Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2008 o 23:09, Solstheim napisał:

Blacklio2 w 1280x1024 wątpie by procek nie wyrabiał a kręcić go nie będe dopóki
nie zmienie monitora.


To gratuluję CF do takiej rozdziałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blakus...miales w ogoile jakiekolwiek karty w sli ?.
Masz moze 4870 ?. Masz maze gtx 260 ?.

Ja nie mialem 4870 w cf, ale mialem 8800 gts w sli...chopie....to byl co/ud. Jednak za malo pamieci na kartach. One sie nie podwajaą. Sciema typu...karta np. 8800 gts ma 1 gb pamieci ram na pokladzie to jest sciema. Wiem co pisze...mialem 8800 gts w sli. Codownie pracuja do czasu, gdy potrzeba wiekszej ilosci ramu karty.
ODwolanie sie do ramu to mozna sobie kupic 7300 LE :))))

Sie zaplatalem...SLI nie tworzy podwujnego ramu karty grafiki.
Mozna miec 2x 8800 gts z 3209 lub jakiej kolwiek innej karty i tak czy siak zostanie tylko jedna wielkosc pamieci ram grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 00:53, blacklio2 napisał:

Ja o jednym Ty o drugim

Jemu chodziło o to, że napisałeś o rozdzielczości, która de facto jest związana z pamięcią.

Dnia 16.08.2008 o 00:53, blacklio2 napisał:

twoja wypowiedz to jeden wielki bełkot

Tu nie sposób zaprzeczyć ;)

Waszym zdaniem, lepiej kupić dysk 640 GB (16 MB cache), czy 750 GB (32 MB cache, 70 zł droższy)? No i jaka jest właściwie rola cache''u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 01:03, KapiX napisał:

Waszym zdaniem, lepiej kupić dysk 640 GB (16 MB cache), czy 750 GB (32 MB cache, 70 zł
droższy)? No i jaka jest właściwie rola cache''u?


Ani to, ani to. Weź 2 dyski po 320 GB i połącz w macierz Raid 0. Będzie tak jakbyś połączył dwa dyski w jeden, co daje podwójną prędkość odczytu i zapisu.
A co do roli cache''u - zmniejsza czas wielokrotnego ładowania tych samych plików, bo zamiast w pamięci dysku leżą sobie w cache''u. 16 MB to obecnie wystarczająca wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He...prawda...nawalilem sie, ale !

Co do sli to nikt nie powinien mi niczego zarzucic.
chopie...ja mialem sli 8800 gts 320/320.. Karty pracowaly cudownie.
Problem istnial w zbyt malej pamieci karty grafiki.
nie wiem czy czytasz czy bawisz sie domyslami...nie wkurzaj mnie.

To, ze sobie wychlalem zdziebko chmielu i z Toba gadam powinno byc tylko iwylacznie Twoja domeną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Takie pytanie - o co wy się sprzeczacie? :) Bo przejrzałem ostatnie 4 strony tematu i po prostu nie wiem...
Blacklio2 chyba nigdzie nie pisał, że SLI jest do chrzanu itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 01:06, ziptofaf napisał:

Ani to, ani to. Weź 2 dyski po 320 GB i połącz w macierz Raid 0. Będzie tak jakbyś połączył
dwa dyski w jeden, co daje podwójną prędkość odczytu i zapisu.

Powiedz mi, jak prezentuje się technologia NCQ (pod względem szybkości)? Oba dyski, które wymieniłem są w nią wyposażone, zaś 320-tki jej nie mają (patrzę na Samsungi, bo przystępne cenowo). Czy dyski, które chciałbym połączyć w macierz Raid muszą być do tego przystosowane? Jeśli tak to odpada, bo wtedy koszt to ponad 400 zł (w wypadku jednego dysku - 270 zł).
Poza tym, jakie podwójna prędkość da mi korzyści? Obecne mi nie przeszkadzają, a mam jeden dysk, w dodatku IDE ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 02:03, KapiX napisał:

Powiedz mi, jak prezentuje się technologia NCQ (pod względem szybkości)? Oba dyski, które
wymieniłem są w nią wyposażone, zaś 320-tki jej nie mają (patrzę na Samsungi, bo przystępne
cenowo). Czy dyski, które chciałbym połączyć w macierz Raid muszą być do tego przystosowane?
Jeśli tak to odpada, bo wtedy koszt to ponad 400 zł (w wypadku jednego dysku - 270 zł).

Oczywiście, że nie. Do Raid-a możesz podłączyć dowolne dwa dyski, byle tej samej pojemności.
NCQ daje pewną różnicę w prędkości odczytu, ale tak naprawdę nie jest ona znacząca. Wątpię, aby w typowym użytkowaniu dała więcej niż 10-15%. A Raid0 daje nawet 90%.
Notabene, na Sam-szumy nawet nie patrz, bo to strasznie awaryjny sprzęt. WD (zwłaszcza seria AAKS) i Seagate 7200.11 są pod tym względem dużo lepsze.

Dnia 16.08.2008 o 02:03, KapiX napisał:

Poza tym, jakie podwójna prędkość da mi korzyści? Obecne mi nie przeszkadzają, a mam
jeden dysk, w dodatku IDE ;).

Hmmm...dużo szybsze ładowanie systemu, szybsze włączanie gier, wyższe wyniki w konwersji filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 23:57, blacklio2 napisał:

Trolować każdy potrafi, żal mi ciebie
Porównaj sobie 4870 vs 260GTX kto komu daje kopa w dupę


Trolowac ? !!.
Radki sa lepsze od nvidi tak ?....pokaz mi vantage.,..pokaz mi jakakolwiek gre. ?.
Znowu sciema ze strony ati...nawalili 3600 mhz z 256 bit szyna pamieci...hahaha. Jedna wielka kupa.
Dla zcego nie dasz wyniku np. vantage ?. Ja przedstawolem skromne wyniki i to z amd 6000, ktory jest do bani.
Moze L2 sie nie liczy hy ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 02:25, Misquamaqus napisał:

Trolowac ? !!.
Radki sa lepsze od nvidi tak ?....pokaz mi vantage.,..pokaz mi jakakolwiek gre. ?.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400-10 - przejrzyj sobie. W takim Bioshocku chociażby wygrywa ATI. Obie karty są mniej więcej równie szybkie. Jedna czasem wygra w jedenj grze, druga okaże się szybsza w innej... Obie są bardzo szybkie i naprawdę nie widzę powodu do sprzeczki. Są po prostu dopracowanym sprzętem wystarczającym do każdej gry.

Dnia 16.08.2008 o 02:25, Misquamaqus napisał:

Znowu sciema ze strony ati...nawalili 3600 mhz z 256 bit szyna pamieci...hahaha. Jedna
wielka kupa.

3600 MHz do 1998 GTX-a 260. Różnica dość duża, prawie dwukrotna (zwłaszcza, że bez niczego podkręcimy nawet do 4,5 tysiąca). Po drugie, 256 bit, a 512 bit. Tak naprawdę nie wiemy, jaki ma to wpływ na wydajność. Różnica między 128 bit, a 256 była widoczna. Ale tutaj to wcale nie jest takie jednoznaczne...Dasz jakieś testy, w których 512 bit okazuje się szybsze od 256? Ja nie, bo takich nie znalazłem.

Dnia 16.08.2008 o 02:25, Misquamaqus napisał:

Dla zcego nie dasz wyniku np. vantage ?. Ja przedstawolem skromne wyniki i to z amd
6000, ktory jest do bani.

Ja mogę dać bardzo chętnie, ale mam 2xHD4850 :) HD4870 nie mam pod ręką niestety...

Dnia 16.08.2008 o 02:25, Misquamaqus napisał:

Moze L2 sie nie liczy hy ?.

Moim zdaniem liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 02:40, ziptofaf napisał:

3600 MHz do 1998 GTX-a 260. Różnica dość duża, prawie dwukrotna (zwłaszcza, że bez niczego
podkręcimy nawet do 4,5 tysiąca)


Ty sobie chyba jaja robisz. 4,5k na pamieciach?? Te karty udaje sie ledwo podkrecic do 3800 a ty wyskakujesz z czyms takim?? Daj spokoj sobie, chociaz przyznam ze z rana pprawiles mi humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 02:25, Misquamaqus napisał:

> Trolować każdy potrafi, żal mi ciebie
> Porównaj sobie 4870 vs 260GTX kto komu daje kopa w dupę

Trolowac ? !!.
Radki sa lepsze od nvidi tak ?....pokaz mi vantage.,..pokaz mi jakakolwiek gre. ?.

Sam wiesz że w smarki się nie gra bo to pic na wodę
http://pclab.pl/art33138-4.html
http://pcarena.pl/page/84037/print/Radeon-487 0-vs-GeForce-GTX-260-starcie-na-szczycie/
Jak sam widzisz w niektórych testach przewagą ma jedna karta, w innych druga

Dnia 16.08.2008 o 02:25, Misquamaqus napisał:

Znowu sciema ze strony ati...nawalili 3600 mhz z 256 bit szyna pamieci...hahaha. Jedna
wielka kupa.

I jak to ma się do wydajności patrz wyżej

Dnia 16.08.2008 o 02:25, Misquamaqus napisał:

Dla zcego nie dasz wyniku np. vantage ?. Ja przedstawolem skromne wyniki i to z amd
6000, ktory jest do bani.

A na cholerę mam kupować Vistę, jeszcze mnie nie poj********.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W necie to ja nawet widzialem amd 6000 podkrecony do 4.8 ghz, ludzi, ktorzy chwala sie, ze maja fujarki 40 cm i kobietki, ktorym faceci wkladaja glowy do pochwy :))))))....LOL.

Jak masz mozliwosc to sciagnij sobie demko GRIDA i wlacz go na max detalach. Zobaczymy ile wyciagniesz fps-ow na radku z AAx8 ?.

Z drugiej strony sorry za nie mile odzywki....baba nie dala to i humor do bani :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol,widze ze ktos tu wczoraj chyba za duzo zabalował i dziś jeszcze w głowie szumi:)
A żeby nie bylo off-topa to pytanko,jaki rodzaj kart graficznych obsluguje ta plyta AGP czy PCI-E
ECS P4.RC410L/800-M2 S775 RC410L SA/SI/VG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Za 2373 zł (www.gral.pl) można zbudować coś takiego:
>Core 2 Duo E8400
>Gigabyte EP45-DS3
>DDR2 4096MB 800MHz OCZ Platinum (2x 2048MB) CL5-4-4
>WD 500GB, SATA/300, 16MB (WD5000AAKS)
>DVD-RW Pioneer DVR-215D DVD+/- R/RW/DL SATA OEM Black
>Radeon HD4870 Gainward 512MB GDDR5, 2xDVI, PCI-E 2.0
>CoolerMaster Elite 330 Black
>Chieftec 550W


ziptofaf bo mi chodzi o taki sprzęt żebym nic nie musiał przez bardzo długi czas wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się