Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2008 o 12:07, FerraEnzo napisał:

Mam do was kolejne pytanie.Kolega potrzebuje kompa głownie do przeglądania neta oraz
oglądania filmów.Co byście dla niego polecali.Budżet ma ograniczony także proszę bez
szaleństw.:))


Jak podasz konkretnie budżet, to się coś wymyśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyja wiem.On sam sie nie określił,szczerze to sam mu zaproponowałem,że popytam po forach:)) spróbujcie cos mi złożyć ja mu pokaże i wtedy zobaczymy,bo tak mi samemu ciężko coś powiedzieć,a pyzatym nie wiem czym powinien sie charakteryzować komputer skierowany bardziej w stronę neta i filmu,niz gier:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Athlon X2 BE 2350 /2.1GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2/
175 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA78G-DS3H /AMD 780G/
235 zł

Pamięć RAM:
A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition
135 zł

Dysk twardy:
Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1
125 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)
85 zł

Zasilacz:
ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC
90 zł

Suma 845 zł + jakaś tania obudowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 12:33, blacklio2 napisał:

Procesor:
AMD Athlon X2 BE 2350 /2.1GHz, 1MB, 45W, BOX, AM2/
175 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA78G-DS3H /AMD 780G/
235 zł

Pamięć RAM:
A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition
135 zł

Dysk twardy:
Samsung 250GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1
125 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)
85 zł

Zasilacz:
ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC
90 zł

Suma 845 zł + jakaś tania obudowa

Hmmm,czyli wszystko to samo (praktycznie) co składałeś mi tylko słabszy procek i grafika zintegrowana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mam pod monitor podlaczonego kompa i X360.
Komp podlaczony jest pod wyjscie cyfrowe DVI a X360 do wejscia analogowego. Natomiast zeby go tak podlaczyc potrzebny Ci jest kabel VGA z X360 do zwyklego monitora, ceny kabli od 40-100zl przy czym ja mam i taki i taki i roznicy w wygladzie nie zauwazylem. Moze monitor chcesz sobie kupic ewentualnie kabel VGA ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się możliwość kupienia nowego komputera. Zastanawiam się jednak nad paroma rzeczami. Za niecały rok mają wyjść nowe układy Intela - być może będą prawdziwą rewolucją. Zastanawiam się czy gdybym teraz zakupił komputer z mniej więcej takimi zespołami:

Intel Pentium DualCore E2200 (2,2 Ghz)
ATI Radeon 4850
2 lub 4 GB RAM
i inne mniej ważne, ze średniej półki

...to starczyłby na dłuższy czas? Chciałbym żeby gry działały na nim w miarę okej przez jakieś 3-4 lata. Boję się sytuacji takiej, że komputer będzie sprawował się znakomicie do czasu wyjścia Larabee, a potem w ciągu miesiąca stanie się sprzętem całkowicie archaicznym..?

I pytanie z innej beczki - warto kupować już 4GB RAMu? Czy wciąż 2GB wystarczy na jeszcze długi czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 16:49, Dincooo napisał:

Pojawiła się możliwość kupienia nowego komputera. Zastanawiam się jednak nad paroma rzeczami.
Za niecały rok mają wyjść nowe układy Intela - być może będą prawdziwą rewolucją. Zastanawiam
się czy gdybym teraz zakupił komputer z mniej więcej takimi zespołami:

Intel Pentium DualCore E2200 (2,2 Ghz)
ATI Radeon 4850
2 lub 4 GB RAM
i inne mniej ważne, ze średniej półki

Co znaczy średniej półki?

Dnia 14.08.2008 o 16:49, Dincooo napisał:


...to starczyłby na dłuższy czas? Chciałbym żeby gry działały na nim w miarę okej przez
jakieś 3-4 lata. Boję się sytuacji takiej, że komputer będzie sprawował się znakomicie
do czasu wyjścia Larabee, a potem w ciągu miesiąca stanie się sprzętem całkowicie archaicznym..?

Taki komp? Nie, ma za słaby procesor. Gdyby to był E7200 to inna rozmowa. Notabene Core i7 jak już się pojawi, to będzie kosztował majątek, jak to zwykle nowości. Nie wierzę, że to będzie coś naprawdę rewolucyjnego.

Dnia 14.08.2008 o 16:49, Dincooo napisał:

I pytanie z innej beczki - warto kupować już 4GB RAMu? Czy wciąż 2GB wystarczy na jeszcze
długi czas?

Lepiej 4 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 17:00, ziptofaf napisał:

Co znaczy średniej półki?


Płyta główna za jakieś 250 złotych, dwa dyski po 160GB, jakaś obudowa Chiefteca i zasilacz tej samej firmy.

Dnia 14.08.2008 o 17:00, ziptofaf napisał:

Taki komp? Nie, ma za słaby procesor. Gdyby to był E7200 to inna rozmowa. Notabene Core
i7 jak już się pojawi, to będzie kosztował majątek, jak to zwykle nowości. Nie wierzę,
że to będzie coś naprawdę rewolucyjnego.


Może być ten E7200. Nie ważne teraz dla mnie są cyferki - chodzi mi o to czy jakakolwiek konfiguracja by nie była - nie zestarzeje się zaraz po wyjściu Larabee..?
Mam nadzieję (może nieco samolubną), że nie będzie to rewolucja tylko po prostu kolejny konkurent dla ATI i Nvidia, który nie spowoduje w chwilę ich bankructwa.

Dnia 14.08.2008 o 17:00, ziptofaf napisał:

Lepiej 4 GB.


Aha. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 17:08, Dincooo napisał:

Płyta główna za jakieś 250 złotych, dwa dyski po 160GB, jakaś obudowa Chiefteca i zasilacz
tej samej firmy.

Czyli dobra średnia półka. Pytam bo dla wielu "średnia półka" to jakiś chłam.

Dnia 14.08.2008 o 17:08, Dincooo napisał:

Może być ten E7200. Nie ważne teraz dla mnie są cyferki - chodzi mi o to czy jakakolwiek
konfiguracja by nie była - nie zestarzeje się zaraz po wyjściu Larabee..?

Cóż, obiektywnie patrząc, nawet pojawienie się Core 2 Duo nie było rewolucją. Rewolucja pojawiła się, gdy staniały do rozsądnego poziomu jakiś rok później. Nie wiem, jak dobry (i tani) musiałby być Larabee, aby stał się prawdziwą rewolucją.

Dnia 14.08.2008 o 17:08, Dincooo napisał:

Mam nadzieję (może nieco samolubną), że nie będzie to rewolucja tylko po prostu kolejny
konkurent dla ATI i Nvidia, który nie spowoduje w chwilę ich bankructwa.

Nvidia już ma swoją technologię CUDA, która 18x wyprzedza Core 2 Quad QX9650. Więc o jej przetrwanie bym się nie martwił. Pytanie brzmi, czy to Intel zdoła się utrzymać na rynku. Jeżeli CUDA i CTM (technologia stosowana przez ATI) się upowszechni, to nikomu nie będzie potrzebny jakiś wyjątkowo szybki procesor. Starczy dobra karta graficzna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do płyty Asus M3A podepne karte sieciową Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC
i karte dźiękową VIA AC''97 Audio Controller? Wiem, mógłbym sam sprawdzić ale w tych wszystkich złączach nie jestem za bardzo obeznany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 17:45, Wintesun napisał:

Czy do płyty Asus M3A podepne karte sieciową Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet
NIC

A ona nie jest aby zintegrowana?

Dnia 14.08.2008 o 17:45, Wintesun napisał:

i karte dźiękową VIA AC''97 Audio Controller? Wiem, mógłbym sam sprawdzić ale w tych
wszystkich złączach nie jestem za bardzo obeznany.

Jw. To jest zintegrowany sprzęt...Raczej go nie podłączysz do nowej płyty głównej. Poza tym, Asus M3A ma nowszą i lepszą kartę dźwiękową niż VIA AC''97 i bodajże dwie karty sieciowe. Po co ci więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj prosiłem o radę odnośnie zasilaczy, gdyż postanowiłem kupić sobie radka 4850, lecz niestety nie posiadali nigdzie na stanie 450 i 500-ek, więc pożyczyłem od znajomego na parę dni 400-ke, co okazało się za mało, i tu pytanie(ponieważ nie miałem okazji się z czymś takim do tej pory zetknąć) - czy to normalne, że jeżeli brakło mocy to komputer nawet nie zastartował? niby zaczął się uruchamiać, ale na czarnym ekranie w sumie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 20:16, Dard napisał:

Witam, wczoraj prosiłem o radę odnośnie zasilaczy, gdyż postanowiłem kupić sobie radka
4850, lecz niestety nie posiadali nigdzie na stanie 450 i 500-ek, więc pożyczyłem od
znajomego na parę dni 400-ke, co okazało się za mało, i tu pytanie(ponieważ nie miałem
okazji się z czymś takim do tej pory zetknąć) - czy to normalne, że jeżeli brakło mocy
to komputer nawet nie zastartował? niby zaczął się uruchamiać, ale na czarnym ekranie
w sumie zostało.


E...pożyczony zasilacz? Zależy jaki, ile ma lat, jaka firma, może ogólnie cały twój sprzęt jest na niego za mocny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 13:54, MLODY2K6 napisał:

Nie. Mam pod monitor podlaczonego kompa i X360.
Komp podlaczony jest pod wyjscie cyfrowe DVI a X360 do wejscia analogowego. Natomiast
zeby go tak podlaczyc potrzebny Ci jest kabel VGA z X360 do zwyklego monitora, ceny kabli
od 40-100zl przy czym ja mam i taki i taki i roznicy w wygladzie nie zauwazylem. Moze
monitor chcesz sobie kupic ewentualnie kabel VGA ?? :)


Dobra jest jakość obrazu na wejściu VGA.Wszyscy mówią ,że obraz jest shitowy.

A i takie pytanko czy lepiej wziąć E7200 (tak mi lepiej pasuje cenowo do kompa za 1550 zł)
i podkręcić na 3,4 Ghz czy kupić E8400(raczej nie dam rady z kasą ale jak stanieje...)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pożyczony, iboxa, myślałem, że może pociągnie na chwilkę zanim kupię własny, bez nowej karty śmiga, teraz używam zintegrowanej, poza tym Athlon 64 X2 Dual 4000+, 1 GB ramu(ewentualnie za kilka dni 2) jest raczej dosyć ekonomiczną konfiguracją:)

P.S. I teraz człowiek siedzi z nową kartą na półce, a akurat jutro święto;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się