Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2010 o 15:14, Szejkon napisał:

Hej.
mam pytanie.
am płytę główną
MSI GF615M-P33, do tego 2gb ramu 1333 corsair. i mam pytanie. czy dokupując kolejne 2gb
ramu wystarczy, że dokupię ddr3 2gb o szybkości 1333 czy muszę zwracać na jeszcze coś
uwagę?

Tak, na CL. Bo są 1333 MHz CL7, 8 i 9. Sprawdzisz jakie masz w programie CPU-Z, w zakładce memory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 15:14, Szejkon napisał:

Hej.
mam pytanie.
am płytę główną
MSI GF615M-P33, do tego 2gb ramu 1333 corsair. i mam pytanie. czy dokupując kolejne 2gb
ramu wystarczy, że dokupię ddr3 2gb o szybkości 1333 czy muszę zwracać na jeszcze coś
uwagę?


Jak napisał Ziptofaf na CL ale nawet jeśli tego nie zrobisz to powinno działać wszystko tylko że w takim wypadku szybsza pamięć zwolni, żeby dostosować się do wolniejszej. Zresztą tak też by było jakbyś kupował pamięci o innym taktowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 17:04, Nufiko napisał:

Jak napisał Ziptofaf na CL ale nawet jeśli tego nie zrobisz to powinno działać wszystko
tylko że w takim wypadku szybsza pamięć zwolni, żeby dostosować się do wolniejszej. Zresztą
tak też by było jakbyś kupował pamięci o innym taktowaniu.

Ok, mam cl8, i bede miał w weekend jeszcze 2gb z cl9 i ogolnie troche szybsze, to jak wyglada wymiana? po prostu dokladam nowego klocka i ciesze sie szybszym kompem, czy cos trzeba ustawiac czy instalowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 15:00, Szejkon napisał:

Ok, mam cl8, i bede miał w weekend jeszcze 2gb z cl9 i ogolnie troche szybsze, to jak
wyglada wymiana? po prostu dokladam nowego klocka i ciesze sie szybszym kompem, czy cos
trzeba ustawiac czy instalowac?


CL8 jest szybsze od CL9. Więc po wsadzeniu nowych wszystkie przestawią się na CL9.
A kości wystarczy wsadzić do kompa, nie potrzeba żadnych dodatkowych modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 15:00, Szejkon napisał:

Ok, mam cl8, i bede miał w weekend jeszcze 2gb z cl9 i ogolnie troche szybsze, to jak
wyglada wymiana? po prostu dokladam nowego klocka i ciesze sie szybszym kompem, czy cos
trzeba ustawiac czy instalowac?


CL to czas dostępu do pamięci podawany w ns lub cyklach zegara czyli im mniej tym szybciej. CL to odstęp pomiędzy otrzymaniem żądania danych na pinach wejściowych do pojawienia się tych danych na pinach wyjściowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skutek awarii komputera, jestem zmuszony do wymiany następujących części: zasilacz, płyta główna i niestety karta graficzna.
Na to mam jakieś 1300-1500 zł. Oczywiście im mniej wydam tym lepiej.
Karta powinna być wydajna, ale bez przesady, nie chce ponownie kupować potwora (miałem 3870x2). Gram ostatnio coraz mniej.
Rozdzielczość monitora 1680x1050, procesor E8400, pamięć 2x2GB 800MHz CL4.
Pomoże ktoś?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna:
Asus P5Q Deluxe /intel P45/
459 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD5770 Vapor-X 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP
699 zł

Zasilacz:
Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]
210 zł

Razem: 1368 zł
www.esc.pl

lub któryś z tych mobasów:

http://allegro.pl/item1174188067_dfi_lanparty_ut_p45_ddr3_wawa_t3rs.html

http://allegro.pl/item1180421997_dfi_lanparty_dk_p45_t3rs_ddr3_sklep_fv.html

http://allegro.pl/item1181730546_dfi_lan_party_dk_x48_t2rs_sklep_fv.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Płyta główna DFI Infinity Blood Iron P45-T2RS - 279 zł
Zasilacz OCZ Stealthxstream 500W - 209 zł
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB DDR5 PCI-E - 866 zł
suma: 1354 zł (agito.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na coś takiego:
- Asus P5Q Deluxe
- Zotac GTX 460 1GB 256bit
- Jakiś zasilacz 500W

Wychodzi trochę drożej ale widzę że GTX460 jest dużo wydajniejszy w grach niż Radek 5770. A płyta głwna wygląda na bardzo dobrą.
Tylko czy 500W NA PEWNO wystarczy?
E: aha, zapewne moje chłodzenie na procesor (Zalman 9700) jest sprawne, ale czy wejdzie na tego Asusa? Obawiam się, że rozbudowane chłodzenie mobo może uniemożliwić zamontowanie mojego Zalmana.
E2: no i oczywiście dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 19:27, krl_krl napisał:

Tylko czy 500W NA PEWNO wystarczy?

Bez problemu. GTX460 nie potrzebuje jakichś absurdalnych ilości prądu. Byleby to był markowy zasilacz 500W.

Dnia 12.08.2010 o 19:27, krl_krl napisał:

E: aha, zapewne moje chłodzenie na procesor (Zalman 9700) jest sprawne, ale czy wejdzie na tego Asusa?
Obawiam się, że rozbudowane chłodzenie mobo może uniemożliwić zamontowanie mojego Zalmana.

Wątpię, żeby były z tym problemy. W końcu topowe płyty główne zazwyczaj są zaprojektowane w taki sposób, żeby dało się upchnąć niestandardowe chłodzenie procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 19:31, ziptofaf napisał:

Wątpię, żeby były z tym problemy. W końcu topowe płyty główne zazwyczaj są zaprojektowane
w taki sposób, żeby dało się upchnąć niestandardowe chłodzenie procesora.

Jak kupowałem komputer to w sklepie komputerowym mówili mi że mogą być problemy z tym chłodzeniem i chłodzeniem Gigabyte DS4 (ze względu na chłodzenie chipsetu oczywiście).
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za spóźnione podziękowania, ale niestety nie było mnie przez pewien czas przy kompie więc...
Dziękuję ; )

I teraz chyba ostatnie pytanie.
Widzę w tej płycie głównej wejścia na 4 kości ramu ddr, czy jak mam teraz 2 kości po 512, wezmę od kolegi następne 2 po 1gb, to lepiej wsadzić ten 1gb do np: czarnego i 2gb niebieskiego? Czy będą się gryzły i po prostu nie opłaca się wsadzać tyle ramu.

Do tego do tej płyty głównej mam zamiar włożyć, jak już wcześniej wspomniałem, GF 7600. Do tego mam 2 dyski, jeden napęd dvd, wejścia na karty sd, 2 wiatraczki i takie tam. Chodzi mi o to czy stary zasilacz 230v, który teraz mam i czasem warczy, starczy na to wszystko, czy lepiej kupić nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 21:56, DuuDFat napisał:

I teraz chyba ostatnie pytanie.
Widzę w tej płycie głównej wejścia na 4 kości ramu ddr, czy jak mam teraz 2 kości po
512, wezmę od kolegi następne 2 po 1gb, to lepiej wsadzić ten 1gb do np: czarnego i 2gb
niebieskiego? Czy będą się gryzły i po prostu nie opłaca się wsadzać tyle ramu.

2x1GB do slotów o jednym kolorze, 2x512 do slotów o drugim kolorze. A RAM''u nigdy zbyt wiele (choć podejrzewam, że masz Windowsa XP 32-bit, który obsługuje max. ~3GB i po prostu nie widzi większej ilości).

Dnia 12.08.2010 o 21:56, DuuDFat napisał:

Do tego do tej płyty głównej mam zamiar włożyć, jak już wcześniej wspomniałem, GF 7600.
Do tego mam 2 dyski, jeden napęd dvd, wejścia na karty sd, 2 wiatraczki i takie tam.
Chodzi mi o to czy stary zasilacz 230v, który teraz mam i czasem warczy, starczy na to
wszystko, czy lepiej kupić nowy?

Jak podasz markę tego zasilacza i jego moc (znajdziesz na nalepce na jego obudowie), to będę w stanie ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie znam się kompletnie na składaniu kompa piszę tutaj w dwóch sprawach. Zastanawiam się nad sprzedażą obecnego laptopa i trochę dołożyć by kupić jak najlepszy komputer do grania.

Pierwsza sprawa to wycena tego laptopa. Jest to Asus K50AB o takiej konfiguracji:
AMD Athlon x2 QL-64
ATI Radeon HD4570 512 MB
3 GB Ram
Windows Vista
LCD LED 15,6 cali
Stan bardzo doby. Gdyby go wyczyścić to można by go nazwać stanem idealnym. Do tego jest jeszcze przez około rok na gwarancji. W mojej opinii warty gdzieś 1500zł. A wg Was? W sklepie nowy kosztuje coś ponad 2000zł. Ja kupiłem rok temu w Komputroniku za 2550zł.

Druga sprawa. Gdyby laptop poszedł za te 1500zł miałbym do dyspozycji maksymalnie 2500zł. Jako, że mieszkam w Szkocji wszelkie kwoty przeliczyłem na polską walutę. Na oku mam taki komputer. Co o nim sądzicie?
http://www.pcworld.co.uk/gbuk/advent-centurion-cbe1401-refurbished-desktop-pc-04735186-pdt.html
Ogólnie jeżeli znacie jakieś dobre sklepy internetowe w UK to proszę o podanie bo tutaj gra się przeważnie na konsolach i mam problemy ze znalezieniem czegoś wartego uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 04:55, Hartus napisał:

Druga sprawa. Gdyby laptop poszedł za te 1500zł miałbym do dyspozycji maksymalnie 2500zł.
Jako, że mieszkam w Szkocji wszelkie kwoty przeliczyłem na polską walutę. Na oku mam
taki komputer. Co o nim sądzicie?

W sumie nie jest zły, choć osobiście preferowałbym Athlona II X4 zamiast Phenoma II X2. No i ma pamięci DDR2, co nie nastraja zbyt optymistycznie jeśli będziesz chciał go kiedyś zmodernizować.
Proponowałbym więc szukać czegoś:
a) z Athlonem II X4/Phenomem II X4
b) z pamięciami DDR3
c) Płyta główna na chipsecie RD770 (np. Gigabyte MA770-UD3R) lub 870 (np. Asus N4A87TD/USB3)
Choć ogólnie rzecz biorąc, to ten konfig jest w porządku i do grania starcza. Inna sprawa, że, patrząc polskimi cenami (a te w UK zazwyczaj są nieco niższe), to można mieć o klasę lepszy sprzęt:
AMD Athlon II X4 635
Asus M4A88T-M/USB3
4GB RAM A-Data 1333 MHz CL9
WD 640GB (WD6400AAKS)
Samsung SH-S223C
GeForce GTX460 Palit 1024 Sonic
CoolerMaster Elite 332 Black
OCZ StealthXStream 2 500W
Suma: 2462 zł
Jest o jakieś 50-60% szybszy od tego, który zaproponowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 12:14, Hartus napisał:

W takim razie postaram się szukać sklepów z możliwością stworzenia własnego kompa. Ale
zastanawia mnie czemu Phenomy x4 są na niższych pozycjach na tej liście niż x2? http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-procesory-rozpiska-osiagow.4344.0.html


Bo Phenomy x4 na tej liście mają niższe taktowania od Phenomów x2 :)

Dnia 13.08.2010 o 12:14, Hartus napisał:

A co do laptopa nie masz pomysłu ile warty? :)


Myślę, że te 1500 zł to cena akurat.
Identyczny lap jest sprzedawany tutaj: http://allegro.pl/item1173034088_asus_k50ab_ati_radeon_hd_4570.html
Więc możesz popatrzeć jak rozwija się sytuacja i czy ludzie się będą interesować :) Jeśli oczywiście chcesz sprzedawać tego lapa w Polsce a nie w Szkocji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się