Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2009 o 21:51, Chester001 napisał:

Nie słuchaj ich.. weź Pehonma II (byle jakiego ,każdy będzie ok) dodatkowo karate graficzną
ATI. będzie.ok


mozesz jakoś poprzeć to stwierdzenie, i złoż zestaw ze wszystkim, wtedy pogadamy, bo łatwo powiedziec, weź to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej. Moje poprzednie wiadomości pochodzą z maja, kiedy to GDDR5 był jeszcze daleko od szerokiej produkcji. Hynix chwalił się wtedy 20GBps na kość, ale dzisiaj wygląda to odrobinę lepiej. Lekkim duchem możesz liczyć 28GBps na kość czyli już powyżej 200GBps przy 256bitach w obwodzie z ośmioma kośćmi. A oczekiwania nVidii na najbliższy czas to przekroczenie 300GBps na ośmiu kościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:13, GANGSTERR napisał:

> Witam, wczoraj pytałem o procesor do R48750. Powiedz, czy może być E6750@3,2GHz?

jak najbardziej


Powiedz mi może jeszcze, czy jest sens wymiany grafiki w tej chwili. Gram w rozdziałce 1280x1024 na kompie z grafą 8800GTS 320MB, procem j.w. i 2GB Ramu. Nie mam jakichś większych problemów z grami, nawet ostatnio GTA daje radę (ok.30FPS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2009 o 22:17, Mateox86 napisał:


Powiedz mi może jeszcze, czy jest sens wymiany grafiki w tej chwili. Gram w rozdziałce
1280x1024 na kompie z grafą 8800GTS 320MB, procem j.w. i 2GB Ramu. Nie mam jakichś większych
problemów z grami, nawet ostatnio GTA daje radę (ok.30FPS)


hmm, jak jesteś w stanie grac na tej karcie to wstrzymaj sie do okolic marca, wtedy powinien wyjsc np. RV790 czyli bedą to ulepszone HD 4850 i HD 4870 w 40 nm (teraz jest to 55 nm) i wtedy zakupić grafę. Natomiast gdzieś w 2 połowie roku (3 kwartal bodajże) wyjdą zupełnie nowe karty graficzne od ATI. Nie wiem jak wyglada sprawa z planami wydawniczymi Nvidi ale ona chyba będzie miała premierę po ATI

Sam sobie musisz odpowiedź na pytanie, jak długo jesteś w stanie poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:10, hans olo napisał:

Powiem więcej. Moje poprzednie wiadomości pochodzą z maja, kiedy to GDDR5 był jeszcze
daleko od szerokiej produkcji. Hynix chwalił się wtedy 20GBps na kość, ale dzisiaj wygląda
to odrobinę lepiej. Lekkim duchem możesz liczyć 28GBps na kość czyli już powyżej 200GBps
przy 256bitach w obwodzie z ośmioma kośćmi. A oczekiwania nVidii na najbliższy czas to
przekroczenie 300GBps na ośmiu kościach.


8 czy 16 kosci nie ma znaczenia...a moze ma ?.
GTX 280 ma ich 14 przy szynie 512 bit.
Wynika z tego, ze lepiej miec mniej kosci szybszych z wolniejsza szyna, niz wolniejsze kosci z szybsza szyna ?.
Hmmm...skoro tak ma byc to why not.
I tak kupie to co jest wydajniejsze.
Lubie sie troszke podroczyc, bo taki "przeciwnik" wytacza dziala, a wtedy sie czegos w koncu dowiaduje :) he.

I tak nvidia ma najszybszy jednordzeniowy akcelerator na rynku !!!!.

512 bit...512 bit :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2009 o 22:57, Misquamaqus napisał:


I tak nvidia ma najszybszy jednordzeniowy akcelerator na rynku !!!!.


i nieadekwatnie drogi do swoich możliwości, jeee !!!

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:17, Mateox86 napisał:


Powiedz mi może jeszcze, czy jest sens wymiany grafiki w tej chwili. Gram w rozdziałce
1280x1024 na kompie z grafą 8800GTS 320MB, procem j.w. i 2GB Ramu. Nie mam jakichś większych
problemów z grami, nawet ostatnio GTA daje radę (ok.30FPS)


Ha !!...super. Nareszcie jeden ludz, ktory docenia gts 320/320 :).
Ta karta jest calkiem wypasna. No nie ma porownania z terazniejszymi kartami, ale co do lepszych niby 8800 gt, 9600 gt, 8800 gto, 8800 gso to jest krolem :).
Swietnie sie sprawuje z AA. Ropow ma nawalone. Szyna wysoka. Karta super, tylko za malo pamieci na pokladzie, dla wysokich textur :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doceniam, a jak!
Karta sprawuje sie naprawdę dobrze i dlatego jej nie zmieniam. nie gram w wysokich rozdziałkach, dlatego też daje rade z 320MB. chociaż z perspektywy czasu stwierdzam, że lepiej było chyba kupić wersję 640MB. Karta ma jeszcze jeden atut. w stosunku do wydajności nie jest prądożerna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2009 o 23:02, GANGSTERR napisał:

i nieadekwatnie drogi do swoich możliwości, jeee !!!


Taaa...na helu !! :)).
Jak kupuje proca za 450 i mobo za tyle samo to nie bede sie wyglupial i cipil kasa na karte grafiki.
Daleko mi do wysokiej polki. Jednak chce byc blisko tej granicy.
To jest piekne uczucie :)).
Nawet na rower mi sie nie chce wychodzic...wedki leza odwlokiem. Wstyd. Dupa mi rosnie a ryby w stawach wolaja oapomste do nieba. Gdzie jest ten glopek z wedka ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:11, Misquamaqus napisał:


> i nieadekwatnie drogi do swoich możliwości, jeee !!!

Taaa...na helu !! :)).

no a nie ? ;p za cene GTX 285 mozna mieć HD 4870X2 ;p

Dnia 20.01.2009 o 23:11, Misquamaqus napisał:

Jak kupuje proca za 450 i mobo za tyle samo to nie bede sie wyglupial i cipil kasa na
karte grafiki.

ja za proca zapłaciłem 435 zł :( , za mobo 300 i pocipiłem kasy na grafe, bo za HD 4870 zaplacilem 720 zł ;p wolalem sobie za reszte zakupic mugena, myszke, obudowe no i popić :D

Dnia 20.01.2009 o 23:11, Misquamaqus napisał:

Daleko mi do wysokiej polki. Jednak chce byc blisko tej granicy.

to co ja mam powiedziec....

Dnia 20.01.2009 o 23:11, Misquamaqus napisał:

To jest piekne uczucie :)).

fakt

Dnia 20.01.2009 o 23:11, Misquamaqus napisał:

Nawet na rower mi sie nie chce wychodzic...wedki leza odwlokiem. Wstyd. Dupa mi rosnie
a ryby w stawach wolaja oapomste do nieba. Gdzie jest ten glopek z wedka ?.

nałogowiec ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:00, Misquamaqus napisał:

Co znaczu inne takie jak ram itp.
Ram jest niesamowicie wazny, tym bardziej, ze chcesz e8400.
3.6 ghz ten proc robi z zamknietymi oczami, ale trza miec pamieci powyzej 800 mhz.
Nie mozna wszystkiego krecic w komputerze bo zawsze jest ryzyko, ze wyskoczy blad.
Tym bardziej pamieci.


Oj Misq, ja pytam o zasilacz, ram przecież nie jest przecież głównym i ważnym obciążeniem dla zasilacza, A-data 2x2 extreme edition 800MHz, jak mówiłem więcej jak FSB 400 kręcić nie będę, więc ram będzie na 800 leciał luźno.

Dnia 20.01.2009 o 20:00, Misquamaqus napisał:

Grafika jest dziadowska, wiec spojz bardziej w kierunku 4850 lub wyzej. Dla e8400 i pq5
to wstyd obslogiwac takiego crapa.


Żaden wstyd ten 4830, jest świetną kartą, 4850 kosztuje ponad 100zł więcej, a różnica między nimi w wydajności nie jest tak ogromna jak np. między 4670 a 48xx. Jakbyś nie zauważył to złoty osłabł bardzo i trzeba rezygnować z czegoś mocniejszego. Zresztą to nie ma być komp wyłącznie do gier, przecież nie prosiłem o ocenę zestawu, gry sobie w 1280x1024 będą pływały, w razie czego zmniejszę AA, a poza tym Crysisy itd mnie nie kręcą więc jaki problem? Wolę dopłacić do Quada lub mocniejszej zasiłki niż do grafiki. Grafikę zmieni się w 5 minut jak będę potrzebował. Ale pytałem tylko o zasilacz. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ale pytałem tylko o zasilacz. :/

Tutturuttu. Ja sie zatrzymalem na memkach. W brew pozorom sa wazne. Zle dobierzesz i bedzie klopot.
Zasilka podana jako 500 wat pociagnie dwa takie zestawy.
Wszyscy kupuja memki 800 mhz a do tego e8xxx. Bzdura. Zaloze sie o wszystkie ziarenka piasku na plazach swiata, ze 99% osob kupujacych taki zestaw, po jakims czasie zaczyna sie bawic w OC i nagle doswiadczaja zaskoczenia typu: kurna !!...dla czego moj proc nie idzie wyzej niz 3.6 ghz ?. Dupne oczy sie robia. Trza kupic pod takiego proca odpowiednie pamieci a nie byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 00:58, Misquamaqus napisał:

po jakims czasie zaczyna sie bawic w OC i nagle doswiadczaja zaskoczenia typu: kurna !!...dla czego moj proc
nie idzie wyzej niz 3.6 ghz ?. Dupne oczy sie robia. Trza kupic pod takiego proca odpowiednie
pamieci a nie byle co.


pamięci 800 MHz, proc na 3,9 GHz i nie miałbym żadnego problemu z pamięciami, gdybym chciał przekroczyc 4 GHz ;p

wyjeżdżam wiec wypadam z obiegu na kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2009 o 05:50, GANGSTERR napisał:

wyjeżdżam wiec wypadam z obiegu na kilka dni


A gdzie to jedziesz ?...na narty ?.
Moj stary tez jedzie na dechy na 10 dni :))).
Bedzie spokoj w domu.
Moze sie spotkacie, a jak juz tak sie stanie, to zrzuc go ze skaly. Przysluzysz sie ojczyznie i zostaniesz moim najlepszym kolega :).
Tylko musial bys jechac do francji na te narty :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałem złożyć sobie zestaw 2 raz pierwszy coś nie bardzo wyszło.
Kwota max 2000 zł.
Chodzi mi o płytę, procesor. grafika i ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 16:47, Lucas01 napisał:

Witam.
Chciałem złożyć sobie zestaw 2 raz pierwszy coś nie bardzo wyszło.
Kwota max 2000 zł.
Chodzi mi o płytę, procesor. grafika i ram.


Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
669 zł
lol.Jakie ceny. -.-

Płyta główna:
Foxconn P45A-S /Intel P45/
430 zł

Pamięć RAM:
Corsair 4GB (2x2GB) PC800 CL4 XMS2 DHX
285 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4850 Sonic 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out
669 zł

Suma:
2053 zł
esc.pl

Jaki masz zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się