Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o trochę lepszą i droższą kartę, to najbardziej opłacalny wydaje się zakup Radeona HD 6850 lub zbliżonego wydajnościowo GF GTX 460. Trochę wydajniejszy jest Radeon. Vertex3D Radeon HD 6850 kosztuje w tej chwili 615 zł. Cena pochodzi ze sklepu internetowego www.esc.pl
Co do procesora to i tak w tej chwili najbardziej opłacalnym będzie jakiś czterordzeniowiec od Intela. Mimo wszystko podkręcić zdecydowanie warto, zwłaszcza, że procesory Sandy Bridge bardzo dobrze się podkręcają. Sześciordzeniowego procesora od AMD nie opłaca się kupować nawet mimo odrobinę niższej ceny. W tej chwili praktycznie nie ma gier, które korzystałyby z 6 rdzeni. Poza tym ten procesor jest mniej wydajny od 4 rdzeniowego procesora Intela. Tak czy inaczej w chwili obecnej najlepiej będzie poczekać do czerwca, aż wyjdą nowe procesory od AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale jest taniej... a ja chce mieć po prostu jak najtańszy i jak najlepszy komputer;)
A tak się składa że mogę kupić za 2.000 zł komputer z 4 rdzeniami, 4gb ramu oraz karta graficzna 1gb ddr5, albo taki oto zestaw na allegro. http://allegro.pl/quad-phenom-4x3-2-ghz-4gb-ddr3-1000-gb-gt430-1gb-i1492405859.html jest tańszy i jeszcze oprocz tego dostaje dysk 1TB, nagrywarke dvd, czyli to co będę musiał sam dokupić więc oprócz 2k muszę wydać coś koło 400 zł. Co się bardziej opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 15:56, Caridin napisał:

No ale jest taniej... a ja chce mieć po prostu jak najtańszy i jak najlepszy komputer;) /.../

Dwa warunki nie do spełnienia jednocześnie. Albo będzie najtańszy, albo najlepszy; nigdy razem (chyba, ze cudem. Cuda bywają, ale nadzwyczaj rzadko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jakość jest w cenie. Z tego co widzę nie została podana marka zasilacza. Zatem obudowa z "bombą zegarową". Karta graficzna też do najlepszych nie należy. Szczerze wątpię, by ten komputer pociągnął dłużej niż 2 lata, wliczając w to naprawy i pewnie wymiany niektórych części. Warto dokładnie sprawdzić ofertę przed zakupem. Pełno w niej "haczyków". Nie ma to jak samemu złożyć komputer, ewentualnie kupić jakiś sprawdzony zestaw w sprawdzonym sklepie. Gwarantuję, że drugi raz nie kupisz zestawu z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 16:10, KrzysztofMarek napisał:

> No ale jest taniej... a ja chce mieć po prostu jak najtańszy i jak najlepszy komputer;)
/.../
Dwa warunki nie do spełnienia jednocześnie. Albo będzie najtańszy, albo najlepszy; nigdy
razem (chyba, ze cudem. Cuda bywają, ale nadzwyczaj rzadko)


Wydaje mi się że ta właśnie akucja do której link podałem oferuje dużo za mało, w porównaniu do tego co mam kupić za 2.000;)

No ale dobra... kupuje ten komputer za 2 tysiące. Troche ciężko bo będę musiał potem dołożyć jeszcze ok. 400 zł na dysk i napęd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 16:17, Caridin napisał:

> > No ale jest taniej... a ja chce mieć po prostu jak najtańszy i jak najlepszy
komputer;)
> /.../
> Dwa warunki nie do spełnienia jednocześnie. Albo będzie najtańszy, albo najlepszy;
nigdy
> razem (chyba, ze cudem. Cuda bywają, ale nadzwyczaj rzadko)

Wydaje mi się że ta właśnie akucja do której link podałem oferuje dużo za mało, w porównaniu
do tego co mam kupić za 2.000;)

No ale dobra... kupuje ten komputer za 2 tysiące. Troche ciężko bo będę musiał potem
dołożyć jeszcze ok. 400 zł na dysk i napęd...

Mówię ci zaufaj kolegom, wiedzą co robią bo są w tym fachu parenascie lat, ja 1.5 roku temu kupiłem zestaw z allegro za 2000zł i naprawdę jest mało gier, które chodzą mi na max detalach, czasami podzespoły są dobrze dobierane ale czasami taki mix i sprzęt no-name ze komp poprostu nie ciągnie. Mozesz wierzyć lub nie ale składak z częściami podawanymi tutaj będzie najbardziej wydajny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 16:17, Caridin napisał:

Wydaje mi się że ta właśnie akucja do której link podałem oferuje malo za duzo, w porównaniu
do tego co mam kupić za 2.000;)


fix''d

Samemu bys taniej zlozyl to co na allegro oferuja, wiec po co doplacac.

Niech mi sie powtarzac, bo juz wyzej wczesniej co nieco o "jakosci" tych komputerow bylo wspomniane, ale wystarczy na grafe spojrzec.. ilosc VRAM jest jedna z mniej waznych rzeczy, na ktore trzeba patrzec przy kupnie karty. Ten GT 430 to karta dla minimalistow: mozna ogladac filmy, [nowsze] gry sie uruchomia, ale beda chodzic wzglednie plynnie na najnizszych detalach w 1024*768.
W komputerze za 2000zl prawie wszystko bedzie chodzic plynnie na max.

Do tego zasilacz:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
I-BOX w podanym przez Ciebie zestawie znajduje sie na tej liscie, przeczytaj sobie to co zalinkowalem.

Buda: tandetna, bedzie nawet 10-15 st. gorecej od dobrej obudowy.
Nagrywarka: pierwsza lepsza jaka beda miec pod reka (tak jest w opisie tej aukcji)

Plyta glowna to samo, cytuje: "GIGABYTE,ASUS,MSI, ASROCK NAJNOWSZY MODEL" xD
RAM i HDD: tez nie wiadomo co wrzuca, moze byc no-name.....
W innych ofertach nie lepiej, zrozum ze oni musza na tym zarabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 14:57, JJZ_master napisał:

> Nie o to mi chodzi.
> To jest ogolna specyfikacja plyty.
> Chodzi o to, czy plyta i procesor obsloza pamieci z czestotliwoscia 2133 mhz, gdy
jest
> w dimach zainstalowanych 4 kosci po 2 gb kazda.
> To powinno pisac w manualu do plyty glownej.
> Jakie pamieci wybrac, bedzie napisane w supporcie memory na stronce producenta plyty

> glownej.
>
> Tu masz pdf-a z Twojej plyty glownej.:
>
> http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_ga-p67a-ud4-b3.pdf
A więc z tego co wynika to nie mogę sb zainstalować 3 kości po 2gb każda (A-data 2000mHz
3x2gb)
http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=29972
Czy się mylę?


A więc z tego co wynika to nie mogę sb zainstalować 3 kości po 2gb każda (A-data 2000mHz 3x2gb)
http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=29972
Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
1.) Nie kupuj tego. Naprawdę nie kupuj.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=55304
No to lecimy po kolei, dlaczego ten komp jest do chłamu:
a) Procesor - szkoda że to nie pełnoprawny Phenom II X4 9xx a nędzna imitacja pozbawiona pamięci L3 którego wydajność jest bliższa Athlonom II X4 aniżeli prawdziwym Phenomom. Inna sprawa że to najlepsza część całego konfigu i jedyna która jest niezła.
b) Dysk twardy - gdzie jest marka?! Pewnie wsadzili tam jakiegoś Szajsunga 7200.11 czy inne półsprawne leżaki magazynowe.
c) Płyta główna - WTF?! Znowu bliżej nieokreślona, zapewne jakaś najtańsza za 150 zł...
d) Karta graficzna - just what the hell is this? Jeśli to co kupujesz ma być kompem do grania to to coś możesz wyrzucić na śmietnik.
e) Zasilacz na śmietnik bo nie utrzyma ci tego konfigu, zwłaszcza gdyby wsadzić mocniejszą kartę graficzną. Tzn. utrzyma...do czasu. A potem się spali. Razem z resztą PC-ta. I 2000 zł w błoto. Gwarancja tego nie obejmie bo na własną odpowiedzialność wsadziłeś zasilacz który można samemu skonstruować korzystając z materiałów za 20 zł.

Taki zestaw szczerze poleciłbym tylko znienawidzonemu wrogowi. Naprawdę, za 2000 zł można mieć fajny sprzęcior na którym ruszy każda gra, zazwyczaj w wysokich detalach. I nie trzeba go składać samemu, mnóstwo sklepów posiada konfigurator gdzie tylko wybierasz jakie części chcesz, a oni ci go złożą i wyślą kurierem do domu.
Dla przykładu (ceny z gral.pl):
Athlon II X4 640
Asus M4A87TD
4GB RAM OCZ Platinum Low Voltage (1333 MHz, CL7)
Seagate Barracuda 7200.12
GeForce GTX 460 Gigabyte 1 GB OC
CoolerMaster Elite 333 Black
Chieftec 500W
+ jakaś nagrywarka za ok. 100 zł
Suma: 2180 zł.
I masz konfig tak kilka razy szybszy od tamtego z Allegro. A gdyby uznać że do wydania masz 2400 to można by zamienić procek na Phenoma II X4 955 i zostaje jeszcze 100 zł na inne potrzeby ;) A taki konfig to obecne gry spokojnie utrzymuje w max. detalach, nadchodzące tytuły też raczej nie będą problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 16:36, JJZ_master napisał:

A więc z tego co wynika to nie mogę sb zainstalować 3 kości po 2gb każda (A-data 2000mHz
3x2gb)
http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=29972
Czy się mylę?


A czemu miałbyś nie móc? Jakieś wsparcie dla A-Data w single channel tam widzę więc powinno śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 16:52, ziptofaf napisał:

> A więc z tego co wynika to nie mogę sb zainstalować 3 kości po 2gb każda (A-data
2000mHz
> 3x2gb)
> http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=29972
> Czy się mylę?

A czemu miałbyś nie móc? Jakieś wsparcie dla A-Data w single channel tam widzę więc powinno
śmigać.

AHA spoko dzięki :)

A więc oto sprzęt który zamówię jutro co wy na to?:

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL 339zł
SilentiumPC Gladius 800 Pure Black (bez zasilacza) 249zł
Gainward GeForce GTX 570 Phantom 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI 1299zł
OCZ StealthXStream2 700W 315zł
Intel Core i7-2600 /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/ 1035zł
A-Data 6GB (3x2GB) 2000MHz CL9 Gaming 390zł
Gigabyte GA-P67A-UD4 B3 /intel P67/ 699zł

Razem: 4326zł
Możliwe że wezmę jakąś zcrackowaną wersję 7 bo nie opłada sie płacic 350zł za coś co mozna nawet z neta sciagnac (chyba chodzi o upgrade)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, czy składasz kompa od mniej więcej 3ch miesięcy? :D

Dnia 16.03.2011 o 17:09, JJZ_master napisał:

Intel Core i7-2600 /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/ 1035zł

Mówili Ci chyba że lepszym wyborem do gier będzie 2500K ? ;)

Dnia 16.03.2011 o 17:09, JJZ_master napisał:

Możliwe że wezmę jakąś zcrackowaną wersję 7 bo nie opłada sie płacic 350zł za coś co
mozna nawet z neta sciagnac (chyba chodzi o upgrade)


No i teraz się pogrążyłeś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajoma chce kupić sobie głosniki 2+1 do max 180zł.
Pare dni temu kupiła syfiaste Logitechy LS21 w chorej cenie 120zł i dzisiaj je na szczęście zwróciliśmy.

Na oku miałem Logitechy X210 i jakieś Creativy T3130 i są one po 140zł, ale zauwazyłem za 170zł również Logitechy Z323. Znajoma zauwazyła gdzieś Creative I-trigue 3000i za 220zł i tak myśli o nich.

Jakie opinie macie w tym temacie i co warto wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dołączę się do ostrzeżeń kolegów przed zakupem tego komputera i polecę Ci przeczytanie tego:
http://forum.cdaction.pl/index.php?s=29f34dbf6cca91bed1cf104cd5413348&showtopic=125008
Trochę tego jest, ale wszystko jest dokładnie wytłumaczone i uzasadnione. Oczywiście jeśli chcesz to możesz kupić ten komputer. Tyle, że potem najdalej za kilka miesięcy, a może nawet wcześniej, zaczniesz narzekać, że niepotrzebnie kupowałeś ten zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi już tam kolega z forum złożył zestaw na esc.pl więc najpewniej właśnie to zakupie.
Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/
Płyta główna: AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/
Pamięć RAM: GoodRam 4GB 1333MHz CL9
Karta graficzna: MSI Radeon HD6850 Cyclone OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP
Obudowa: Cooler Master Elite 330 (Black)
Zasilacz: Corsair 500W [CMPSU-500CXEU]

Tylko brak dysku i nagrywarki. Mogę wziąć ze starego kompa dysk 320 Gb który już jest pełny oraz prawie nie działającą nagrywarkę więc nie ma wielkiego pośpiechu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 17:15, Mafioso_PL napisał:

Wydaje mi się, czy składasz kompa od mniej więcej 3ch miesięcy? :D


> Intel Core i7-2600 /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/ 1035zł
Mówili Ci chyba że lepszym wyborem do gier będzie 2500K ? ;)


> Możliwe że wezmę jakąś zcrackowaną wersję 7 bo nie opłada sie płacic 350zł za coś
co
> mozna nawet z neta sciagnac (chyba chodzi o upgrade)

No i teraz się pogrążyłeś ;)

Tak naprawdę od pół roku xD a tak szczerze to chciałem się wdrożyć w sprawy sprzętu (ostatnio kolega mojego taty z pracy polecił mi zestaw z allegro, wtedy byłe zielony- żadna z nowszych gier nie chodziła mi na max detalach) mozna by powiedziec ze mam pewnego rodzaju urazę xD teraz wiem o wiele wiecej i mogę nawet sam dobrać sprzęt- Wielkie dzięki wszystkim xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw, zdecydowanie lepszy od tego z allegro. Co do dysku i nagrywarki to najbardziej opłacalne i dość wydajne będą: dysk Samgung 500GB F3, a nagrywarka: Samsung SH-223C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 19:20, Raukar napisał:

W starym kompie wysiadła mi karta graficzna (GeForce 6600). Jaką kartę graficzną mógłbym
kupić do 100 zł?


Za 100 zł będzie ciężko, nawet z używkami. Ceny choć trochę sensownych kart zaczynają się od 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się