Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Czy można gdzieś nabyć arkusze z gąbki (takie jak często dodaje się pod płyty główne w opakowaniu)? Zamierzam wyciszyć komputer nie za dużym kosztem, a wiem, że stosuje się taki materiał lub podobny (gąbczasty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 21:53, DJ Danielus napisał:

Czy można gdzieś nabyć arkusze z gąbki (takie jak często dodaje się pod płyty główne
w opakowaniu)? Zamierzam wyciszyć komputer nie za dużym kosztem, a wiem, że stosuje się
taki materiał lub podobny (gąbczasty).

Jakaś Castorama, itp. Są w sklepach komputerowych maty wygłuszające do niektórych modeli obudów, ale i tak wychodzi drożej.
Poza tym pamiętaj o jednym: wygłuszyć możesz ale temperatura wewnątrz wzrośnie. Coś za coś. Jeśli naprawdę chcesz wygłuszać to zainteresuj się chłodzeniem wodnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom, na maty mnie nie stać, na wodę także ;)
Coś trzeba wykombinować.... Myślałem nad modyfikacją BIOSu karty graficznej nawet, ale na razie za mało jestem rozeznany :) A z tego co widziałem to różne projekty ludzie robią i jeszcze im chodzą te komputery ;D (nie zamierzam być gorszy ;p)

Dlatego mam też jeszcze jedno (zapewne banalne pytanie):
Co powoduje, że wentylator jest głośny?
- drgania przenoszone na obudowę
- łożysko
- łopatki i sposób przepływu powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obudowa i łożysko, wentylator na kołkach silikonowych a nie przykręcany do obudowy no i sam wentylator jeśli markowy duże prawdopodobieństwo że korzystali z lepszych materiałów, dodatkowa sprawa możliwość regulacji obrotów w przypadku większej ilości wentyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bym potrzebował małej zintegrowanej (gpu) płyty głownej najlepiej miniatx ( to chyba ta najmniejsza ?) Procesor nie ważny byle by było tanio do tego małą obudowe, około 2 gb ramu bez dysku twardego i bez napędu

Złożył by mi ktoś coś takiego ? chodzi o to aby PC był mały tani, cichy , najlepiej aby nie miał żadnego wentylatorka albo jak juz to jakiś wolny 120 mm. aha cena tego wszystkiego do 500-400 zł ;) albo jeszcze mniej ;) Jakieś propozycje ?
albo wiecie co bez obudowy położe to jakoś na biurku i już. Bo obudowa do maleństwa chyba by droga była...

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=25385 pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obudowy wentylatorów są w podobnych/tych samych kształtach. Obudowa komputerowa jest z grubej blachy. Co do łożyska to nie wiem, ale na pewno są ślizgowe.
Kołkami niestety nie dam rady wszystkiego zamontował - jeden na razie już mam, a reszta odpada, ponieważ jeden jest za ścianką szklaną (1cm grubości), a drugi przed dyskami twardymi (bez wyjęcia dysków tego za bardzo nie widzę...).
Regulację posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi, to niestety jeszcze ja

W związku z tym kompem mam pytanie: która firma produkująca RAM jest lepsza? Bo mam do wyboru pamięć 2048 MB 800 Mhz firmy Goodram lub Apacer.
Tak samo jest z dyskiem twardym 320GB SATAII 7200 8mb cache firmy Seagate, Maxtor, WD, Samsung - która najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Zdecydowalem sie juz na caly zestaw komputerowy:

Procesor: Intel Core i7 920

Plyta Glowna: Gigabyte EX58-UD4P

Pamiec RAM: DDR3 3GB 1600MHz OCZ Platinum

Dysk Twardy: Samsung 750 GB, SATA/300, 32MB, NCQ Spin Point F1

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX295 1792 MB

Obudowa: CoolerMaster Dominator

Karta Dzwiekowa: Asus Xonar DX

Nagrywarka: Asus DRW-2014L1T

I moje pytanie jest takie: Czy zasilacz Be Quiet straight power E6-650W do tego wystarczy czy bede potrzebowal czegos mocniejszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2009 o 19:57, Kamiloos napisał:

Nagrywarka: Asus DRW-2014L1T

mimo wszystko, zmieniłbym na Pioneera

Dnia 09.03.2009 o 19:57, Kamiloos napisał:

I moje pytanie jest takie: Czy zasilacz Be Quiet straight power E6-650W do tego wystarczy
czy bede potrzebowal czegos mocniejszego?

w zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 18:43, Red Shoehart napisał:

Hi, to niestety jeszcze ja

W związku z tym kompem mam pytanie: która firma produkująca RAM jest lepsza? Bo mam do
wyboru pamięć 2048 MB 800 Mhz firmy Goodram lub Apacer.

brałbym goodramy

Dnia 09.03.2009 o 18:43, Red Shoehart napisał:

Tak samo jest z dyskiem twardym 320GB SATAII 7200 8mb cache firmy Seagate, Maxtor, WD,
Samsung - która najlepsza?

wszystko zalezy od konkretnych modeli - pytaj sie blacklio2, on sie dobrze zna na dyskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 20:06, GANGSTERR napisał:

mimo wszystko, zmieniłbym na Pioneera


Ale Asusa juz mam, a Pioneera musialbym kupic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej sposobała mi się ostatnia opcja bo cenowo najlepiej wychodzi...
Tylko czy takich komputerków jest więcej.. bo trudno coś wyszukać w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajduje sie w posiadaniu netbooka (Toshiba NB100). Szukam jakiegos zewnetrznego napedu CD/DVD najlepiej na USB. Nie potrzebuje nagrywarki, jakichs wiekszych wodotryskow. Chce tylko by sprzet odtwarzal plytki i nie byl specjalnie drogi.
Jakies propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Chciałbym sobie kupić dysk zewnętrzny (chyba tak na to się mówi) - ten taki zwykły dysk ale podpinany pod USB.
Tylko nie za bardzo się na tym znam. Nie wiem na jakie parametry patrzeć, jaka firma jest najlepsza etc.
Dlatego proszę Was o pomoc w doradzeniu mi jaki dysk najlepiej kupić (160-250GB, cena niewygórowana).
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 21:26, Chester001 napisał:

Najbardziej sposobała mi się ostatnia opcja bo cenowo najlepiej wychodzi...
Tylko czy takich komputerków jest więcej.. bo trudno coś wyszukać w google.


ogólnie nie jest ich dużo, a szczególnie w tym budżecie co podałeś np. asus ma, ale za 1 k zł. Nie wiem tez, jak bedzie wygladała sprawa z podłaczeniem do tego kompa dysku (czy wejdzie tam normalny czy jest potrzebny jakis fikusny)

Kamiloos
no chyba ze, tylko po kij w takim razie podajesz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 22:02, Abomek42 napisał:

Znajduje sie w posiadaniu netbooka (Toshiba NB100). Szukam jakiegos zewnetrznego napedu
CD/DVD najlepiej na USB. Nie potrzebuje nagrywarki, jakichs wiekszych wodotryskow. Chce
tylko by sprzet odtwarzal plytki i nie byl specjalnie drogi.
Jakies propozycje?

no to szukasz najtanszej i tyle

http://www.allegro.pl/item573124011_dvd_rw_lg_20x_usb_2_0_light_scribe_sklep_w_wa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ema ema, potrzebuje malej rady.
Mianowicie musze wymienic myche i klawierke bo obecny zestaw jest lekko przedpotopowy i mialbym prosbe zeby ktos z wlasnego doswiadczenia wskazal jakies produkty na które warto zwrócic uwage. Sprzet ten sluzyc ma przedewszystkim do gier.
Z góry thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się