Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ziptofaf - chłodzenie sobie zmienię przy okazji, jeżeli będę zmieniał kartę graficzną ( co nie jest pewne ) ale nie chce mi się na razie bawić w podkręcanie procesora dla jednej gry, która działa mi ok, a z którą mam inne problemy, niż optymalizacja ( krótko mówiąc, nie potrafię w to grać ;) ). Jeżeli wyjdzie więcej gier, które siedzą na procesorze, to tak, ale na razie chyba nie warto, zawsze było tak, że od procesora ważniejsza była karta graficzna - nie w każdej grze, ale w większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 12:05, KannX napisał:

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-1070-titan-x-killer/

Jest jak zapowiadali. GTX 1070 ma wydajność Titana X za mniejszy piniądz. Jeśli u nas
będzie kosztować poniżej 2000zł, to sprzedam 970, dołożę trochę i kupuję :)


Pamiętaj tylko że wyprzedzenie Titana X wcale nie jest takie trudne. Zwłaszcza że Nvidia porównuje do wersji referencyjnych. Byle niereferencyjny 980Ti zjada Titana X. No i na 2000 to bym się zbyt szybko nie nastawiał. Raz - $699 = 3599 zł. Więc te 2000 to może będzie osiągalne dla najtańszych wariantów, na pewno nie dla pierwszych 1070tek. Dwa - GTX1070 to 25% chipu wykarczowanego względem 1080tki. A GTX1080 w wersji FE tak w praktyce to wyprzedza sklepowe 980Ti o ledwie 10-15% ( http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1080_vs_gtx_980_ti_oc_ktory_lepszy?page=0,6). Więc radzę sobie spokojnie zaczekać na recenzje i zobaczyć jak z podkręcalnością 1070tki będzie bo może się okazać że lepiej wziąć 980Ti z allegro bo te to istotnie zaraz zaczną spadać poniżej 1900 zł.

I tak swoją drogą:
http://i.imgur.com/wo65qIy.png

FE jest najdroższą ze wszystkich wersji. Chyba tylko hybrydowe chłodzenia mogą kosztować więcej. Nvidia lekko przesadziła z tymi cenami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mój Strix poszedł za 1075 zł - jak dla mnie naprawdę spoko cena, w ogólnym rozrachunku wyszedłem prawie na 0 :D Karta kupiona za 1500 zł, dostalem gry o wartości powiedzmy 400 zł, sprzedalem za prawie 1075 zł - za 1,5 roku grania na najwyższych detalach w FHD praktycznie nic nie zapłaciłem :D

Teraz czekam na niereferenty GTX1070 - pewnie z 1000 zl będę musiał dopłacić, ale cóż zrobić :D
Szkoda tylko, że AMD tak zwleka z tymi Polarisami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no czekam, czekam :) Ale nie chciałbym brać 980Ti, bo nVidia na pewno będzie obniżała stopniowo jego wydajność sterownikami. Więc raczej niereferencyjny 1070, albo Polaris w Crossfire. Zobaczymy :)

Pawbuk, to całkiem nieźle się sprzedał, dobry deal. Ale mojego 750Ti nie przebiłeś. Kupiłem za 560zł, sprzedałem po roku za 440zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 13:05, KannX napisał:

Ale mojego 750Ti nie przebiłeś.
Kupiłem za 560zł, sprzedałem po roku za 440zł :)

Mojego Radeona 6950 nikt nie przebije. Kupiłem chwilę po premierze, wymieniłem prawie 2 lata temu, do dziś nie ogarnąłem się, by sprzedać. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 13:08, Kadaj napisał:

Mojego Radeona 6950 nikt nie przebije. Kupiłem chwilę po premierze, wymieniłem prawie
2 lata temu, do dziś nie ogarnąłem się, by sprzedać. xD


To już nie sprzedawaj, zostaw dla potomnych :)

Paczajcie na zdjęcie laminatu 1080. Z prawej strony jest ewidentne miejsce na drugie wejście 8-pin. 1070 ma tak samo. Referenty na pewno będą z tego korzystać. Ale umiejscowienie jest co najmniej dziwne.

20160529131355828

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 13:14, KannX napisał:

Paczajcie na zdjęcie laminatu 1080. Z prawej strony jest ewidentne miejsce na drugie
wejście 8-pin. 1070 ma tak samo. Referenty na pewno będą z tego korzystać. Ale umiejscowienie
jest co najmniej dziwne.


Referenty nie będą. Bo co ci po miejscu na wtyczkę jak sekcji zasilającej brakuje. Lutownica, osobny chip i by się dało ale odradzałbym bo zabije kartę. Ot, "wysoka jakość" referencyjnej płyty Nvidii - planowali 2 złącza ale z jednego zrezygnowali... choć ślad pozostał :P

Zaś produkty niereferencyjne mają normalne PCB z dwoma wtyczkami obok siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 13:14, KannX napisał:

To już nie sprzedawaj, zostaw dla potomnych :)

Myślisz? Teraz mam mocne postanowienie sprzedaży procesora, płyty i pamięci, więc karta mogłaby pójść na Allegro przy okazji. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 13:24, Kadaj napisał:

Myślisz? Teraz mam mocne postanowienie sprzedaży procesora, płyty i pamięci, więc karta
mogłaby pójść na Allegro przy okazji. ;d


To wystaw każdy element na osobnej aukcji i daj bonus, że jak ktoś wylicytuje 2 lub więcej Twoich przedmiotów, to wtedy wysyłka gratis. Ludzie lubią takie promocje i chętniej licytują :) I piniądz sumarycznie większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 13:05, KannX napisał:

Pawbuk, to całkiem nieźle się sprzedał, dobry deal. Ale mojego 750Ti nie przebiłeś.
Kupiłem za 560zł, sprzedałem po roku za 440zł :)


Jak na to, że do tej pory nie miałem żadnych komentarzy za sprzedaż na Allegro, to naprawdę niezła cena :D Wiadomo, że te najdroższe karty najwięcej tracą z czasem na wartości.

Teraz problemem będzie wytrwanie na integrze tyle czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 14:26, pawbuk napisał:

Teraz problemem będzie wytrwanie na integrze tyle czasu :D

Dodatek do Wiedźmina, huehuehue. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2016 o 14:27, Kadaj napisał:

Dodatek do Wiedźmina, huehuehue. ;d


A nic mi nie mów :D Dostałem info, że już wysłany, a ja pogram w niego pewnie w Sierpniu :D Teraz tylko trzeba będzie unikać wszelkich informacji na jego temat, żeby zabawy sobie nie psuć :D

Kiedy rusza sprzedaż GTX1070, 10 Czerwca? Jak rozumiem to dotyczy tylko i wyłącznie referentów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PurePC też:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1070_nastepca_gtx_970_szybszy_niz_gtx_980_ti?page=0,19

A recenzja PurePC ma to do siebie że nie oszukiwali przy OC i pokazali też 980Ti Strixa a nie tylko referenta:

"2. Kwestię wygrzewania jak zwykle potraktowałem priorytetowo, dlatego podaję GPU Boost na poziomie 1721 MHz, chociaż karta generalnie osiąga więcej. Taką wartość zaliczyła tylko w Wiedźmin 3: Dziki Gon, gdzie notowała także najwyższe temperatury. Gorzej nie było. "

PCLab testował kartę przez 20 minut chyba zanim karta zdążyła się wygrzać a Founders Edition wówczas spadają zegary bo temperatury za wysokie :P

A okazało się to istotne:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1070_nastepca_gtx_970_szybszy_niz_gtx_980_ti?page=0,15

Podkręcona 1070tka przegrywa bowiem i to całkiem wyraźnie z podkręconymi 980Ti.

Co i tak oznacza że w swojej kategorii cena/wydajność jest królem wśród nowych kart ale jednocześnie nie jest aż tak super jak CEO Nvidii mówił że zjada Titany X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będą spisywać się przy podkręcaniu niereferenty z autorskim chłodzeniem i sekcją zasilania :) Swoją drogą, coś te wyniki po OC 1070 dziwne - wyraźnie widać zbijanie taktowania, referenty mają duży problem z temperaturą. Dlatego też edycję FE traktuję jedynie jako ciekawostkę, ewentualnie niezłe rozwiązanie do SLI jeśli nie chcemy wodować kart.

Mam nadzieję, że wersje niereferencyjne dość szybko trafią do sprzedaży, bo mam już chyba wybranego następcę dla 970 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2016 o 01:21, ziptofaf napisał:

A okazało się to istotne:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1070_nastepca_gtx_970_szybszy_niz_gtx_980_ti?page=0,15

Podkręcona 1070tka przegrywa bowiem i to całkiem wyraźnie z podkręconymi 980Ti.

Co i tak oznacza że w swojej kategorii cena/wydajność jest królem wśród nowych kart ale
jednocześnie nie jest aż tak super jak CEO Nvidii mówił że zjada Titany X.


Faktycznie. A jak uważasz, czy kupno nowej 980Ti jeśli byłaby tańsza od 1070 o powiedzmy 100-200zł to byłby dobry pomysł? Jeśli oczywiście 980Ti stanieją do takiego poziomu, bo aktualnie najtańszą widziałem na Xtreem za 2609zł.

http://xtreem.pl/karty-graficzne/359-evga-geforce-gtx-980ti-sc-acx-20.html?search_query=evga+980+ti&results=2

Do 2 tysięcy z czasem może zejdą, ale niżej to wątpię.

Chociaż na Allegro już są nówki od 2400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2016 o 15:28, KannX napisał:

Faktycznie. A jak uważasz, czy kupno nowej 980Ti jeśli byłaby tańsza od 1070 o powiedzmy
100-200zł to byłby dobry pomysł? Jeśli oczywiście 980Ti stanieją do takiego poziomu,
bo aktualnie najtańszą widziałem na Xtreem za 2609zł.


Jeśli 980Ti byłaby tańsza o 100- 200 zł od 1070 i miała pełną gwarancję, to jest to opłacalny wybór. W przeciwnym wypadku lepiej chyba zainteresować się 1070.

Swoją drogą, dzisiaj sobie trochę policzyłem i wyszło mi z testów PCLab, że 1070 jest mniej więcej o 50% (53%) szybsza od GTX970 uwzględniając 3 rozdzielczości FHD, QHD i 4K i o ok 45% droższa (pod uwagę biorę ceny premierowe obu kart - w przypadku GTX 1070 2200 zł, w przypadku 1070 1500 zł). Pomiędzy premierami tych kart dolar podrożał w stosunku do złotówki o 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz takie wyliczenia to warto skorzystać z różnych źródeł :P Bo z jednego portalu to są one trochę nie miarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam zamiar kupić nowy pc mój budżet to 1500 zł złoży mi ktoś zestaw w tej cenie komputer ma być wykorzystywany do grania w najnowsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2016 o 21:02, 865432 napisał:

Siemka mam zamiar kupić nowy pc mój budżet to 1500 zł złoży mi ktoś zestaw w tej cenie
komputer ma być wykorzystywany do grania w najnowsze gry.


Za 1500 zł to ciężko będzie jeśli myślisz o najnowszych grach. Zwłaszcza że nie napisałeś czy ma w tym być też Windows i monitor (co już zupełnie sprawia że jest to niemożliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się