Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mam problem. Ostatnio zakupiłem nagrywarkę LG DVD-RAM GSA H20L z technologią LightScribe. Nagrywarka wypala cudownie, również dobrze odczytuje płyty. Więc gdzie problem? Mianowicie w technologi LightScribe, która nie działa. Przeczytałem mnóstwo poradników w interenecie na ten temat, oficjalne artykuły, oprogramowanie zainstalowałem z dołączonej płyty (oczywiście nie pomogło), następnie zainstalowałem oficjalny update do firmware''u nagrywarki, dedykowany soft do wypalania LightScribe (kiedy Nero już totalnie zawiodło) i... dalej nic. Po prostu wielkie jedno nic. Dzwoniłem do LG Polska i uzyskałem bardzo fajną odpowiedź: "proszę zainstalować to, co dostał pan na płycie, a jeśli faktycznie nie działa tak jak pan mówi - prosze przysłać do nas, jeśli okaże się że z naszym oprogramowaniem też nie działa - odeślemy panu". Gdzie tu k.... logika? W ogóle na dowód tego, że nie jestem zbuntowanym userem LG, podam przykład: wpiszcie sobie w google : gsa h20l - pierwsze strony to oczywiście mój problem. Czytałem "rozwiązania" tego problemu, jednak oczywiście nic nie pomogło. Liczę na to, że ktoś z Was ma w tym jakieś doświadczenie i mógłby mi pomóc.

Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 11:15, Zebius napisał:

@Xingu
To nie upgrade, to cały nowy komp bez twardziela :)
Z takim budżetem to tylko najtańsze podzespoły. Ja bym zainwestował w Semprona 2800+ na socket
939 albo AM2.

A semprony latwo mozna podkrecic ja mam 2600+ (bazowe 1.6GHz) a teraz mam 2.1GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to co napisales utwierdza mnie w przekonaniu ze LG nie robi zbyt dobrych napedow :) ja sie aktualnie borykam z moim combo od LG ktore przestaje odczytywac plyty i cogorsza kiedy nagrywam je to wszystko jest ok tyle ze pozniej nie da sie ich odczytac:P nawet w tej samej nagrywarce :) zmiana firmware nie pomogla :) zadne nie chce dzialac :) a do tego napedy LG maja dluga obudowe :) co w porownaniu do takich Lite-On''ow jest moim zdaniem wda :)

na co mi tak dlugi naped :) ja osobiscie odradzam zakup napedow LG do kompa i polecam Lite-On''y :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 11:43, morthi napisał:

to co napisales utwierdza mnie w przekonaniu ze LG nie robi zbyt dobrych napedow :) ja sie
aktualnie borykam z moim combo od LG ktore przestaje odczytywac plyty i cogorsza kiedy nagrywam
je to wszystko jest ok tyle ze pozniej nie da sie ich odczytac:P nawet w tej samej nagrywarce
:) zmiana firmware nie pomogla :) zadne nie chce dzialac :) a do tego napedy LG maja dluga
obudowe :) co w porownaniu do takich Lite-On''ow jest moim zdaniem wda :)

na co mi tak dlugi naped :) ja osobiscie odradzam zakup napedow LG do kompa i polecam Lite-On''y
:)


Hehehe a ja na odwrót, odradzam zakup Lite-On''ów bo sie rozlatuja. Sam mam nagrywarke LG i zwykły napęd i jestem z nich zadowolony, nigdy nie miałem problemu z nimi. Jeśli już sie coś pojawiało to nie była to winna samych napedów lecz oprogramowania czy innego sprzetu w kompie jak np. płyty głównej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) z plyta glowna ani z oprogramowaniem nie mam najmniejszych problemow :) za t z tym combo owszem :D i to straszne :P

widocznie trafiam na jakies kiepskie partie LG :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, LG robi coraz słabsze napędy (choć można też trafić na dobre i długowieczne egzemplarze). Szwagier miał CD, po miesiącu padł, wymienili mu na DVD, wytrzymał rok i też padł.
Kumplowi DVD też jakoś szybko wysiadł (zaraz po upływie gwarancji), a ja mam ten sam model DVD co on (już ze cztery lata) i póki co jeszcze chodzi, tylko problem z wysuwaniem tacki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca sie tworzyć osobną partycję na pamieć wirtualną, czyli pliki stronicowania ?
Wiąże sie to z ajkims zyskiem wydajności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 13:07, Pitkit napisał:

Czy opłaca sie tworzyć osobną partycję na pamieć wirtualną, czyli pliki stronicowania ?
Wiąże sie to z ajkims zyskiem wydajności ?


Tylko pod warunkiem, ze ta partycja znajduje sie na FIZYCZNIE innym dysku niz system. Jednak lepszym sposobem na przyspieszenie jest zwiekszenie ilosci Ram i rezygnacja z pliku stronnicowaia windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 08:48, morthi napisał:

udalo Ci sie odblokowac dodatkowe potoki i vertexy ?


Kurde ja go wolge jeszcze nie podkrecalem:( Bo nie umie a trudno sie odblokowuje i wogle trudno sie kreci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 12:39, sony ericsson napisał:

Kupcie Neca. Ja go mam i problemow brak!

Też mam NEC''a od, chyba, dwóch lat. Drugiego też dokupiłem po pół roku i obydwa działają bez najmniejszych problemów. Jedyny ich minus, jaki znam, to taki, że sprzedawane są bez jakiegokolwiek oprogramowania do nagrywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

im masz wiecej potokow i vertexow tym lepiej :) roznica jest :) szczegolnie widoczna w grach 3d :) wszystko wyglada po prostu ladniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2006 o 14:34, morthi napisał:

im masz wiecej potokow i vertexow tym lepiej :) roznica jest :) szczegolnie widoczna w grach
3d :) wszystko wyglada po prostu ladniej :)



ale ta instrukcja co mi dales jest do 6800 i 6800le a bedzie dobra do 6800gs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sluchaj przy kroku ze ma mzazanczyc "Allow Enabling ..." i dac customize to ja nie mam customize mam p oprostu na szaro i sie nie da zaznazcyc custoimize zacznylem juz ten allow i tylko moge dac "Reinstal i unistal bo zeby wogle moglem zaznacyz to musaielm dac instal, to co teraz mam dac zastosuj i kiedy cusotmize bende mogl dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się