Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2008 o 14:29, Wukas napisał:

Elo!

Mam takiego 2 letniego kompa.
Mam procek Intel Pentium 4
Ram 512 mb
Grafa GeForce 5600

Chciałbym go troche zmodernizować. Otóż: karta graficzna nowa i więcej ramu (myślę nad
2GB).
Możecie mi coś poradzić??
Chce żeby mi chodziły najnowsze gry itd. ( ;
Myślę nad Radeonem 3850, co wy na to?? Acha, mam złącze AGP x8

Powiedz jaki masz budżet i szczegółoy na temat procka - jaki socket?
Bo sam przez to przechodziłem i muszę powiedzieć, że pakowanie kasy w kompa z AGP to na dzień dzisiejszy pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pomyłka? :O

Nie wiem dokładnie jaki procesor, wiem tylko że Intel pentium 4. ( ;
No tak myślę przeznaczyć na kartę graf i ram ok. 1000 zł.

Komputer jest w sumie kupiony 3 lata temu w vobisie za 6000zł ;p, nazywa sie partner i ma charakterystyczny pionowy naped CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 13:48, Magwisienka napisał:

Dzięki za opinie :)

dawidos---> A co jest nie tak z tym zasilaczem? Modecom to chyba dość dobra
firma, zresztą sam też ją polecasz. Uważasz, że 500 to za dużo? :)


Bo to jest Feel :) Modecom MC to już porządny zasilacz a z FEELEM możesz mieć niefajną przygodę w postaci spalenia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 14:37, Wukas napisał:

Dlaczego pomyłka? :O


Nie opłaca sie.
Nie kupisz superwydajnej karty pod AGP.
Z upgradem proca też bedzie problem bo płyty z AGP mają najczęściej stare podstawki.
Lepiej od razu kupić nowego kompa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc kupuje kompa:
-Procesor: Intel pentium Q 6600
-Pamięć: 2 x 2 Gb. geil Ultra 800 Mh.
-Płyta główna: Asus n650 Sli Pci-ex

I nie wiem jaką karte graficzną kupić tańszą 9600Gt czy droższą 8800GTS?
Czy lepiej kupić tańszą kartę a za to dokupić karte dźwiękową czy nie?

Ps. Na przyszłość chce dokupić drugą kartę w trybie Sli i kolejne 4 Gb Ramu.

Prosze o doradzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 14:56, Paułak napisał:

A więc kupuje kompa:
-Procesor: Intel pentium Q 6600

A do czego potrzebny Ci Quad? Programujesz symulacje w czasie rzeczywistym? Czy może co? Lepiej coś z penrynów dwujajowych.

Dnia 24.03.2008 o 14:56, Paułak napisał:

-Pamięć: 2 x 2 Gb. geil Ultra 800 Mh.
-Płyta główna: Asus n650 Sli Pci-ex

Ale do penrynów narazie n650 sie nie nadawa, wiem bo sam bezskutecznie czekam na update biosu do mojego gigabyte''a i narazie ni chu chu.

Dnia 24.03.2008 o 14:56, Paułak napisał:


I nie wiem jaką karte graficzną kupić tańszą 9600Gt czy droższą 8800GTS?
Czy lepiej kupić tańszą kartę a za to dokupić karte dźwiękową czy nie?

Kupisz tanszy ale bardziej pod Ciebie procesor i kupisz i szybszą kartę i kartę dźwiękową.

Dnia 24.03.2008 o 14:56, Paułak napisał:


Ps. Na przyszłość chce dokupić drugą kartę w trybie Sli i kolejne 4 Gb Ramu.

Ten SLI wywołuje spore kontrowersje. Trudno doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 15:00, hans olo napisał:

> A więc kupuje kompa:
> -Procesor: Intel pentium Q 6600
A do czego potrzebny Ci Quad? Programujesz symulacje w czasie rzeczywistym? Czy może
co? Lepiej coś z penrynów dwujajowych.
> -Pamięć: 2 x 2 Gb. geil Ultra 800 Mh.
> -Płyta główna: Asus n650 Sli Pci-ex
Ale do penrynów narazie n650 sie nie nadawa, wiem bo sam bezskutecznie czekam na update
biosu do mojego gigabyte''a i narazie ni chu chu.
>
> I nie wiem jaką karte graficzną kupić tańszą 9600Gt czy droższą 8800GTS?
> Czy lepiej kupić tańszą kartę a za to dokupić karte dźwiękową czy nie?
Kupisz tanszy ale bardziej pod Ciebie procesor i kupisz i szybszą kartę i kartę dźwiękową.
>
> Ps. Na przyszłość chce dokupić drugą kartę w trybie Sli i kolejne 4 Gb Ramu.
Ten SLI wywołuje spore kontrowersje. Trudno doradzić.

Dzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 14:27, hans olo napisał:

Mniejszy czas potrzebny na odpowiedź pamięci to wszystko co potrzebujesz wiedzieć. Z
resztą wykazują to testy na necie. Nie wszędzie C2D o podobnym taktowaniu do dual cora
jest od niego lepszy, a tam gdzie jest to różnica wydajności procentowo nie jest nawet
w połowie adekwatna do różnicy cen.
Pamięć SRAM odpowiada sygnałem w czasie t dokładnie od momentu w którym sygnał
wejściowy natrafi na odpowiadające adresowi komórki. Podstawy elektroniki. Im mniej komórek
tym szybciej. Zatem prosty wniosek jest, że istnieje pewne optimum ilości cache, które
gwarantuje optymalną wydajność i wg mnie pentium dual core jest dużo blizej wartości
optymalnej niż C2D. Studiuję automatykę, mozesz mi wierzyć na słowo.


No cóż, chyba jednak mnie przekonałeś. Ale przyznasz chyba że logika podpowiada że proc droższy o 100zł powinien być szybszy od tańszego. Choć logika jest czasami producentom obca (vide wprowadzenie drogich, wcale nie wydajniejszych pamięci DDR3)... Ale jak już odłożymy te wszystkie pierdółki techniczne, wysuwa się wniosek że procesor dla wydajności w grach ma znaczenie najwyżej drugorzędne. No chyba że masz kompa w rodzaju Durona 700 + GF6800GT ale takich przypadków nie biorę pod uwagę.:) Więc: lepiej zaoszczędzić na procku i kupić lepszą kartę graficzną czy nawet lepszy Ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 15:15, Krieeg napisał:

No cóż, chyba jednak mnie przekonałeś. Ale przyznasz chyba że logika podpowiada że proc
droższy o 100zł powinien być szybszy od tańszego. Choć logika jest czasami producentom
obca (vide wprowadzenie drogich, wcale nie wydajniejszych pamięci DDR3)... Ale jak już
odłożymy te wszystkie pierdółki techniczne, wysuwa się wniosek że procesor dla wydajności
w grach ma znaczenie najwyżej drugorzędne. No chyba że masz kompa w rodzaju Durona 700
+ GF6800GT ale takich przypadków nie biorę pod uwagę.:) Więc: lepiej zaoszczędzić na
procku i kupić lepszą kartę graficzną czy nawet lepszy Ram.

No przy dobrej karcie graficznej jeśli zmienić procka z E2200 na dajmy na to E6600 w wiekszości gier nic to nie da, a np. w renderingu z raytracingiem w pov-ray sam zobacz ile to daje
http://www.au-ja.de/review-pentiume2200-7.phtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 14:29, Wukas napisał:

Elo!

Mam takiego 2 letniego kompa.
Mam procek Intel Pentium 4
Ram 512 mb
Grafa GeForce 5600

Chciałbym go troche zmodernizować. Otóż: karta graficzna nowa i więcej ramu (myślę nad
2GB).
Możecie mi coś poradzić??
Chce żeby mi chodziły najnowsze gry itd. ( ;
Myślę nad Radeonem 3850, co wy na to?? Acha, mam złącze AGP x8


P4 + 2gb ramu + 3850 na agp i taka konfiguracja daje naprawdę przyzwoite wyniki. Z najnowszymi grami będzie jednak mały problem :P

@Magwisienka
O bydgoskim resecie nic dobrego nie mogę powiedzieć, tylko kanał i tyle. Jeśli ten komp ma dłużej hulać bez oc, to proponuje minimum C2D lub Athlona 5000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 15:22, hans olo napisał:

No przy dobrej karcie graficznej jeśli zmienić procka z E2200 na dajmy na to E6600 w
wiekszości gier nic to nie da, a np. w renderingu z raytracingiem w pov-ray sam zobacz
ile to daje
http://www.au-ja.de/review-pentiume2200-7.phtml


No ale to dla gracza raczej nie jest ważne. A więc: nie dajcie się naciągnąć na procesor czterordzeniowy (nie mówię tu o E6600)! Lepiej wydajcie te pieniądze na lepszą kartę graficzną czy zakup karty dźwiękowej, niż na coś co przyda się wam za co najmniej dwa lata... No chyba że masz bogatego wujka "z Ameryki", wtedy możesz ewentualnie zainwestować w czterojajowca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 15:27, Nekromantik napisał:

P4 + 2gb ramu + 3850 na agp i taka konfiguracja daje naprawdę przyzwoite wyniki. Z najnowszymi
grami będzie jednak mały problem :P


Problem to będzie z rozbudową takiego kompa, w nowych grach jakoś radę sobie da. Do tego HD3850 w wersji AGP jest droższy o ponad 100zł niż wersja na PCI-E. No ale jak nie ma się dość kasy, jest to dobre wyjście. Tylko powtarzam: później nie będzie możliwości rozbudowy tego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
zamierzam kupić nowy komp (oczywiście głównie do gier:) i w związku z tym mam kilka pytań:

1)jaki sklep internetowy jest najlepszy? (myslalem o esc.pl ale sklep jest w gdansku i w razie awarii musialbym jechac kilkaset km)

2)myślałem o kupnie 4 gb ramu + win xp, ale gdzieś na forum wyczytałem że xp nie obsłuży tyle ramu (z kolei w jakimś CDA z zeszłego roku czytałem że obsługuje:) w związku z tym mam pytanie: czy lepiej mieć 2 (lub 3 gb )RAM i win xp, czy moze 4 GB RAM i viste? - oczywiście pod kątem gier

3)co sądzicie o dwóch dyskach SATA połączonych RAID?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 15:55, elfmag napisał:

2)myślałem o kupnie 4 gb ramu + win xp, ale gdzieś na forum wyczytałem że xp nie obsłuży
tyle ramu (z kolei w jakimś CDA z zeszłego roku czytałem że obsługuje:) w związku z tym
mam pytanie: czy lepiej mieć 2 (lub 3 gb )RAM i win xp, czy moze 4 GB RAM i viste? -
oczywiście pod kątem gier


Bez wątpienia 2GB + XP. Jak masz dużo kasy to kup 4GB, ale wykorzystywane będą tylko 3GB. Vista jest do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie co myślicie o karcie Radeon hd3850 pod AGP? Bo nie chce na razie kupować nowego kompa ale kartę bym chociaz wymienił żeby pograć w wiedźmina na dość przyzwoitym poziomie. W tej chwili mam radeona x 1600 i 1,5 gb ramu i jest średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 16:32, Mroczny Elf99 napisał:

witam. mam pytanie co myślicie o karcie Radeon hd3850 pod AGP? Bo nie chce na razie kupować
nowego kompa ale kartę bym chociaz wymienił żeby pograć w wiedźmina na dość przyzwoitym
poziomie. W tej chwili mam radeona x 1600 i 1,5 gb ramu i jest średnio


Ale to najmocniejsza karta na AGP. Aby wykorzystać jej potencjał potrzebowałbyś procesor w okolicach 3 Ghz. Już lepiej imo X1950Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się