Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2011 o 20:01, blacklio2 napisał:

Przestań pisać bzdury jak nie masz pojęcia o tym


To nie są bzdury. Ciężko jest kupić sensowną kartę za 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał 6600 to domyśl się reszty jego podzespołów, nawet nie podał na jakie gniazdo jest ten GF bo był zarówno w wersji PCIe oraz AGP, nie zdziwię się jak tam będzie Ahlon XP/64 lub jego pokrewne od intela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 20:14, blacklio2 napisał:

Jeśli miał 6600 to domyśl się reszty jego podzespołów, nawet nie podał na jakie gniazdo
jest ten GF bo był zarówno w wersji PCIe oraz AGP, nie zdziwię się jak tam będzie Ahlon
XP/64 lub jego pokrewne od intela


Fakt, może zbyt powierzchownie oceniłem jego posta. Tak czy inaczej nie zaznaczył do czego będzie komputer a zatem domyślnie zaliczyłem, że do gier, oczywiście starszych. Inna sprawa, że ciężko będzie skombinować jakąś sprawną starszą kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie napisałem bo nie miałem dostępu do danych. Karta była na PCI-E x 16. Procek był bodajże Celeron 3 ghz płyta główna to asus p5sd2-x. Karta nie musi być jakaś wymiatająca, po prostu chce tanio zastąpić tą popsutą. Tylko tak by działało wszystko co działało na starej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 19:20, Raukar napisał:

Jaką kartę graficzną mógłbym kupić do 100 zł?


Rozumiem, że przeznaczeniem tej karty nie mają być gry, przynajmniej te nowsze. Możesz się rozejrzeć za GF 210 choć jest on trochę powyżej tej kwoty.

GF 9500GS mieści się w cenie, jednak obie karty do demonów prędkości nie należą.

E: Odwiedź pewien znany polski serwis aukcyjny, znajdziesz to czego szukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 20:29, Shinigami napisał:

> Jaką kartę graficzną mógłbym kupić do 100 zł?

Rozumiem, że przeznaczeniem tej karty nie mają być gry, przynajmniej te nowsze. Możesz
się rozejrzeć za GF 210 choć jest on trochę powyżej tej kwoty.

GF 9500GS mieści się w cenie, jednak obie karty do demonów prędkości nie należą.



Komputer jest używany głównie do oglądania filmów i przeglądanie internetu. Od czasu do czasu jest odpalana gra ale to same stare i nie wymagające nic nadzwyczajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 18:11, Szynkars napisał:

Dobry zestaw, zdecydowanie lepszy od tego z allegro. Co do dysku i nagrywarki to najbardziej
opłacalne i dość wydajne będą: dysk Samgung 500GB F3, a nagrywarka: Samsung SH-223C.


Wolałbym dysk 1 TB, 500 GB to dla mnie trochę za mało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 20:33, Raukar napisał:

Komputer jest używany głównie do oglądania filmów i przeglądanie internetu. Od czasu
do czasu jest odpalana gra ale to same stare i nie wymagające nic nadzwyczajnego.


Obie karty są nieco lepsze od tego co dotychczas miałeś, zresztą co tu dużo pisać, takie perełki są do kupienia teraz jako leżaki magazynowe, więc tylko aukcje.

Znajmy ostatnio szukał karty do podobnych zastosowań i wybrał właśnie 9500GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 20:36, Caridin napisał:

Wolałbym dysk 1 TB, 500 GB to dla mnie trochę za mało;)


W takim razie ten sam Samsung, tyle, że z 1TB pamięci, lub ewentualnie droższy Western Digital 1TB Black.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 17:20, Citkowsky napisał:

Znajoma chce kupić sobie głosniki 2+1 do max 180zł.
Pare dni temu kupiła syfiaste Logitechy LS21 w chorej cenie 120zł i dzisiaj je na szczęście
zwróciliśmy.

Na oku miałem Logitechy X210 i jakieś Creativy T3130 i są one po 140zł, ale zauwazyłem
za 170zł również Logitechy Z323. Znajoma zauwazyła gdzieś Creative I-trigue 3000i za
220zł i tak myśli o nich.

Jakie opinie macie w tym temacie i co warto wziąć?



Nikt mi nie moze pomoc? To wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 22:21, Citkowsky napisał:

Nikt mi nie moze pomoc? To wazne.


Mam Logitechy x230 i ja jak i kilku znajomych co posiadaja takie same głośniczki sobie je chwalimy, ale pytanie jeszcze jakie wymagania ktoś stawia głośnikom. Jak nie jest jakimś audiofilem to myślę że powinny wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 22:26, Szczep_NML napisał:

Czy ktoś mi powie czy ta myszka będzie dobra?: http://www.ceneo.pl/9686053


Razer Lachesis? Moim zdaniem to jedna z lepszych myszek jakie w ogóle istnieją. Ale jak z każdym sprzętem tego typu to najlepiej samemu sprawdzić jak ci leży w dłoni - niektórzy preferują szersze myszy (czyli takie jakie robi Logitech). Warto też zerknąć na Rat''a 7 ( http://cyborggaming.com/prod/rat7.htm) - oferuje chyba największe możliwości konfiguracyjne ze wszystkich myszy jakie istnieją i da się ją perfekcyjnie dostosować do dowolnej dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 22:50, Fatallity napisał:

o ile sa lepsze phenomy II x4 od athlonow II x4?


Przy tej samej ilości MHz-ów o jakieś 15-25% zależnie od tego czy mówimy o grach (różnice są tam niższe) czy aplikacjach profesjonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 22:50, Fatallity napisał:

o ile sa lepsze phenomy II x4 od athlonow II x4?


Moze nie o ile, tylko dla czego sa wydajniejsze ?
Tu chodzi o pamiec podreczna L3.
Athlon nie ma L3, natomiast phenom ma L3.
Pamiec podreczna L3, to taki swojego rodzaju" bufor" pomiedzy procesorem a pamiecia ram komputera.
Im wiecej L3 (nie jest to liniowa zaleznosc) tym mniej odwolan do pamieci ram, co przeklada sie na szybsze wykonywanie polecen/zadan przez procesor.

Warto dolozyc parenascie zlotych i kupic phenomka miast athlonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 08:52, Szczep_NML napisał:

Teraz mam dylemat. Lachesis: http://www.ceneo.pl/9686053 czy Imperator?:
http://www.gral.pl/Razer+Imperator+_784.html

powiem szczerzę, że przez chwilę miałęm lachesisa i jest świetną myszką, wygoda jest ok, sterowniki kiepskie jak dla mnie :) gdyby nie to, że namiętnie gram w CS-a i wygoda dla mnie jest najważniejsza ciągle bym jej używał, Polecam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej
Czy może mi ktoś napisać, dlaczego nagle mój komputer przy wyłączaniu wiesza się? Precyzując: jeśli kliknę ''zamknij system'' to zamyka i jest ok, jesli kliknę ''Uspij'' - to niby zamyka, ale nie wyłącza do konca - wiatraki działają, klawiatura swieci itd. System to Win7. Przywracałem ustawienia fail-safe w Biosie i nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się