Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2006 o 19:51, BuuBuu napisał:

Jak to nie obsługuje. A w danych jest podane że obsługuje

W typach obsługiwanej pamięci nie ma ddr2 800 [mowa jest o fsb], chodzi chyba o tą płytę http://www.asustek.pl/products4.aspx?modelmenu=2&model=745&l1=3&l2=11&l3=227 - faktycznie nie ma podanych że obsługuje 800 Mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, więc:
Karte graficzną biorę nową - i pierwszą, i drugą. Jak będą niskie (czyt. normalne) środki, to GF7900GT 512MB od Gainwarda, jak wysokie to GF7950GTX2 1024MB RAM tez od Gainwarda :P
Przedział cenowy powiadasz... Jak pisałem, jak pójdzie "normalnie" to będę miał na kompa jakieś 4300 zł. A jak dobrze, to będzie 7300-7500 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w którym momencie mają szybszą obsługę pamięci od AMD?

Fajne porównanie proców z 4MB pamięci i 512kB pamięci wytwarzanych w różnych technologiach (90 i 60nm)

Pogadamy jak AMD wypuści procesory czterordzeniowe..... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../
sorry za drugiego posta pod rząd

cytuję: "In fact, in quite a few benchmarks, the overclocked E6300 is essentially out of reach of anything AMD can offer with their current K8 designs" co w wolnym tłumaczeniu brzmi: Podkręcony E6300 oferuje to co AMD K8 z fabrycznymi ustawieniami"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../

OK. Moja nie doczytała dokładnie. Nie mniej, a co jeśli nie podkręcić Intela? To to samo co porównywać podkręconego 7900GS z niepodkręconym 7900GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 20:27, mrosi napisał:

cytuję: "In fact, in quite a few benchmarks, the overclocked E6300 is essentially out of reach
of anything AMD can offer with their current K8 designs" co w wolnym tłumaczeniu brzmi: Podkręcony
E6300 oferuje to co AMD K8 z fabrycznymi ustawieniami"


Jak tego bym nie próbował przetłumaczyć to wychodzi mi: "Wprawdzie, w niektórych benchmarkach, podkręcony E6300 jest po prostu poza zasięgiem tego co AMD może zaoferować ze swoim obecnym designem /architekturą/ K8".
Co wydaje mi się nieco sprzeczne z twoim wolnym tłumaczeniem. Możesz dać linka do artykułu, w którym to znalazłeś? Może kontekst całości mnie wyprowadzi z błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 20:27, mrosi napisał:

/../
sorry za drugiego posta pod rząd

cytuję: "In fact, in quite a few benchmarks, the overclocked E6300 is essentially out of reach
of anything AMD can offer with their current K8 designs" co w wolnym tłumaczeniu brzmi: Podkręcony
E6300 oferuje to co AMD K8 z fabrycznymi ustawieniami"


A ja przetłumaczyłbym to tak: Faktem jest, że w niektórych benchmarkach podkręcony E6300 jest ponad wszystkim co może zaproponować AMD z ich obecnymi rozwiązaniami K8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 21:00, mrosi napisał:

Tak po prawdzie nie wiem, czy to może tylko wrażenie, ale ten test jakoś śmierdzi mi opisem
kogoś z Intela....


Etam, czemu od razu takie podejrzenia. Jakiś miesiąc temu na gram.pl też ukazał się artykuł o najnowszych procesorach i można było z niego wywnioskować dokładnie to samo. Wraz z wypuszczeniem Core 2 Duo Intel odzyskał tron lidera i póki co flagowe modele Athlonów mogą co najwyżej pomarzyć o takiej wydajności. Zobaczymy co będą w stanie pokazać nowe czterordzeniowe CPU AMD wykonane w technologii 45nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 19:15, Klimos napisał:

> Jeśli gry Ci chodzą, to po co Ci nowy komputer? Dopiero jak nijak nie da się grać...
Bardzo słuszne spostrzeżenie. /.../

Widzisz, człowiek uczy się na błędach. Ja, niestety, w kwestii kupowania zbyt wcześnie nowego komputera, uczyłem się na własnych błędach, dlatego teraz jestem mądrzejszy ;). Mam już uzbierane na nową "rakietę", ale jeszcze z rok zaczekam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pamięci,
Nie mam na nią zbyt wiele kasy, więc chce się zadowolić 533MHerzami, ale z tego co widzę to są takie z oznaczeniem PC4200 i PC4300.
W związku z tym chcę się spytać, czy to jest jakaś istotna różnica, czy nie będzie miało większego znaczenia którą wybiorę?
Dodam, że w opisie płyty głównej są tylko podane częstotliwości pamięci z jakimi może pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 21:47, KrzysztofMarek napisał:

już uzbierane na nową "rakietę", ale jeszcze z rok zaczekam ;D


...a potem jeszcze rok, i jeszcze jeden...... a może jeszcze jeden..... no to jeszcze jeden bo w kolejnym wyjdzie coś nowego....
Czy takie czekanie ma sens? Nie lepiej kupić coś co weszło dopiero co na rynek a chociaż zebrało pochlebne opinie uznanych testerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 21:02, ziptofaf napisał:

> /../ > A ja przetłumaczyłbym to tak: Faktem jest, że w niektórych benchmarkach podkręcony E6300 jest
ponad wszystkim co może zaproponować AMD z ich obecnymi rozwiązaniami K8.

Ja tam prędkości procesorów sam nie zmierzę, bo ich nie mam ;). Ale zrobili to za mnie inni, proszę aktualny ranking (identyczny widziałem w innym piśmie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 21:51, mrosi napisał:

> /.../ Nie lepiej kupić coś co weszło dopiero co na rynek a chociaż zebrało
pochlebne opinie uznanych testerów?

A po co? W tej chwili moja konfiguracja to Pentium iV 2,8 na szynie 533, GF 7800 GS Leadteka i dwie różne kości pamięci po 512 MB. Gram w Obliviona w rozdzielczości 1280x1024 z grafiką na poziomie najwyższym. Mógłbym w tej chwili kupić komputer z procesorem dwa razy szybszym i dwa razy szybszą (a w sli 4x) kartą graficzną tylko po co!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/../

Nie masz potrzeby kupowania sprzętu bo Twój wyciąga dużo. A o sprzęcie jaki obecnie posiadasz nie było mowy. Założyłem, że masz sprzęt taki jak ja miałem jeszcze miesiąc temu (niereformowalny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że nie wcześniej ale teraz zauważyłem:

Dnia 09.10.2006 o 20:25, mrosi napisał:

A w którym momencie mają szybszą obsługę pamięci od AMD?

W każdym :)
Wymieniałeś kiedyś artykuł w PCWorld - tam był dokładny opis architektury c2d i dlaczego ma szybszą obsługę ram mimo braku wbudowanego kontrolera.

Dnia 09.10.2006 o 20:25, mrosi napisał:

Fajne porównanie proców z 4MB pamięci i 512kB pamięci wytwarzanych w różnych technologiach
(90 i 60nm)

Mnie nie obchodzi w jakim procesie został wyprodukowany procesor - ja wybieram sprzęt lepszy/tańszy. JAk AMD pokaże coś ciekawego w 60 nm to nie będę miał nic przeciw :)

Dnia 09.10.2006 o 20:25, mrosi napisał:


Pogadamy jak AMD wypuści procesory czterordzeniowe..... ;-P

4 rdzenie w domu to chłyt marketingowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 01:02, Clegan napisał:

/.../
> Pogadamy jak AMD wypuści procesory czterordzeniowe..... ;-P
4 rdzenie w domu to chłyt marketingowy

Ależ nie! 4 rdzeniowe procesory w domu, to konieczność, tyle, że jeszcze nie teraz, a za jakieś 5-6 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się