Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2006 o 11:22, morthi napisał:

za jakies 5-6 lat to beda 8 albo nawet 16 rdzeniowe kompy :P badz tez technologia o ktorej
sie nam nawet nie sni :)


Intel w swoich laboratoriach podobno już testuje 80-rdzeniowy model procesora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2006 o 10:03, KrzysztofMarek napisał:

Ależ nie! 4 rdzeniowe procesory w domu, to konieczność, tyle, że jeszcze nie teraz, a za jakieś
5-6 lat ;)

No nie wiem - na obecną chwilę są przynajmniej dwa argumenty przeciw:
1. optymalizacja kodu pod wiele rdzeni - jest to proces długi i kosztowny, od kiedy są procki 2rdzenowe ? - dość długo jak na warunki panujące w informatyce, a ile jest gier zoptymalizowanych pod nie ? - niewiele; zobaczymy za jakiś rok jak się sytuacja zmieni;
2. przyrost wydajności z 2 rdzeni nie jest wielki: w dobrym wypadku ok. 30%, więc nie przesadzajmy z tymi ''cudami techniki''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 16:40, Clegan napisał:

/.../
2. przyrost wydajności z 2 rdzeni nie jest wielki: w dobrym wypadku ok. 30%, więc nie przesadzajmy
z tymi ''cudami techniki''.

Niemal 30% przyrost wydajności możesz mieć już teraz z dwurdzeniowca. Te niemal 30% bierze się z antywirusa, firewalla, p2p (np. Skype, to też p2p). A specjalnie optymalizowane aplikacje mają nawet 80% przyrost wydajności. Przynajmniej tak czytałem ;)
A o specjalnie optymalizowanej grze to jeszcze nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe pic na wodze te 4 rdzeniowe czy nawet dzisiejsze 2 rdzeniowe procesory [oczywiscie dla gracza] ja zakupiłem najmocniejszy jednordzienowy procek AMD 64bit i gdybym zakupił 2x AMD powiecmy sredni procek to wydajnosc w grach by była niezauwarzalna juz lepiej wydac na RAM lub grafike wiecej kasy niz w procek ;] przynajmiej ja tak uwarzam :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>(...)mowa jedynie o 30% w najlepszym wypadku.

Jedynie, hmmm..? jakbym mial wybrac 20 a 26 fps, wybral bym 26. :) ale optymalizacja tak dlugo, nie mozna gry zrobic odrazu pod procesory 2 rdzeniowe?
Tyle mojej opini na ten temat, a teraz pytanie ktore mi chodzi po glowie: jaki rodzaj ramu jest najwydajniejsz? Chodze po sklepach internetowych i w kazdym widze conajmniej po kilka rodzajow ramu, DDR RAM, Dual Chnnel DDR, DDR2 RAM, Dual Channel DDR2, SDRAM, RDRAM, SIMM, ECC Memory i nie mam zielonego pojecia co lepsze tak tego duzo... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rzbija się o Twoją płytę.

Obecnie komplet 2xCOŚ (Dual Channel) zawsze jest trochę wydajniejszy niż 1xCOŚ (Single Channel).
A jeśli mowa o ECC - podarować sobie

DDR i DDR2
=> masz A64?? To DDR.
=> masz AM2?? To może być DDR2 (tu płyta decyduje).
=> masz Intela?? To również sprawdź specyfikację płyty.

RDRAM i SIMM ani SO-DIMM nie są raczej związane z Twoim komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci ram - cholernie zdrożała teraz to już przesada za 512 ddr2 jakiś liche 533 wołają juz 230 zł - przesada jeszcze 2 miechy temu po 140 można było kupić - pewnie vista miesza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 09:51, scott napisał:

Co do pamięci ram - cholernie zdrożała teraz to już przesada za 512 ddr2 jakiś liche 533 wołają
juz 230 zł - przesada jeszcze 2 miechy temu po 140 można było kupić - pewnie vista miesza :)


No ja chce na G3 sprzet umocnic i sie zdziwilem, ze cena ramu jaki bede kupowal jest mniejsza o kilkanscie zlotych od karty graficznej! Jak na jednym froum przeczytalem "Cena ramu wzrasta wraz z ceną paliwa".

Roben, thx. Bede kupowal Corsair TWINX Pro Dual Channel 2048MB PC3200 DDR 400Mhz Memory. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam 1gb ddr 400 c cl 2,5 i chciłałem jeszce 1gb dokupić a tu cena taaaak na ddr2 się nie przerzucę (moja płyta gigabyte ma 2 banki na ddr i 2 ddr2) \
co do paliwa to cena spadła u mnie w mieście na shelu 3,79 zł :)
może cena ramu spadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 13:28, scott napisał:

obecnie mam 1gb ddr 400 c cl 2,5 i chciłałem jeszce 1gb dokupić a tu cena taaaak na ddr2 się
nie przerzucę (moja płyta gigabyte ma 2 banki na ddr i 2 ddr2) \
co do paliwa to cena spadła u mnie w mieście na shelu 3,79 zł :)
może cena ramu spadnie :)


Ja mam plyte z 4 slotami na ram, dwa juz zapakowane 1GB i teraz chce doladowac tak abym nie musial tego zmieniac przynajmniej przez 3 lata. :)
A co oznacza "CL lub CL2" przy nazwie ramu?
Dwie pary kosci i roznia sie tylko tym CL2 w nazwie a w cenie sie ruznia paroma zlotym...
Corsair TWINX Pro Dual Channel 2048MB PC3200 DDR 400Mhz Memory
Corsair Dual Channel 2048MB PC3200 DDR 400MHz CL2 Memory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam artykuł
http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/technika/DDR_DDR2_DDR3/strona1.html
ładnie opisane na temat ramu

CL, czyli CAS Latency - jest to opóźnienie, jakie następuje pomiędzy pojawieniem się sygnału sterującego CAS, a pojawieniem się zawartości komórki pamięci na magistrali danych :)

zasada im mniejsza wartość tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko ile moze kosztowac komputer??
ale nie chodzi mi o taki zwykly...ale taki z najlepszych czesci jakie sa na rynku??
bardzo bym prosil o odpowiedz a nie podanie strony ,,abym sobie poszukał'''' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 19:11, boduczek napisał:

Mam takie pytanko ile moze kosztowac komputer??
ale nie chodzi mi o taki zwykly...ale taki z najlepszych czesci jakie sa na rynku??
bardzo bym prosil o odpowiedz a nie podanie strony ,,abym sobie poszukał''''


Jakiś miesiąc temu na forum był koleś, który chciał żeby mu złożyć komputer za 20000 złotych. Skończyło się na 17500 euro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 19:18, Klimos napisał:

> Mam takie pytanko ile moze kosztowac komputer??
> ale nie chodzi mi o taki zwykly...ale taki z najlepszych czesci jakie sa na rynku??
> bardzo bym prosil o odpowiedz a nie podanie strony ,,abym sobie poszukał''''

Jakiś miesiąc temu na forum był koleś, który chciał żeby mu złożyć komputer za 20000 złotych.
Skończyło się na 17500 euro ;)

eh..spodziewalem sie dokladniejszej odpowiedz...:( ale chodzi mi o takie polskie warunki czyli dobry komp ale ..bez przesady
tak ze przez 2-3 lat wiekszosc gier chodzilo by mi na max detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 19:11, boduczek napisał:

Mam takie pytanko ile moze kosztowac komputer??
ale nie chodzi mi o taki zwykly...ale taki z najlepszych czesci jakie sa na rynku??
bardzo bym prosil o odpowiedz a nie podanie strony ,,abym sobie poszukał'''' :)


Za 3,5 tys. zł kupisz bardzo dobrą maszynę do gier (bez monitora). Możesz rzecz jasna wydać znacznie więcej, ale jest to sprawa bezsensowna (przynajmniej jak na polskie warunki cenowo-zarobkowe). Po pierwsze -co to za różnica czy w nowych gierkach będziesz miał 60 czy 100 fpsów, Po drugie im więcej wydasz tym więcej będziesz za rok w plecy, a nikt Ci nie zagwarantuje że nawet na najbardziej wypasionym sprzęcie za rok uruchomisz wszystkie nowości. Przy kupnie kompa najdobitniej sprawdza się metoda "stosunku ceny do jakości". Sprzęt komputerowy starzeje się tak szybko jak nic innego na świecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo mam takie małe pytanko czy mając Kompa 750 mhz Amd Athlon 128 SDRAM i dokupił bym sobie 2x 128 SDRAM Karta graficzna GeForce 2 MX100/200 32 mb to działał by mi Morrowind 3 na detalach rozdzielczość 800x600 i na średniej widoczności ? Z góry dziękuje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 19:28, holo napisał:

> Mam takie pytanko ile moze kosztowac komputer??
> ale nie chodzi mi o taki zwykly...ale taki z najlepszych czesci jakie sa na rynku??
> bardzo bym prosil o odpowiedz a nie podanie strony ,,abym sobie poszukał'''' :)

Za 3,5 tys. zł kupisz bardzo dobrą maszynę do gier (bez monitora). Możesz rzecz jasna wydać
znacznie więcej, ale jest to sprawa bezsensowna (przynajmniej jak na polskie warunki cenowo-zarobkowe).
Po pierwsze -co to za różnica czy w nowych gierkach będziesz miał 60 czy 100 fpsów, Po drugie
im więcej wydasz tym więcej będziesz za rok w plecy, a nikt Ci nie zagwarantuje że nawet na
najbardziej wypasionym sprzęcie za rok uruchomisz wszystkie nowości. Przy kupnie kompa najdobitniej
sprawdza się metoda "stosunku ceny do jakości". Sprzęt komputerowy starzeje się tak szybko
jak nic innego na świecie...

a czy moglbys podac parametry takiego koma??i gdzie takiego moge kupic jak jeszcze troche uzbieram:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się