Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2009 o 22:59, filip1-1 napisał:

No dobra ok jak złoże to podeśle zdjęcie to sobie ładniejszą obudowę wrzuce :)
p.s. a co się bardziej opłaca 1366 czy 1156 ( o socket mi chodzi )


Widzę że dużo ładujesz w tego kompa, więc podstawka 1366 pozwala wykorzystać niby tripple-channel DDR3, także radziłbym zmienić procka na i7 920 2.66 GHz, płytę na np. Asus P6T SE Intel X58 i ramy 3x2 GB DDR 3 np. 1333 MHz CL7. :) Wyciśniesz praktycznie maks z tego co oferuje dzisiaj Intel. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 23:03, Galadin napisał:

Widzę że dużo ładujesz w tego kompa, więc podstawka 1366 pozwala wykorzystać niby tripple-channel
DDR3, także radziłbym zmienić procka na i7 920 2.66 GHz, płytę na np. Asus P6T SE Intel
X58 i ramy 3x2 GB DDR 3 np. 1333 MHz CL7. :) Wyciśniesz praktycznie maks z tego co oferuje
dzisiaj Intel. :)


Jak już mówiłem - i7 920 nie ma najmniejszych szans z i7 860. Core i7 pod droższy socket są chyba tylko dla entuzjastów nieliczących się z budżetem (a tak z 2000 na procek, 700 na płytę itd)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 23:02, ziptofaf napisał:

Na 1366 cię nie stać, poza tym i7 920 pod ten socket jest wolniejszy od i7 860.


Ale jakże go nie stać? :) Procek kosztuje tyle samo, płyta troszkę droższa, ale ramy nie muszą być 1600, 1333 stykną a 2 stówki taniej. No i widzę że wentylator do zestawu kupuje więc chyba podkręcał będzie, także różnica w prockach znaczna ostatecznie nie będzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 23:03, Galadin napisał:

> No dobra ok jak złoże to podeśle zdjęcie to sobie ładniejszą obudowę wrzuce :)

> p.s. a co się bardziej opłaca 1366 czy 1156 ( o socket mi chodzi )

Widzę że dużo ładujesz w tego kompa, więc podstawka 1366 pozwala wykorzystać niby tripple-channel
DDR3, także radziłbym zmienić procka na i7 920 2.66 GHz, płytę na np. Asus P6T SE Intel
X58 i ramy 3x2 GB DDR 3 np. 1333 MHz CL7. :) Wyciśniesz praktycznie maks z tego co oferuje
dzisiaj Intel. :)

A między tymi socketami duża jest różnica ?? Bo wiesz ładuje i mam max 5600 do wydania ( komputronik ) więc cisne ile sie da :d no i co jest bardziej przyszłościowe

zestaw 1156
1. MSI P55-GD65 Zawiera: karta sieciowa, karta muzyczna 603 zł
2. Intel Core i7 860 2,80 GHz BOX 1 079 zł
3. Zalman CNPS 10X Quiet 185,80 zł
4. OCZ DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 Platinium 579 zł
5. Radeon 5870 Gigabyte 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) 1 559 z
6. Thermaltake V9 Black z oknem - bez zasilacza 363 zł
7. Corsair CMPSU-620HXEU - 620W 407 zł
8. Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 189 zł
9. Samsung DVD+/-RW SH-S223B bulk black + Nero (Serial ATA) 124 zł
10. Microsoft Windows 7 Home Premium PL OEM 64Bit 399 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 23:07, filip1-1 napisał:

A między tymi socketami duża jest różnica ?? Bo wiesz ładuje i mam max 5600 do wydania
( komputronik ) więc cisne ile sie da :d no i co jest bardziej przyszłościowe

Dnia 17.11.2009 o 23:07, filip1-1 napisał:

zestaw 1156
1. MSI P55-GD65 Zawiera: karta sieciowa, karta muzyczna 603 zł
2. Intel Core i7 860 2,80 GHz BOX 1 079 zł
3. Zalman CNPS 10X Quiet 185,80 zł
4. OCZ DDR3 2x 2GB 1600MHz CL7 Platinium 579 zł
5. Radeon 5870 Gigabyte 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) 1 559 z
6. Thermaltake V9 Black z oknem - bez zasilacza 363 zł
7. Corsair CMPSU-620HXEU - 620W 407 zł
8. Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 189 zł
9. Samsung DVD+/-RW SH-S223B bulk black + Nero (Serial ATA) 124 zł
10. Microsoft Windows 7 Home Premium PL OEM 64Bit 399 zł


Wiesz po przemyśleniach które podsunął mi ziptofaf lepiej wyjdziesz na tym zestawie który właśnie podałeś. Wydajnościowo rzeczywiście będzie lepszy, przyszłościowo też - więcej procków będzie wychodziło na 1156 niż na 1366. Co prawda uważam że zasilacz i obudowę można tańsze wybrać, dysku się nie czepiam ale lubię bardziej Seagate z serii 7200.12, a z dodatkowego wentylatora do procka możesz zrezygnować, chyba że będziesz sporo go kręcił. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 23:15, Galadin napisał:

Wiesz po przemyśleniach które podsunął mi ziptofaf lepiej wyjdziesz na tym zestawie który
właśnie podałeś. Wydajnościowo rzeczywiście będzie lepszy, przyszłościowo też - więcej
procków będzie wychodziło na 1156 niż na 1366. Co prawda uważam że zasilacz i obudowę
można tańsze wybrać, dysku się nie czepiam ale lubię bardziej Seagate z serii 7200.12,
a z dodatkowego wentylatora do procka możesz zrezygnować, chyba że będziesz sporo go
kręcił. :)


będę próbował ale nie wiem jak się to robi ale dzięki wam wielki za poradę :) zasilacz dobry i stabilny a obudowa bdb ładna więc jest git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będę próbował ale nie wiem jak się to robi ale dzięki wam wielki za poradę :) zasilacz

Dnia 17.11.2009 o 23:19, filip1-1 napisał:

dobry i stabilny a obudowa bdb ładna więc jest git :)


Zestawik fajny :).
Chlodzenie na procesor przyda sie wiec nie ma co z niego rezygnowac.
W koncu, to 4 rdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 23:29, Misquamaqus napisał:

będę próbował ale nie wiem jak się to robi ale dzięki wam wielki za poradę :) zasilacz

> dobry i stabilny a obudowa bdb ładna więc jest git :)

Zestawik fajny :).
Chlodzenie na procesor przyda sie wiec nie ma co z niego rezygnowac.
W koncu, to 4 rdzenie.

A mógł byś tak jakoś w skrócie wytłumaczyć jak podkręcić go na początek do 3.2GHz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 23:33, filip1-1 napisał:

A mógł byś tak jakoś w skrócie wytłumaczyć jak podkręcić go na początek do 3.2GHz?


Niestety nie znam I5.
Mam e8400.
Musisz pokopac w internecie cos na temat OC I5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 23:39, Misquamaqus napisał:

> A mógł byś tak jakoś w skrócie wytłumaczyć jak podkręcić go na początek do 3.2GHz?


Niestety nie znam I5.
Mam e8400.
Musisz pokopac w internecie cos na temat OC I5.

aha ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2009 o 23:29, Misquamaqus napisał:

W koncu, to 4 rdzenie.


E tam, ja przy Q9400 3.2 GHz od lutego lecę na standardowym, procek przynajmniej kilka godzin w tygodniu jest obciążony w 100% na każdym rdzeniu, chłodzenie daje radę. :) No chyba że to z serii "i" jest słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 16:09, Galadin napisał:

> W koncu, to 4 rdzenie.

E tam, ja przy Q9400 3.2 GHz od lutego lecę na standardowym, procek przynajmniej kilka
godzin w tygodniu jest obciążony w 100% na każdym rdzeniu, chłodzenie daje radę. :) No
chyba że to z serii "i" jest słabsze.


Ciesze sie niemilosiernie :)).
Zasada jest jedna.... im chlodniej tym lepiej.
Kolo bedzie chcial powalczyc w super pi czy innych benchmarkach i zlapie zwieche albo jeszcze gorzej na boxie.

Sciagnij occt i zrob test 1 godzinny w ustawieniu power supply.
Pokaz na forum. Oczywiscie procesor na 3.2 ghz.

http://www.programosy.pl/program,occt-perestroika.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 17:01, Misquamaqus napisał:

Sciagnij occt i zrob test 1 godzinny w ustawieniu power supply.
Pokaz na forum. Oczywiscie procesor na 3.2 ghz.


E...niestety u mnie ta zakładka nie działa, gdy uruchamiałem to wyskoczyły komunikaty, że nie mam CUDA, nie mam GeForce i coś tam dlatego nie będzie działać. :) Trudno, mogę zrobić zwykły test. Od nowości nie zdejmowałem boxowego chłodzenia, popracował kilka minut i pod max obciążeniem temperatura była na dwóch rdzeniach 60 C a na dwóch 67 C. Trochę już dużo, no ale najpierw zanim zmienię boxa to kupię dobrą pastę, wyczyszczę z kurzu i wtedy też sprawdzę.

A jeżeli chodzi o pasty i wentylatory to co polecasz? Ale już konkretnie, tylko nie przesadź z cenami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2009 o 18:21, Galadin napisał:

E...niestety u mnie ta zakładka nie działa, gdy uruchamiałem to wyskoczyły komunikaty,
że nie mam CUDA, nie mam GeForce i coś tam dlatego nie będzie działać. :) Trudno, mogę
zrobić zwykły test. Od nowości nie zdejmowałem boxowego chłodzenia, popracował kilka
minut i pod max obciążeniem temperatura była na dwóch rdzeniach 60 C a na dwóch 67 C.
Trochę już dużo, no ale najpierw zanim zmienię boxa to kupię dobrą pastę, wyczyszczę
z kurzu i wtedy też sprawdzę.

A jeżeli chodzi o pasty i wentylatory to co polecasz? Ale już konkretnie, tylko nie przesadź
z cenami. :)


Kurcze ja mam fobie na punkcie piekna i wydajnosci, tak ze bedzie drogo ale pieknie.

http://www.proline.pl/sklep.php?p=TR+TRUE+BLACK+120 do tego cooler http://www.proline.pl/sklep.php?p=TAC+VENTUS+120.

Jako calosc moze byc takie chlodzonko

http://www.cooling.pl/zalman-cnps-10x-quiet,produkt,551861.html

or

http://www.cooling.pl/zalman-cnps-9900-nt,produkt,551745.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o podanie mi sterowników do karty graficznej Nvidia Riva TNT2. Wiem, że to stara karta, jednak mam ją na starym kompie i potrzebuje sterków, bo gra mi się nie chce uruchomić ;P Jest taki komunikat:
"Could not find any compatible Direct3D devices with the required capabilities. Make sure you have current drivers for your video card."
Możliwe, że tu nie chodzi o stery, jednak tak mi się wydaję. W każdym razie proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 19:37, Oloninho napisał:

Witam. Proszę o podanie mi sterowników do karty graficznej Nvidia Riva TNT2. Wiem, że
to stara karta, jednak mam ją na starym kompie i potrzebuje sterków, bo gra mi się nie
chce uruchomić ;P Jest taki komunikat:
"Could not find any compatible Direct3D devices with the required capabilities. Make
sure you have current drivers for your video card."
Możliwe, że tu nie chodzi o stery, jednak tak mi się wydaję. W każdym razie proszę o
pomoc.


Sprawdz w wymaganiach gry, czy Twoja karta jest obslogiwana. Mozliwe, ze nie obsloguje odpowiedniej wersji directX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się