Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2008 o 22:35, szypek26 napisał:

Dzięki za uwagi, ktoś jeszcze się dorzuci?


Mi Barracuda wcale nie "chrypi", tak przy ładowaniu systemu jak i zwykłemu kopiowaniu plików. Brałbym go w ciemno...nie mówiąc już o tym, że kilku moich znajomych bardzo ceniło sobie markę WD dopóki sami ich sobie nie kupili - masa problemów różnorakich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 22:46, DJ Danielus napisał:

A masz z serii 11? ;)


Tak, podobnie jak dwóch moich znajomków...ja mam dopiero tydzień, ale oni już tak po pół roku, i im też działa wszystko ok. Jak by mi dysk cokolwiek "popiskiwał" to chyba by mnie krew zalała, lubię siedzieć w nocy, a wtedy musi być "błoga cisza" wokoło...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szypek26
Na coś takiego nie ma rady, bo to jest związane z samym mechanizmem dysku (wewnątrz).


caramondl
Hmm... Pytałem po forach i w tych dyskach jest to normalne. Czyżby jakiś wyjątek od reguły? U mnie jak działa głowica słychać jak by ktoś kamień szlifował (ot. dysk rzeźbi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 22:53, DJ Danielus napisał:

Hmm... Pytałem po forach i w tych dyskach jest to normalne. Czyżby jakiś wyjątek od reguły?
U mnie jak działa głowica słychać jak by ktoś kamień szlifował (ot. dysk rzeźbi).


Ja mam odwrotnie - można powiedzieć, że poza swoim znam jeszcze dobrze 3 identyczne dyski i każdy jest całkiem cichutki...dziwne. Mam jeszcze starego(1 rok) ST3160815AS (160GB, 8MB, SATA/300, NCQ) i też był jak "mysz pod miotłą" zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 23:00, caramondl napisał:

Ja mam odwrotnie - można powiedzieć, że poza swoim znam jeszcze dobrze 3 identyczne dyski
i każdy jest całkiem cichutki...dziwne. Mam jeszcze starego(1 rok) ST3160815AS (160GB,
8MB, SATA/300, NCQ) i też był jak "mysz pod miotłą" zawsze...

Też miałem kilka Seagate''ów, ale ten jest najgłośniejszy z nich. Poza tym należy też mieć na uwadze, że wydzielany hałas jest rzeczą względną - każdy ustala przez siebie dopuszczalne inne wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 23:03, DJ Danielus napisał:

Też miałem kilka Seagate''ów, ale ten jest najgłośniejszy z nich. Poza tym należy też
mieć na uwadze, że wydzielany hałas jest rzeczą względną - każdy ustala przez siebie
dopuszczalne inne wartości.


Moja wartość nocna to ok. 5-6% mocy moich głośników(w dzień 10 razy tyle). Im się robi późnień, tym wyostrza mi się słuch:) Jak gaszę muzykę, to nie mam wrażenia, że komp chodzi, ba, czasami nawet sprawdzam, czy tak jest, także naprawdę jest cicho. Ale u mnie zawsze takie anomalie były...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 21:15, Solstheim napisał:

> Posiadam płytę główną MSI K9N Neo i planuję zakup Radeona HD 4850 Toxic ale nie
wiem
> czy nie będę miał problemu z zamontowaniem karty z racji na radiator dzięki któremu
karta
> zajmuje dwa sloty. I tutaj moje pytanie - czy chodzi tutaj o gabaryty karty czy
po prostu
> wymaga ona dwóch slotów do działania?
>
> Teraz mam pytanie odnośnie zasilacza. Obecnie posiadam 400W ale niebawem dokonam
zmiany
> na powyżej wymienianego Radeona i AMD Athlona 64 X2 6000+ (89W) i chciał bym wiedzieć

> ilu watowy i jakiej firmy zakupić zasilacz.
2slotowe czyli 2śledziowe/zaślepkowe. Karte wsadzasz w zwykły port PCI-E x16 i wtedy
złącza od ekranu wystają w 1śledziu(To podłużne metalowe) natomiast 2 śledz zajmuje chłodzenie
karty, tak więc wymaga tylko 1 złącza ale zajmuje 2miejsce.
Zasilacz 450W firmowy(Chieftec cena około 140zł w 100% wystarcza, Amacrox Warrior cena
122zł za 450W także bedzie spełniał swoją rolę.) Nie warto brać chyba nic droższego.


Wielkie dzięki. Tylko mam pewne obawy odnośnie tego 450W zasilacza, ponieważ słyszałem, że 6000+ jest bardzo prądożerny. Ale to była opinia jednego z użytkowników tego forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2008 o 23:15, Davw napisał:

Wielkie dzięki. Tylko mam pewne obawy odnośnie tego 450W zasilacza, ponieważ słyszałem,
że 6000+ jest bardzo prądożerny. Ale to była opinia jednego z użytkowników tego forum


Bo amd 6000 jest smokiem na prąd. Przy okolo 120 watach w stresie i przy napieciu 12 volt amperaz jest ogromny. Do tego dochodzi zasilanie karty graficznej z lini 12 volt oraz mobo i napedy.
450 wat zasilacz wystarczy pod warunkiem, ze jest to zasilacz ze sprawnoscia co najmniej 85 %.
Kup cos w rodzaju tagana a bedzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, otóż zapomniałem kupi pasty termo przewodzącej i nie wiem czy mogę zmontować teraz komputer czy nie. Chodzi tu o procesor AMD Sempron 3000+ 1.6GHz na podstawkę AM2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 10:10, Pitkit napisał:

Mam mały problem, otóż zapomniałem kupi pasty termo przewodzącej i nie wiem czy mogę
zmontować teraz komputer czy nie. Chodzi tu o procesor AMD Sempron 3000+ 1.6GHz na podstawkę
AM2.


Bez pasty nie radzę instalować procesora.
Jeśli procesor jest nowy i ma boxowe chłodzenie, to na dnie radiatora jest zalana pasta i można swobodnie wkładać proca. Wygląda to jak srebrny kwadrat i nakryte jest plastikowym panelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się