Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2010 o 21:01, Misquamaqus napisał:

Kubus.... nie ma phenoma x4 szybszego od zwyklego q9550 nie mowiac o OC.
To jest tylko taka gadanka co poniektorych tutejszych userow.


Czy aby na pewno?
http://www.anandtech.com/bench/Product/50?vs=102

Z tego wynika (a ufam temu serwisowi) że oba procki są całkiem porównywalne zwłaszcza w grach, a cenowo zdecydowanie lepszy jest produkt AMD. :)
Więc zastanowiłbym się, czy dla próbowania swoich sił w OC warto dopłacać średnio 350zł do droższego Intela na martwej podstawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o wiekszosc Quadow w porownywalnych cenach z Phenomami II, oczywiscie Q9550 jest niezly, ale... ile kosztuje? Ok. 750zl, czyli wiecej niz obecnie Core i5 750. Jesli wezmiemy cos tanszego, np. moj Q9300, to jest on porownywalny z Phenomem II X4 920, a taki 955 go zauwazalnie wyprzedza. Sam zmienilem ostatnio E8400 na Q9300, ale polecic moge kupowanie procow pod LGA775 wtedy, gdy to sie naprawde oplaca. W moim przypadku zarobilem jeszcze na tej wymianie 20zl :P
Ale kupowanie nowej plyty z LGA775, C2D/C2Q i ddr2, jest srednio oplacalnym zakupem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jendo.,

jak kupie karte graficzna za te 400 czy 500 zlotych z obsluga direct x 10, a nie uzywam visty ani 7 i nie bede uzywal, to jest jakis problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2010 o 21:58, kuba9876543210 napisał:

Ale kupowanie nowej plyty z LGA775, C2D/C2Q i ddr2, jest srednio oplacalnym zakupem...


I tak kupilbym 775 z q9450 zamiast najszybszego phenoma II z porzadna plyta glowna.
Od roku trabione jest, ze 775 jest wymarlym gatunkiem a tak po prawdzie do dzis jest lepszy od najszybszych phenomow.
Stwierdzenie przyszlosciowa platforma, ktora ma byc am3 jest delikatnie mowiac przesada.
Nie ma przyszlosciowych platform i tyle.
To tak na zapas :))
Tylko nie mow, ze zmieniasz sie PII, bo sie zdziwie ?

Milego wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2010 o 22:30, Szejkon napisał:


jak kupie karte graficzna za te 400 czy 500 zlotych z obsluga direct x 10, a nie uzywam
visty ani 7 i nie bede uzywal, to jest jakis problem?


Nie bedzie zadnego problemu.
Jedynie bedzie szkoda niewykorzystanej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 22:31, Misquamaqus napisał:

Tylko nie mow, ze zmieniasz sie PII, bo sie zdziwie ?


Nie, poki co Q9300 na 3,25GHz (O/C 30%) mi wystarcza, a jak kupie kiedys lepsze chlodzenie (i bude, bo goraco w niej) to doloze mu jeszcze 500MHz.
Przesiadlbym sie na Phenoma II tylko jakbym mogl to zrobic

a) bardzo tanio
albo jeszcze lepiej
b) zarobic na tym ;]

Dnia 05.08.2010 o 22:31, Misquamaqus napisał:

Milego wieczora.


Nawzajem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc:

kupiłem PC''ta karta grafiki ma wejscie DVI,kupilem przejsciowke i chcialem podlaczyc mojego CRT''ka ale monitor nie wykrywa sygnału ocb?
Podłaczylem drugą przejsciowke od kolegi(niby orginał gigabyte) i monitor jakby wykrywa sygnał ale po właczeniu obraz nie działa?

co robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 23:35, Jan3d napisał:

Jaki byście złożyli sprzęt dla szwagra(Pracuje w telewizi obróbka materiału itd)


Podaj budżet, to się pomyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2010 o 21:15, Phobos_s napisał:

A co do temperatur to bardzo dobre. Sprawdź jeszcze dyski ale myślę, że też powinny być
w porządku (czyli tak ok 25-35 C).


Świeżo po włączeniu mają tak 25 stopni, jak gram około 45. Tyle że niby temperatura jest ustabilizowana, a w pewnym momencie jak gram w Assassin''s Creeda to zacina się i trzeba go restartować, nie wiem co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 16:30, QsY_056 napisał:

Witam to znowu ja mam pytanie co mozna by zmienic w moim kompie oprucz grafy

Dnia 05.08.2010 o 16:30, QsY_056 napisał:

msi k9n sli


Gdzieś czytałem że płyty z MSI trudno rozbudowywać, że pod względem rozbudowy są beznadziejne, ale czy to prawda to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowego PC, ale mam jeden problem - wyje toto jak odkurzacz. Po oględzinach okazuje się, że wszystkiemu winny jest wentylator na procku. Da się jakoś to wyciszyć bez jego wymiany? A jeśli nie, jaki dobry i cichy polecacie? Nie zdzierżę tego hałasu... Proc to Phenom X4 955 [AM3] a płyta główna ASRock 880G Extreme3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo te chłodzenia są stosunkowo ciche... Bardzo gorąco masz w pokoju? A z obudową jak? Przewiewna? Może chłodzenie jest źle założone... Spróbuj po dociskać to chłodzenie bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2010 o 21:01, Misquamaqus napisał:

Kubus.... nie ma phenoma x4 szybszego od zwyklego q9550 nie mowiac o OC.
To jest tylko taka gadanka co poniektorych tutejszych userow.


o, GANGSTERR chyba jest na wakacjach...
Nie, no fakt, jak zabieram się za kupno komputera, to zawsze kończy się na Intelu. pomijając, że od czasu C2D Intel wyraźnie podjął rekawicę (i kilkakrotnie palnął nią AMD w ryj) to jednak 100 zł różnicy w cenie nie jest w stanie jakoś mnie przekonać. Ale o LGA775 mam bardzo mieszane uczucia z powodu crapowatych płyt głównych nVidii, niestety po przesiadce na Asusa P5Q Deluxe też nie jest rewelacyjnie (procesor mi regularnie chrobocze, jakby ktoś wsadził pręta w koło roweru).
Pod warunkiem utrafienia stabilnej płyty głównej i uważania na sterowniki nVidii LGA775 jednak jest nadal świetną podstawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 11:57, Aurelinus napisał:

o, GANGSTERR chyba jest na wakacjach...

po prostu się zamknij miłośniku dyskusji na wysokim poziomie, ok?

I nawet nie mów, że zostałeś do tego zmuszony, bo jak sam zauważyłeś, nic nie napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się