Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2011 o 15:54, Fatallity napisał:

gtx 460 SKOPIE tego hd 6850!


Niezupełnie, Radeon jest trochę wydajniejszy. Najlepiej poszukaj testów tych dwóch kart. Zdecydowanie warto dopłacić do HD 6850, a te "wybitnie technologie Nvidii", jak to było już omawiane kiedyś w tym temacie zwyczajnie nic nam nie dadzą :)
Jeśli chodzi o zestawy z allegro to przede wszystkim lepiej ich nie kupować z tego względu, iż w większości mają słabe, niemarkowe zasilacze. Ogólnie te zestawy są słabej jakości i często coś w nich nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 16:53, Szynkars napisał:

> Sprzęt który wybrałem

Na Twoim miejscu nie dopłacałbym niepotrzebnie do i7 2600. Różnica w wydajności między
i7 i i5 jest naprawdę niewielka a cena sporo większa. Nie opłaca się krótko mówiąc. Poza
tym warto wziąć wersję z odblokowanym mnożnikiem, wtedy podkręcanie naprawdę nie jest
trudne. Co do Windowsa 7 to lepiej wziąć wersję 64Bit, cena w końcu ta sama. Zasilacz
też jak dla mnie trochę za mocny, spokojnie wystarczy tutaj jakieś 650W a nawet mniej.
Obudowa dobra. Oczywiście jeśli będziesz chciał zrobić SLI to przyda się trochę mocniejszy
zasilacz.


Procka zachowam i7, moim zdaniem rzadziej sie zmienia procka i moze w przyszłości wykorzystam jego mocniejsze strony
W przyszłości mam zamiar zrobić SLI więc procek też zostaje, chciałem zaoszczędzić trochę na obudowie- aż takiej dobrej chyba nie potrzebuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 15:34, JJZ_master napisał:

Niestety z powodu ograniczenia funduszu muszę zrezygnować z kupna GTX 580 i postanowiłem
wziąć 570

1. Jaką najlepszą kartę z 570-tek byście mi polecili (nie będę podkręcał)
2. Skoro już biorę GTX 570 to czy mogę zmienić obudowę
3 Czy w przyszłości jak zrobię SLI czy będę musiał wymieniać zasilacz?

Sprzęt który wybrałem:
-i7 2600
-Gigabyte GA-P67A-UD4-B3
-A-data (2x2gb) 2000 mHz
-Windows 7 Home Premium OEM 32Bit PL
-SilentiumPC Gladius 800 Pure Black (bez zasilacza)
-OCZ StealthXStream2 700W
-Windows 7 Home Premium OEM 32Bit PL


Niestety z powodu ograniczenia funduszu muszę zrezygnować z kupna GTX 580 i postanowiłem wziąć 570

1. Jaką najlepszą kartę z 570-tek byście mi polecili (nie będę podkręcał) Żeby można było do niej dołączyć drugą na SLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 17:49, JJZ_master napisał:

> Niestety z powodu ograniczenia funduszu muszę zrezygnować z kupna GTX 580 i postanowiłem

> wziąć 570
>
> 1. Jaką najlepszą kartę z 570-tek byście mi polecili (nie będę podkręcał)
> 2. Skoro już biorę GTX 570 to czy mogę zmienić obudowę
> 3 Czy w przyszłości jak zrobię SLI czy będę musiał wymieniać zasilacz?
>
> Sprzęt który wybrałem:
> -i7 2600
> -Gigabyte GA-P67A-UD4-B3
> -A-data (2x2gb) 2000 mHz
> -Windows 7 Home Premium OEM 32Bit PL
> -SilentiumPC Gladius 800 Pure Black (bez zasilacza)
> -OCZ StealthXStream2 700W
> -Windows 7 Home Premium OEM 32Bit PL

Niestety z powodu ograniczenia funduszu muszę zrezygnować z kupna GTX 580 i postanowiłem
wziąć 570

1. Jaką najlepszą kartę z 570-tek byście mi polecili (nie będę podkręcał) Żeby można
było do niej dołączyć drugą na SLI


weź powiedzmy GTX 460 i 64 bitowy system, no chyba że przez pomyłkę napisałeś 32bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2011 o 17:49, JJZ_master napisał:

Niestety z powodu ograniczenia funduszu muszę zrezygnować z kupna GTX 580 i postanowiłem
wziąć 570

1. Jaką najlepszą kartę z 570-tek byście mi polecili (nie będę podkręcał) Żeby można
było do niej dołączyć drugą na SLI


http://www.omiko.pl/product_info.php?products_id=38355

http://www.gram.pl/news_8QrhGeu5_Podkrecony_Gainward_GeForce_GTX_570_Phantom.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zaopatrzyć się w sprzęt średniej klasy, na którym mógłbym nadrobić gry z lat 2006-2010 oraz nadchodzące produkcje. Obecnie siedzę na Pentium 4 2,8 GHz, 2,75 GB Ram i karcie GF 7600GS AGP, dysk 60 GB ATA.
Chciałbym móc pograć w nowsze produkcje przez kolejne 2 lata, a następnie kupić laptopa do grania/na studia.

Myślę nad czymś w rodzaju E6300, jakieś 8800GT albo 9800 GT. Mam dysk 100 GB SATA, kilka obudów, parę wiatraków, trochę części zamiennych i jakieś napędy DVD. Głównie chodzi mi właśnie o procek, płytę główną, kartę graficzną, RAM i ewentualnie zasilacz (obecnie jadę na DELL 305W). Co polecacie? Mogę zainwestować jakieś 200-400 zł w tej chwili + jakieś 200-300 po sprzedaży karty z mojego obecnego kompa i paru innych części.

Jakich części szukać, jaki zestawik polecacie? Niech punktem wyjścia co do wydajności będzie Crysis na maksymalnych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 17:55, Misquamaqus napisał:


> Niestety z powodu ograniczenia funduszu muszę zrezygnować z kupna GTX 580 i postanowiłem

> wziąć 570
>
> 1. Jaką najlepszą kartę z 570-tek byście mi polecili (nie będę podkręcał) Żeby można

> było do niej dołączyć drugą na SLI

http://www.omiko.pl/product_info.php?products_id=38355

http://www.gram.pl/news_8QrhGeu5_Podkrecony_Gainward_GeForce_GTX_570_Phantom.html

heh myślałem nad tym
http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=35991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam pytanie
Mianowicie po wielu latach przyszła pora na upgarde kompa ale w podzespołach do niego przestałem się orientować tak jak jeszcze przed kilku laty. Więc na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć że się na tym znam gdyż parę lat temu przestałem się tym interesować i tu pojawia się moje pytanie:
W sklepie do składaka zaproponowali mi Radeona VAPOR-X HD 5770 1GB GDDR5 ale jako że większe zaufanie mam do Ge-Forceów i kompletnie nie znam się na radeonach to powiedzcie mi czy ta karta na dzień dzisiejszy rzeczywiście jest dobra i wydajna albo też jaką kartę w mniej więcej podobnym przedziale cenowym wy byście wzięli bo jestem przekonany że za niewiele więcej można dostać bardziej wydajną i lepszą kartę więc doradźcie jaką kupić (chyba że zostać przy tej bo nie twierdze że radki są złe)

No i a propo procesora AMD Phenom II X6 Six Core 1055T, Socket AM3 2,8GHz <--- to dobra opcja czy również jest coś w podobnej cenie a lepsze ??

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sa te same karty, tylko inny sklep :)))
Swietne chlodzenie i nieco podkrecone zegary.
Jak by co, mozna we wlasnym zakresie zrobic OC w biosie karty i bedzie cacy.
Przy tak wydajnym chlodzeniu nie ma zadnego problemu ustawic 850/1700/4100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli chodzi o Radeona HD 5770, to jest on wart swojej ceny. W tym progu cenowym jest jedną z lepszych kart. Co do tego sześciordzeniowego procesora AMD, to nie jest to najlepszy wybór. Lepsze są czterordzeniowe procesory od Intela np. tylko odrobinę droższy Intel Core i5-2400. Jest to co prawda wersja bez odblokowanego mnożnika, ale i tak łatwo można go podkręcić. Spisuje się lepiej niż ten sześciordzeniowiec od AMD. Obecnie jednak najlepiej będzie poczekać na premierę nowych procesorów AMD, w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 20:27, Misquamaqus napisał:

> Nie jestem pewien ale z tej stronki wnioskuję, że i7 2600 nie obsługuje wyżej niż
2000mHz
> DDR3- prawda czy fałsz? http://ark.intel.com/Product.aspx?id=52213

Czytalem gdzies, ze ten proc prowadzi stabilnie memki na 2133 mhz cl9.


Jeszcze jedno pytanko:
Płyta posiada 4 gniazda DDR3- czy będę mógł stabilnie podłączyć 4x2gb tych A-Data?
(raczej myślałem nad zakupem na początek 2x2 potem dokupić tej samejj firmy jeszcze 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2011 o 22:31, JJZ_master napisał:

Jeszcze jedno pytanko:
Płyta posiada 4 gniazda DDR3- czy będę mógł stabilnie podłączyć 4x2gb tych A-Data?
(raczej myślałem nad zakupem na początek 2x2 potem dokupić tej samejj firmy jeszcze 2


Tego nie wiedza najstarsi gorale :)
Wejdz na stronke producenta plyty glownej i sprawdz support memory dla tej plyty glownej.
Wybierz pamieci, sprawdz w manualu do plyty glownej jak sie ma ilosc pamieci do ich maxymalnej czestotliwosci i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 22:51, Misquamaqus napisał:


> Jeszcze jedno pytanko:
> Płyta posiada 4 gniazda DDR3- czy będę mógł stabilnie podłączyć 4x2gb tych A-Data?

> (raczej myślałem nad zakupem na początek 2x2 potem dokupić tej samejj firmy jeszcze
2
>

Tego nie wiedza najstarsi gorale :)
Wejdz na stronke producenta plyty glownej i sprawdz support memory dla tej plyty glownej.
Wybierz pamieci, sprawdz w manualu do plyty glownej jak sie ma ilosc pamieci do ich maxymalnej
czestotliwosci i to wszystko.

FSB: -
Zintegrowany procesor: Brak
Producent chipsetu: Intel
Typ chipsetu: Intel® P67 Express Chipset
Rodzaj pamięci: DDR3
Liczba gniazd DDR3: 4 szt.
Częstotliwość szyny pamięci: 1066 MHz
1333 MHz
1600 MHz
1866 MHz
2133 MHz
Max. wielkość pamięci: 32 GB
Złącza PCI: 2 szt.
Złącza PCI-E 16x: 2 szt.
Złącza PCI-E 8x: brak
Złącza PCI-E 4x: brak
Złącza PCI-E 1x: 3 szt.
Złącze AGP: brak
Maksymalna ilość urządzeń SATA: 6 szt.
Maksymalna ilość urządzeń ATA: brak
RAID: tak
Szczegółowe dane o interfejsach dysków/napędów:
Intel® P67 Express Chipset

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi.
To jest ogolna specyfikacja plyty.
Chodzi o to, czy plyta i procesor obsloza pamieci z czestotliwoscia 2133 mhz, gdy jest w dimach zainstalowanych 4 kosci po 2 gb kazda.
To powinno pisac w manualu do plyty glownej.
Jakie pamieci wybrac, bedzie napisane w supporcie memory na stronce producenta plyty glownej.

Tu masz pdf-a z Twojej plyty glownej.:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_ga-p67a-ud4-b3.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra mówicie więc że Radeon VAPOR-X HD 5770 1GB GDDR5 jest dobra karta jak na swoją cenę ale może są karty trochę droższe a dużo lepsze jeżeli przychodzą wam jakieś na myśl to piszcie. może to być jakiś lepszy radeon albo jeszcze lepiej Ge-Force.

A co do procesora to jak twierdzi Szynkars "Co do tego sześciordzeniowego procesora AMD, to nie jest to najlepszy wybór. Lepsze są czterordzeniowe procesory od Intela np. tylko odrobinę droższy Intel Core i5-2400" mówiąc coś o podkręcaniu ale ja nie mam zamiaru podkręcać procesora więc może lepiej pozostać przy tym sześciordzeniowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiesz mi wkońcu czemu nie wolno kupować komputerów z allegro?
Są tanie, mocne, no i dużo ludzi je kupuje więc zupełnie nie rozumiem czemu każdy to odradza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 14:45, Caridin napisał:

Powiesz mi wkońcu czemu nie wolno kupować komputerów z allegro?
Są tanie, mocne, no i dużo ludzi je kupuje więc zupełnie nie rozumiem czemu każdy to
odradza?


A więc tak:
a) zazwyczaj nie podane są niektóre podzespoły bądź dane o nich są niepełne. A gwarantuję że marka zasilacza, dysku twardego, płyty głównej czy nawet pamięci RAM ma duże znaczenie dla stabilności i wydajności sprzętu.
b) gwarancja - na Allegro działa np. taki naprawdę duży sklep. Z fajnymi cenami i w ogóle. Szkoda tylko że nigdzie nie wspominają o tym że ich siedziba znajduje się...w Cyprze. I tam właśnie musiałbyś wysyłać sprzęt w razie uszkodzenia. Dolicz sobie z 200 zł za transport w tą i z powrotem i zobaczymy czy nadal oferta wydaje się taka fajna.
c) dopasowanie sprzętu do własnych potrzeb - a to ktoś potrzebuje odrobinę więcej RAM''u, inny chce mieć niestandardowe chłodzenie. Ktoś inny chciałby kartę graficzną z niereferencyjnym chłodzeniem...w przypadku gotowych zestawów nie masz żadnego wpływu na podzespoły - kupujesz gotowy pakiet który niekoniecznie zawsze się sprawdza.
e) wymiana podzespołów - komp złożony samodzielnie nie jest w żaden sposób zaplombowany. Masz gwarancję na podzespoły i nie musisz wysyłać sprzętu do serwisu żeby np. dołożyli ci dodatkowy dysk twardy czy kość pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 12:20, Misquamaqus napisał:

Nie o to mi chodzi.
To jest ogolna specyfikacja plyty.
Chodzi o to, czy plyta i procesor obsloza pamieci z czestotliwoscia 2133 mhz, gdy jest
w dimach zainstalowanych 4 kosci po 2 gb kazda.
To powinno pisac w manualu do plyty glownej.
Jakie pamieci wybrac, bedzie napisane w supporcie memory na stronce producenta plyty
glownej.

Tu masz pdf-a z Twojej plyty glownej.:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_ga-p67a-ud4-b3.pdf

A więc z tego co wynika to nie mogę sb zainstalować 3 kości po 2gb każda (A-data 2000mHz 3x2gb)
http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=29972
Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się