kup:
http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-h67m-ge-intel-h67-lga1155-pcievgadzwglansataraidddr3,16117.html

Pozdrawiam.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co mógłbym wymienić Phenoma II X6 1055t? Wiem, że najlepiej było by przesiąść się na i5, ale to zbyt kosztowne rozwiązanie bo musiałbym też wymieniać płytę główną. Chodzi mi oczywiście o gry. Taki Phenom II X4 960T 3.0GHz Black Edition by coś zmienił? Niestety jestem skazany na AMD. Przy zakupie zbagatelizowałem opinie, że 1055t jest dobry, ale w obróbce grafiki i wideo i teraz mam. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 14:50, Hartus napisał:

Na co mógłbym wymienić Phenoma II X6 1055t? Wiem, że najlepiej było by przesiąść się
na i5, ale to zbyt kosztowne rozwiązanie bo musiałbym też wymieniać płytę główną. Chodzi
mi oczywiście o gry. Taki Phenom II X4 960T 3.0GHz Black Edition by coś zmienił? Niestety
jestem skazany na AMD. Przy zakupie zbagatelizowałem opinie, że 1055t jest dobry, ale
w obróbce grafiki i wideo i teraz mam. :|


Zamienil stryjek siekierke na kijek ?

Jak juz, to sprzedaj graty i kup i5 2500K + asrock p67/z68.

Niema lepszego procesora na Twoja obecna platforme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 14:50, Hartus napisał:

Na co mógłbym wymienić Phenoma II X6 1055t? Wiem, że najlepiej było by przesiąść się
na i5, ale to zbyt kosztowne rozwiązanie bo musiałbym też wymieniać płytę główną. Chodzi
mi oczywiście o gry. Taki Phenom II X4 960T 3.0GHz Black Edition by coś zmienił? Niestety
jestem skazany na AMD. Przy zakupie zbagatelizowałem opinie, że 1055t jest dobry, ale
w obróbce grafiki i wideo i teraz mam. :|


nie rozumiem po co cały czas o to pytasz. Gry chodzą ci słabo? Czy gry chodzą ci na niskich detalach? Jak zamienisz swój procesor na ten podany wyżej to wydajność będzie identyczna... A jak wymienisz nawet na core i5 to co myślisz że każda gra będzie śmigać 100+ klatek na sekundę? Wcale nie. Jest to w ogóle nie opłacalne... Wzrost z twojego procesora na core i5 2500K to będzie 20fps... Nie kupuj nic. Albo zaczekaj do ivy bridge w kwietniu albo do nowej generacji konsol, bo możliwe że przyjdzie nam wymienić cały komputer więc najpierw zastanów się... Czy warto wymienić swój procesor na intela i za rok wymienić całą platformę? Nie wiem czy widzisz zbyt bardzo co się dzieje, ale wygląda mi na to że ty po prostu próbujesz kupić coś nowego bo wydaje się że będzie o niebo lepsze. Twój procesor to jest więcej niż wystarczająco do grania i będzie jeszcze przez jakiś czas, jeśli cokolwiek wymieniać to tylko kartę graficzną... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 14:29, damiank485 napisał:

Mówię tylko że płyty głównej w przedziale cenowym 450-550zł
nie da się znaleźć bez tych funkcji - CF i SLI.

No bzdura na kółkach. Np. omawiany powyżej AsRock fatality nie ma dwóch slotów PCIe, a jednak kosztuje 450 zł.

Dnia 30.01.2012 o 14:29, damiank485 napisał:

Crossfire/SLI mają owszem swoje wady ale wydajność jest jednak 80%
lepsza niż w przypadku jednej karty.

To byłby cud mniemany, znajdź mi taki konfig x2 który przeskoczy 50% w rzeczywistości.

Dnia 30.01.2012 o 14:29, damiank485 napisał:

I jak masz np. 2x HD6850 to masz karty lepsze od
pojedynczego GTX 570/HD6970.

Tylko po co mi takie combo?

Dnia 30.01.2012 o 14:29, damiank485 napisał:

A w tym zaoszczędzasz.

Że wydam na dwie karty a nie jedną to oszczędzam? Reklamica-otumanica. Nikt normalny nie kupuje niczego ponad GTX570 lub jego odpowiednik AMD. Do czego, żeby się pochwalić? Żadne gry takich wymagań nie maja, o ile nie grasz na 5 monitorach w rozdziałce 2xFullHD, ale to też raczej nie jest jeszcze "normalne".

Dnia 30.01.2012 o 14:29, damiank485 napisał:

No ale są w tym oczywiście wady tego
typu że są mikro-przycięcia w grach mimo że ma się 60fps.

Nie takie mikro, a w kilku grach niestety dostawałem szału, gdy w jednej lokacji SLI powodowało +100 FPSów, a w drugiej -100.

Dnia 30.01.2012 o 14:29, damiank485 napisał:

Jeśli myślisz że taki overclock
intel core i5 2500K z 3.3GHz do 4.5GHz to wiedz że coś jest nie tak;)

Nie, nie myślę, bawię się O/C odkąd tu jestem, czyli z 10 lat, coś niecoś wiem o fizycznych możliwościach kręcenia i opowiadaniu bajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gry chodzą mi słabo. Weźmy na przykład Skyrima. Zalecane wymagania spełniam z nawiązką (screen). Teoretycznie powinienem mieć stałe 60 fpsów podczas gry. A co mam? Na ustawieniach High, które zaproponowała mi gra, w terenie mam średnio 45 fpsów, w miastach 25-35 fpsów.
Inny przykład, Batman AC. Również spełniam zalecaną konfigurację, a płynność uzyskałem tylko na ustawieniach medium.
Na dodatek aby mnie dobić, ludzie w komentarzach piszą jaką to te gry mają cudowną optymalizację, że im na trzyletnim kompie działa na high/ultra itp, a u mnie jest z tym znacznie gorzej.
Może to ja po prostu nie jestem w temacie? Może tak zawsze jest z nowymi grami? Przyznam szczerze, że chyba po raz pierwszy w życiu mam komputer, który daje mi taki komfort, że jaką grę bym nie wybrał to będzie działać. Do tej pory albo miałem jakieś średniaki gdzie mało co działało, albo konsole. Może to niemożliwe aby mieć w nowych grach stałe 60 fpsów jeżeli PCta nie złożyliśmy dzień wcześniej? Może, np jak w przypadku GTA IV takie rezultaty osiągniemy dopiero dwa lata później? Jeżeli tak jest to mnie oświećcie bo do tej pory myślałem, że jeśli mam sprzęt, który spełnia zalecane wymagania danej gry to ona nie ma prawa mieć spadków poniżej 30-40 fpsów. Może najwyższe ustawienia są dla tych, którzy są na bieżąco z najnowszymi komponentami, a szara masa nie powinna przesuwać suwaka powyżej napisu "medium"?
Jednak gdyby tak było to nie widzę sensu pakowania kasy w PC. Co z tego, że gry wyglądają pięknie jeżeli się tną?

PS Mam też taki tajemniczy problem, który powoduje ścinanie się obrazu podczas szybkich akcji na ekranie nawet gdy fraps pokazuje ponad 40 fpsów. Opisałem go na innej stronie bo w temacie o monitorach nie uzyskałem odpowiedzi. Być może ktoś z Was wie jak temu zaradzić. Prawda to co mi tam odpisują?
http://forum.benchmark.pl/topic/40818-czy-monitor-moze-powodowac-scinanie-sie-obrazu-w-grach/

20120130165538

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się