Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2009 o 14:32, Kreeg napisał:

Skoro temat zszedł lekko na dyski twarde, to mam do was pytanie... Otóż nie dawno kupiłem
sobie Seagate 7200.12 750GB, i mam z nim dwa duże problemy. Po pierwsze, jest głośny
jak traktor. Naprawdę, te chrobotanie głowicy momentami bywa po prostu przerażająco głośne,
nawet jak sobie np. chodzę po folderach na tym dysku, nie wspominając już o bardziej
wymagających czynnościach, typu kopiowanie dużych plików, czy testy w HD Tune. Nie wiem
czy jest to normalne, bo mój stary Seagate 7200.10 250GB jest właściwie niesłyszalny,

Od czasu serii 11 jest to absolutnie normalne.

Dnia 15.08.2009 o 14:32, Kreeg napisał:

mimo że to właśnie seria 7200.10 zawsze uchodziła za głośną.

No miałem jedną 10 i też uważam, że była głośna (głośniejsza niż mój ówczesny WD, który już chyba tradycyjnie jest raczej liderem w kategorii ciszy) ;], ale nie tak jak 11 i 12.

Dnia 15.08.2009 o 14:32, Kreeg napisał:

Drugi problem: ma bardzo
słabą prędkość odczytu. Dyski tej serii zazwyczaj osiągają ok. 105 MB na sekundę, a mój
egzemplarz osiągnął ledwie 86 MB, czyli prawię o 20 MB mniej niż powinien. Testy powtarzałem
kilkukrotnie, nadal to samo. Jak ktoś chcę zobaczyć szczegóły, to zarzucam poniżej screena
z HD Tune. Uprzedzając pytania, dodam, że dysk ma żadnych relekowanych sektorów, ani
tym bardziej badów.

Prędkość zależy także od temperatury chociażby oraz fragmentacji danych. Z resztą nie ma co narzekać - ja też osiagam te +- 80 bez macierzy i jestem happy ;].

Co do AAKS to polecam. Owszem jak w przypadku każdego dysku zdarzają się fehlery, ale jeden z moich dwóhc AAKSów 5000 ma przepracowane 9000 godzin, drugi 5000 i jest ok. Musiałem tylko wstawić chłodzenie, bo jeden dogrzewał drugiego znajdującego się wyżej i jak przyszły cieplejsze dni, to mi się wyłączała druga partycja i działała tylko systemowa, co przynajmniej dobrze świadczy o poziomie jego zabezpieczeń.
Koń by się uśmiał jak by zobaczył moje prowizoryczne chłodzenie z wiatraka 120 mm wstawionego luzem na skos między nimi :D. Ale działa i o 10-15 stopni temperaturę obniża :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeden ze screen z ekranu głównego, drugi ze smarta.

hans_olo

Chciałem właśnie AAKSa sobie kupić, ale że miałem okazje kupić nówkę Seagate po bardzo okazyjnej cenie, to z okazji skorzystałem ... Ech, nigdy więcej Seagate, ta firma już jakiś czas temu zaczęła staczać... Tym niemniej dzięki, mam przynajmniej świadomość że mój dysk nie jest jakimś szczególnie złym przypadkiem :)

EDIT: Mój stary seagate to jednotalerzówka, a ten nowy dwutalerzówka. Jak wiadomo, wielotalerzówki zawsze są głośniejsze. Może stąd to moje złe wrażenie...

20090815150615

20090815150624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 16:05, Crew_900 napisał:

To jaki mam brać dysk twardy ?
Dobra taki 750 GB jakiś bardzo dobry

W kwestii WD im wyższa trzecia literka tym lepszy - proste ;]. Musisz tylko policzyć na jaki cię stać. AAKS to dobra seria, ale ma chyba max 640GB. Zatem musiałbyś wziąć AALS 7501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem się dumnym posiadaczem nowego kompa. Po 5 latach mordowania się ze starym złomem stałem się posiadaczem tej oto konfiguracji

Amd Phenom II x2 550 dual core
2 gb ramu ocz value cl5
Radeon hd4850 512 od powercolora
gigabyte ma770-ud3

Problem jest tylko w tym ze nie posiadam żadnego dobrego monitora. Mam tylko starego, 17” ctr który często coś się rypie fakt mniej się mecze przy oglądaniu tego, ale jednak myślę nad zakupem dobrego LCD do 19” najlepiej z „drugiej reki”. Ważne, aby miał świetne odwzorowanie kolorów i odtwarzalno obraz w rozdziale 1280x1024. Sam nie jestem zbyt obeznany w tym dziale. Ważne żeby było jak najtańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 17:41, blacklio2 napisał:

Na gral.pl masz taniej jak na allegro, druga sprawa ten dysk jest na 3 talerzach

To źle że na 3 talerzach jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tyle pytań zadaje ale wole sie dobrze upewnić zanim cos kupie.
Czyli GF 9600 GT bedzie dobrze pasował do mojego kompa tak?
przyp. Athlon 4200+ Dual Core 2,21Ghz X2
1GB ram (planuje dokupić jeszcze jeden GB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 18:18, kaczek93 napisał:

Sorry że tyle pytań zadaje ale wole sie dobrze upewnić zanim cos kupie.
Czyli GF 9600 GT bedzie dobrze pasował do mojego kompa tak?
przyp. Athlon 4200+ Dual Core 2,21Ghz X2
1GB ram (planuje dokupić jeszcze jeden GB)


jak dla mnie to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 18:23, GANGSTERR napisał:

> Sorry że tyle pytań zadaje ale wole sie dobrze upewnić zanim cos kupie.
> Czyli GF 9600 GT bedzie dobrze pasował do mojego kompa tak?
> przyp. Athlon 4200+ Dual Core 2,21Ghz X2
> 1GB ram (planuje dokupić jeszcze jeden GB)

jak dla mnie to tak


Spoko, dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko na temat Windowsa 7.
Przeczytałem, że będzie można zakupić wersję, którą upgraduje mi Vistę do 7, wiadomo coś więcej an ten temat? Jak to będzie wyglądało? Opłaca się cos takiego kupować czy lepiej "normalną" wersję W7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W europie nie będzie do kupna wersji upgrade, za to zwykłą edycja pudełkowa będzie w cenie ''upgrade''. A Update z Visty można i na RC/RTM zrobić już teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 19:40, ankle napisał:

/.../


Z tego co wiem to nie.

Dwurdzeniowe procesory mają ''dwie twarze''.

Otóz z tego co mi wiadomo, to drugi rdzeń uruchamia się dopiero wtedy, kiedy pierwszy sam nie daje sobie ze wszystkim rady. Albo jest drugie wyjście. Jeden rdzeń odpowiada za aplikacje w dużej mierze obciążające komputer, a drugi za aplikacje mniej obciążające komputer.

Jednak ja się na tym nie znam. Możliwe, że się mylę. Jeśli tak to sorry.

Jednak tak czy siak, dwurdzeniowe procesory są lepsze od jednordzeniowych. I lepiej się zaopatrzyć w taki. Jednordzeniówki powoli się wyczerpują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 19:40, ankle napisał:

Jaki procesor jest lepszy od 2,8 GHz? Chodzi mi o to czy 2,2 x2 daje moc 4,4 ?

nie mnozy się taktowania przez ilość rdzeni. To tak jakbyś miał dwa/cztery procesory od danym taktowaniu. Poza tym samo taktowanie nie jest najwazniejsze. Najważniejsza jest architektura bo procesor może być taktowany zegarem nawet i 8 GHz ale g mu to da, jesli architektura jest do bani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się