Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2006 o 15:16, gmx napisał:

> gf palit 6800gs 256/256 i ku mojemu zdziwieniu...
w tych kartach palita to standard i tak ma byc - tez mam taka


Aaa no to wypasik! Czyli palty sa lepsze od reszty? no i tym samym lepsze od gf7600gt :D Wporzo ladnie ladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 14:51, 666guru666 napisał:

Hmm teraz ramy zdrozaly o 200 zl w ciagu ostnaich 2 miesiecy zamiast taniec! Parodia! Mam karte
gf palit 6800gs 256/256 i ku mojemu zdziwieniu w everescie rzeczywsita czestotwliosc tatkowania
to 598 mhz(ddr) w (normalnych jest 400) a efektywna czestotwliowsc taktowania to 1197 mhz
normalnie powinno byc 1000, nie krecilem karty a wyciaga ona az tyle! jak to sie stalo?



Mam Gigabyte 7900GT i nie za bardzo chce mi się wierzyć, że 6800GS ma parametry nieznacznie mniejsze od mojej (7900GT 535MHz i 1440MHz) i takie odchyły od rzeczywistych danych (ok. 25% bez podkręcania). Weźcie pod uwagę to, że Everest jest stosunkowo starym programem, nie aktualizowanym i niejednokrotnie zdarzało się, że przekłamuje dane. Wiem to z autopsji, bo mam DDR2 Geil 800MHz ultra, które Everest pokazuje jako Geil 533Mhz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 18:23, mrosi napisał:

> Hmm teraz ramy zdrozaly o 200 zl w ciagu ostnaich 2 miesiecy zamiast taniec! Parodia!
Mam karte
> gf palit 6800gs 256/256 i ku mojemu zdziwieniu w everescie rzeczywsita czestotwliosc tatkowania

> to 598 mhz(ddr) w (normalnych jest 400) a efektywna czestotwliowsc taktowania to 1197
mhz
> normalnie powinno byc 1000, nie krecilem karty a wyciaga ona az tyle! jak to sie stalo?



Mam Gigabyte 7900GT i nie za bardzo chce mi się wierzyć, że 6800GS ma parametry nieznacznie
mniejsze od mojej (7900GT 535MHz i 1440MHz) i takie odchyły od rzeczywistych danych (ok. 25%
bez podkręcania). Weźcie pod uwagę to, że Everest jest stosunkowo starym programem, nie aktualizowanym
i niejednokrotnie zdarzało się, że przekłamuje dane. Wiem to z autopsji, bo mam DDR2 Geil 800MHz
ultra, które Everest pokazuje jako Geil 533Mhz...


Wiec musisz uwierzyc. Mam najnowsza wersje i Everst jest aktualizowany oczywiscie mam wersje pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę. Nie ufam wskazaniom CPU-z, ani Everesta, ani innych tego typu programów. Jeśli wiem, że mam 800MHz na kościach pamięci a program pokazuje mi je jako 667MHz lub 533MHz, (Everest Ultimate) to dzięks bardz za taki program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:04, mrosi napisał:

Nie uwierzę. Nie ufam wskazaniom CPU-z, ani Everesta, ani innych tego typu programów. Jeśli
wiem, że mam 800MHz na kościach pamięci a program pokazuje mi je jako 667MHz lub 533MHz, (Everest
Ultimate) to dzięks bardz za taki program.

Pokazanie nieprawidłowo szybkości ram nie oznacza, że wszystkie programy identyfikacyjne są do bani; a jak będziesz podkręcał gpu to na czym się oprzesz ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:18, Clegan napisał:

Pokazanie nieprawidłowo szybkości ram nie oznacza, że wszystkie programy identyfikacyjne są
do bani; a jak będziesz podkręcał gpu to na czym się oprzesz ? ;)


A będę....? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mówiłem, że jest moim ulubionym
Pomyłki się zdarzają w Evereście. Ale i nie tylko w nim.

Ja osobiście Everesta nie używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:32, RobeN napisał:

Mówię o Central Brain Identifier a nie RightMark.

A co pokazuje BIOS??????


BIOS pokazuje "Current 800MHz". Asus Probe II (mam płytę Asus M2N32SLI Deluxe Wireless Edition) też pokazuje 800MHz Ten Cental Identifier pokazuje mi to co załączam na obrazku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:31, RobeN napisał:

Nigdy nie mówiłem, że jest moim ulubionym
Pomyłki się zdarzają w Evereście. Ale i nie tylko w nim.

Ja osobiście Everesta nie używam.


Wiec sadzisz ze Geforce palit 6800gs 256/256 nie ma naprawde 600/1200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:41, mrosi napisał:

> Mówię o Central Brain Identifier a nie RightMark.
>
> A co pokazuje BIOS??????

BIOS pokazuje "Current 800MHz". Asus Probe II (mam płytę Asus M2N32SLI Deluxe Wireless Edition)
też pokazuje 800MHz Ten Cental Identifier pokazuje mi to co załączam na obrazku


A może tak być w Twoim wypadku jak z A64???

Częstotliwość RAM określa stosunek szyny proca do szyny ram.
I tak jeśli mam HT ustawione na 300 a pamięć na 166 to w sumie ram oblicza się tak:

166/200*300=260MHz => czyli RAM ma 520MHz rzeczywistego w Windowsie.
183/200*300=275MHz => czyli RAM ma 550MHz rzeczywistego w Windowsie.

Może u Ciebie też jest podobnie z płytą???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 19:58, Locker HEHE napisał:

Szukaj firmy asus, abit, gigabyte reszta pod tramwaj
aha no może jescze DFI.


To ja bym GigaByte pod tramwaj - poza modelem pod C2D. Prędzej można znaleźć całkiem dobre MSI. Nie wiem jak teraz epox stoi - kiedyś się wybił a potem spadł.

Natomiast wymienianie DFI na ostatnim miejscu też nie jest najlepszym pomysłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 20:03, RobeN napisał:

Natomiast wymienianie DFI na ostatnim miejscu też nie jest najlepszym pomysłem :D

Bo wy wolicie wypasione(młode firmy) płyty za tę samą kasę ja zaś stare jak np. Asus i ciut gorsze a czasami
nie do pobicia ;].
P.S.
Starsza firma bardziej zaufana ;].


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem ASUS''a, potem 1 ABIT NF7-S a teraz mam DFI. I muszę powiedzieć, że na żadnej płycie tak jak na DFI nie dało się kręcić. Nawet NF7-S - najlepsza stara pod Athlony nie miała takiego kopa.

ASUS - podkręcanie średnie, ale za to łatwiej ze stabilnością.

GigaByte - często niska wydajność, mała swoboda ustawień BIOS. Przeszło mi przez ręce sporo płyt GB i część wręcz kojarzyła się z ASRockiem niestety. Strasznie nierówna firma, bo przecież i świetne płyty robią również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się