Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2010 o 14:38, Misquamaqus napisał:

Tak, ten tescik dobrze wypadl.
Grafika jest obsluzona maxymalnie.

Teraz sciagnij i uruchom ten tescik:

http://www.techpowerup.com/downloads/1791d/stone_giant_setup.exe

Test poprostu uruchom jak na fotce i nie klikaj enter, tylko niech giant stoi z 10 minut.
Obciazenie cpu jest w tym tescie dosc male, wiec powinienes miec 99% wykorzystana grafike.

Obmyje się po strzyżeniu i wrzucę teścik. Przy okazji wrzucę też wynikii z benchmarka w Mafii 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 14:38, Misquamaqus napisał:

Teraz sciagnij i uruchom ten tescik:

http://www.techpowerup.com/downloads/1791d/stone_giant_setup.exe

Test poprostu uruchom jak na fotce i nie klikaj enter, tylko niech giant stoi z 10 minut.
Obciazenie cpu jest w tym tescie dosc male, wiec powinienes miec 99% wykorzystana grafike.


Zacząłem ściągać, lecz przy mojej radiówce to miną cztery godziny zanim się ściągnie.
Tymczasem podrzucam screeny z FurMarka i Mafii II.

20100913162423

20100913162429

20100913162437

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 16:24, Ancient_Lord napisał:

Tymczasem podrzucam screeny z FurMarka i Mafii II.


Furmark masz prawidlowo.
Mafia tez wyglada prawidlowo.
U mnie mafia podobnie wyszla.

20100913165024

20100913165147

20100913165153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że Ty w Mafii miałes włączone V-Sync, AA i PsyhX na High.
Ja miałem wysokie detale, AA OFF, VSync OFF, PSyhX off. Więc widzisz teraz różnicę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 17:08, Ancient_Lord napisał:

Z tym, że Ty w Mafii miałes włączone V-Sync, AA i PsyhX na High.
Ja miałem wysokie detale, AA OFF, VSync OFF, PSyhX off. Więc widzisz teraz różnicę? ;)


O kurde....
Teraz widze roznice i to dosc spora.
Mysle, ze jest to jednak wina procesora, chociarz ja mam win 7 64 bit i teoretycznie powinienem miec mniej fps niz Ty.
Test zrobiony na default tak jak podales.

20100913173733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 17:38, Misquamaqus napisał:

O kurde....
Teraz widze roznice i to dosc spora.
Mysle, ze jest to jednak wina procesora, chociarz ja mam win 7 64 bit i teoretycznie
powinienem miec mniej fps niz Ty.

Ale popatrz - procek nie działa w 100% więc ma zapas mocy. Z resztą tak samo było na 3.4Ghz a to zdecydowanie wystarcza dla GTX 460. O tyle śmiesznie, że na 1280x1024, AA OFF, PsyhX OFF, AF x8 miałem rangę B - czyli gorzej niż Ty na 1680x1050...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2010 o 17:43, Ancient_Lord napisał:

Ale popatrz - procek nie działa w 100% więc ma zapas mocy. Z resztą tak samo było na
3.4Ghz a to zdecydowanie wystarcza dla GTX 460. O tyle śmiesznie, że na 1280x1024, AA
OFF, PsyhX OFF, AF x8 miałem rangę B - czyli gorzej niż Ty na 1680x1050...


Widze.
Procesor bardziej jest obciazony u mnie niz u Ciebie, za to wydajnosc calosci jest wieksza u mnie.
Wedlug mnie albo procesor jest za slaby albo karta jest padnieta.
Najprosciej sprawdzic Twoja karte u kolegi z jakims 4 rdzeniowym procesorem intela.
Jak u kolegi beda slabe wyniki, to masz karte do bani.
Jak karta bedzie smigac jak u mnie, to masz cos nie teges z swoim komputerem.

Jak mieszkasz w katowicach to przyjezdzaj do mnie i zrobimy test :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 18:01, Misquamaqus napisał:

Widze.
Procesor bardziej jest obciazony u mnie niz u Ciebie, za to wydajnosc calosci jest wieksza
u mnie.
Wedlug mnie albo procesor jest za slaby albo karta jest padnieta.
Najprosciej sprawdzic Twoja karte u kolegi z jakims 4 rdzeniowym procesorem intela.
Jak u kolegi beda slabe wyniki, to masz karte do bani.
Jak karta bedzie smigac jak u mnie, to masz cos nie teges z swoim komputerem.

Hmm, to już drugi egzemplarz tego Phenoma na którym tak działa. Prócz tej karty taka sama badziewna wydajność była na 9800GT, HD4890. Więc i proc i karta odpada. Z resztą testy w Orthosie,OCCT i P95 nawet po 6h z prockiem nie wykazały błędów.

Dnia 13.09.2010 o 18:01, Misquamaqus napisał:

Jak mieszkasz w katowicach to przyjezdzaj do mnie i zrobimy test :))

Niestety, Kraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W maju miałem zakupić nowego kompa, dzięki poradom na forum zdecydowałem się na zakup takiej konfiguracji:
Athlon II X3 435
Asus M4A77TD Pro
4 GB RAM Kingston 1333 MHz CL9
Seagate 500GB 7200.12
Radeon HD5770 Asus
CoolerMaster Elite 333 Black
OCZ 500W

Jednak jak to bywa w życiu miałem ważniejsze wydatki i zakup kompa odszedł na dalszy plan. Teraz ponownie zmierzam do tego by stary komp poszedł na zasłużony wypoczynek, dlatego chciałbym prosić o lekkie "podrasowanie" konfiga lub propozycje alternatywnej konfiguracji - byle by zmieścić się w kwocie 2tys. - bez systemu, napędów DVD, klawiatury itd., zakupu zamierzam dokonać na gral.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast procka weź jakiegoś Phenoma II X4, lub chociaż X3 - Phenomy z takim samym zegarem są o 15% szybsze od Athlonów.

No i zamiast tej karty możesz wziąć GTX460.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a dysk twardy sprawdzałeś ?
Może wina leży w uwalonym HDD który powoduje takie straszne spowolnienia bo następują błędy odczytu tudzież dane z dysku są doczytywane zbyt wolno ?
Bo tak na wszystkich zrzutach z diagnostyki i karta i procesor "na oko" wyglądają ok.
Przetestował bym solidnie HDD i sprawdził zasilacz, bo powoli zaczynają się kończyć możliwości czemu sprzęt chodzi nie tak jak powinien.

Bo RAM jak kojarzę testowałeś już wcześniej prawda ?

Jeszcze jeden pomysł mi przychodzi do głowy - czy na bank karta ma prawidłowo dopięte zasilanie ?
GFy jeśli mają wadliwie/błędnie podpięte zasilanie poprzez system sentinel obniżają swoją wydajność o około 50-70% [zależnie od modelu] aby układ nie uległ uszkodzeniu. Oczywiście w takim wypadku karta powinna wysyłać odpowiednie komunikaty, chociaż kiedyś na 9800setce u kolegi sentinel obniżał wydajność bo zasilanie nie było dopięte a komunikatu o tym nie pokazywał [co skutkowało 2 tygodniami niepotrzebnych testów, a zdziwienie nasze było ogromne jak rozkręciliśmy obudowę =)], więc warto tez jeszcze raz zerknąć czy w tej materii wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 19:25, Pietro87 napisał:

Hmm a dysk twardy sprawdzałeś ?

Mam 3 HDD - każdy sprawdziłem HD Tune i na każdym instalowałem Windę.

Dnia 13.09.2010 o 19:25, Pietro87 napisał:


Bo RAM jak kojarzę testowałeś już wcześniej prawda ?

Testowałem dwa egzemplarze OCZ i jeden Kingston ;) OCzywiście wszystkie przejechałem MemTestem

Dnia 13.09.2010 o 19:25, Pietro87 napisał:

Jeszcze jeden pomysł mi przychodzi do głowy - czy na bank karta ma prawidłowo dopięte
zasilanie ?

Dopięte jest wszystko - tym samym zasilaniem podpinałem wszystkie karty - 1x 6pin, 1x6+2pin. Do pudełka z GeForceem miałem jakieś zasilanie podpinane pod MOLEX, ale nie mogłem znaleźć wolnej wtyczki MOLEX na zasiłce. Niemniej jednak wszystko jest dobrze dopięte. No i na kilku benchmarkach grafa działała w 99% - więc to odpada.

Mam już woltomierz. Jutro sprawdzę zasilacz- ile tak siedzieć z tym woltomierzem i sprawdzać wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 19:30, hans_olo napisał:

Sprawdziłbym tę grafę na innym kompie. Jak dobra, to zasilacz nie uciułał, jak się problem
powtórzy, to wiadomix.

Jej, przecież mówię - tak samo było na HD4890, 9800GT - w FurMarku w serwisie sprawdziłęm z serwisantem dwie nowe wyciągnięte z pudełka HD4870 i to samo. Więc karta odpada.

Ale dla pewności podrzucę ją koledze i sprawdzimy.

Popytam również o zasilacz- może ktoś pożyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 19:35, Ancient_Lord napisał:


Ale dla pewności podrzucę ją koledze i sprawdzimy.


O widzisz :))
To bedzie najlepsze rozwiazanie.
Wazne tylko, zeby platforma na, ktorej sprawdzicie karte nie byla taka jak Twoja.

Tak szperalem po necie odnosnie twojego problemu i widzialem jeden zestaw typu:

I7 860 + reszta z gtx 460 i chopek mial podobne wyniki jak u Ciebie.
To by eliminowalo niewydolnosc procesora u Ciebie.
Tak czy siak idz do kolegi i sprawdz ta karte.

Jeszcze zmien sterownik do karty, bo wyszly bety i taki BC2 przyspieszyl o okolo 8% i w sterowniku doszlo openGL 4.1, wyzsza cuda i physix oraz jakas smieszna opcja, ktorej nie znam:


20100913194911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2010 o 19:49, Misquamaqus napisał:

To bedzie najlepsze rozwiazanie.

Kolega ma podobny zestaw, tylko zamiast Phenoma ma Athlona II X2.

I od niego pożyczam zasilacz - jak na szczęście ma OCZ StealthXStream 500W.
Dam radę z podpinaniem takiej zasiłki mimo, że jestem żółtodziobem w takich pracach?

BTW: Możliwe, ze to kable odpowiadają za takie nierówne napięcie i słaba wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jeszcze mi przychodzi do głowy pomysł totalnie absurdalny - przetestowanie sprzętu na WinXP SP3 pod DX9 i sprawdzenie czy w takim układzie też wydajność będzie kompletnie poniżej oczekiwań [wtedy było by w 100% imho wiadomo, że cały problem leży gdzieś sprzętowo nie w sofcie]

Ale powiem ci masz przypadek cholernie nietypowy, niby wszystko sprawne a jednak coś nie trybi.

Ostatni kandydat do odstrzału w tym zestawie - płyta główna, może jakiś kondensator padł [ale tu też był by dużo wyraźniejszy obraz problemu a najprędzej sprzęt by nie odpalił w takiej sytuacji] lub gdzieś są fabryczne wady np jakieś zimne luty i sekcja zasilania wtedy nie wyrabia. Powoli kończą mi się pomysły.

Tylko znowuż przetestowanie podzespołu jakim jest MOBO wiąże się z kompletnym reinstalem i w zasadzie rozłożeniem na części i złożeniem od nowa kompa [najbardziej upierdliwy podzespół do przetestowania metoda podmiany części =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się