Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2011 o 22:04, Misquamaqus napisał:

W pierwszej kolejności wymień procesor na PII 955.
Na teraźniejszym procesorze, zaktualizuj bios do wersji 1408 tak jak w tabelce:

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M3N78-VM.html

Procesor kosztuje około 400 zl.


A co sądzicie o Phenomie X4 9600 Black Edition? Według mnie korzystny stosunek ceny/możliwości jak i możliwość zaoszczędzenia ok. 100 zł (i to tylko zakładając, że znajdę PII 955 w cenie 400 zł...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ehem, mówisz o Phenomie X4 pierwszej generacji, jeszcze dodatkowo z błędem TLB? Jak zależy ci na tym by mieć procek tak o 50% wolniejszy w grach od Phenoma II X4 955 - proszę bardzo ;) Jeśli już to chociaż Athlona II 640 weź, też o klasę lepszy od pierwszych Phenomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 22:27, Boguslav4 napisał:

A co sądzicie o Phenomie X4 9600 Black Edition? Według mnie korzystny stosunek ceny/możliwości
jak i możliwość zaoszczędzenia ok. 100 zł (i to tylko zakładając, że znajdę PII 955 w
cenie 400 zł...).


PII 955 kupisz na allegro w cenie 430zł wraz z przesyłką. Na moim sprzęcie PII 955, 3GB Ram i 9600GT. Karta graficzna woła o pomstę do nieba gry, takie jak Crysis, Crysis 2, Bulletstorm, F.3.A.R chodzą w maksymalnie możliwych ustawieniach w 1680x1050 bez AA. Polecam proca bo niemiłosiernie daję radę, w dodatku ma odblokowany mnożnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciał by zakupić kartę graficzną z dx11 do q6600 4gb ram 800mhz i zasilacz chiefteck 500w. Procesor nie jest kręcony. Kwota na kartę jaką może przeznaczyć to ok 500-600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym Radeon HD6850 będzie najlepszym wyborem:
http://www.ceneo.pl/9773827
Jest odrobinę wydajniejszy od droższego GF GTX 460 1GB i ma mniejszy apetyt na prąd. Model od Gigabyte ma ciche chłodzenie oraz jest fabrycznie podkręcony.
Tak czy inaczej procesor przydałoby się nieco podkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2011 o 21:05, Szynkars napisał:

W tym przedziale cenowym Radeon HD6850 będzie najlepszym wyborem:
http://www.ceneo.pl/9773827
Jest odrobinę wydajniejszy od droższego GF GTX 460 1GB i ma mniejszy apetyt na prąd.
Model od Gigabyte ma ciche chłodzenie oraz jest fabrycznie podkręcony.
Tak czy inaczej procesor przydałoby się nieco podkręcić.


W sumie też mu HD6850 poleciłem ale raczej kręcić nie będzie nie robił tego i jakoś nie ma zamiaru choć coolera jakiegoś ma na procku dobrego bo wymieniał niedawno. Ale dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie posiadam aktualnie i5 760 też nie jest kręcony i jak kiedyś bym chciał kupić jakąś kartę z wyższej półki np taki gtx 570 czy HD6950 to musiał bym go kręcić aby nie zamulać grafy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2011 o 23:31, 4ny4 napisał:

> A co sądzicie o Phenomie X4 9600 Black Edition? Według mnie korzystny stosunek ceny/możliwości

> jak i możliwość zaoszczędzenia ok. 100 zł (i to tylko zakładając, że znajdę PII
955 w
> cenie 400 zł...).

PII 955 kupisz na allegro w cenie 430zł wraz z przesyłką. Na moim sprzęcie PII 955, 3GB
Ram i 9600GT. Karta graficzna woła o pomstę do nieba gry, takie jak Crysis, Crysis 2,
Bulletstorm, F.3.A.R chodzą w maksymalnie możliwych ustawieniach w 1680x1050 bez AA.
Polecam proca bo niemiłosiernie daję radę, w dodatku ma odblokowany mnożnik.


Jeżeli nie zajmuje się podkręcaniem, to czy kupowanie takiego procesora ma sens? Może lepiej jakiegoś słabszego Athlona z serii X4, choć to zależy jak dużo dopłacam za odblokowany mnożnik?
Oraz czy wymieniając tylko sam procesor (z Athona 64 X2 4200+ na powiedzmy PII 840...) muszą też wymienić zasilacz 400 W na silniejszy?
Obecny zasilacz to Modecom Carbon 400 W. Wiem, że wymiana zasilacz mnie nie ominie, ale chciałbym rozłożyć koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obraziłem się na LiteOna. Pomyśleć, że robili takie fajne nagrywarki CD, a DVD już drugie umarło w stosunkowo krótkim czasie i wcale nie tak katowane. Jaką inną nagrywarkę polecicie? Może z wyjątkiem LG, bo do tej firmy to mam generalnie mieszane uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbuję jescze raz się zapytać. Poszukuję nowego procesora i płytki głównej.

Kwota: ~600zł
Sprzęt będzie służył do: grania
Jestem Absolutnym Fanem: AMD

Jeszcze co sądzicie o tym:
Procesor: AMD Athlon II x4 645 s.AM3 BOX
Płyta główna: Gigabyte GA-M68MT-S2 s.AM3

Ewentualnie jeśli ktoś ma jakiś dobry dysk do polecenia, do 200 zł to byłbym wdzięczny (pojemność 500 GB - 1 TB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między Phenomami a Athlonami jest znacząca różnica - te pierwsze mają odblokowaną pamięć podręczną trzeciego poziomu, którą wykorzystują gry. Jeśli chodzi o Phenoma II X4 840 - z Phenomami łączy go tylko nazwa, poza tym to Athlon bez pamięci podręcznej trzeciego poziomu, swego rodzaju "wirtualny" Athlon II X4 650. Najlepiej zrobisz, jak zainwestujesz w Phenoma II X4 955.
Co do zasilacza - nie jest to co prawda najgorszy no-name, ale jego też przydałoby się wymienić. Do porządnych i dobrych zasilaczy trochę mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)
ostatnio okazje mi sie nadarzaja i obecnie mam szanse kupic Radeona 6790 Vertex3D za 420zl. I nie wiem czy mi sie oplaca. Myslalem, ze ewentualnie kupic i miec juz do pozniejszego upgrade''u kompa. Specyfikacja:

Core 2 Quad Q8300 @ 3Ghz (moge puscic na 4, obecnie nie potrzebuje)
4GB RAM
Chieftec 560W
Asus P5KC

Obecna karta grafiki to GeForce GTS450. Myslalem nad sprzedaza obecnej, dolozenie kasy na Radka. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2011 o 20:27, Ichvander napisał:

Obecna karta grafiki to GeForce GTS450. Myslalem nad sprzedaza obecnej, dolozenie kasy
na Radka. Co o tym myslicie?


Raczej niezbyt opłacalne rozwiązanie, GTS 450 nie różni się znacząco wydajnością od HD6790. Poczekaj przynajmniej, aż wyjdą karty 28nm. Nie ma sensu przerzucać się z GTS 450 na kartę 15% wydajniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś umie mi coś powiedzieć o UEFI i ew. o płytach głównych stojącym na tym?

Duża jest różnica BIOS + HDD/SSD(w przypadku SSD jako dodatkowy, nie OSowy dysk, komp mi startuje 10s dłużej niż z odłączonym O.o), a UEFI + HDD/SSD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, nie wiedzialem ze ta karta jest tylko 15% szybsza. Znaczy, oczywiscie, przejrzalem testy (przyznaje- pobieznie) i karta byla porownywalna do 550TI. Z gory uprzedzam, ze w sumie jestem laikiem w takich sprawach, ale czy szyna 256bit nie powinna dac duzego wzrostu wydajnosci w porownaniu do szyny 128bit? Czy dziala to na zupelnie innej zasadzie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie może trochę przesadziłem z tą większą wydajnością o 15%, ale w większości gier różnica w wydajności między GTS 450 a HD6790 nie przekracza 25-30%. W poniższym teście przedstawiony jest HD6790:
http://pclab.pl/art44498.html
GTX 550 Ti to GTS 450 na sterydach, HD6790 jest mimo wszystko trochę wydajniejszy. Szyna 256bit oczywiście wpływa na większą wydajność karty, ale wciąż nie jest to na tyle dobra karta, by przechodzić na nią z GTS 450, chyba że dopłata będzie niewielka. Moim zdaniem lepiej poczekać ze zmianą na karty 28nm, które - miejmy nadzieję - zaprezentują duży wzrost wydajności w porównaniu do serii HD6xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się