Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Możecie mi doradzić jaki sprzęt mam kupić? Czyli:
Karta graficzna: najlepiej 512Mb
Napęd DVD: aby długo działał i odtwarzał wszystki gry
Płyta główna: obowiązkowo złącze PCI
Zasilacz : aby pociągną ten cały sprzęt
A to wszystko za 1000zł
Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 22:10, ankle napisał:

Możecie mi doradzić jaki sprzęt mam kupić? Czyli:
Karta graficzna: najlepiej 512Mb
Napęd DVD: aby długo działał i odtwarzał wszystki gry
Płyta główna: obowiązkowo złącze PCI
Zasilacz : aby pociągną ten cały sprzęt
A to wszystko za 1000zł
Z góry dziękuje :)


Proc: Intel Core Duo E5200 2x2,5GHZ 65w BOX - 260zł
Karta: GeForce 9600GT 512MB DDR3 - 275zł
Napęd: SAMSUNG SH-S223B - 100zł
Płyta: GIGABYTE GA-G31M-ES2L - 180zł
Zasilacz: CHIEFTEC GPS-500AB-A 500W - 250zł

Suma: 1065zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 22:10, ankle napisał:

Możecie mi doradzić jaki sprzęt mam kupić? Czyli:
Karta graficzna: najlepiej 512Mb
Napęd DVD: aby długo działał i odtwarzał wszystki gry
Płyta główna: obowiązkowo złącze PCI
Zasilacz : aby pociągnął ten cały sprzęt
A to wszystko za 1000zł
Z góry dziękuje :)


Athlon II X2 245
Gigabyte MA770-UD3
Pioneer DVR-216D
GeForce 9600GT Gainward
Chieftec 400W
Suma: 1058 zł (www.gral.pl)
Taniej się już nie da przy zachowaniu rozsądnej wydajności :) A, od razu zapytam - takie coś, jak pamięci RAM (DDR2) masz? :)

@ Mr_Terrorist:
Nie sądzisz, że nieco wiekowy już E5200 w połączeniu z płytą uniemożliwiającą podkręcanie jest średnim pomysłem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 12:13, Oxygenz napisał:

Skoro on składa nowego kompa to może lepiej niech weźmie płyte z AM3 i DDR3 jak np. ma770-ud3p?


Akurat płyta jest zgodna z AM3. A co do pamięci, nadal pozostaje kwestia ceny. Niestety DDR3 tanie nie są. A patrząc po reszcie podzespołów, to nie będzie szczególnie droga maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 12:10, blacklio2 napisał:

Nie koniecznie, wystarczy dobrze wentylowana obudowa taką dostaniesz już w segmencie
Midi Tower


Właśnie że Mój Cool Master Wymięka ;p , nie sadze że wiatraczek z przodu pomoże

ponieważ grafa dosłownie dzieli obudowę na pół ;p , np. zamontowanie porządnego radiatora do proca powoduje totalne załamanie cyrkulacji ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisze w tym temacie bo pisałem w tym o kartach graficznych (kącik gart graficznych) ale tam jakaś znieczulica i mało kto odpisuje. No więc.
Czy opłaca sie kupić Geforce 9600 GT? W sklepie życzą sobie za niego 450zł, ale patrzyłem na allegro że chodzi dużo taniej. Jak ta karta sprawuje się pod wzglęcem wydajności w grach? Jaka jest różnica między nią a moim shitowym GF 8500GT. No i najważniejsze jaki model tej karty najlepiej kupić bo widziałem że jest kilka.A czy kupując GF 9600 GT to "na ile on mi starczy" w przybliżeniu? Fakt, że teraz prawie wszystkie gry, które wychodzą mają już prawie takie same wymagania lub bardzo do siebie zbliżone. I co najważniejsze, czy ta karta dobrze sobie radzi w grach? Bo w konfiguratorze LIVE w CDA widziałem że bardzo dobrze. I jeszcze coś. Czy 9600 gt jest lepszy od 8800? I dlaczego niektóre modele tej karty są oznaczone że mają 512mb a niektóre 1024?.
Z góry dzięki za porady.
P.S: to są dwa sklejone razem posty, które pisałem w tamtym temacie, więc niektóre pytania trochę sie powtarzają, bo nie chciało mi sie drugi raz tego wszystkiego pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi tez się nie chce pisać..

za 450 zł nie, za normalne ceny tak.
Kwestia rozdzielczości, ale nastawiaj się bardziej na medium niz high (szczególnie w nowych grach)
Ogromna.
Kwestia ile masz do wydania, ale ja bym brał referenta, wiec firma nie ma większego znaczenia.
Nie mam pojęcia na ile ci starczy, bo nie wiem jakie bedą wymagania w przyszłości oraz co cię zadowala.
Zakaży od jakiego 8800 bo troche ich jest (GS, GT, GTS, GTS 512, GTX, Ultra). Bedzie wydajniejszy od 8800 GS, od reszty słabszy.
Pomyśl. Dlaczego w jednym komputerze jest np. 2 GB RAM, a w drugim 4 GB? Bo w tym pierwszym ktoś sobie tyle zamontowal, i w drugim tak samo. Bierz wersje 512 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/mega cięcie/

Dnia 15.08.2009 o 12:01, GANGSTERR napisał:

Bierz wersje 512 MB


To jeszcze mam takie pytanie. Czemu mam brać 512 skoro moge mieć 1GB?
Acha, ile według ciebie opłaca sie dać za tą kartę?
Chłodzenie pasywne czy zwykłe? zwykłe podobno lepsze głównie do grania.
Dzieki za wszelkie porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2009 o 12:44, kaczek93 napisał:

To jeszcze mam takie pytanie. Czemu mam brać 512 skoro moge mieć 1GB?

Jak chcesz przepłacać to droga wolna. 1 GB pamięci przyda sie przy rozdzielczości 1920x1080, a do tej rozdzielczości ta karta jest najzwyczajniej za słaba

Dnia 15.08.2009 o 12:44, kaczek93 napisał:

Acha, ile według ciebie opłaca sie dać za tą kartę?

w każdym segmencie są karty opłacalne i nie opłacalne. Do twego niepodkręconego proca nie ma sensu brac mocniejszej

Dnia 15.08.2009 o 12:44, kaczek93 napisał:

Chłodzenie pasywne czy zwykłe? zwykłe podobno lepsze głównie do grania.

zwykłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat zszedł lekko na dyski twarde, to mam do was pytanie... Otóż nie dawno kupiłem sobie Seagate 7200.12 750GB, i mam z nim dwa duże problemy. Po pierwsze, jest głośny jak traktor. Naprawdę, te chrobotanie głowicy momentami bywa po prostu przerażająco głośne, nawet jak sobie np. chodzę po folderach na tym dysku, nie wspominając już o bardziej wymagających czynnościach, typu kopiowanie dużych plików, czy testy w HD Tune. Nie wiem czy jest to normalne, bo mój stary Seagate 7200.10 250GB jest właściwie niesłyszalny, mimo że to właśnie seria 7200.10 zawsze uchodziła za głośną. Drugi problem: ma bardzo słabą prędkość odczytu. Dyski tej serii zazwyczaj osiągają ok. 105 MB na sekundę, a mój egzemplarz osiągnął ledwie 86 MB, czyli prawię o 20 MB mniej niż powinien. Testy powtarzałem kilkukrotnie, nadal to samo. Jak ktoś chcę zobaczyć szczegóły, to zarzucam poniżej screena z HD Tune. Uprzedzając pytania, dodam, że dysk ma żadnych relekowanych sektorów, ani tym bardziej badów.

Crew_900

AAKS to seria Blue, nie Green. Te z serii Green są wolne, nie warto moim zdaniem. Blacklio miał na myśli to:

http://www.allegro.pl/item710451067_wd_caviar_640gb_sata_ii_16mb_wd6400aaks_fvat.html

20090815142857

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się