Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2009 o 21:08, blacklio2 napisał:

9.Znaczy jakie pieniądze?

Dzięki za szybką odpowiedź! Jeśli chodzi o kasę na obudowę... jeśli będzie warto to może być i 400 - 500zł. Co sądzisz o nowym Phenomie? Warto się phać w platformę AMD, jak dla kogoś, kto kupuje kompa od zera, czy lepiej zakupić sprawdzone C2D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm to ja mam pytanie za ile minimum złożył bym płytę + proc żeby nie zwalniał on mojej karty (czas chyba wziaść c2d ??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 21:00, Goris napisał:

3. 2x2GB OCZ Reaper 800Mhz albo 1066Mhz


Dodam tylko uwzględniając odpowiedź blacklio - działają. Sam mam 1066MHz na Aus P5Q Deluxe. Żadnych problemów.

Dnia 14.01.2009 o 21:00, Goris napisał:

5. GTX 260 (najchętniej 55nm), ewentualnie Radkowy zamiennik


Jeśli cicho i chłodno - tylko NVidia. Praktycznie wszystkie Radki 4870 (a ten model jest porównywalny z GTX 260) hałasują i to nieźle. Osobiście polecam Asus GTX 260 TOP.

Dnia 14.01.2009 o 21:00, Goris napisał:

6. Zasilacz - pewnie Corsair 650W - jakie inne są warte uwagi? Co sądzicie o zasilaczach Zalman''a?


Głoooośno. Jeśli lubisz ciszę - Tagan, Enermax, Be-Quiet (seria 7 Dark Power)

Dnia 14.01.2009 o 21:00, Goris napisał:

7. Napęd - polecacie Pioneer''a, więc taki pewnie wybiorę ;P


Szczerze powiedziawszy nie wiem co ludzie w nim widzą takiego szczególnego. Przerobiłem napędy firm Pioneer, Asus, Nec, LG, i z żadnym nie miałem problemów. Może to wynik tego, że zawsze używam płyt TDK lub Verbatim a nie chłamu z Tesco, którego nie widzi połowa napędów.

Dnia 14.01.2009 o 21:00, Goris napisał:

9. Obudowa - dobra, przestronna, przewiewna, za rozsądne pieniądze


Cooler Master Centurion 590, Chieftec Aegis, ThermalTake Armor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2009 o 21:24, mrosi napisał:

Jeśli cicho i chłodno - tylko NVidia. Praktycznie wszystkie Radki 4870 (a ten model jest
porównywalny z GTX 260) hałasują i to nieźle. Osobiście polecam Asus GTX 260 TOP.

i pewnie wybiorę ;P

nie wiem co ludzie mają do tego hałasu... ja podkręciłem wentyl z 21 % do 30 %, a i tak wogóle kompa nie słyszę. Chodzi 5x ciszej niż mój stary z gf 6600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 21:26, żyrafa napisał:

nie wiem co ludzie mają do tego hałasu... ja podkręciłem wentyl z 21 % do 30 %, a i tak
wogóle kompa nie słyszę. Chodzi 5x ciszej niż mój stary z gf 6600.


Cichy to pojęcie względne. Pomyśl o komputerze, do którego aby usłyszeć musisz zbliżyć ucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buda naprawdę jest kwestią gustu, jeden lubi bajery a inny prostotę i klasykę

Procek hmm, tego PII będziesz mógł przełożyć do AM3 ( wsparcie dla DDR2 i DDR3 poprzez kontroler w procku )
Jeśli kupisz teraz coś na LGA775 to z tym zostaniesz praktycznie do końca, inna sprawa PII jest stanowczo za drogi jak na swoje możliwości ( myślę o 940 BE który jest odpowiednikiem Q9300 a jest w cenie Q9400 ) ale dzisiejsza cena jest dla entuzjastów kwestia miesiąca może dwóch i cena na pewno spadnie. Dlatego mimo sympatii do AMD tutaj byłbym skłonny kupić Q9400 bo cena reszty gratów jest taka sama

EDIT
mrosi
odnośnie głośności to temat rzeka, tym bardziej że miałeś referenty tych kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 21:29, mrosi napisał:

> nie wiem co ludzie mają do tego hałasu... ja podkręciłem wentyl z 21 % do 30 %,
a i tak
> wogóle kompa nie słyszę. Chodzi 5x ciszej niż mój stary z gf 6600.

Cichy to pojęcie względne. Pomyśl o komputerze, do którego aby usłyszeć musisz zbliżyć
ucho...


w sumie nie wiem na co komu taki komputer, ale to już kwestia upodobań. Ja przykładowo czytając coś na necie wogóle go nie słyszę a co dopiero w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

padł moj HP PSC 1315 i mam do wydania 300 zł na nowe urzadzenie wielofunkcyjne. Osobiście skłaniam sie do Canona, natomiast Lexmarki mnie jakoś odpychaja (nie wiem czemu) ale nie skreslam ich. Tak wiec czekam na propozycje (szybkie) bo jutro ide zakupic/zamowic urządzenie

drukowac bede na zamiennikach (mam bardzo dobre doswiadczenia z uninkiem do canona). Uzywki z allegro tez moga byc, choć preferuje nowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czyli raczej odradzasz PII... przynajmniej do pojawienia się płyt z AM3 i obniżki cen tych procków? To wychodzi na to że pierwszy pomysł zawsze najlepszy ;) A jeszcze spytam... kupić teraz C2D a za rok/dwa zmienić go na C2Q (o ile jeszcze da się takowy dostać), czy już teraz dołożyć do Quada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje kupno kompa tak w okolicy koniec lutego początek marca, więc ceny spadną jeszcze mam nadzieję. Kasy mam tak 4800zł i planowałem kupić coś takiego (ceny wg. arest.pl i obudowa z komputronika)
1. Intel i7 core 920 2,66 GHz - 1080zł
2. GIGABYTE GA-EX58-UD4 - 880zł
3. Kingston ddr3 4096 MB/ 1333 - 359zł
4. SEAGATE 500GB, 32 MB - 399zł
5. PCIex GAINWARD GF GTX 280 1024 MB ddr3 - 1340zł
6. CoolerMaster Centurion 590 Black - 286zł
7. Zasilacz chieftec cft-650-14c - 650W - 395 zł
8. Wentylator cooler master gemini - 115zł

łącznie 4854 zł+ liczę, że do marca to stanieje
mam monitor 22 calowy no i tak planowałem grać na rozdziałce 1900x1200. napęd dvd, klawiaturę oraz mysz mam więc nie będę kupował. A pytania mam takie:
czemu ram kingstona ddr3 jest taki w stosunku do innych producentów, czy lepiej wziąć inne? w tej obudowie są 3 wiatraki jeśli się nie mylę, czy ona jest wystarczająca? no i czy uda mi się pograć na tym z półtora roku nie martwiąc się zbytnio o wymagania. I czy nie lepiej dorzucić troch kasy i wziąć hd 4870x2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, zawitaj tu w marcu, bo kazdego dnia sytuacja na rynku jest inna, co chwile złoty słabnie albo sie umacnia. Do tego w marcu (plotka) bedzie miał premiere RV790 czyli ulepszony HD 4850/HD 4870 (40 nm zamiast 55, wiecej shaderow) co tez odbije sie na cene.


Co do ramow, to ja bym omijał kingstona i poza tym na core i7 jest triple chanel wiec pojemnosci jakie wchodza w gre, zeby go miec to 3 GB i jej wilokrotnosci czyli 6, 9, 12 itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 21:59, blacklio2 napisał:

Jak komp do gier to C2D 8400 bądź Xeon E3110, quad później

Hehe, póki co do gier... kiedy to człowiek zmądrzeje ;D Ale co komu strzeli do głowy kiedyś... Dzięki wielkie za wszystkie sugestie! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitor 22" czyli natywnie 1680x1050 GTX spokojnie wystarczy do takiej rozdziałki, choć 4870x2 będzie na pewno wydajniejszy

Najlepiej jakbyś brał triple channel bo taki ma kontroler procek
Dysk na pewno nie 32MB to zwykła reklama, druga sprawa bierz 640GB ilość talerzy taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info, pojawię się po informację pod koniec lutego jak już będę brał kompa. Czyli 1900x1200 zaczyna się dopiero od 24 cali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 21:24, mrosi napisał:

> 9. Obudowa - dobra, przestronna, przewiewna, za rozsądne pieniądze

Cooler Master Centurion 590, Chieftec Aegis, ThermalTake Armor.

Dzięki za odpowiedź. Za podobną cenę jak Armor''a znalazłem Zalman''a GS 1000. Co o niej myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Powiem Ci, że całkiem przyzwoicie wygląda. Wybierając pomiędzy nią a TT Armor wybrałbym chyba właśnie ją. Tym bardziej, że cena ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Właśnie zacząłem szukać jakiegoś dobrego sklepu co by kompa poskładać i nadziałem się na Proline. Konkretnie chodzi mi o płyte P5Q Pro Asusa. Otóż użytkownicy piszą o problemach z pamięciami OCZ 1066MHz oraz średnimi skłonnościami do OC (chciałbym tą płyte do E8400)... Ktoś może potwierdzić "zarzuty"? Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 10:17, Goris napisał:

Konkretnie chodzi mi o płyte P5Q Pro Asusa. Otóż użytkownicy
piszą o problemach z pamięciami OCZ 1066MHz oraz średnimi skłonnościami do OC (chciałbym
tą płyte do E8400)... Ktoś może potwierdzić "zarzuty"? Z góry dzięki!


hmmm....czyżby historia ASUS + OCZ = zuuoo zaczynała się powtarzać z serii P5K ? ciekawe....
być może userzy mają jeszcze stare wersjie BIOSów które nie były zbyt dopracowane i o dobre OC na nich trudno
znam przypadek że na P5Q PRO E8400+Karakorum komp nie wstawał po przekroczeniu 3,5GHz :)
w cenie tej P5Q PRO jest znacznie lepsza MSI P45 Neo2-FR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się