Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mam pytanie. Bo do new kompa chce sobie kupić Viste. Chce mieć 4GB ramu, czyli potrzeba mi Visty 64bitowej. prawda? No i właśnie kolega mi powiedział żebym nie kupowal takiej visty bo nie chodzi na niej wiele programów i nie chodzi gadu gadu... ? Czy to prawda? A jeśli tak to co mam zrobić? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 16:48, Wukas napisał:

Mam pytanie. Bo do new kompa chce sobie kupić Viste. Chce mieć 4GB ramu, czyli potrzeba
mi Visty 64bitowej. prawda? No i właśnie kolega mi powiedział żebym nie kupowal takiej
visty bo nie chodzi na niej wiele programów i nie chodzi gadu gadu... ? Czy to prawda?
A jeśli tak to co mam zrobić? :O

Co do pierwszego pytania - tak, jeżeli chcesz mieć pełne 4GB RAM, to musisz mieć Vistę 64-bitową. (lub XP-ka 64-bit, jeśli wolisz). Tylko uwaga - najlepiej kupić Vistę Home Premium, bo w wersji 64-bitowej obsługuje 16GB RAM (Home Basic ledwie 4, a jest niewiele tańsza). A co do drugiego pytania - i tak, i nie. Nie jestem pewien jak jest z Gadu-Gadu, ale większość typowych programów ma już swoje odpowiedniki 64-bitowe. Jedyny problem jest taki, że trzeba sobie nieco dłużej szukać sterowników do kompa (np. te standardowe od neostrady nie działają, choć w necie znajdziesz też wersję 64-bit.). A co do ostatniego pytania - możesz zainstalować 2 Windowsy (o ile masz oryginalną płytę z XP-kiem). Najpierw wrzucasz na C: XP''ka 32-bit (będzie przydatny przy współpracy ze starszymi rzeczami), a na D: instalujesz Vistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 17:48, Misquamaqus napisał:

Na wiscie 64 bit GG chodzi normalnie.
Wiem bo mam.


Dzięki za wiadomość! Naprawdę mi pomogłeś! A możesz powiedzieć coś jeszcze?? Miałeś wogóle jakieś problemy?? I czy jesteś zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 18:01, Wukas napisał:

> Na wiscie 64 bit GG chodzi normalnie.
> Wiem bo mam.

Dzięki za wiadomość! Naprawdę mi pomogłeś! A możesz powiedzieć coś jeszcze?? Miałeś wogóle
jakieś problemy?? I czy jesteś zadowolony?


Viste mam tylko do gier ( mam az jedna :):):)...LOL) i do neta jak juz na niej jestem.
Innych aplikacji na niej nie uruchamiam wiec problemow miec nie moge. Do wszystkiego innego uzywm xp.
Wracajac do visty to musze przyznac, ze jeszcze troche a padnie mi dysk bo w 80 % kreci i cos sprawdza.
Poza tym jest stabilna, net chodzi szybciej niz na xp, temperatura procka jest nizsza o 5 st C niz w xp a gry/gra w dx 10 chodzi lepiej niz w dx9 na xp (mowa o lost planet). Jest mniej fps, ale rozgrywka jest plynniejsza a roznica miedzy min i max fps jest o wiele mniejsza - stabilniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecasz mi vistę żebym kupił czy raczej odradzasz??

Bo ja wlasnie głownie bede gral w gry, chodzil po necie, no i gagu gadowal, troche programowal, to polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zrobić upgrade komputera. Co sądzicie o takim składzie?:
Płyta główna: AsRock 4Core Dual-SATA 2 VIA PT880 Ultra
Procesor: Intel Core2 Quad Q6600 2,40GHz BOX
Karta Graficzna: Galaxy GF 8800GT 512 DDR3 PCI-E
Zasilacz: Chiftec 500W

Ram i dysk twardy zostawiam taki jaki mam teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 12:55, dawidos170 napisał:

> ...
>
> Ram i dysk twardy zostawiam taki jaki mam teraz.

Płyta do wymiany, procesor - na co Ci 4 rdzenie ?

Więc jaką płytę Proponujesz? Czy jest duża różnica w grach pomiędzy 4-ma rdzeniami , a 2-ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 12:59, Prateorian napisał:

> > ...
> >
> > Ram i dysk twardy zostawiam taki jaki mam teraz.
>
> Płyta do wymiany, procesor - na co Ci 4 rdzenie ?
Więc jaką płytę Proponujesz? Czy jest duża różnica w grach pomiędzy 4-ma rdzeniami ,
a 2-ma ?

Taka,że 2 rdzenie są wydajniejsze ^^ Tylko Unreal Tounramnet 3 bodajże wykorzystuje 4 rdzenie a i to nie w pełni. Jak chcesz to teraz lepiej kupić jakiegoś średniego C2D a potem dopiero C2Q.

Płyta - Abit IP35 albo Foxconn P35A-S, DFI Iron Blood P35 ewentualnie jakiś Asus na P35. Ten AsRock to gimela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje w miare dobrego, sredniego zasilacza (400-450W) do kompa:

GeForce 9600GT
2GB Ram
Intel PDC E2180

Osobiscie mam jako takie zaufanie do chieftecow i (z tego co slyszalem do modecomow) ale czy oplaca sie kupic 400W i-boxa za 78zł? Prosze o odpowiedz i doradzenie w sprawie najlepszego zasilacza do 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:05, dawidos170 napisał:

> > > ...
> > >
> > > Ram i dysk twardy zostawiam taki jaki mam teraz.
> >
> > Płyta do wymiany, procesor - na co Ci 4 rdzenie ?
> Więc jaką płytę Proponujesz? Czy jest duża różnica w grach pomiędzy 4-ma rdzeniami
,
> a 2-ma ?
>
Taka,że 2 rdzenie są wydajniejsze ^^ Tylko Unreal Tounramnet 3 bodajże wykorzystuje 4
rdzenie a i to nie w pełni. Jak chcesz to teraz lepiej kupić jakiegoś średniego C2D a
potem dopiero C2Q.

Płyta - Abit IP35 albo Foxconn P35A-S, DFI Iron Blood P35 ewentualnie jakiś Asus na P35.
Ten AsRock to gimela.

A na dłuższą metę 2-3 lata to chyba lepszy 4 -rdzeniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 11:38, Wukas napisał:

Czyli polecasz mi vistę żebym kupił czy raczej odradzasz??

Bo ja wlasnie głownie bede gral w gry, chodzil po necie, no i gagu gadowal, troche programowal,
to polecasz?


Nie . Nie polecam do pracy codziennej tylko do gier na dx 10.
Jak juz pisalem mam dwa systemy na kompie. Xp do codziennego uzytkowania i viste do grania.
Kup xp 32 bit a nie bedziesz zawiedziony. Naj lepiej kup xp i viste tak jak ja.
Wilk systy i owca cala :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:06, Be4n napisał:

Witam, potrzebuje w miare dobrego, sredniego zasilacza (400-450W) do kompa:

GeForce 9600GT
2GB Ram
Intel PDC E2180

Osobiscie mam jako takie zaufanie do chieftecow i (z tego co slyszalem do modecomow)
ale czy oplaca sie kupic 400W i-boxa za 78zł? Prosze o odpowiedz i doradzenie w sprawie
najlepszego zasilacza do 150zł.


Najlepszy będzie Modecom MC400 czy 450 oraz Chieftec 450. I-box nie brać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:10, Prateorian napisał:

A na dłuższą metę 2-3 lata to chyba lepszy 4 -rdzeniowy?


Nie bo będą nowe procesory i sockety i za 2-3 lata to te 4 rdzenie będą reliktem ;) Więc ja bym brał DC za 200 zł albo C2D E4500 za 350 około a nie Quada za 750 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę.

Mam zamiar wymienić procka z Athlona 3500+ na Athlona X2 4800+. Co o tym sądzicie? Płyta główna to MSI k8n neo 4. Acha i jeszcze jedno. Obecnie posiadam 1gb ram-u ddr (2 x 512mb) i chcę dokupić kolejny 1 gb. Czy bardziej opłaca się kupić całą kość 1gb czy 2 x 512? Zgóry dzięki :]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 16:42, tomasz23 napisał:

Proszę o radę.

Mam zamiar wymienić procka z Athlona 3500+ na Athlona X2 4800+. Co o tym sądzicie? Płyta
główna to MSI k8n neo 4. Acha i jeszcze jedno. Obecnie posiadam 1gb ram-u ddr (2 x 512mb)
i chcę dokupić kolejny 1 gb. Czy bardziej opłaca się kupić całą kość 1gb czy 2 x 512?
Zgóry dzięki :]]


Procek drogi, ale bedziesz miec spory wzrost wydajnosci.
Co do ramow to zakup kolejne 2x512 mb najlepiej takich samych kosci.
W ten sposob zostaniesz przy dualu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się