Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2011 o 18:35, Kreeg napisał:

Vertex = Powercolor, więc jest jak najbardziej ok.

W takim razie luz. Od 3 lat mam HD3870 od Powercolora i jestem zadowolony.
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 18:09, Przemkoj napisał:

Incore ATX450U


Wygląda na to, że to kolejny no-name. Użytkowanie tego zasilacza jest mocno ryzykowne, w każdej chwili może on ulec awarii zabierając ze sobą połowę innych komponentów, więc lepiej jak najszybciej go zmień na coś porządnego. Poszukaj jakiegoś Corsaira, ewentualnie Fortrona o podobnej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,
Bardzo prosze o zlozenie zestawu komputerowego glownie do gier i mam tu na mysli 2 gry - Starcraft II oraz Wiedzmina 2. Zalezy mi na jak najbardziej komfortowym graniu. Cena zestawu powinna wynies +/- 1000zl.
W sklad zestawu bedzie wchodzic:
- procesor - nie mam jakichs preferencji
- plyta glowna
- RAM
- kata graficzna (badz zintegrowana - co radzicie?)
- dysk twardy - preferuje WD badz Seagate
- obudowa
- zasilacz
Zdaje sobie sprawe ze za 1000zl moze byc bardzo ciezko ale jeszcze raz prosze o zlozenie jakiegos zestawu badz rady zebym poczekal kilka miesiecy lub cos jeszcze innego:)

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/834/fdgh...jgfghjg.png/

Link wyżej i mam pytanko. Czy w ogóle opłaca się podkręcać E8200 wyżej niż 3,2 Ghz? Chyba udało mi się zoptymalizować, żeby nie było errorów na takim OC. Komputer ulepszam głównie pod Wiedźmina 2 i Battlefield 3, Gigabyte HD6850 jest w drodze do mnie, do tego zasiłka 500W Chieftec i te ramy 2x2GB Goodram 800mhz CL5.

I teraz pytanko drugie - czy opłaca się wymieniać procka na Q6x00 albo Q9xx0? Bo ogólnie w testach mają podobne osiągi, quady nieco lepsze przy niektórych. Niech pryzmatem będzie Wiedźmin 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 21:21, kotfilon napisał:

Link i tak nie działa. W sumie mogłeś po prostu użyć tej opcji "obrazki" którą masz przy dodawaniu posta zamiast się z imageshackiem bawić ;D

Dnia 10.05.2011 o 21:21, kotfilon napisał:

Link wyżej i mam pytanko. Czy w ogóle opłaca się podkręcać E8200 wyżej niż 3,2 Ghz? Chyba
udało mi się zoptymalizować, żeby nie było errorów na takim OC. Komputer ulepszam głównie
pod Wiedźmina 2 i Battlefield 3, Gigabyte HD6850 jest w drodze do mnie, do tego zasiłka
500W Chieftec i te ramy 2x2GB Goodram 800mhz CL5.

6850 mówisz....Dość szybka karta, w sumie jest sens podkręcać dla niej wyżej. Inna sprawa że tak jak jest teraz to gry (nie licząc tych dla których 2 rdzenie to po prostu za mało) i tak powinny działać płynnie.

Dnia 10.05.2011 o 21:21, kotfilon napisał:

I teraz pytanko drugie - czy opłaca się wymieniać procka na Q6x00 albo Q9xx0? Bo ogólnie
w testach mają podobne osiągi, quady nieco lepsze przy niektórych. Niech pryzmatem będzie
Wiedźmin 2.

Wzrost wydajności z duo na quada jest akurat bardzo wyraźny w nowych grach, Wiedźmin 2 pewnie też nie bez powodu ma w wymaganiach zalecanych 4 rdzenie. Ale w twoim przypadku odradzam - Quady z serii Q9xxx są nadal stosunkowo drogie i niestety już przestarzałe (nowoczesny Quad typu i5-2500k jest tak z 2x szybszy od starszych modeli), nie ma sensu modernizować o niego kompa. Lepiej już zbudować sobie nowego PC-ta. Inaczej wyrzucasz pieniądze w błoto ulepszając starą platformę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 zł ciężko będzie złożyć coś sensownego, poza tym karta graficzna będzie zintegrowana z płytą główną, więc raczej nawet nie odpalisz Starcrafta 2 czy Wiedźmina 2. Czekać za bardzo w tym wypadku nie ma sensu, najlepiej byłoby gdybyś dysponował budżetem wynoszącym conajmniej 1500 zł, wtedy można złożyć coś sensowniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zła wiadomość - w tej cenie nie da się zbudować niczego co pozwoli spełnić choćby wymagania minimalne Wiedźmina 2. A integra w ogóle odpada bo to głównie od karty graficznej zależy płynność w grach.

Najtaniej jak się da i żeby na tym dało się grać (choć nie oznacza to że włączysz w Wiedźminie 2 cokolwiek poza minimalnymi detalami. Chociaż Starcraft II to powinien w maksymalnych śmigać ;)) to można zbudować coś takiego:
Athlon II X2 255
Gigabyte GA-770T
4GB 1333 MHz A-Data CL9
Seagate Barracuda 500GB
Radeon HD5750 His
CoolerMaster Elite 331
Chieftec 400W
Suma: 1328 zł.

Notabene, moje pytanie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=56094 jest nadal aktualne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli zostaje przy e8200, wycisne co sie da, karte nową wsadze i pewnie wszystko będzie chodzić na full. Mam ten przypadek, że przy możliwości grania na 1 z dwóch monitorów (18'' 5:4 i 22" full hd 16:9) wybieram ten mniejszy, jeżeli chodzi o PC. Jakoś siedząc blisko ekranu nie lubię rozglądać się na boki ^^. W to, że taki wiedźmin 2 pójdzie mi na rozdziałce 1280x1024 na ustawieniach ultra nie wątpię, więc temat skończony, ja jestem szczęśliwy, kasa zostaje w portfelu, a wiedźmin 2 EK szykuje się do przyjazdu. Dzięki za pomoc. to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 21:39, ziptofaf napisał:

Notabene, moje pytanie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=56094 jest nadal
aktualne ;)


Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 730 zł
Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ - 415 zł
Pamięć RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 - 279 zł
Dysk twardy: Corsair SSD Force Series 60GB (275/285MB/s) - 430 zł
Razem: 1854 zł

Blokami wodnymi na procesory się nie interesuję, ale ~100 zł chyba powinno starczyć na jakiś średniej klasy. Zaoszczędzić można kupując dysk o mniejszej pojemności, ewentualnie kupując mniej pamięci RAM, jednak to w Twoim przypadku raczej odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 22:47, Szynkars napisał:

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 730 zł
Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ - 415 zł

Ten AsRock jest szczerze godny polecenia? Bo ja wiem że ta marka się niby poprawiła ale jednak nadal jestem do niej niepewny. Nie ma w tej cenie (bądź odrobinę drożej) czegoś bardziej...hmmm...niewywołującego mieszanych skojarzeń? ;P

Dnia 10.05.2011 o 22:47, Szynkars napisał:

Pamięć RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 - 279 zł

A te chyba zmienię na PDP Patriot PGS Sector5 Low Voltage - 20 zł więcej ale mam niższe napięcia + wyższe taktowanie ;) I mają radiatory czego o GoodRam''ach powiedzieć nie mogę ;P

A cenowo i tak się mieszczę w budżecie, zazwyczaj i tak zamawiam sprzęt z USA więc te -15% można liczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet na nowy komputer to 2000-2200 zł (bez monitora). Komputer głównie do gier, szczególnie do tych nowych np. Wiedźmina 2.
Chciałbym aby w tej cenie był też system operacyjny. To jak, pomożecie? :) Najlepiej jak by były części z grala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 23:11, Arumantis napisał:

Budżet na nowy komputer to 2000-2200 zł (bez monitora). Komputer głównie do gier, szczególnie
do tych nowych np. Wiedźmina 2.
Chciałbym aby w tej cenie był też system operacyjny. To jak, pomożecie? :) Najlepiej
jak by były części z grala :)


Athlon II X4 640
Asus M4A87TD
4GB RAM A-Data Gaming 1600 MHz CL9
Samsung SH-S222A
Radeon HD6850 XFX 1024MB
CoolerMaster Elite 333 Black
Windows 7 Home Premium 64-bit
Chieftec 500W
Suma: 2214 zł.
Wiedźmin 2 powinien śmigać na tym w max. detalach, przynajmniej patrząc po jego wymaganiach podanych przez twórców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 23:34, ziptofaf napisał:

Wiedźmin 2 powinien śmigać na tym w max. detalach, przynajmniej patrząc po jego wymaganiach
podanych przez twórców ;)


Wiedźmin 2 może i na max detalach pójdzie, ale może być problem już przy instalacji gry, gdyż zwyczajnie nie będzie gdzie jej zainstalować :) Oprócz tego pamięci zmieniłbym na zwykłe, bez radiatorków, bo i tak za wiele nie dają a zawsze można trochę zaoszczędzić jeśli nie będą potrzebne. Co do karty graficznej, to lepszy będzie niereferent od Gigabyte, dodatkowo lekko podkręcony. Jeśli chodzi o zasilacze Chieftec, to są one raczej średnie, też przydałaby się wymiana na coś porządniejszego.

Co do tego Twojego zestawu, to AsRock teraz robi dobre płyty, więc w tym segmencie cenowym będzie to najlepszy wybór. Jest jeszcze MSI P67A-C45, która również nieźle wypada w testach, ale ja nigdy nie przepadałem za płytami tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 00:14, Szynkars napisał:

Wiedźmin 2 może i na max detalach pójdzie, ale może być problem już przy instalacji gry,
gdyż zwyczajnie nie będzie gdzie jej zainstalować :) Oprócz tego pamięci zmieniłbym na
zwykłe, bez radiatorków, bo i tak za wiele nie dają a zawsze można trochę zaoszczędzić
jeśli nie będą potrzebne. Co do karty graficznej, to lepszy będzie niereferent od Gigabyte,
dodatkowo lekko podkręcony. Jeśli chodzi o zasilacze Chieftec, to są one raczej średnie,
też przydałaby się wymiana na coś porządniejszego.

Aj, miał tam być Seagate 500GB :P
Co do podanych przez ciebie propozycji - rośnie cena. OCZ/Corsair to dodatkowe kilkadziesiąt złotych, podobnie lepsza karta. Jak chcesz to sam spróbuj zrobić do 2200 zł coś lepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zestaw na załączonym screenie. Uwaga, dodatkowo superbonus, mój zestaw ma również nagrywarkę DVD :P Jeśli jej nie potrzebujesz, kwota wyniesie 2183zł.

edit: damn, źle mi się klikło, ten post to miała być odpowiedź na post Arumantisa

20110511012626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 19:10, Szynkars napisał:

> Incore ATX450U

Wygląda na to, że to kolejny no-name. Użytkowanie tego zasilacza jest mocno ryzykowne,
w każdej chwili może on ulec awarii zabierając ze sobą połowę innych komponentów, więc
lepiej jak najszybciej go zmień na coś porządnego. Poszukaj jakiegoś Corsaira, ewentualnie
Fortrona o podobnej mocy.



No ok, wymienię swoją drogą, chociaż już 3 rok działam na nim i nigdy problemów nie miałem. Ale nadal nikt nie podpowiedział mi co dalej z karta graficzna? Na jaką by wymienić? Radeon 4850? Geforce GTS250? inne? Co polecacie? Jak już wspominałem wyżej dużo gram, zależy mi też na wiedźminie2. Do 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu coś nie tak... Nie wiem czemu ale coś mi się ubzdurało, że ziptofaf nie uwzględnił w swoim zestawie napędu DVD. Nigdy więcej składania zestawów o 1:30 w nocy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się