Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2006 o 14:46, SD4HJ napisał:

przepraszam za 3 posta z rzedu no to da sie odblokowac czy nie wkoncu>?


Jeżeli Twój 6800GS jest na szynie AGP to podobno da się chociaż najczęsciej odblokowane potoki będą wadliwe, jesli PCI-E - nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 14:51, Artur von Fornal napisał:

> przepraszam za 3 posta z rzedu no to da sie odblokowac czy nie wkoncu>?

Jeżeli Twój 6800GS jest na szynie AGP to podobno da się chociaż najczęsciej odblokowane potoki
będą wadliwe, jesli PCI-E - nie da się.


agp, wiec co moge se spiepszych kompa albo ccos w tym stylu?? no to co mam zrobic zeby bylo dobrzE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 14:55, SD4HJ napisał:

agp, wiec co moge se spiepszych kompa albo ccos w tym stylu?? no to co mam zrobic zeby bylo
dobrzE?


Nie, nie powinien wybuchnąć, po prostu będą przekłamania graficzne itd. trochę tak jakby karta była przetaktowana - artefakty będą wyskakiwać.

Dałem link do forum, jedna osoba coś wspominała jak to zrobić:

"a co do tego GS-a to jesli masz wersje AGP to wchodzisz w rivatuner/low-level system settings/NVStrap driver i zaznaczasz opcje allow enabling hadware masked units. potem wybierasz customize i odblokowujesz zablokowany pixel unit. sprobuj tez z vertexem."

Nigdy nie przeprowadzałem takiej operacji, opieram się tylko na tym co przeczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh kurde sam niewiem czy ryzykowac czy nie. Co moze sie stac w najgorszym wypadku? I potem to moge zmienic i poworic i jak bende zauwazal zle dzialanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 18:14, Martimat napisał:

> Procesor: Athlon XP 3000+ 1270Mhz BOX "AMD"

cos tu nie tak - z tym opisem procka jest ... sprawdź

dokup pamieci 512 mb


Masz racje, pomyliłem się. Taktowanie mam 2170, a nie 1270 ;p! Heh... dysk i dzwiek mi wystarcza! A co do pamieci to kupie chyba jeszcze jedna kostke bo ostatnio zajmuje sie tworzenem grafiki oraz lączenia video i efektami do tego i z tego co zauważyłem to czasami się nawet troche zatnie program. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 18:20, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

> Płyta Głowna: 2004 RZ 7VT880-RZ(-C) "Gigabyte"
> Procesor: Athlon XP 3000+ 1270Mhz BOX "AMD"
> Pamięć: DDR 512 400Mhz
> Karta Graficzna: GeForce 6600 Turbo Force 128MB\128bit "nVidia"
> Dysk: 120 S-ATA 120Gb "Samsung"
> Napęd: DVD R-RW ND+3540A "NEC"
> Karta Dźwiękowa: C3DX PCI Audio Device "C-media"
> Zasilacz: 400W
>
> Co o tym myslicie. Co dokupić? Pamięć i.... :);p

Rozumiem ze chcesz takiego kompa kupić? jest to gotowy zestaw czy sam wybierałeś? Jaki jest
socket procka?
Pamieci powinno być przynajmniej 1GB karta raczej 6800GT ale jak nie masz kasy to zamiast tej
którą wybrałeś wziąłbym raczej 7300GT 256MB (taniej wyjdzie troche lepsze osiągi) A zasilacz
to jakiś za 50zł czy firmowy?


Komputer ten mam już od roku poza kartą graficzną. Niestety musiałem kupić coś tańszego bo trzeba byla ją samemu kupować, bo wiecie jak to rodzice na takie sprawy. No tata, aż tak nie, ale mama...!! Heh... Co do zasilacza, to sprzedawca w sklepie powiedział że zasilacz jest dobry, tracera. Kupowany wraz z obudową. Narazie nie widać, aby było coś z nim nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 11:43, morthi napisał:

to co napisales utwierdza mnie w przekonaniu ze LG nie robi zbyt dobrych napedow :) ja sie
aktualnie borykam z moim combo od LG ktore przestaje odczytywac plyty i cogorsza kiedy nagrywam
je to wszystko jest ok tyle ze pozniej nie da sie ich odczytac:P nawet w tej samej nagrywarce
:) zmiana firmware nie pomogla :) zadne nie chce dzialac :) a do tego napedy LG maja dluga
obudowe :) co w porownaniu do takich Lite-On''ow jest moim zdaniem wda :)

na co mi tak dlugi naped :) ja osobiscie odradzam zakup napedow LG do kompa i polecam Lite-On''y
:)


Tak.. też mam Lite-On''a i jest świetny. Jako nagrywarka, LG też jest bardzo dobry... ale ta sprawa z LightScribe podniosła mi cukier do poziomu 230 (co jest niezbyt zdrowe) i od LG nie kupie już nic przez następne lata. To co oni robią to są czyste jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze byłem zwolennikiem LG... i z tego co pamiętam to wszyscy psy wieszali na Lite-onie za awaryjność.

Dopóki ostatniej jesieni nie kupiłem Lite-ona SOHW 1693S - jest wypasiony!

żadnych problemów, upgrade firmware''u niewiele daje, bo mało co można w napędzie zmienić (ale robię regularnie), śmiga jak szalony,żanych problemów, czyta i nagrywa wszystko co stanęło mi na drodze, DL i DVD-RW to nawet szybciej niż powinien (po upgradeach)

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli korzystasz z nero tonie wiem czy wiesz o pewnej sztuczce :) mianowicie istnieje sposob dzieki ktoremu wiesz z jaka dokladna predkoscia nagrywa sie pklywa :)

wystarczy dodac jeden przelacznik w rejestrze a mianowicie w galezi
HKEY_CURRENT_USER\Software\Ahead\Nero - Burning Rom\Recorder
dodaj wartosc DWOR o nazwie ShowSingleRecorderSpeed i ustaw ja na 1 :)

teraz podczas nagrywania predkosc bedzie pokazywana faktyczna :) a nie maksymalna jak to bylo do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 07:44, morthi napisał:

teraz podczas nagrywania predkosc bedzie pokazywana faktyczna :) a nie maksymalna jak to bylo
do tej pory


znam - znam - na początku roku jakoś to wyczytałem w "Chipie"

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie , ze za cztery misiace ZIMA trzeba wyposazyc kompy w lepsze procesory i karty graficzne , zeby naszym komputerkom było miło ! Bo mnie naprzykład komp poprosił o GF7900GT wiec pewnie mu kupie bo mi obiecał tez za jak dostanie karte to bedzie spoko Gothic 3 chodził ja to mam swietnego kompa ehh !
ps.W CLICK! napisane jest o kompie na 2007 , i wyszedł komp za 40000 nie kwasze serio ! A i moja byc procesory uwaga ! czterordzeniowe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 21:51, barteg napisał:

Wiecie , ze za cztery misiace ZIMA trzeba wyposazyc kompy w lepsze procesory i karty graficzne
, zeby naszym komputerkom było miło ! Bo mnie naprzykład komp poprosił o GF7900GT wiec pewnie
mu kupie bo mi obiecał tez za jak dostanie karte to bedzie spoko Gothic 3 chodził ja to mam
swietnego kompa ehh !
ps.W CLICK! napisane jest o kompie na 2007 , i wyszedł komp za 40000 nie kwasze serio ! A i
moja byc procesory uwaga ! czterordzeniowe !


to sa prognozy - procki będą - ale po co takie sprzeta kupować? może się okazać, że za 10K będziesz miał szybszy sprzęt (nie nowszy) tylko trzeba przy nim pogrzebać i dobrze skonfigurować, dobrać części. Nie wszystko co najnowsze i najdroższe jest najlepsze/najszybsze. Trzeba z rozsądkiem.

A ten GF 7900 GT - -> to dobry krok :) też się przymierzzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma trohcę piniędzy, to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem z kart graficznych jest Geforce7900GT.

A te procesory dwurdzeniowe...moim zdaniem na razie naciągactwo,procesor taki miał być wykorzystywany z powodzeniem przy gracgh komputerowych...ale nie przypominam sobie by jakieś obecne gry na rynku mogły korzystać z podwójnego rdzenia. No chyba że można go wykorzystać do innych rzeczy,ale o takowych,nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 22:47, Martimat napisał:

A ten GF 7900 GT - -> to dobry krok :) też się przymierzzam


A ja juz sie przymierzylem :-) I jestem bardzo zadowolony ;-) Wszystko na maxa w Oblivionie i kompletny brak zacieci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się