Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2008 o 23:47, bartheez napisał:

z mobo? :P WTF? :D No a jeśli głośniki to Creativy za 120 zł? :P

mobo = motherboard = płyta główna
120 zeta? - to już coś ^^ ja bym dalej nie kupował, bo nie lubię, ale różnica będzie słyszalna ;)

@logan - co ja ci poradzę... ;)

edit: nie, ja nie kopiuję każdego posta zipa...:PP
edit 2: nigdy nie zakładałem sobie dodatkowej dźwiękówki, ale to pewnie działa tak jak ze zintegrowaną grafką - musisz w BIOSIE wyłączyć zintegrowaną i włączyć tą na PCI (dźwiękową) + stery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 23:49, bartheez napisał:

Hm, a czy po dołączeniu karty trzeba coś robić w BIOSie, czy wystarczy nowe sterowniki
zainstalować? :)

Czasem trzeba. Po podłączeniu nowej karty dźwiękowej wchodzi się do BIOS-u i wyłącza zintegrowaną (zakładka Integrated Periphals ->Onboard Audio i zmieniasz na disabled. Trwa to jakieś 30 sekund :)). Co prawda ja tego nigdy nie zrobiłem, a mam X-Fi i zintegrowaną kartę, ale czasem trzeba, bo mogą byćproblemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 23:49, bartheez napisał:

Hm, a czy po dołączeniu karty trzeba coś robić w BIOSie, czy wystarczy nowe sterowniki
zainstalować? :)

Tylko nowe stery wgrać i po bólu ;P

Znów mi się coś porąbało ^^ Myślałem, że o grafę biega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 23:54, bartheez napisał:

A czy opłaca mi się dokupić kartę dźwiękową kosztem 2x512 MB RAM , a nie 2x 1024? ;>

Nie. 2 GB RAM-u to dzisiaj konieczność. Karta dźwiękowa fajna rzecz, ale nie kosztem pozbycia się połowy RAM-u...
PS Mam nadzieję, że nie uwierzyłeś w tego posta: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=19119, nt. kart graficznych bo to same kłamstwa i brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 23:59, bartheez napisał:

Nie, nie uwierzyłem :)

To dobrze, bo niestety i na tym forum zdarzają się brednie...

Dnia 14.08.2008 o 23:59, bartheez napisał:

Hmm, a gdybym zamiast Athlona 5200+ wziął 5000+ i tę kartę? :)

I pozbywasz się połowy pamięci L2...Odpada...
Jak pisałem, dobra karta dźwiękowa ważna rzecz, ale ma to sens, tylko jak masz na nią kasę. Nie należy oszczędzać na innych częściach, aby ją mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 23:59, bartheez napisał:

Nie, nie uwierzyłem :)

Hmm, a gdybym zamiast Athlona 5200+ wziął 5000+ i tę kartę? :)


Jak najbardziej można nie wiem jak z funduszami stoisz ale 5000+ BE były znacząco lepszy

Edit
jak zwykle literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 10:04, blacklio2 napisał:

Pamięci L2 nie wykorzysta chyba że w syntetykach, bo w grach czy ogólnych aplikacjach
nie odczuje różnicy

W niektórych odczuje. Patrząc np. na wyniki E8200 i E7200 (po podkręceniu do tego samego poziomu), E7200 często odstaje. A różni się głównie ilością L2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 11:54, blacklio2 napisał:

Jakie wyniki w syntetykach nic więcej przy grach i zwykłych codziennych aplikacjach nie
ma znaczenia, druga sprawa rozmawiamy o AMD a nie Intelu

A co, Intel stosuje inną pamięć L2? Bo chyba nie...
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1668 - widać miejscami spore różnice. W Half Life 2 to blisko 20 klatek na sekundę...
Testów z prockami AMD nie znalazłem i dlatego daję Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

L2 jest wazne dla wszystkich aplikacji a szczegolnie dla tych duzych. L2 jest niejako buforem pomiedzy L1 a pamiecia ram dlatego im wiecej L2 tym rzadziej procesor odwoluje sie do pamieci ram co daje szybsza obrobke danej aplikacji. Ten temat byl walkowany milion razy.
Szczegolnie widac to w przypadku intela, ktory ma kiepski dostep do pamieci ram co nie oznacza, ze w przypadku amd jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie, ale rozmawiamy o prockach AMD gdzie lepiej brać model BE z 1MB L2, aniżeli model wyższy z 2MB L2 dokładnie o ten aspekt mi chodzi.

Miejscami spore, gdzie? Nie więcej jak max 5.8 FPS wyjątkiem jest tutaj HL gdzie różnica wynosi 15 a nie 20 FPS, jak podajesz konkretne liczby rób to staranniej.
Takie wyniki są przy grach gdzie jest min 40 FPS, czy to bezie 40 czy 45 różnicy żadnej nie robi, bo gra jest płynna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Krótko i treściwie, potrzebuje żeby mi ktos poradził jaką konfigurację złożyć za około 2.5k, góra 3k pln. Bez monitora, bez dysku i napedu, komp nie będzie podkręcany więc nie róbcie go pod tym kątem.
Za wszystkie rzeczowe odpowiedzi będe wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 13:50, TigerXP napisał:

Siemanko. Krótko i treściwie, potrzebuje żeby mi ktos poradził jaką konfigurację złożyć
za około 2.5k, góra 3k pln. Bez monitora, bez dysku i napedu, komp nie będzie podkręcany
więc nie róbcie go pod tym kątem.
Za wszystkie rzeczowe odpowiedzi będe wdzięczny.

Ok. 2700 zł (www.gral.pl):
Intel Core2 Quad Q9300 4x2.50 GHz BOX (LGA775, FSB 1333, 6MB, 64-bit)
Asus P5E
DDR2 4096MB 800MHz OCZ Platinum (2x 2048MB) CL5-4-4
2x Radeon HD4850 PowerColor 512MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0
CoolerMaster Elite 330 Black (bez zasilacza)
Zasilacz do obudowy ATX 550W Chieftec
Komp to bardzo szybka maszyna. Czterordzeniowy procek, dwie karty graficzne, świetna płyta główna, dobry zasilacz. Nic dodać, nic ująć. Do gier i zastosowań bardziej profesjonalnych idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 12:44, blacklio2 napisał:

Takie wyniki są przy grach gdzie jest min 40 FPS, czy to bezie 40 czy 45 różnicy żadnej
nie robi, bo gra jest płynna


Może i nieznaczna, ale skoro różnica cenowa niewielka, to lepiej brać model z większą ilością pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się