Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2010 o 19:21, Woo-Cash napisał:

OK, pytam się, czy nową wystarczy podpiąć pod PCI, czy dodatkowo podłączyć biały kabelek(
który w tej chwili łączy wyjście audio z płytą główną)?

Wyjście audio z płytą główną kabelkiem? zapewne chodzi o panel przedni. Jak najbardziej trzeba, o ile chcesz mieć na tym wyjściu dźwięk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie potrzebna porada:

GTX 280/285 lub GTX 460 1GB? Będzie na jakieś 2-3 lata niekoniecznie do najnowszych gier ale będzie napędzać ekran 1920x1980.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek tutaj zamawial jakies komponenty z zagranicznego sklepu (UK lub GER)? Upatrzylem sobie pewna konfiguracje, ale nie usmiecha mi sie godzenie sie na polski podatek od elektroniki, ktory cene podnosi nierzadko nawet o 1/3.
Czy gdybym zamowil sobie wszystkie czesci w jednym sklepie to nalozono by na mnie jakies dodatkowe oplaty, czy moze nic takiego nie powinno miec miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli w ramach strefy EU i nie zamierzasz sprowadzac jakichs ogromnych ilosci sprzetu, to mysle ze zaplacisz jedynie za przesylke. Najlepiej w tej kwestii skontaktuj sie z konkretnym sklepem czy wysylaja za granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 23:57, Abomek napisał:

Czy ktokolwiek tutaj zamawial jakies komponenty z zagranicznego sklepu (UK lub GER)?
Upatrzylem sobie pewna konfiguracje, ale nie usmiecha mi sie godzenie sie na polski podatek
od elektroniki, ktory cene podnosi nierzadko nawet o 1/3.
Czy gdybym zamowil sobie wszystkie czesci w jednym sklepie to nalozono by na mnie jakies
dodatkowe oplaty, czy moze nic takiego nie powinno miec miejsca?


Osobiście kupowałem w tym sklepie i to za nie małe pieniądze 2K euro, płaciłem tylko za kuriera UPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 07:47, blacklio2 napisał:

Osobiście kupowałem w tym sklepie i to za nie małe pieniądze 2K euro, płaciłem tylko za kuriera UPS


Chodzilo mi o duzo wieksze kwoty (rzedu kilkudziesieciu tys.), gdzies czytalem, ze nie mozna tym wtedy handlowac na terenie kraju, do ktorego sie to sprowadzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić kartę graficzną za 250-300 zł? Mam płytę główną MSI K9N Platinum. Myślałem nad Radeonem 5xxx, ale nie wiem czy będę mógł go podpiąć do mojej płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 12:20, faraoneek23 napisał:

Mógłby mi ktoś polecić kartę graficzną za 250-300 zł? Mam płytę główną MSI K9N Platinum.
Myślałem nad Radeonem 5xxx, ale nie wiem czy będę mógł go podpiąć do mojej płyty


A może raczej - jaki masz procesor i zasilacz? Bo do tej płyty głównej podłączysz każdą kartę graficzną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 12:21, ziptofaf napisał:

A może raczej - jaki masz procesor i zasilacz? Bo do tej płyty głównej podłączysz każdą
kartę graficzną...


Procesor Athlon 4400+ 2.2GHZ X2 trochę przestarzały ale radzi sobie
Zasilacz porządny Chiefteca, można gdzieś sprawdzić w komputerze jego moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 12:36, faraoneek23 napisał:

Procesor Athlon 4400+ 2.2GHZ X2 trochę przestarzały ale radzi sobie

No cóż, ten procek jest za słaby chyba dla wszystkich kart z serii HD5xxx. Proponowałbym więc już prędzej GeForce 9600GT (który i tak jest dla niego o jakieś 20% za mocny). Ewentualnie, jeśli wolisz trochę dopłacić, to Radeon HD4850, z tym, że ta karta jest już znacznie za silna i będzie wyraźnie ograniczana przez procesor.

Dnia 12.09.2010 o 12:36, faraoneek23 napisał:

Zasilacz porządny Chiefteca, można gdzieś sprawdzić w komputerze jego moc?

Nie, tylko po nalepce w obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 12:36, faraoneek23 napisał:

Procesor Athlon 4400+ 2.2GHZ X2 trochę przestarzały ale radzi sobie
Zasilacz porządny Chiefteca, można gdzieś sprawdzić w komputerze jego moc?

400W, sorry za dubla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w limicie 600f gdzie 331f jest przeznaczone na Phenoma II X4 955 i kartę KFA2 1024MB GeForce GTX460 EX OC można złożyć resztę komputera aby:

- płyta główna obsługiwała DDR3
- pamięć ram była 4gb DDR3
- w zestawie mieścił się Windows 7 Home Premium

?

Wszystkie części muszą być z tego sklepu. Ewentualnie można jakiś komponent domówić jak go tam nie ma, ale najlepiej jak by się dało bez tego.

http://www.silicon-edinburgh.co.uk/

Wiem, że jestem upierdliwy z tą budową, ale już zadecydowałem, że tutaj na 100% składam komputer i muszę wybrać z tego co tam mają. Byłem u nich dzisiaj i powiedzieli, że mogę im zanieść gotowy zestaw i go złożą i ewentualnie można coś domówić, ale podejrzewam, że to się odbije na cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 12:41, ziptofaf napisał:

> Procesor Athlon 4400+ 2.2GHZ X2 trochę przestarzały ale radzi sobie
No cóż, ten procek jest za słaby chyba dla wszystkich kart z serii HD5xxx. Proponowałbym
więc już prędzej GeForce 9600GT (który i tak jest dla niego o jakieś 20% za mocny). Ewentualnie,
jeśli wolisz trochę dopłacić, to Radeon HD4850, z tym, że ta karta jest już znacznie
za silna i będzie wyraźnie ograniczana przez procesor.

To może jakaś silna karta z serii 8xxx GeForce''a, np. 8800GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
W tym sklepie to zasadniczo niewykonalne...
ASUS M4A77T/USB3 76£
CORSAIR DDR3-1333 4GB (2× 2GB) Core i5 Kit CL9.0 42£
MICROSOFT Windows 7 Home Premium 64-Bit OEM 93£
RAIDMAX Tornado Case 33£
SAMSUNG Spinpoint F3 S-ATA 500GB UDMA300 7200rpm 16MB Cache 44£
SAMSUNG Super WriteMaster 22× S-ATA SH-S223 LightScribe DVD Writer £21.00
OCZ StealthXStream2 500W 50£

Suma: 359 funtów. Nawet nie ma na czym oszczędzać (no, na obudowie się da zdobyć jakieś 10 funtów różnicy)...Ten sklep ma, lekko powiedziawszy, absurdalne ceny. Szybkie sprawdzenie ceny tego procka i karty graficznej pokazuje, że w Polsce dostałbyś je z 300 zł taniej.

Żeby w tym budżecie zmieścić się w okolicach 600 funtów, to musiałbyś zamienić procek na Athlona II X4 635, a kartę na GTX460 768MB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 14:10, faraoneek23 napisał:

To może jakaś silna karta z serii 8xxx GeForce''a, np. 8800GTX


Absurd. HD4850 jest od niego szybszy, to raz. Po drugie, i tak nie zauważysz różnicy między nim, a 9600GT...a wiem co mówię, bo sam miałem Athlona X2 + 9600GT. Wynik: 7600 punktów w 3D Marku ''06. Zmiana procka podbiła go do jakichś 11000...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CORSAIR DDR3-1333 4GB (2× 2GB) Core i5 Kit CL9.0
To będzie działać na procku AMD? Bo obawiam się tego Core i5 w nazwie.
Co do cen to o dziwo wszystko takie drogie nawet na innych stronach. Karta graficzna, która w Polsce kosztuje 800zł tutaj jest w najtańszym sklepie za 203f. A w innych nawet po 240f...
No nic dzięki za poradę, zobaczę na czym mogę oszczędzić. A Athlon II to już przeżytek czy dalej dają radę i warto je kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 14:15, ziptofaf napisał:

Absurd. HD4850 jest od niego szybszy, to raz. Po drugie, i tak nie zauważysz różnicy
między nim, a 9600GT...a wiem co mówię, bo sam miałem Athlona X2 + 9600GT. Wynik: 7600
punktów w 3D Marku ''06. Zmiana procka podbiła go do jakichś 11000...

Nie no bo szukałem czegoś, żeby jeszcze pograć z dwa lata, tylko widzę, że procek wszystko hamuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się