Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2007 o 02:08, Misquamaqus napisał:

Mam pytanko.....jak dlugo mozna uzywac chlodzenia wodnego na procka i karte graf. ?.....mam
na mysli to czy np. po pol roku wydajnosc takiego WC nie spadnie z powodu zawezenia sie przewodow
na wode. Siedze teraz i chociarz mam zaledwie okolo 1000 rpm na wentylach wlot-wylot i procek
a grafa ma okolo 1580 rpm to slychac kompa. Z drugiej strony takie powietrzne chlodzenie jest
przyjazne dla ramow i plyty glownej hmm....

Po pierwsze /.../
http://www.frazpc.pl/artykuly/124/Chlodzenie/wodne
I czym ty się przejmujesz, przy takich rpm to na co ci H2O?? Koszt takiego chłodzenia jest wysoki, przeciętnemu człekowi to naprawdę jest zbędne. Z tego co wiem to nie występuje tzn zawężanie się przewodów, co jakiś czas mozna wymienić wodę, ale to obieg zamknięty więc nic tam się nie stanie, a najlepiej chłodzić nie wodą, ale roztworem wody z .......zapomniałem jak się to nazywało, ehh...nieważne.
http://www.pc-tuning.pl/Chodzenie+wodne_c42.html
To sklep i ceny.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 14.12.2007 o 02:14, marian538 napisał:

Po pierwsze /.../
http://www.frazpc.pl/artykuly/124/Chlodzenie/wodne
I czym ty się przejmujesz, przy takich rpm to na co ci H2O?? Koszt takiego chłodzenia jest
wysoki, przeciętnemu człekowi to naprawdę jest zbędne. Z tego co wiem to nie występuje tzn
zawężanie się przewodów, co jakiś czas mozna wymienić wodę, ale to obieg zamknięty więc nic
tam się nie stanie, a najlepiej chłodzić nie wodą, ale roztworem wody z .......zapomniałem
jak się to nazywało, ehh...nieważne.
http://www.pc-tuning.pl/Chodzenie+wodne_c42.html
To sklep i ceny.... :(

>

Dzieki za info. Co do tego zwezania sie przewodow to mialem na mysli osadzanie sie kamienia co wystepuje zawsze gdy jest w urzyciu H2O. Moglem wczesniej napisac, ze temperatury na procku mam niepokojace a uzywam calkiem wydajnego Cooling Freezera 7 Pro. Nic dziwnego....w koncu mam amd w 90 nm technologi. Teraz to jest "pikus", ale co bedzie latem, gdy temp. w pokoju znowu bedzie przekraczac 32 st C ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Używa się koniecznie wody destylowanej , nawet kilkakrotnie, nie przewodzi ona prądu, nie będzie żadnego kamienia - brak minerałów czyli wapnia czy magnezu. Również używa sie płynów elektrolitowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym raczej płyny elektrolitowe, bo jeśli woda wycieknie, to w tym momencie zaczną się w niej rozpuszczać gazy zawarte w powietrzu i w końcu zostanie przekroczona bariera krytyczna i gdzieś może nastąpić przebicie. Tymczasem eletrolit daje praktyczną gwarancję izolacji. Ludzie nawet robią sobie "akwaria" elektrolitowe zamiast zwykłych obudów do komputera :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 11:41, hans olo napisał:

Polecałbym raczej płyny elektrolitowe, bo jeśli woda wycieknie, to w tym momencie zaczną się
w niej rozpuszczać gazy zawarte w powietrzu i w końcu zostanie przekroczona bariera krytyczna
i gdzieś może nastąpić przebicie. Tymczasem eletrolit daje praktyczną gwarancję izolacji. Ludzie
nawet robią sobie "akwaria" elektrolitowe zamiast zwykłych obudów do komputera :).



Tak ale koszty sa bardzo duze poniewaz plyny elektorliotowe sa drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 11:51, MLODY2K6 napisał:

Tak ale koszty sa bardzo duze poniewaz plyny elektorliotowe sa drogie

Jak ktoś ma mechanikę to w zasadzie mozna założyć, że kasy mu nie brakuje na te pareset mililitrów. Z resztą wiekszą oszczędnościa jest napewno taki płyn niz ryzyko płyty głównej karty graficznej czy czegokolwiek innego. Bo od Thermaltake mamy za35 zł 0,5 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 12:08, hans olo napisał:

> Tak ale koszty sa bardzo duze poniewaz plyny elektorliotowe sa drogie
Jak ktoś ma mechanikę to w zasadzie mozna założyć, że kasy mu nie brakuje na te pareset mililitrów.
Z resztą wiekszą oszczędnościa jest napewno taki płyn niz ryzyko płyty głównej karty graficznej
czy czegokolwiek innego. Bo od Thermaltake mamy za35 zł 0,5 litra.



no wiem wlasnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tak szczerze, opłaca się mi wymienić starego GTS''a 640 MB na nowego 512?? W testach jest lepszy, ale jak to się przełoży na realia? Co myślicie? Starego sprzedałbym albo co bardziej pradopodobne wymieniłbym w sklepie na nowego z niewielką dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 13:50, marian538 napisał:

Powiedzcie mi tak szczerze, opłaca się mi wymienić starego GTS''a 640 MB na nowego 512?? W
testach jest lepszy, ale jak to się przełoży na realia? Co myślicie? Starego sprzedałbym albo
co bardziej pradopodobne wymieniłbym w sklepie na nowego z niewielką dopłatą.

Nawet GT jest lepszy od niego, wiec GTS tym bardziej. Ale czy warto - raczej wątpię. Masz dobrą kartę, a po świętach uspokoi się sytuacja cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 14:16, marian538 napisał:

/.../
Czyli spokojnie poczekać sobie do połowy stycznia i wtedy coś niecoś myśleć?

Myślę, że tak. Obecne ceny nowych modeli są marketingowo wyśrubowae ale szybko spadają głównie u sprzedawców z allegro. Tymczasem stary GTS aż tak szybko w tym okresie chyba nie będzie taniał w związku z czym podejrzewam, że w styczniu będziesz miał mniej do dołozenia na nową skoro juz się tak na to nastawiłeś, ale to są tylko takie spekulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 14:29, hans olo napisał:

> /.../

Spekulacje też są ważne :) Poczekam do premiery Penrynów i wtedy może Grafę z prockiem kupię. Co do grafy to jest jeszcze jedna opcja, mianowicie zależy jaką cenę poda mi kumpel w sklepie, jeśli będzie satysfakcjonująca dla mnie to wymienię od ręki. Zobaczymy w przyszłym tygodniu jak będę w domu i wpadnę do sklepu, dzięki z a rady, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić monitor tak do 1500zł. Głównie będę go używał do gier i internetu. Co mi polecicie? Zastanawiałem się na nec 20 wgx2 pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 14:58, Traju napisał:

Chcę kupić monitor tak do 1500zł. Głównie będę go używał do gier i internetu. Co mi polecicie?
Zastanawiałem się na nec 20 wgx2 pro.

Bardzo dobre monitorki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 15:24, czaja24 napisał:

Bardzo dobre monitorki:)


Też tak słyszałem, ale podobno bardzo często pojawiają się uszkodone lub martwe piksele/subpiksele. Czy rzeczywiście tak jest?? Może ktoś z was posiada taki monitor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 15:28, Traju napisał:

> Bardzo dobre monitorki:)

Też tak słyszałem, ale podobno bardzo często pojawiają się uszkodone lub martwe piksele/subpiksele.
Czy rzeczywiście tak jest?? Może ktoś z was posiada taki monitor?


No to wtedy na gwarancji oddajesz i chyba wymieniają Ci na nowy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 13:50, marian538 napisał:

Powiedzcie mi tak szczerze, opłaca się mi wymienić starego GTS''a 640 MB na nowego 512?? W
testach jest lepszy, ale jak to się przełoży na realia? Co myślicie? Starego sprzedałbym albo
co bardziej pradopodobne wymieniłbym w sklepie na nowego z niewielką dopłatą.


Tak jak pisal kolega wczesniej masz dobra karte wiec zakup 8800 gts rev 2 nie ma sensu....za 2-3 misiace ma wyjsc 9800 gtx/gts....mysle, ze warto poczekac tym bardziej, ze masz na czym grac :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 15:35, dawidos170 napisał:

No to wtedy na gwarancji oddajesz i chyba wymieniają Ci na nowy nie ?


No właśnie chodzi o to, że nie bo ten monitor ma normę ISO 13406-2.
Szczegóły dotyczące tej normy: http://www.lcd4you.pl/norma_iso_134062.php
Więc jeśli pojawią ci się dwa to nie ma warunków do uwzględnienia gwarancji.

Tylko iiyama ma klasę 1 tej normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 15:28, Traju napisał:

> Bardzo dobre monitorki:)

Też tak słyszałem, ale podobno bardzo często pojawiają się uszkodone lub martwe piksele/subpiksele.
Czy rzeczywiście tak jest?? Może ktoś z was posiada taki monitor?

słuchaj nie wiem jak jest w tej chwili ale wg polskiego prawa (znaczy norm) dopuszczalna jest ilość 2 pixeli martwych. Niektórzy producenci daja tzw czas rozruchowy monitora 30 dni w którym to wszystkie pixele martwe lub nieprawidłowo świecące sa uznawane jako podstawa do wymiany gwarancyjnej. Czy NEC to daje nie wiem, na 100% robi to LG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się