Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2016 o 21:20, KannX napisał:

A czy dwie karty z 4GB na pokładzie starczą do gry w 2560x1440 (lub 2560x1080), czy to
już trochę za mało pamięci? Czytałem że niby w Rise of the Tomb Raider cośtam zaczyna
brakować.


W DX12 pamięć kart się sumuje. Więc masz 8GB. Ale i tak osobiście bym wybrał 8GB kartę - różnica 100 zł a nie każda gra lubi Crossfire. Jest kilka tytułów które w 1440p dobijają do 4GB.

Dnia 02.06.2016 o 21:20, KannX napisał:

Tak sobie gdybam i planuję na przyszłe miesiące, bo takie dwa Radki 480 bym łyknął. I
przy okazji będziecie wiedzieli jak się to sprawuje w grach jakby kto jeszcze chciał
kupić :)


Prawdę mówiąc ja się osobiście też nad tym poważniej zastanawiam do obliczeń na GPU. 280x oferuje 4.1 Tflops (chociaż jest prawdziwą bestią w obliczeniach podwójnej precyzji i wyprzedza 1080tkę :D) a RX 480 to NIE MNIEJ niż 5Tflops (a wstępnie mówi się o 5.8). Jakbym sobie dwie takie kupił to przekraczam 10 a może i pod 12 się da podejść... Ale pewnie i tak w lipcu sobie kupię z jedną kartę i dopiero w sierpniu dorzucę drugą jeśli się już na to zdecyduję.

A, jeszcze jeden news:
https://forums.overclockers.co.uk/showpost.php?p=29570080&postcount=89
https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/4m40sa/uk_and_possibly_worldwide_gtx1080s_delayed_by_a/
GTX1080 się skończyły i ni ma w sklepach, premiera została efektywnie opóźniona o przynajmniej tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 20:44, ziptofaf napisał:

Nie warto. Wszystko z uwagi na AMD RX 480 z premierą pod koniec czerwca. Cena - $200
za wersję 4GB, $230 za 8GB. Czyli jest szansa na 999 zł na 4GB. Wydajność przewyższająca
GTX''a 980 według pierwszych testów. GTX1080 to w ogóle inna półka cenowa (grupo ponad
3000) i prawdę mówiąc to się średnio opłaca na razie.


Mógłbyś podać linka do tych testów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 21:30, ziptofaf napisał:

W DX12 pamięć kart się sumuje. Więc masz 8GB. Ale i tak osobiście bym wybrał 8GB kartę
- różnica 100 zł a nie każda gra lubi Crossfire. Jest kilka tytułów które w 1440p dobijają
do 4GB.


To jak będę brał, to wezmę 8gb.

Dnia 02.06.2016 o 21:30, ziptofaf napisał:

Prawdę mówiąc ja się osobiście też nad tym poważniej zastanawiam do obliczeń na GPU.
280x oferuje 4.1 Tflops (chociaż jest prawdziwą bestią w obliczeniach podwójnej precyzji
i wyprzedza 1080tkę :D) a RX 480 to NIE MNIEJ niż 5Tflops (a wstępnie mówi się o 5.8).
Jakbym sobie dwie takie kupił to przekraczam 10 a może i pod 12 się da podejść... Ale
pewnie i tak w lipcu sobie kupię z jedną kartę i dopiero w sierpniu dorzucę drugą jeśli
się już na to zdecyduję.


Tylko jak będę brał takie 2 Radosławy, to monitor z Freesync by się przydał. Znalazłem taki oto niedrogi ultrapanoramiczny LG:

https://www.morele.net/monitor-lg-29um68-p-859976/

Całkiem przyjemny, IPS i Freesync przy 75hz, może będzie się dało podkręcić do 90hz. Chwalą go w recenzjach, szału nie ma, ale jest niezły i nie kosztuje 3000zł :) Ktoś tutaj polecał 21:9, że niesamowicie się na tym gra.

Dnia 02.06.2016 o 21:30, ziptofaf napisał:

GTX1080 się skończyły i ni ma w sklepach, premiera została efektywnie opóźniona o przynajmniej
tydzień.


Master race się rzuciła i wykupiła :) Niech im służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 21:38, pawbuk napisał:

Mógłbyś podać linka do tych testów? :)


Dużo ich nie ma (chociaż wyniki są online i potwierdzone) ale:
http://www.3dmark.com/3dm11/11263084 - 3D Mark 11 + RX 480. I dla porównania reszta obecnych kart:
http://puu.sh/peoWo/8da3dc84ec.png
http://www.3dmark.com/3dm11/11167887 < I (najprawdopodobniej) RX 470
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/4m692q/concerning_the_aots_image_quality_controversy/ < Ashes of Singularity - początkowo były pewne zastrzeżenia że coś z testem nie tak bo na 1080tce wyglądało inaczej. Tutaj jest wyjaśnienie i konkretne wyniki w CF.

Widziałem też Dooma w 1440p + 60 fps gdzieś ale teraz nie wykopię.

Osobiście nastawiam się na wydajność w okolicach 390X, w to że rzeczywiście wyprzedzi 980tkę nie wierzę nawet jeśli 3D Mark twierdzi że to możliwe.

Za 8-10 dni pewnie pokażą się ładniejsze wycieki bo karty wówczas zaczynają lecieć do recenzentów. Co prawda NDA upływa później ale wówczas zawsze coś się prześlizgnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziptofaf ale i tak dostajesz łapkę w góre za wytrwałość i starania. :D

ja nie mam takiego bólu bo 3 tysie to wydam na skrzynkę (i5 6600K + płyta Asusa Z170 pro gaming, ssd 250 gb i ładny zasilacz) bez karty wiec nie uśmiecha mi się wydawać kolejnych 3000 na kartę tylko po to by "rządzić na dzielni" ;D miałem nadzieje że gtx 1070 będzie w moim zakresie ale już odpuściłem (25%wzrost wydajności za 50% wiekszą kasę nie dla mnie) więc czekam niecierpliwie na Radosławy 8GB

Kurde jak mam dopłacić 1200 zł do karty to przez chwile zastanawiałem się czy nie szarpnąć się i nie dopłacić do i7 6700K (wyszłoby ze jeszcze zaoszczędziłem 700 zł ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 22:04, ziptofaf napisał:

Za 8-10 dni pewnie pokażą się ładniejsze wycieki bo karty wówczas zaczynają lecieć do
recenzentów. Co prawda NDA upływa później ale wówczas zawsze coś się prześlizgnie.


Ja czekam jednak na testy z gier, benchmarkom nigdy nie wierzyłem :D obawiam się jednak, że i tak trzeba będzie zainwestowac w GTX1070, bo na razie AMD odpuszcza wyższy segment - owszem, szykuje się fajna cena za 480, ale CF się obawiam, a pojedyncza karta nie zapewni mi odpowiedniej wydajności. Szkoda...

A co do tych przecieków za kilka dni - w przypadku 1080 i 1070 od nVidii praktycznie nic sensownego nie wyciekło, więc się nie nastawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 22:16, pawbuk napisał:

Ja czekam jednak na testy z gier, benchmarkom nigdy nie wierzyłem :D obawiam się jednak,
że i tak trzeba będzie zainwestowac w GTX1070, bo na razie AMD odpuszcza wyższy segment
- owszem, szykuje się fajna cena za 480, ale CF się obawiam, a pojedyncza karta nie zapewni
mi odpowiedniej wydajności. Szkoda...


To w jakiej rozdziałce zamierzasz niedługo zacząć grać? 3840x2160? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 22:10, Zand79 napisał:

ja nie mam takiego bólu bo 3 tysie to wydam na skrzynkę (i5 6600K + płyta Asusa Z170
pro gaming, ssd 250 gb i ładny zasilacz) bez karty wiec nie uśmiecha mi się wydawać kolejnych
3000 na kartę tylko po to by "rządzić na dzielni" ;D miałem nadzieje że gtx 1070 będzie
w moim zakresie ale już odpuściłem (25%wzrost wydajności za 50% wiekszą kasę nie dla
mnie) więc czekam niecierpliwie na Radosławy 8GB


Do jakiej karty porównujesz GTX1070? Jeśli do 980 to masz jakieś 20 - 30% większą wydajność za niższą cenę. Jeśli do GTX970, to tutaj masz skok o mniej więcej 50% i w wydajności, i w cenie. Wiadomo, że czym wyższa półka, tym więcej trzeba zapłacić za każdy procent dodatkowej wydajności. Można zawsze poczekać z nadzieją na spadek cen. Jeśli masz na czym grać, to warto jeszcze poczekać kilka miesięcy. Jeśli jednak siedzisz na integrze, to nie ma co czekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 22:21, KannX napisał:

To w jakiej rozdziałce zamierzasz niedługo zacząć grać? 3840x2160? :)


Do tego to musiałby mieć 2x GTX''a 1080. Albo chociaż podwójnego 980Ti.

Ale faktem jest że pojedynczy RX 480 najprawdopodobniej nie będzie olbrzymim skokiem wydajnościowym względem 970tki (no bo nawet zakładając dość optymistycznie że istotnie dościga 980tkę to mówimy o max. 15%) więc ciężko się dziwić że nie dla każdego jest optymalnym wyborem.

Przydałby się RX 480X dla urozmaicenia oferty (powiedzmy z jedną wtyczką 8-pin, zegarami rzędu 1600 MHz i 10% większą ilością shaderów od RX 480) ale nie wiadomo czy ta karta się w ogóle komercyjnie pojawi od razu czy jednak tak jak z Tongą będziemy na pełną wersję czekali rok. Wtedy byłaby to też realna alternatywa dla 1060Ti (o którym w sumie też nie wiadomo nic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 22:21, KannX napisał:

To w jakiej rozdziałce zamierzasz niedługo zacząć grać? 3840x2160? :)


Zostaję przy 2560x1080 :D Jednak już na tej rozdziałce GTX970 się krztusi w niektórych grach - GTAV, Wiedźmin 3, a ja bym chciał pograć na Ultra przy 60 kl/s :D Cudów w każdym razie nie wymagam, żadnego 4K i 144 kl/s ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 22:10, Zand79 napisał:

miałem nadzieje że gtx 1070 będzie
w moim zakresie ale już odpuściłem (25%wzrost wydajności za 50% wiekszą kasę nie dla
mnie) więc czekam niecierpliwie na Radosławy 8GB


Nie no, Radosław (a przynajmniej nie RX 480 - co innego jeśli pokaże się jeszcze jeden szybszy chip w okolicach 1200-1300 zł na co jednak Lisa Su zwróciła naszą uwagę mówiąc o zakresie $100-300 a nie $100-230) raczej tak się nie zbliży do 1070tki. To w końcu poziom 980Ti. Chciałbym ale wątpię. Co najwyżej 980 - niby są benchmarki pokazujące że toto dogania Fury (i tak, samemu takie wartości podawałem wcześniej bo takie liczby istotnie występują) ale tak do końca bym in nie ufał bo to brzmi zbyt pięknie by było prawdziwe. Więc jakieś 30-35% w wydajności należy liczyć (fakt że za ponad 2x wyższą cenę). Inna sprawa że i tak wszystko należy rozpatrywać w kategorii osobistych wymagań co do gier, kupowanie GPU na zapas się nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Do jakiej karty porównujesz GTX1070? Jeśli do 980 to masz jakieś 20 - 30% większą wydajność
> za niższą cenę. Jeśli do GTX970, to tutaj masz skok o mniej więcej 50% i w wydajności,
> i w cenie. Wiadomo, że czym wyższa półka, tym więcej trzeba zapłacić za każdy procent
> dodatkowej wydajności. Można zawsze poczekać z nadzieją na spadek cen. Jeśli masz na
> czym grać, to warto jeszcze poczekać kilka miesięcy. Jeśli jednak siedzisz na integrze,
> to nie ma co czekać :D

Hehe wg. takiej logiki 1170 za dwa lata będzie kosztować 2800, bo przecież wzrost wydajności. Sorry, ale to nie powinno działać w ten sposób. I co w takim razie stanie się się 1060 i 1050? Nagle okaże się, że za low end będzie trzeba płacić prawie 1000 zł. I ja się naprawdę zastanawiam co wymyśli Nvidia bo jak 1070 ma kosztować 2300 a 1060 tak jak dotychczas 960 to w ofercie będą mieli ogrmną przepaść, w którą pewnie klinem wbije się AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 22:28, pawbuk napisał:

Zostaję przy 2560x1080 :D


Czyli masz monitor ultrapanoramiczny? Dobrze się takim gra? Polecasz? :) W FPSy chyba niezłe pole widzenia jest, w samochodówkach zresztą też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 22:39, KannX napisał:

> Zostaję przy 2560x1080 :D

Czyli masz monitor ultrapanoramiczny? Dobrze się takim gra? Polecasz? :) W FPSy chyba
niezłe pole widzenia jest, w samochodówkach zresztą też.


Mam już od pół roku ultrapanoramę i jestem zadowolony :D Teraz bym ją sobie co najwyżej wymienił na 34" 3440x1440 :D jedynym problemem są czarne pasy po bokach w przerywnikach filmowych w większości gier, ale mi to niezbyt przeszkadza. A pole widzenia naprawdę fantastyczne.

No i genialna rozdzielczosć do pracy w kilku różnych programach - zdarzało mi się juz dzielić ekran na kilka części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 22:39, fenr1r napisał:

Hehe wg. takiej logiki 1170 za dwa lata będzie kosztować 2800, bo przecież wzrost wydajności.
Sorry, ale to nie powinno działać w ten sposób. I co w takim razie stanie się się 1060
i 1050? Nagle okaże się, że za low end będzie trzeba płacić prawie 1000 zł. I ja się
naprawdę zastanawiam co wymyśli Nvidia bo jak 1070 ma kosztować 2300 a 1060 tak jak dotychczas
960 to w ofercie będą mieli ogrmną przepaść, w którą pewnie klinem wbije się AMD.



Ależ Nvidia sama konkretnie o tym pisała. Sprzedaż PC-tów ogółem spada ale entuzjaści kupują sprzęt tak samo. Więc trzeba się skupić na nich. Odrabiają straty w low-endzie (który po prostu nie istnieje bo został zdominowany przez APU AMD i Intela) oraz mid-endzie (na cholerę komuś nowa karta jak nawet dziś czteroletni HD 7970 pozwala grać we wszystko w średnich-wysokich detalach, poza tym zyski na pojedynczej karcie są tutaj najniższe) podbijając stawki w high-endzie.

No i "przy okazji" dokonali korekty w postaci przesunięcia budżetu. Do tej pory mid-endem były okolice 1000. A potem wyszedł GTX970 i wszyscy się na to rzucili jak na bułki. GTX770 - 1000 zł. GTX970 - 1500 zł. GTX1070 - 2200 zł. Widzę tu pewien trend. Jakbyś od razu walnął 2200 zł to by się wszyscy wściekli a tak to można oskubywać kury powoli.

I po to właśnie mamy konkurencję. Oraz sytuację która teraz jako żywo przypomina mi rok 2008. Na rynku pojawił się GTX280. Cena z kosmosu - $650. Czyli na nasze to było wówczas 1800 zł (swoją drogą - to jest bardzo istotny czynnik, złotówka osłabła, same ceny kart aż TAK nie wzrosły!). GTX260 - $449 (1300 zł). To co robi AMD? Wypuszcza HD4850 i HD4870. Ten drugi kosztuje złotówek 800-1000. I dogania... 280tkę.
http://pclab.pl/art32994-6.html

Nvidia potem przez wiele kolejnych generacji zapamiętała tę bolesną lekcję (na Steamie było więcej kart AMD niż Nvidii...) - GTX460, 560Ti, 660, 760 i 770 - wszystkie były bardzo udanymi układami. Tylko że znowu chyba się zapominają. I w sumie mając w pamięci te wydarzenia ja nie przekreślam sytuacji w której któryś z Polarisów istotnie zagrozi 1070tce bo to wcale nie jest niemożliwe. Skoro za $300 w 2008 dało się wypuścić kartę która doganiała taką za $650 to znaczy że profity są naprawdę duże w tym sektorze, znacznie przekraczające 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2016 o 22:39, fenr1r napisał:

Hehe wg. takiej logiki 1170 za dwa lata będzie kosztować 2800, bo przecież wzrost wydajności.
Sorry, ale to nie powinno działać w ten sposób. I co w takim razie stanie się się 1060
i 1050? Nagle okaże się, że za low end będzie trzeba płacić prawie 1000 zł. I ja się
naprawdę zastanawiam co wymyśli Nvidia bo jak 1070 ma kosztować 2300 a 1060 tak jak dotychczas
960 to w ofercie będą mieli ogrmną przepaść, w którą pewnie klinem wbije się AMD.



Ja bym tu nie winił nikogo za taki stan rzeczy, a jeśli już to AMD :D Wiadomym jest, że w sytuacji braku realnej konkurencji w wyższym segmencie cenowym nVidia wykorzystuje sytuację jak może i narzuca ogromną marżę - a cóż mogą zrobić gracze? Mogą czekać, ale nie mają pewności, że będzie lepiej. Zresztą, patrząc na szybkość, z jaką rozchodzą się GTX1080 w wersji FE można przyjąć, że "zieloni" mają jeszcze pewien margines na podnoszenie cen :D

Za wzrost cen w Polsce odpowiada także kurs złotówki do dolara - od czasu premiery GTX970 wzrósł dość znacznie, więc
tak nie zmieniła. Ja wiem, że to marne pocieszenie, ale może być tak, że za jakiś czas nowa generacja na premierę będzie tańsza od poprzedniej, bo złotówka się umocni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2016 o 18:38, Nufiko napisał:


Nie rozumiem teraz możesz wydać 2,5k PLN a za 2 lata nie możesz dać 1,5k PLN przy prawie
niezauważalnej zmianie wydajności.

Nie wierzę, że za dwa lata nowa karta będzie tańsza ( popatrz na różnicę cenową pomiędzy GTX 980 a GTX 1080 na starcie ). Owszem, dolar może być tańszy, mogą być inne warunki gospodarcze, ale to ryzyk fizyk.

Dnia 02.06.2016 o 18:38, Nufiko napisał:


A co wymiernego da ci DX12, żeby się w to pchać? On nie dodaje żadnych nowych efektów
graficznych więc obrazy renderowane przez DX11 i DX12 będą identyczne,

Akurat DX12 bym nie lekceważył, bo może obniżyć zapotrzebowanie na moc procesora, a seria 900 nie jest zbyt dobra w jego wykorzystaniu.

Dnia 02.06.2016 o 18:38, Nufiko napisał:


A do czego Ci to potrzebne przy FHD gdy 4 GB RAM w 99% przypadków wystarczają?

Skoro producenci dają coraz więcej VRAMu to znak, że się jednak przyda, bo gdyby nie to pozostaliby przy 4GB.

Dnia 02.06.2016 o 18:38, Nufiko napisał:


Słuchajcie, ja jeszcze niczego nie kupiłem i nawet nie wiem, czy w ogóle kupię ( nie ma jeszcze ani kart, ani sterowników do nich, itp. ), więc na razie tylko się głośno zastanawiam, ale czy kupię? Nie wiem. W każdym razie, jeśli wymienię kartę, kupię jeszcze parę innych rzeczy - jeśli nie, nie kupię nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2016 o 12:02, lis_23 napisał:

Nie wierzę, że za dwa lata nowa karta będzie tańsza ( popatrz na różnicę cenową pomiędzy
GTX 980 a GTX 1080 na starcie ). Owszem, dolar może być tańszy, mogą być inne warunki
gospodarcze, ale to ryzyk fizyk.


A ja tak i to nie jest żadne ryzyko a oczywista oczywistość. Przypomnę - Navi i Volta (odpowiednio - następcy Polarisa/Vegi i Pascala) wychodzą w 2018 roku.
http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2016/03/AMD-Next-Gen-Vega-GPU-and-Navi-GPU-2017-2018.jpg

GTX1070 za złotówek 2200 dorównuje 980Ti za 3 tysiące. Nawet w obrębie TEJ SAMEJ generacji w ciągu pół roku zdarzają się takie spadki cen - Titan X kosztuje 4000. Pojawia się 980Ti - o 5% wolniejszy i 1000 zł tańszy. Potem wychodzi AMD Fury i R9 Nano. Ten drugi w ciągu 4 miesięcy spadł z 3000 do 2000 zł.

Więc przed 2019 rokiem wychodzi już zupełnie nowa generacja kart - zakład że jakiś 1160/RX 580 będzie dorównywał GTX''owi 1070 a może i doścignie 1080tkę? Zwłaszcza że trzeba pamiętać iż obecne 14-16nm karty są drogie w produkcji i jeszcze niedopracowane. To i ceny nieco wyższe. Tylko że ten problem zaniknie szybciej niż myślisz, właśnie przy okazji II generacji na tym procesie.

Dnia 03.06.2016 o 12:02, lis_23 napisał:

Akurat DX12 bym nie lekceważył, bo może obniżyć zapotrzebowanie na moc procesora, a seria
900 nie jest zbyt dobra w jego wykorzystaniu.


Seria 1000 też nie.
http://puu.sh/pf8gS/ecf158cd4d.png
Pascal ma tylko dwa usprawnienia względem Maxwelli w obsłudze DX12. Po pierwsze - wykorzystanie Async Compute sprawia że NIE TRACISZ na wydajności (choć to nie to samo co zysk o 20% jaki masz na Radeonach), po drugie jest Tier 2 Conservative rasterization zamiast Tier 1. Od strony graficznej więc myślenie o tej karcie w kontekście DX12 gdy masz 980tkę nie ma sensu.

A jeśli masz na myśli zmniejszenie zapotrzebowania na moc procesora to to akurat jest NIEZALEŻNE od wykorzystanej karty graficznej. To dwa różne aspekty zupełnie. Zresztą tutaj po prostu radzę zaczekać z tydzień-dwa na premierę patcha DX12 do Warhammera i będziesz mieć jak na tacy realne porównanie DX11 i DX12. Jeśli to wsparcie jest napisane dobrze to nawet na 980tce zobaczysz 50-100% wzrost.

Ogółem w ogóle odradzam patrzenie na DX12 jak na istotny czynnik dla laika. To jest API graficzne, narzędzie dla programistów. Nie rozumiesz jak działa i skąd się biorą skoki w wydajności (ani dlaczego się czasem nie pojawiają) więc pomijaj ten aspekt.

W Radeonach był olbrzymi skok bo ich sterownik pod DX11 nie wykorzystuje jednej opcjonalnej funkcji który GeForce'y obsługują. Ich chipy od samego początku miały o wiele więcej mocy do wykorzystania niż konkurencyjny produkt, po prostu były "blokowane" przez sterownik. DX12 zupełnie przy OKAZJI rozwiązuje ten problem. To i się okazało że R9 390 jest szybsza od 980tki. Zawsze była.

Ale mówienie o tym że 9xx źle wspiera DX12 a 10xx dobrze oznacza że nie rozumiesz o czym w ogóle piszesz. Po prostu 9xx NIE MA więcej mocy do wykorzystania. Karta już wykorzystywała 100% a Radeony dotychczas nie.

Dnia 03.06.2016 o 12:02, lis_23 napisał:

Skoro producenci dają coraz więcej VRAMu to znak, że się jednak przyda, bo gdyby nie
to pozostaliby przy 4GB.


I tak, i nie. HD7970 w 2013 miał wersję 6GB. I jak się okazuje niepotrzebnie.

Dnia 03.06.2016 o 12:02, lis_23 napisał:

Słuchajcie, ja jeszcze niczego nie kupiłem i nawet nie wiem, czy w ogóle kupię ( nie
ma jeszcze ani kart, ani sterowników do nich, itp. ), więc na razie tylko się głośno
zastanawiam, ale czy kupię? Nie wiem. W każdym razie, jeśli wymienię kartę, kupię jeszcze
parę innych rzeczy - jeśli nie, nie kupię nic.


A widzisz, my tu od wielu wielu stron próbujemy ci wytłumaczyć tylko jedną rzecz - nie próbuj zgadywać i wybiegać w przyszłość ze sprzętem. To się nie opłaca bo tutaj 2 lata różnicy generują nawet 50% różnice w wydajności w tych samych segmentach cenowych. 980tka przestanie ci wystarczać bo jakaś gra spada poniżej 20 klatek w wysokich detalach a średnie są brzydkie? No to wtedy wymieniasz na coś co ci tą płynność w pożądanych detalach zapewni. Ale debilizmem jest myślenie "kupię sobie kartę za 3500 zł to mi wystarczy na 4 lata". Nie wystarczy. To się skończy tak że za góra pół roku wyjdzie coś za ok. 3000 szybszego od 1080tki a zanim w ogóle trafi się gra która po prostu będzie ciąć na tej karcie to jej wartość spadnie do 1000-1500 zł. A tak to jak normalny człowiek sobie kupujesz coś co ci starcza na dzień dzisiejszy (co przy twoich niewygórowanych wymaganiach aka FullHD + 60 Hz oznacza że 1070tka zapewni wszystko czego możesz potrzebować a i 980tka starczy jeszcze na przynajmniej rok).

Cała ta filozofia sprowadza się do tego by mieć głęboko głęboko gdzieś te wszystkie DX12, Vulkany, "nadchodzące" gry (i tak na filmikach wyglądają 10x ładniej niż w rzeczywistości) i po prostu brać to co ci jest w danej chwili potrzebne do spełnienia wymagań OBECNYCH tytułów. Nigdy nie kupuj na zapas. Bo to się jeszcze nikomu nie udało. Bo zaraz wyjdzie coś o tym samym poziomie wymagań co Wiedźmin 3 aka "nieważne JAKI MASZ SPRZĘT i ile kosztował, i tak pełne ultra jest niemożliwe i dopiero najmocniejsza karta w kolejnej generacji da radę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszła morelowa paczka. : >

Trzymajcie kciuki. Gdyby ktoś usłyszał o jakimś wybuchu we Wrocławiu, to nie zamach, tylko Kadaj wkładający procesor. xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zuo. Komputer się uruchomił i o dziwo wystartował normalnie do Windows 10. Nawet nie wiedziałem, że to teraz możliwe. Ale chyba i tak lepiej zrobić format i instalację od zera.

Powinienem coś zmieniać w ustawieniach (BIOS) płyty głównej, skoro wszystko wydaje się działać? :3

I ostatnia póki co sprawa - zostało mi takie coś jak na fotce. W starej płycie głównej było wpięte razem z kabelkami od przycisków wyłączania/diod, ale nie pamiętam gdzie. To coś ważnego? xD

20160603160959125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się