Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2008 o 14:46, Ancient Lord napisał:

Witam - co zmienić na lepsze w moim kompie 9 w opisie )?

Budżet 1000zł


Kartę graficzną i płytę główną imo. Zabraknie na procka ale to z czasem można. 8800GT i do tego Foxconna P35A-S albo Abita IP35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 15:55, dawidos170 napisał:

> Witam - co zmienić na lepsze w moim kompie 9 w opisie )?
>
> Budżet 1000zł

Kartę graficzną i płytę główną imo. Zabraknie na procka ale to z czasem można. 8800GT
i do tego Foxconna P35A-S albo Abita IP35


Jedno jest pewne - nie chce kart grafiki pod DX10. planuje na tą płytę główną PDCE2160 2GB Ramu i Radek x1950pro - dobre to bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc coś poznajdowałem :)
Model: Cena: ~ Ocena: (całość) (wydajność) (hałas)
Apack ZeroTherm BTF 80 ~155zł 12/20 7/10 2/5
ASUS Triton 75 ~95zł 12/20 6/10 3/5
Cooler Master Hyper TX2 ~80zł 11/20 6/10 2/5
Pentagram Freezone HP100 AlCu Lite ~50zł 11/20 4-6/10 3-0/5
Pentagram Freezone HP120 AlCu ~60zł 11/20 6/10 3/5
Scythe Kama Cross ~105zł 11/20 6/10 2/5
Scythe Katana 2 ~95zł 11/20 6/10 2/5
Scythe Mine rev. B ~110zł Brak oceny
Scythe Ninja PLUS rev. B ~140zł 11/20 6/10 3/5
Tacens Gelus PRO ~120zł 12/20 4/10 4/5
Tacens Gelus Extreme ~155zł 13/20 5/10 4/5

Co waszym zdaniem wybrać z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:30, Ancient Lord napisał:

Jedno jest pewne - nie chce kart grafiki pod DX10. planuje na tą płytę główną PDCE2160
2GB Ramu i Radek x1950pro - dobre to bedzie?


Nie ważne czy karta ma DX10 czy DX9 ( nie wiem czemu nie chcesz karty z DX10 ) ważna jest jej wydajność. A takie 8800GT jest dwa razy wydajniejsze od X1950. I na początek to ja bym się dowiedział czy ta płyta co Ty masz teraz obsługuje C2D i DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E4600 /2.4GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
385 zł

Płyta główna:
Gigabyte P31-DS3L /intel P31/
199 zł

Pamięć RAM:
A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition
155 zł

Dysk twardy:
Western Digital 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII [2500AAKS]
195 zł

Karta graficzna:
Galaxy GeForce 8800GT CoolerMaster HP 512MB DDRIII /256bit/ DVI
699 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)
110 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 332 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 450W [CMPSU-450VXEU]
199 zł

Suma 2091 zł, za resztę kupujesz XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:39, Dekerinho6 napisał:

Ponowie swoje pytanie :P czym sie różni myszka bezprzewodowa od przewodowej i tak samo
z klawiatura i czy sie opłaca??


OMG. No chyba to oczywiste,że jedna jest bez kabla a druga z kablem ? Mysz bezprzewodowa ma bazę, z którą się komunikuje za pomocą fal radiowych. Tak samo myszka. Opłaca się jak masz mało miejsca,nie lubisz kabli albo chcesz grać na większe odległości od komputera - np. 2 metry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:42, dawidos170 napisał:

> Ponowie swoje pytanie :P czym sie różni myszka bezprzewodowa od przewodowej i
tak samo
> z klawiatura i czy sie opłaca??

OMG. No chyba to oczywiste,że jedna jest bez kabla a druga z kablem ? Mysz bezprzewodowa
ma bazę, z którą się komunikuje za pomocą fal radiowych. Tak samo myszka. Opłaca się
jak masz mało miejsca,nie lubisz kabli albo chcesz grać na większe odległości od komputera
- np. 2 metry

A jak wygląda sprawa z bateriami akumulatorkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2008 o 16:48, Dekerinho6 napisał:

A jak wygląda sprawa z bateriami akumulatorkami ?


Zależy od modelu i tego,czy masz bazę z ładowarką czy też bez. Mi myszka z zestawu Labteca trzymał 2 tygodnie średnio ( cały czas włączona z tym,że jak nieużywana to w stan skupienia przechodziła ) a klawiatura chyba rok na jedne bateryjce AAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:50, dawidos170 napisał:


> A jak wygląda sprawa z bateriami akumulatorkami ?

Zależy od modelu i tego,czy masz bazę z ładowarką czy też bez. Mi myszka z zestawu Labteca
trzymał 2 tygodnie średnio ( cały czas włączona z tym,że jak nieużywana to w stan skupienia
przechodziła ) a klawiatura chyba rok na jedne bateryjce AAA

Aha a ile taki sprzecik kosztuje ?? i ile to ma zasięgu metrów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:55, Dekerinho6 napisał:

Aha a ile taki sprzecik kosztuje ?? i ile to ma zasięgu metrów ??


Zależy - są po kilkadziesiąt złotych zestawy a są po kilkaset złotych. Zasięg różny - 2,3 metry a te lepsze nawet 5 i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:56, dawidos170 napisał:

> Aha a ile taki sprzecik kosztuje ?? i ile to ma zasięgu metrów ??

Zależy - są po kilkadziesiąt złotych zestawy a są po kilkaset złotych. Zasięg różny -
2,3 metry a te lepsze nawet 5 i więcej

Czyli ogólnie to byś polecał ? a jest coś gwarancji np. na czujnik bo to sie kołuje wszystko koło czujnika chyba ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:55, Dekerinho6 napisał:

Aha a ile taki sprzecik kosztuje ?? i ile to ma zasięgu metrów ??

Dobre bezprzewodówki sa drogie. Ja kupiłem myszkę labteca za 109 zł laser dla notebooków i muszę powiedzieć, że choć konstrukcja pomysłowa, to jednak okazała się mało trwała, więc myślę, że wydanie dodatkowej stówy dopiero gwaratuje dość dobrej jakości sprzęt. O klawiaturach sie nie wypowiem, bo nie używam. A zasięg jest różny, zwykle nie wiecej niż 10 m (druga klasa bluetooth), ale najczęściej ok. 3 metrów. Dobrze jest od razu kupić akumulatorki. Mój labtec 700 mAh wyjeżdża w około 15 dni. Jak kupisz 1500 mAh to będziesz miał dobry miesiąc działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 17:00, hans olo napisał:

> Aha a ile taki sprzecik kosztuje ?? i ile to ma zasięgu metrów ??
Dobre bezprzewodówki sa drogie. Ja kupiłem myszkę labteca za 109 zł laser dla notebooków
i muszę powiedzieć, że choć konstrukcja pomysłowa, to jednak okazała się mało trwała,
więc myślę, że wydanie dodatkowej stówy dopiero gwaratuje dość dobrej jakości sprzęt.
O klawiaturach sie nie wypowiem, bo nie używam. A zasięg jest różny, zwykle nie wiecej
niż 10 m (druga klasa bluetooth), ale najczęściej ok. 3 metrów. Dobrze jest od razu kupić
akumulatorki. Mój labtec 700 mAh wyjeżdża w około 15 dni. Jak kupisz 1500 mAh to będziesz
miał dobry miesiąc działania.

No niby tak ale wiesz lepiej kupić i stracić tą jedną stóweczkę ale przynajmniej będzie sobie można leżeć i grać czy robić coś innego itp. Tylko że mi chodzi o zasięg gdzieś do 5 mietrów i żeby potrzymały te baterie ale najprawdopodobniej kupie sobie od razu akumulatorki do dłuższego użytku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 16:59, Dekerinho6 napisał:

Czyli ogólnie to byś polecał ? a jest coś gwarancji np. na czujnik bo to sie kołuje wszystko
koło czujnika chyba ?? :P


Polecam bo miałem. Najlepiej firmy Labtec, Logitech czy Microsoft ( najtańszy Labtec, najlepszy wybór Logitech za 120 zł około ) Gwarancję otrzymujesz oczywiście - zazwyczaj dwa lata. I nie ważne co się uwali - nawet jak masz widzi misie możesz zgłosić gwarancję ( ja swoją oddawałem właśnie na gwarancję bo czujnik poszedł - bez problemu naprawili usterkę ) Ja swój zestaw Labteca kupiłem za 90 zł i wytrzymał bite 2 lata masakry ( nie dość,że jestem graczem to w dodatku zdarzało się z pięści uderzyć w klawiaturę )


Hans - albo nie umiesz się z tym obchodzić albo miałeś pecha zwyczajnie ;) Duże pieniądze wcale nie muszą oznaczać,że klawiatura będzie lepsza, tylko że marka jest droższa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2008 o 17:47, dawidos170 napisał:

Polecam bo miałem. Najlepiej firmy Labtec, Logitech czy Microsoft ( najtańszy Labtec,
najlepszy wybór Logitech za 120 zł około ) Gwarancję otrzymujesz oczywiście - zazwyczaj
dwa lata. I nie ważne co się uwali - nawet jak masz widzi misie możesz zgłosić gwarancję
( ja swoją oddawałem właśnie na gwarancję bo czujnik poszedł - bez problemu naprawili
usterkę ) Ja swój zestaw Labteca kupiłem za 90 zł i wytrzymał bite 2 lata masakry ( nie
dość,że jestem graczem to w dodatku zdarzało się z pięści uderzyć w klawiaturę )


No to pewnie kupie 90 złotych tak jak pisałeś to przeciez nie takie wielkie pieniądze a wygoda jest :P. i jak każdą usterkę naprawiają bezproblemu tyo super ale starą mychę z kablem trzema mieć na wszelki wypadek tak jak klawiaturę :P nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 17:47, dawidos170 napisał:

Hans - albo nie umiesz się z tym obchodzić albo miałeś pecha zwyczajnie ;) Duże pieniądze
wcale nie muszą oznaczać,że klawiatura będzie lepsza, tylko że marka jest droższa ;)

Chodzi o mychę. Zwyczajnie po kilku miesiącach lewy przycisk na pojedyncze kliknięcie zaczął wysyłać sygnał podwójnie tzn. dwuklik. Z czasem robi się coraz gorzej, bo teraz już nie jestem w stanie zliczyć tych sygnałów (musiałbym się podpiąć oscyloskopem cyfrowym do żyły :) ). Strasznie wk...ce, a znając serwisy, to sie na mnie wypną, więc czekam na większy budżet żeby kupić coś co polecają mi znajomi. A szkoda, bo ładowanie przez USB podczas pracy bardzo mi sie podobał (drugiej takiej myszy nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 17:49, Dekerinho6 napisał:

No to pewnie kupie 90 złotych tak jak pisałeś to przeciez nie takie wielkie pieniądze
a wygoda jest :P. i jak każdą usterkę naprawiają bezproblemu tyo super ale starą mychę
z kablem trzema mieć na wszelki wypadek tak jak klawiaturę :P nie ?


Tak kabelkowe sprawy zostaw. Za 9 dych nie wiem co obecnie jest ale polecam to

http://znak.pl/index.php?cid=172&scid=840&prid=klamyLogCorDesEX110 - sam niedługo taką kupię ale by allegro za 50 zł ;)

Za 60 około masz to http://znak.pl/index.php?cid=172&scid=1287&prid=klamyLabMediaWireDesk800

http://z nak.pl/index.php?cid=172&scid=1287&prid=klamyLabUltraFlatWirKey - 83 zł

http://znak.pl/index.php?cid=172&scid=1287&prid=klamyLabLaserWireDesk1200 - 112 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się