Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2007 o 15:04, DJ Danielus napisał:

Oraz co uważacie o firmie INNO 3D.


Osobiście przymierzałem się do zakupu Palita 8800GT ze zmienionym chłodzeniem, ale go nie ma...
Więc chyba wezmę Galaxy z chłodzeniem Zalmana.


Firma tak jak i XFX czy Zotac nie znana w Polsce ale na zachodzie ją widać. I tak jak obie firmy dobra. Praktycznie zagranicą to tylko są INNO XFX BGF Zotac czy EVGA czasem Pality czy Gigabyte ;) Ale to z mojego doświadczenia opartego na przeglądaniu amerykańskich sklepów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się wg. was nabyć za 800zł takiego kompa??

Jak na razie mam C2D E6420, GF8800GTS 640, 2GB RAM, ale myślę nad drugim komputerem, tak żeby coś z gier można w LAN grać. Ot jakieś proste gierki typu Crusader, CS...

Skład:
ATI Radeon X1050 - 63
AMD Athlon 64 3700 - 105
KingMax 512 DDR - 2 x 69
ASUS A8V-K6 - 106
Samsung 160GB - 159
CD-RW, DVD - 69
Obudowa - 64
Zasilacz Tracer - 48

Ogólnie rzecz biorąc to sprzęt chyba wart swej ceny? A może ktoś z was znajdzie mi coś lepszego do 800zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 15:53, Dann napisał:

@ DJ Danielus

No właśnie. Plus system za ok 300 zł., którego ktoś (np. ja :-P) może akurat nie mieć. To samo
z obudową.
Ja ze starego PC "przenoszę" co najwyżej mysz, klawiaturę, głośniki i DVD (no i monitor oczywiście
:-)).


Na budach się nie znam, więc nie dodaję :) Przy zakupie zawsze należy mieć trochę więcej kasy na niespodziewane wydatki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takiego kompa:
amd althon 64 3200+ 2ghz
80 gb sata
nivida gainward ge force 7600gs/256mb/pixel shader 3.0/vecter shader 3.0
i czy warto kupić nowy o taki:
to tak jest on za 2099zł
AMD PHENOM Quad-Core 9500 (4rdzeniowy)
Dysk twardy 320gb sata2
nagrywarka dvd
2gb mb ddr2 667mhz
grafika gf 8600gt 512mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 16:20, DJ Danielus napisał:

Na budach się nie znam, więc nie dodaję :) Przy zakupie zawsze należy mieć trochę więcej kasy
na niespodziewane wydatki....


No właśnie. A tutaj zamawiasz zestaw i teoretycznie masz wszystko, co związane z samą budą (plus gryzoń i klawiatura) za dokładnie 2799 zł. :-)
Osobiście uważam, że jest to jakaś szatańsko-świąteczna promocja ;-P, która jest pewnie tak ograniczona ilościowo i czasowo, jak to tylko możliwe. Bo niby jak to inaczej interpretować ... chyba że nie dają na to gwarancji. ;-P
Mnie osobiście żadne gotowe zestawy nie interesują. Wolę sam coś złożyć, przynajmniej będę wiedział, na czym stoję. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 16:22, DJ Danielus napisał:

No właśnie! A którą firmę być mi polecił? Która ma dobre zdanie?


Ja mam sentyment do Zotac`a za jego AMP! edition - bo to coś pięknego :) EVGA SSC ma takie same zegary dopiero :) No i wg 3dsmarka to 8800 GT AMP! bije 8800GTX ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zważ też na fakt, że gotowca najczęściej masz samego bez pudeł i dodatków.

dawidos170
A ten Zotac AMP! to czym on się różni od reszty? Na pewno ma zmienione zegary, ale coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takiego kompa:
amd althon 64 3200+ 2ghz
80 gb sata
nivida gainward ge force 7600gs/256mb/pixel shader 3.0/vecter shader 3.0
i czy warto kupić nowy o taki:
to tak jest on za 2099zł
AMD PHENOM Quad-Core 9500 (4rdzeniowy)
Dysk twardy 320gb sata2
nagrywarka dvd
2gb mb ddr2 667mhz
grafika gf 8600gt 512mb
czy może lepiej kupić ps3 i wgrać linuxa bez utraty gwarancji?
błagam o rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam teraz takiego kompa:

Sempron 2800+
2GB DDR
GeForce 7600 GS

i Lost Planet przeokropnie ścina mi nawet na najniższych detalach. Moje pytanie jest takie: czy zakup Athlona 3200+
jest opłacalny i czy znacząco poprawi działanie LP jak i innych nowych gier.
Z góry dzięki za szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 16:36, DJ Danielus napisał:

Zważ też na fakt, że gotowca najczęściej masz samego bez pudeł i dodatków.


Jeśli są komuś specjalnie potrzebne.
A tak swoją drogą, to czym różni się (poza ceną) wersja BOX od wersji bulk, np. w przypadku kart graficznych. Bo różnice między nimi dochodzą do ponad 150 zł, więc chciałbym wiedzieć, za co aż tyle dopłacam. :-)
Czy ma to związek tylko z dodatkami w wersji pudełkowej ? (jakieś tam gierki, kable itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 16:42, Dann napisał:

> Zważ też na fakt, że gotowca najczęściej masz samego bez pudeł i dodatków.

Jeśli są komuś specjalnie potrzebne.
A tak swoją drogą, to czym różni się (poza ceną) wersja BOX od wersji bulk, np. w przypadku
kart graficznych. Bo różnice między nimi dochodzą do ponad 150 zł, więc chciałbym wiedzieć,
za co aż tyle dopłacam. :-)
Czy ma to związek tylko z dodatkami w wersji pudełkowej ? (jakieś tam gierki, kable itd.)

Często jest tak, że niczym się nie różnią oprócz opakowania. Gwarancje 24 miechy i tak wymusza ustawa, wiec mozesz mieć tylko więcej (tak jak Box procki z Intela). No i w razie czego musisz w chacie trzymać śmietnik pełen kartonów, bo gwarancja wymaga zwrotu w opakowaniu z całą zawartością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię aby LP chodziło mi na najwyższych detalach chodzi mi po prostu o to czy będzie się dało grać bez ściny, a moja grafa nie jest w cale taka zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 16:36, DJ Danielus napisał:

Zważ też na fakt, że gotowca najczęściej masz samego bez pudeł i dodatków.

dawidos170
A ten Zotac AMP! to czym on się różni od reszty? Na pewno ma zmienione zegary, ale coś jeszcze?


Chyba właśnie nie - przynajmniej w specyfikacji ani słowa. Nie wiem niestety ile kosztuje wersja AMP! Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Raczej prockiem za bardzo nie zawojujesz... Różnica wyniesie ok. 5-10 FPSów...

dawidos170

Czytałem, że AMP! ma zmieniony wentylator na wydajniejszy, a tak bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 16:52, Darth Bor napisał:

ja nie mówię aby LP chodziło mi na najwyższych detalach chodzi mi po prostu o to czy będzie
się dało grać bez ściny, a moja grafa nie jest w cale taka zła


Do takiej wypasionej gry jak LP potrzebowalbys procka z obsloga dual chanel (mam na mysli ram). Osobiscie gralem na amd 64 3500 2.2 ghz, 1 gb ramu w dualu i 8800 gts....nie bylo mowy o zacinkach. Mysle, ze jak kupisz bartona 3200 2.2 ghz to powinno sie poprawic niestety nie moge tego zapewnic. Niestety masz stara platforme do takich gier jak LP. Jak by nie bylo to jedna z najbardziej wymagajacych gier .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli że w obu wersjach (BOX i bulk) dostaję taką samą kartę graficzną (bez żadnych "obcięć" czy czegoś w tym stylu) ?
Jedynie w przypadku bulk nie będę miał gwarancji dłuższej niż ustawowe 24 m-ce + ewentualnie 0 dodatków, których tak na dobrą sprawę i tak mogłoby nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się